רוב בני הגיל השלישי סובלים: המדריך לניתוחי החלפת מפרק

פעמים רבות בקרב בני הגיל השלישי, המפרקים סובלים משחיקה קיצונית, בשל סיבות גנטיות, טראומה או בלאי. ניתוח חדשני, אשר מתאפיין בכ-80% ההצלחה, מסייע בהעלמת הכאב ובחזרה לפעילות שגרתית. כל המידע החיוני

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת: פרופ' יונה קוסיאשוילי


תאריך עדכון: 12/02/2017


המפרקים בגופינו מתפקדים כחלקים המקשרים בין העצמות. הם אמונים על התנועה, ובנויים בצורה עמידה שמאפשרת את העמדתם במצבי מאמץ ותנועה. פעמים רבות, בקרב בני הגיל השלישי, המפרקים סובלים משחיקה עקב סיבות שונות, לרבות גנטיקה, טראומה או בלאי מתמשך. 


התופעה השכיחה מאופיינת בכאבים קיצוניים שיורגשו בעת ביצוע פעילות עצימה או בשינוי תנוחה, זאת בשל עומס מידי ומוגבר על האזור אשר מביא לעליה ברמת הלחץ המופעלת על המפרק. הכאבים עשויים גם להקרין לאזורים סמוכים. האם שחיקת מפרק מחייבת ניתוח ומהו זמן ההחלמה מהפעולה הכירורגית? צפו בפרופ' יונה קוסיאשוילי מסביר. מהן דרכי הטיפול במצבים של שחיקת המפרק?

למעשה, טרם לבחירה בחלופה הכירורגית ישנו ניסיון לנקיטה בטיפול השמרני לשחיקה הקיצונית של המפרק. חלופה זו כוללת נטילת תרופות שונות, הימנעות מפעילויות פיזיות, טיפול פיזיותרפי ושימוש באמצעים תומכים, כמו בירכיות. במקרים מסוימים אף יומלץ לפנות לטיפול משלים, לדוגמה דיקור סיני.


כיום קיימים טיפולים אשר ניתנים באמצעות זריקות שמטרתן להוריד את רמת הכאב באזור מסוים ולאפשר חזרה לפעילות תקינה. שיטה זו הוכחה כיעילה בקרב מטופלים רבים ואף עשויה להחליף את האופציה הניתוחית. 


ניתוח להחלפת מפרק ירך וברך

במקרים בהם מתבצעת שחיקה קיצונית של המפרק יש צורך בהחלפתו. למעשה, מדובר באחד מההליכים הכירורגים המוצלחים ביותר בעולם הרפואה. הניתוח הוכח כיעיל מאוד וכמסייע לשיפור באיכות החיים ובהורדה דרסטית ברמת הכאב. כמו כן, טכניקה חדשנית אשר מתמקדת בשימור השריר מפחיתה משמעותית את הכאבים הנלווים להחלמה מההליך.מהו זמן ההחלמה מניתוח זה?

ברוב, החלמה מניתוח להחלפת מפרק הירך תימשך כשבועיים. בכל הנוגע להחלפת מפרק הברך, הליך ההחלמה הינו ארוך יותר. חזרה לפעילות מתונה ללא קושי בהליכה תתרחש לרוב לאחר חודשיים מיום הניתוח.עדיין מתלבטים? להתייעצות עם פרופ' יונה קוסאשוילי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, ניתוחי מפרק הירך והברך

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ניתוח פולקרסון Smoki 09/12/2019 15:50
  • שלום רב, חודש הבא אני מתוכנן לעבור ניתוח פולקרסון עקב תת פריקות רבות של הפיקה. הייתי שמח לדעת לאחר חיפוש אינטרנטי שלא עודד רבות את הניתוח; האם זה ניתוח שכדאי לעבור? האם סיכויי ההצלחה בו גבוהים? האם הינו ניתוח מוכר ושכיח? מה הוא זמן החזרה הממוצעת לפעילות ספורטיבית מלאה? האם ישנם סיכונים שהברך שלי תהיה במצב גרוע יותר? (מרגיש כאבים במאמץ כמו עלייה במדרגות, ריצה וכו. ותת פריקות פעם ב׳)

  • + הוסף תגובה
PRP יעל 03/12/2019 12:49
  • שלום רב טיפול PRP לפי הכתוב,הינו אופציה טובה לניתוח. האם נחשב או יכול להחשב כטיפול מחליף ניתוח ?

  • + הוסף תגובה
כאבים בברך שמאל פיענוח MRI לוסי 29/11/2019 15:46
  • שינויי OA ושינויי CMP תפליטים במדורים שהוזכרו קרע מניסקלי מדיאלי אחורי שינויי טנדינוטי בחיבור העליון של גיד הפטלארי לפטלה שינוי מוצינודי ברצועות הצולבות מה עלי לעשות , זה דורש ניתוח?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!