מהי השיטה שתקל על כאבי הגב?

הכירופרקטיקה מתמקדת באבחון וטיפול בבעיות אורתופדיות. במרכזה, האמונה כי גוף האדם יכול לרפא את עצמו, תוך חיזוק וריפוי מערכת השלד, המגינה על מרכז העצבים. כיצד היא עובדת ומהן השיטות הקיימות? כל התשובות

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 15/05/2017

כירופרקטיקה מתמקדת באבחון של בעיות נוירו אורתופדיות ואורתופדיות. היא מטפלת בבעיות שגרתיות כמו כאבי גב ואף בעיות נדירות וקיצוניות יותר, כמו חיזוק היציבה ומערכת השלד והשריר. 


שיטת הכירופרקטיקה עוסקת בעבודת ידיים. נקודת מוצאה העיקרית היא כי גוף האדם יכול לרפא את עצמו, ללא כל צורך בניתוחים או בטיפול תרופתי. השיטה, מתמקדת באבחון של בעיות נוירו אורתופדיות ואורתופדיות ובעיות של חיזוק היציבה ומערכת השלד והשריר באנשים בריאים, היא עשויה גם להתאים לספורטאים ותינוקות. מהו העיקרון הייחודי אשר עומד בבסיסה ואילו שיטות קיימות לביצוע הכירופרקטיקה? מומחה מסביר.
הכירופרקטיקה עוסקת בעבודת ידיים. במרכזה אבחון של בעיות אורתופדיות, חיזוק היציבה ומערכת השריר מה העיקרון העומד בבסיסה של הכירופרקטיקה?

טיפול זה מתמקד במערכת העצבים, ובעיקר באלה הקיימים בעמוד השדרה. נקודת המוצא העיקרית של השיטה היא כי עמוד השדרה מהווה מעין מגן טבעי לעצבים הנמצאים בקרבתו. כאשר עמוד השדרה נפגע, מופר האיזון ונוצרת תזוזה של החוליות המרכיבות אותו, וכתוצאה מכך מופעל לחץ על העצבים הנמצאים באותו האזור.

 


מהן השיטות העיקריות המשמשות לטיפול הכירופרקטי?

קיימות מגוון שיטות בהם משתמשים בטיפול הכירופרקטי. למעשה, הוא מתמקד בעיסוי של הרקמות הרכות והמפרקים במטרה לשחרר את האזורים הכואבים והמכווצים ולהגדיל את טווח התנועה.
מוביליזציות

במסגרת שיטה זו גורם המטפל למטופל לבצע תנועות רכות ואינו מנסה להגיע למלוא  טווח התנועה.


מניפולציות

 טכניקה אבל מביאה את המפרק עד למעבר קצה טווח התנועה שלו, זאת באמצעות תנועת ידיים מהירה . מעבר להגדלת טווח התנועה, המניפולציה יוצרת שחרור והרגעה של השרירים והיא עשויה להתבצע בכל מפרק בגוף. 


מניפולציות של רקמה רכה

בשיטה זו מתמקדים באברים הרכים, כמו העור, השרירים והרקמות הרכות. מבצעים לחיצות בנקודות טריגר בשרירים תפוסים. 


טכניקת הדיקור היבש

המחט נכנסת אל תוך אותן נקודות מפתח, מגבירה את זרימת הדם ומשחררת את האזורים התפוסים.


אקטיבייטור

מכשיר עדין המשמש ליצור תנועה קלה, חזקה ומדויקת על מנת להניע את המטופל לכיוון הנכון.


מכשיר אולטרא סאונד

מטרתו הינה לשחרר את הרקמה ולהקל על מצבי דלקת.


טייפינג

מדבקות אשר משמשות לקיבוע והגברת זרימת הדם לאזורים הסובלים. השימוש בטייפינג פשוט ואינו מלווה בתופעות לוואי.


אלקטרו תרפיה

שיטה אשר נועדה להורדת מתח שריר, הגברת זרימת דם, חיזוק שרירים ועצבים פגועים. המכשיר מגיע עם אלקטרודות ודרכו עובר מתח חשמלי שמרגיע את העצבים והשרירים.


לבירור שיטת הטיפול המתאימה ביותר עבורכם, חשוב להתייעץ עם מטפל מוסמך המומחה בכירופרקטיקה.


פורום כירופרקטיקה

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • לחצים בגב וחוסר תחושה בבהונות הרגליים
 • נועה
 • 17/05/2019 20:41
 • שלום רב, אני בת 26, ואני חווה כבר תקופה חוסר תחושה בבהונות הרגליים אבל רק בצד החיצוני של הבוהן באזור בו היא נוגעת בפנים הנעל. בנוסף התחילו אצלי תחושות של חום וקור שעוברות לעיתים ברגליים בדרך כלל מופיע בעת עמידה או הליכה. עוד דבר שהחל להופיע אצלי זה לחצים בגב העליון, אבל לא תמיד, מה שמופיע אצלי יותר זו תחושה מוזרה רק בצד ימין של הגב שמגיעה כמו גלים, היא לא כואבת ולא שורפת, פשוט מרגיש כאילו גל נוגע בי באותו אזור אבל מבפנים (תחושה מאוד מוזרה). יש לציין שאני עובדת בעבודה שדורשת ממני לעמוד כל הזמן מבלי לשבת, במשך 9-12 שעות ביום, 6 ימים בשבוע, ובימים שיש סחורה אז העבודה היא גם פיזית עם סחיבת משקלים כבדים יחסית והמון התכופפות. בנוסף לזה אני כל הזמן עם נעליים שהן לא נעלי ספורט או אורתופדיות, אני נועלת בעיקר מגפונים (לעיתים עם עקב קטן) ושהן בדרך כלל צרות מאוד באזור הבוהן, בדיוק באותו האיזור שאין לי בו תחושה. אני לא אוכלת באופן מסודר וגם בדרך כלל לא דברים מזינים, ואני סובלת ממחלת עור אוטואימונית בשם ליכן פלנוס. מודעת לעובדה שהתייעצות בפורום אינה תחליף לביקור אצל רופא, אך אשמח לדעת אם אלו סיפטומים שנשמעים בגדר הנורמה או שמה שאני מתארת נשמע לא סביר. תודה מראש.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • בדיקה
 • ס
 • 11/04/2019 19:08
 • שינוים OA בפרקי SIJ
 • נטע
 • 04/04/2019 17:27
 • שלום, אני בת 25 וחודשים האחרונים סובלת מכאבים מציקים בגב התחתון. יש לציין שאני עובדת בעבודה שמשלבת בין שעות רבות בהן אני יושבת מול המחשב ומדי פעם עובדת בימים מרוכזים בהם העבודה פיזית למדי ועליי לסחוב כמות גדולה של ציוד ומשקלים. אני משתדלת להתאמן ולהימתח ככל הניתן, אבל סדר היום שלי לא תמיד מאפשר את זה מכיוון שהכאב לי מפסיק להציק לי כבר זמן ממושך, הופנתי לבדיקת רנטגן שבממצאיה נכתב - מבנה גרמי תקין הרווחים שמורים שינוים OA בפרקי SIJ האם ייתכן שבגיל כל כך צעיר אני סובלת מאוסטאוארתריטיס? מה המשמעות מבחינתי לטווח הקצר והארוך? ומה דרך הטיפול הטובה ביותר עבורי? תודה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
רופאים בתחום
ד"ר אבינועם גורדין ד"ר אבינועם גורדין
חוות דעת משפטית בתחום האורתופדיה קרא עוד
ד"ר אבינעם גורדין ד"ר אבינעם גורדין
חוות דעת משפטית בתחום האורתופדיה קרא עוד
מחלות קשורות
בדיקות קשורות
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ