מהי השיטה שתקל על כאבי הגב?

הכירופרקטיקה מתמקדת באבחון וטיפול בבעיות אורתופדיות. במרכזה, האמונה כי גוף האדם יכול לרפא את עצמו, תוך חיזוק וריפוי מערכת השלד, המגינה על מרכז העצבים. כיצד היא עובדת ומהן השיטות הקיימות? כל התשובות

כתבה פרסומית כתבת חסות
תקציר מושמע של הכתבה:


תאריך עדכון: 15/05/2017

כירופרקטיקה מתמקדת באבחון של בעיות נוירו אורתופדיות ואורתופדיות. היא מטפלת בבעיות שגרתיות כמו כאבי גב ואף בעיות נדירות וקיצוניות יותר, כמו חיזוק היציבה ומערכת השלד והשריר. 


שיטת הכירופרקטיקה עוסקת בעבודת ידיים. נקודת מוצאה העיקרית היא כי גוף האדם יכול לרפא את עצמו, ללא כל צורך בניתוחים או בטיפול תרופתי. השיטה, מתמקדת באבחון של בעיות נוירו אורתופדיות ואורתופדיות ובעיות של חיזוק היציבה ומערכת השלד והשריר באנשים בריאים, היא עשויה גם להתאים לספורטאים ותינוקות. מהו העיקרון הייחודי אשר עומד בבסיסה ואילו שיטות קיימות לביצוע הכירופרקטיקה? מומחה מסביר.
הכירופרקטיקה עוסקת בעבודת ידיים. במרכזה אבחון של בעיות אורתופדיות, חיזוק היציבה ומערכת השריר מה העיקרון העומד בבסיסה של הכירופרקטיקה?

טיפול זה מתמקד במערכת העצבים, ובעיקר באלה הקיימים בעמוד השדרה. נקודת המוצא העיקרית של השיטה היא כי עמוד השדרה מהווה מעין מגן טבעי לעצבים הנמצאים בקרבתו. כאשר עמוד השדרה נפגע, מופר האיזון ונוצרת תזוזה של החוליות המרכיבות אותו, וכתוצאה מכך מופעל לחץ על העצבים הנמצאים באותו האזור.

 


מהן השיטות העיקריות המשמשות לטיפול הכירופרקטי?

קיימות מגוון שיטות בהם משתמשים בטיפול הכירופרקטי. למעשה, הוא מתמקד בעיסוי של הרקמות הרכות והמפרקים במטרה לשחרר את האזורים הכואבים והמכווצים ולהגדיל את טווח התנועה.
מוביליזציות

במסגרת שיטה זו גורם המטפל למטופל לבצע תנועות רכות ואינו מנסה להגיע למלוא  טווח התנועה.


מניפולציות

 טכניקה אבל מביאה את המפרק עד למעבר קצה טווח התנועה שלו, זאת באמצעות תנועת ידיים מהירה . מעבר להגדלת טווח התנועה, המניפולציה יוצרת שחרור והרגעה של השרירים והיא עשויה להתבצע בכל מפרק בגוף. 


מניפולציות של רקמה רכה

בשיטה זו מתמקדים באברים הרכים, כמו העור, השרירים והרקמות הרכות. מבצעים לחיצות בנקודות טריגר בשרירים תפוסים. 


טכניקת הדיקור היבש

המחט נכנסת אל תוך אותן נקודות מפתח, מגבירה את זרימת הדם ומשחררת את האזורים התפוסים.


אקטיבייטור

מכשיר עדין המשמש ליצור תנועה קלה, חזקה ומדויקת על מנת להניע את המטופל לכיוון הנכון.


מכשיר אולטרא סאונד

מטרתו הינה לשחרר את הרקמה ולהקל על מצבי דלקת.


טייפינג

מדבקות אשר משמשות לקיבוע והגברת זרימת הדם לאזורים הסובלים. השימוש בטייפינג פשוט ואינו מלווה בתופעות לוואי.


אלקטרו תרפיה

שיטה אשר נועדה להורדת מתח שריר, הגברת זרימת דם, חיזוק שרירים ועצבים פגועים. המכשיר מגיע עם אלקטרודות ודרכו עובר מתח חשמלי שמרגיע את העצבים והשרירים.


לבירור שיטת הטיפול המתאימה ביותר עבורכם, חשוב להתייעץ עם מטפל מוסמך המומחה בכירופרקטיקה.


פורומים, כירופרקטיקה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
קשיון בזרת מנחם 08/12/2019 19:21
  • אני בן 29. בשנה האחרונה עסקתי באימוני כוח די אינטנסיביים אך גם עם מנוחות. מזה כחודשיים מתעורר עם זרת קשה. לא כואבת. הקשיון היה נעלם לאחר כמה דקות. בשבוע האחרון הקשיון נעלם אך נותרת תחושה של כאב עמום כל היום. בזרת והקמיצה ביד השנייה גם הופיע כאב עמום. ובכל שאר האצבעות בשתי הידיים תחושה שקשה לפתוח ולסגור את היד במשך כל היום. כל התחושות הנזכרות מועצמות בשעות הערב והלילה. מה אבחנתך הראשונית? תודה רבה

  • + הוסף תגובה
2 בלט בגב תחתון לני חן 22/11/2019 11:05
  • כמה טיפולי כירופרקטיקה צריך ( כשאין התקף אין כאבים) התקפים יש בממצוצע פעם בשנה עם גב תקוע שאי אפשר לזוז וכאבי תופת מעל שבוע ימים בזמן שאין התקף, כמה טיפולים צריך. וכמה זמן כל טיפול. אודה מאוד לתשובה

  • + הוסף תגובה
מקלחת לאחר ביצוע בלוק בני 14/11/2019 16:44
  • בוצע לי בלוק הצלע עקב שבר. כמה זמן אחרי מותר לי להתקלל

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!