מקצרת את זמן ההחלמה: כל המידע על כירורגיה לפרוסקופית

כיום, כ-70% מהניתוחים מתבצעים בכירורגיה לפרוסקופית, אשר מונעת את פתיחת הבטן ומבוצעת בעזרת החדרת מכשירים דרך פתחים זעירים בדופן בטן. כיצד היא מתבצעת ומהם יתרונותיה? כל התשובות

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 15/02/2017


השיטה הלפרוסקופית, שהתפתחה מאז שנות ה-90 ממזערת את סכנות הניתוח הפתוח ומקצרת את זמני ההחלמה. רוב הניתוחים אשר מבוצעים באמצעותה הינם הליכים אשר קשורים למעי הגס, לטחול ולקיבה. מהו ייחודה של השיטה הלפרוסקופית ואילו ניתוחים מתבצעים באמצעותה? צפו בד"ר קוריאנסקי מסביר. כיצד מתבצע הניתוח הלפרוסקופי?

במהלך הפעולה הלפרוסקופית, חודרים אל חלל הבטן או לבית החזה באמצעות סיב אופטי, מעין מצלמה משוכללת, שבעזרתה צופה הרופא המטפל בחלל הניתוח על מסך. ניתוחים אלה מתבצעים לרוב בהרדמה כללית, תוך ביצוע חתכים ספורים הקטנים משמעותית מאלה המתבצעים בהליכים פתוחים. דרך החתכים המזעריים מכניס הרופא המנתח אמצעי מכשור שונים אשר מאפשרים את ביצוע הפרוצדורה.מהם יתרונות הניתוח לפרוסקופי?

הניתוחים הלפרוסקופיים מצמצמים משמעותית את הסכנות שעשויות להתרחש כתוצאה מהליך פתוח. הם מורידים ההסתברות לסיבוכים שונים באזור הפצע ואת הסיכוי לזיהומים. בנוסף ההליך הלפרוסקופי מצמצם את הדימום המתרחש במהלך הניתוח ומשכך מאפשר החלמה מהירה יותר.


הניתוח הלפרוסקופי  מצמצם  משמעותית את הסכנות שעשויות להתרחש כתוצאה מהליך פתוח, ומאפשרים החלמה מהירה יותראילו הליכים נפוצים מבוצעים באמצעות שיטה זו?

אחד ההליכים הנפוצים ביותר אשר מבוצעים באמצעות השיטה הלפרוסקופית הינו ניתוח בקע. בקע הוא מעין קרע בדופן הקירות שמקיפים את האיבר, דרכו חודר האיבר ויוצר מעין בליטה שאינה תקינה. מטרת  הפעולה הכירורגית הינה להחזיר את דופן הבטן לקדמותה. מהו זמן ההחלמה מניתוח זה?

זמן ההחלמה מניתוח לפרוסקופי הינו כשבוע, שלאחריו ניתן יהיה לחזור לפעילות מתונה. ברוב המקרים ובהיעדר סיבוכים, לאחר כחודש ניתן יהיה לחזור לפעילות מלאה.עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יוסף קוריאנסקי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, בקע - הרניה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
בטן ריטה 07/12/2019 22:27
 • שלום. אני אחרי שתי לידות. יש לי היפרדות שרירי הבטן ומלא עור(ממש קיפולים בלי טבור). הרבה פעמים יש גירוי בחום ואני הולכת לרופא עול לקבל משחות לשים בטבור כדי שלא יהיה ריח ופריחה. קבלתי יעוץ לפני 3 שנים אצר כירורג שאמר לי שזה לא רפואי אלא רק אסתטיקה כך שאין השתתפות של הקופה ועלות הניתוח כ40,000שח. ושאני חייבת ניתוח משולב :1.תיקון שרירים ו2 מתיחה. למעשה אני צריכה שני רופאים מנתחים. כמובן לא עשיתי כלום. זה משפיע נפשית זה מוריד חוש נשי, דחיה של הגוף. האם ניתן לעשות משהו בנושא? אני רוצה להחזיר את הגוף שלי.

 • + הוסף תגובה
בקע טבורי והפירות שרירים מתוקנים בניתוח אנדוסקופי בכירורגיה מזערית פרופ' משה דודאי 08/12/2019 00:47
 • ריטה שלום אני מבין שיש לך שלוב של בקע טבורי עם היפרדות שרירי הבטן. יש חובה לתקן את שתי הבעיות באותו ניתוח כי אחרת הניתוח לא יצליח.עד היום ביצעו את הניתוח עם חתך גדול בבטן ושני בירורים, כירורג לטבור ופלסטיקאי להיפרדות השרירים . לפני 4 שנים פתחתי טכניקה אשל כירורגיה מזערית ללא חתך, ללא צלקת, ללא חדירה לבטן עם מהלך קל והתאוששות מהירה ותוצאות מצוינות ביותר מ 50 חולים.תיכנסי לאתר " הרניה אקסלנס" ותוכלי לקרוא על הניתוח, גם העלות נמוכה ממה שכתבת.

 • + הוסף תגובה
גודל החתך בבקע יניב 06/12/2019 13:24
 • שלוםרב, עברתי ניתוח בקע מפשעתי בשיטה הפתוחה. עשו לו חתך מזעזע בצורת s בארוך של כ 15 ס"מ. כעת 3 שבועות לאחר הניתוח אני מרגיש מתחת לצלקת כאילו פס דק וקשיח לכל אורכה שמקשה על בפעולות התכופפות שונות. האם נורמאלי? ואמור להעלם או להתרכך מתישהו?

 • + הוסף תגובה
צלקת של חתך פתוח תמיד נשארת פרופ' משה דודאי 06/12/2019 14:39
 • שלום יניב שום צלק לא נעלמת ככל שהצלקת גסה יותר בתחילה כך ישאר יותר בעתיד אתה כרגע צריך לראות שאין לך סיבוך של זיהום בצלקת או חזרת הבקע תמתין כמה שבועות לראות אם יש החלמה מלאה

 • + הוסף תגובה
תחושה יניב 06/12/2019 17:18
 • תודה על תשובתך. ידוע לי שהצלקת לא תעלם, השאלה אם התחושה כאילו פס דק וקשיח לכל אורכה של הצלקת, שמקשה על בפעולות התכופפות שונות, תעלם או שהקשיחות תתרכך.

 • + הוסף תגובה
לוקח שנה למחלקת להתייצב סופית פרופ' משה דודאי 07/12/2019 11:00
בקע מפשעתי משה 06/12/2019 20:53
 • אני גבר בן 46 עם CP. 1. האם על סמך מישוש ולחץ על האיזור ניתן להגיע למסקנה לבקע? 2. האם יש כירורגים שמומחים לCP? תודה

 • + הוסף תגובה
בקע מאובחן תמיד בבדיקה פיזיקלית על ידי מומחה לבקעים פרופ' משה דודאי 07/12/2019 10:56
 • שלום בקע מבצע מאובחן תמיד בבדיקה פיזיקלית בדיקת אולטרסאונד היא רק כלי עזר במידת הצורך נראה לי שאתה תוכל לנתח רק בבית חולים ציבורי ולא במערכת הפרטית

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!