מקצרת את זמן ההחלמה: כל המידע על כירורגיה לפרוסקופית

כיום, כ-70% מהניתוחים מתבצעים בכירורגיה לפרוסקופית, אשר מונעת את פתיחת הבטן ומבוצעת בעזרת החדרת מכשירים דרך פתחים זעירים בדופן בטן. כיצד היא מתבצעת ומהם יתרונותיה? כל התשובות
כתבה פרסומית כתבת חסותהשיטה הלפרוסקופית, שהתפתחה מאז שנות ה-90 ממזערת את סכנות הניתוח הפתוח ומקצרת את זמני ההחלמה. רוב הניתוחים אשר מבוצעים באמצעותה הינם הליכים אשר קשורים למעי הגס, לטחול ולקיבה. מהו ייחודה של השיטה הלפרוסקופית ואילו ניתוחים מתבצעים באמצעותה? צפו בד"ר קוריאנסקי מסביר. כיצד מתבצע הניתוח הלפרוסקופי?

במהלך הפעולה הלפרוסקופית, חודרים אל חלל הבטן או לבית החזה באמצעות סיב אופטי, מעין מצלמה משוכללת, שבעזרתה צופה הרופא המטפל בחלל הניתוח על מסך. ניתוחים אלה מתבצעים לרוב בהרדמה כללית, תוך ביצוע חתכים ספורים הקטנים משמעותית מאלה המתבצעים בהליכים פתוחים. דרך החתכים המזעריים מכניס הרופא המנתח אמצעי מכשור שונים אשר מאפשרים את ביצוע הפרוצדורה.מהם יתרונות הניתוח לפרוסקופי?

הניתוחים הלפרוסקופיים מצמצמים משמעותית את הסכנות שעשויות להתרחש כתוצאה מהליך פתוח. הם מורידים ההסתברות לסיבוכים שונים באזור הפצע ואת הסיכוי לזיהומים. בנוסף ההליך הלפרוסקופי מצמצם את הדימום המתרחש במהלך הניתוח ומשכך מאפשר החלמה מהירה יותר.


הניתוח הלפרוסקופי  מצמצם  משמעותית את הסכנות שעשויות להתרחש כתוצאה מהליך פתוח, ומאפשרים החלמה מהירה יותראילו הליכים נפוצים מבוצעים באמצעות שיטה זו?

אחד ההליכים הנפוצים ביותר אשר מבוצעים באמצעות השיטה הלפרוסקופית הינו ניתוח בקע. בקע הוא מעין קרע בדופן הקירות שמקיפים את האיבר, דרכו חודר האיבר ויוצר מעין בליטה שאינה תקינה. מטרת  הפעולה הכירורגית הינה להחזיר את דופן הבטן לקדמותה. מהו זמן ההחלמה מניתוח זה?

זמן ההחלמה מניתוח לפרוסקופי הינו כשבוע, שלאחריו ניתן יהיה לחזור לפעילות מתונה. ברוב המקרים ובהיעדר סיבוכים, לאחר כחודש ניתן יהיה לחזור לפעילות מלאה.עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יוסף קוריאנסקי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים פרוקטולוגיה ומחלות מעי

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
פיסורה דבי 25/05/2020 14:46
  • הי אבחנו לי פיסורה וכטיפול נתנו לי משחת אנטרולין. לאחר שאני מורחת את המשחה שורף לי וכואב לי מאד באזור פי הטבעת. האם זו תגובה רגילה. יודגש כי אני שוטפת ומייבשת את המקום היטב לפני מריחת המשחה והבנתי כי המשחה אמורה לאלחש אך אני מרגישה להיפך. כי מריחת המשחה מעצימה את הכאב והגירוי.

  • + הוסף תגובה
פיסורה ד"ר רפאל אלון 25/05/2020 19:22
  • את כנראה רגישה לאחד המרכיבים של התכשיר. אל תשתמשי בו. בקשי מהרופא מרשם ל-רקטוג'סיק-תרופה יעילה אחרת לטיפול בפיסורה

  • + הוסף תגובה
כאב באזור עצם הזנב דורין 25/05/2020 11:43
  • שלום רב, רציתי לדעת האם כאב באזור עצם הזנב יכול להיות קשור לתחום הפרוקטולוגיה. אציין שאני בת 70, לא קיבלתי מכה באזור, המצב הזה נמשך קרוב ל-4 חודשים. הכאב ואי-נוחות מופיעים רק בזמן הישיבה. בתודה מראש, - דורין.

  • + הוסף תגובה
כאב באזור עצם הזנב ד"ר רפאל אלון 25/05/2020 19:20
  • כאב בפרק עצם הזנב יכול לקרות עם ו/או בלי קשר לחבלה. יש צורך בטיפול ממושך יחסית בנוגדי דלקת

  • + הוסף תגובה
ניתוח פיסורה משה 23/05/2020 09:55
  • שלום דוקטור אני כבר מעל שבועיים לאחר ניתוח פיסורה יש שיפור אבל עדיין רואה דם בניגוב ותחושה של חוסר נוחות בעיקר לאחר יציאות ויש גם מעט כאב (יש לי גם טחורים אך מעולם לא כאבו) בבדיקה הרופא פשוט הסתכל על האזור ואמר שהכל תקין שאלתי האם זה נורמלי שיותר משבועיים לאחר ניתוח ארגיש כך והאם הרופא יכול מהסתכלות בלבד לראות שהכל תקין? תודה מראש

  • + הוסף תגובה
אחרי ניתוח ד"ר רפאל אלון 23/05/2020 11:44

הצטרפו לאינדקס הרופאים!