חשוב שתכירו: הביטוח שיציל אתכם במקרה של מחלה קשה

ההתמודדות עם מחלה קשה של בן משפחה כוללת גם פגיעה בתחומי חיים נוספים, כמו פגיעה בהכנסה וגידול חד בהוצאות. פוליסת המחלות הקשות נותנת פתרון לבעיה הסבוכה: כל המידע החיוני על הביטוח שיציל אתכם במקרה של מחלה קשה

כתבה פרסומית כתבת חסות
תקציר מושמע של הכתבה:


תאריך עדכון: 23/02/2017

(כתבה אינפורמטיבית)


אחד המאבקים הגדולים ביותר במקרה של מחלה קשה, הינו שמירה על שגרת החיים. מעבר למאבק במחלה, המשפחה עלולה למצוא את עצמה מתמודדת עם פגיעה ברמת ההכנסה וגידול חד בהוצאות כתוצאה מגורמים שונים, כמו  צורך גובר בהסעות, עזרה בבית, אובדן ימי עבודה, אביזרים מיוחדים ותמיכה פסיכולוגית. הוצאות בלתי צפויות אלה אינן מכוסות במסגרות האחרות, הן הפרטיות והן הציבוריות. פוליסת מחלות קשות נותנת מענה לבעיה הסבוכה, והופכת את ההתמודדות עם המצב הקשה לפשוטה יותר. מהו ביטוח מחלות קשות ובמה נבדל מביטוח הבריאות הרגיל? כל התשובות.מהו ביטוח מחלות קשות ?

פוליסת מחלות קשות מספקת למבוטח פיצוי כספי במקרים של מחלות קשות ואירועים רפואיים חמורים. גובה הביטוח נקבע בזמן הכניסה אליו, ובמקרה הצורך משולם הסכום במלואו בפיצוי ללא צורך בהוכחת הוצאות. כיצד ניתן להפעיל את ביטוח זה בעת הצורך? 

הביטוח מופעל בצורה פשוטה ביותר, במצבים בהם מתממש מקרה הביטוח, או שמתבצע גילוי של אחת מהמחלות הקשות הנקובות בפוליסה, מוגשת תביעה הכוללת את האבחנה הרפואית. בתום ברור הזכאות בהתאם לתנאי הפוליסה, סכום הביטוח שנרכש, מועבר ישירות לחשבון הבנק של המבוטח.
פוליסת מחלות קשות מספקת למבוטח פיצוי כספי במקרים של מחלות קשות ואירועים רפואיים חמוריםמה הביטוח כולל? 

ניתן לרכוש ביטוח למחלת הסרטן בלבד, או ביטוח למגוון רחב יותר של מחלות קשות. היקף הביטוח משתנה בהתאם לגיל המבוטח: למבוגרים יש שלוש תכניות שונות אשר מכסות תשע מחלות, 23 או 32 מחלות קשות. תוכנית הביטוח לילדים כוללת 16 מחלות קשות אופייניות לילדים.מי עשוי להיות מועמד מתאים לביטוח זה? 

לכל אדם ובכל גיל, מומלץ לרכוש את הביטוח לאחר ניתוח התקציב האישי העומד לצורך כך. ילד או בן משפחה החולה במחלה קשה, נזקק לעזרתם ולזמנם של שאר בני המשפחה, דבר העלול לגרור ירידה ביכולת ההכנסה, ומצד שני עלייה בהוצאות השוטפות בצורה ניכרת, ולכן סכום ביטוח שיתקבל במקרה של בן משפחה חולה, יסייע למשפחה להימנע ממשבר כלכלי ויאפשר לה להתפנות ולהתרכז במאבק במחלה. מהם ההבדלים בין פוליסת הבריאות לביטוח המחלות הקשות?

פוליסת בריאות פרטית, מספקת סיוע במימון הליכים רפואיים, כגון בחירת  מנתח מומחה פרטי, התייעצות אצל רופא מומחה וכיסוי לתרופות מחוץ לסל. מאידך, פוליסת הבריאות אינה מספקת מענה  להוצאות הנלוות למחלה הקשה, כמו עזרה בבית, הסעות מרובות ואבדן ימי עבודה על ידי החולה או על ידי בן הזוג.האם הפיצוי מביטוח לאובדן כושר עבודה לא יענה על הצורך הכלכלי ?

במקרה של מחלה או פציעה שבגללם נפגעת בריאותית היכולת לעבוד ולהשתכר,יתקבל תשלום חודשי, במקום המשכורת החודשית. 


למרות שגם ביטוח אובדן העבודה מספק תמיכה כלכלית, הוא מכנסה רק 75% משכר העבודה החודשי. כתוצאה מכך, נוצר מצב של מחסור כלכלי וחוסר יכולת לכסות את ההוצאות הנלוות, משכך גם ביטוח אובדן כושר העבודה לא יענה על הצורך הכלכלי.
הכותב הינו סוכן ביטוח אישי ישיר, מומחה לביטוחי סיכונים אישיים


פורומים, ביטוחי בריאות וסיעוד

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מחיר ביטוח חיים במקרה של אשפוז דני 09/12/2019 13:40
 • אני רוצה לרכוש ביטוח חיים. האם אשפוז לפני 7 חודשים יכול להשפיע על המחיר או שזה כבר התיישן?

 • + הוסף תגובה
ביטוח בריאות מול שב"ן ראובן 27/11/2019 10:14
 • לא יודע אם הפורום מתאים אבל מנסה- בן 63,יש לי ביטוח של כלל (שחלק מפרמיה הוקצה למשהו אחר רלוונטי יותר) כולל קטסטרופות בעלות כ-100 לחודש.כללית פנתה אלי בהצעה לרכוש פלטינום (יש מושלם) -עוד 59 ש"ח לחודש ויגדל על הזמן.לידיעתי אין בעיית כפל ביטוחים. יש טעם?ברור לי שלסוכנת הביטוח ולקופה יש אינטרס. או לבטל את 'כלל' ולהישאר עם פלטינום? תודה.

 • + הוסף תגובה
ובאותו נושא-תאונות אישיות, ראובן 27/11/2019 13:37
ביטוח בריאות פרטי מול שב"ן קובי גרינברגר 30/11/2019 22:40
 • היי ראובן, כללית פלטינום נותן ערך מוסף בעיקר לנשים צעירות ולילדים כך שלדעתי הכיסוי הזה לא תורם לך. מה שכן, יש בפלטינום הנחות משמעותיות בטיפולי שיניים דרך רופאי שיניים שלהם. מצרף לך טבלת השוואות שתוכל לראות את ההבדלים בין 2 התוכניות https://mushlam.clalit.co.il/he/about_clalit_mushlam/Pages/comparison.aspx בנוסף, תמיד מומלץ לרכוש ביטוח משלים של קופת חולים + ביטוח בריאות פרטי בהתאם לרצונות ויכולות ולא לוותר על אף אחד מהם. רק בריאות בברכה, קובי גרינברגר שחם ביטוח- הבית שלך

 • + הוסף תגובה
תודה ראובן 01/12/2019 09:36
 • חלק מהשיקול היה שאין כפל ביטוחים כך שניתן לתבוע ביטוח פרטי ושב"ן.

 • + הוסף תגובה
טיפולי CBT להפרעות שינה אחרי תאונה קשה ניבר 23/11/2019 18:41
 • שלום, עברתי תאונת דרכים קשה ומאז יש לי הפרעות שינה קשות. הייתי אצל נוירולוג שהמליץ לי על טיפולי CBT להפרעות שינה אצל פסיכולוגית קלינית. בפוליסת ביטוח בריאות פרטית יש כיסוי שנקרא : טיפולים פסיכולוגיים לאחר אירוע קשה. פניתי לחברת הביטוח כדי לברר אם אני זכאי וקיבלתי מכתב דחייה. היה רשום במכתב שהאירוע שעברתי אינו אירוע קשה והמטפלת אינה פסיכולוגית לינית. למותר לציין כי הטענות אינן נכונות. מה עושים? תודה!

 • + הוסף תגובה
כתב שירות לטיפולים פסיכולוגים קובי גרינברגר 23/11/2019 21:09
 • היי ניבר, כתב שירות טיפולים פסיכולוגים כולל מספר פגישות בשנה עם פסיכולוג מורשה או עובד סוציאלי קליני, והוא אמור לתת כיסוי לכל בעיה אישית רפואית ולא רק לאירוע רפואי קשה. יש חברות שמרחיבות את הכיסוי ומאפשרות פגישות נוספות בעת אירוע רפואי קשה כפי שזה מוגדר ורשום בכתב השירות. בהנחה שזה הכיסוי שיש לך ופנית לפסיכולוג מורשה עקב סיבה רפואית שציינת לא ברור למה חברת הביטוח דחתה את תביעתך. למעשה, בכדי לקבל החזר מחברת הביטוח מספיק שיהיה רשום על הקבלה "ייעוץ פסיכולוגי". ואין צורך להיכנס לפרטי הטיפול שרשמת. במידה וסיבת הדחייה נובעת מכך שפנית לפסיכולוג לא קליני אז לטעמי הדחייה נכונה ומוצדקת. אם אתה חושב שקופחת ניתן לפנות לפניות הציבור בקישור המצורף ולהתלונן על כך https://mof.gov.il/hon/Consumer-Information/Pages/Public-Inquiries.aspx בהצלחה בברכה, קובי גרינברגר שחם ביטוח - הבית שלך

 • + הוסף תגובה
קובי תודה על התייחסותך.. ניבר 23/11/2019 21:27
 • ברשותך יש עוד משהו קטן.. כשביצעתי חיתום על הפוליסה הצהרתי שיש לי חרדות וכתוצאה מכך יש החרגה בפוליסה על "מצב נפשי". חברת הביטוח לא הזכירה את ההחרגה במכתב הדחייה. האם היא יכולה להעלות את זה בהמשך ולדחות את התביעה בעילה של "מצב נפשי"?

 • + הוסף תגובה
כתב שירות לטיפולים פסיכולוגים קובי גרינברגר 23/11/2019 22:50
 • היי ניבר, במידה ויש חריג בפוליסה, מציינים את הכיסוי המוחרג ועל איזה פרק מדובר. מציע שתעבור על הפוליסה ותראה אם יש חריגים ועל איזה כיסוי מדובר במידה והתקבלת בתנאים רגילים אז חברת הביטוח לא יכולה לדחות את תביעתך או להחריג רטרואקטיבית את מה שהצהרת עליו בעת הצטרפותך רק בריאות בברכה, קובי גרינברגר שחם ביטוח – הבית שלך

 • + הוסף תגובה
קובי היי עשיתי בדיקה ניבר 23/11/2019 23:12
 • טיפולים פסיכולוגיים לאחר אירוע קשה נמצאים בפוליסה תחת פרק "אמבולטורי". בתנאי הקבלה רשום שלא יכוסה מקרה ביטוח הקשור למצב נפשי בפרק "אמבולטורי". במכתב הדחייה לא נרשם שזו הסיבה לדחייה. האם חברת הביטוח יכולה פתאום לטעון שהיא דוחה את התביעה בגלל ההחרגה לעיל או שאסור לה להעלות טענות שלא העלתה במכתב הדחייה. תודה!

 • + הוסף תגובה
טיפולים פסיכולוגים קובי גרינברגר 26/11/2019 00:35
 • היי ניבר, ההחרגה שיש לך לא קשורה לתביעה שאתה מגיש ולכן היא לא רלוונטית אם יש לך כיסוי ל"טיפולים פסיכולוגים" זה אמור לכסות כל בעיה קלה או קשה, כפי שציינתי זאת בתשובה הקודמת אם יש לך כיסוי רק "לטיפולים פסיכולוגים לאחר אירוע קשה", אז תבדוק מה מוגדר אירוע קשה. אם המקרה שלך לא מופיע ברשימה אז הדחייה מוצדקת. רק בריאות בברכה, קובי גרינברגר שחם ביטוח – הבית שלך

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!