צרבת וקושי בבליעה: כל הסימנים שעלולים להעיד על סרטן הקיבה

כ-740 ישראלים מאובחנים בסרטן הקיבה, אשר נחשב לאחד מהגידולים הממאירים האלימים ביותר. מהם התסמינים שעלולים להעיד על התפתחותו ואיזו בדיקה עשויה לשפר משמעותית את סיכויי ההחלמה מהמחלה? כל התשובות
כתבה פרסומית כתבת חסותבכל שנה מאובחנים כ-740 חולים ישראלים בסרטן הקיבה, אשר נחשב לאחר מהגידולים הממאירים האלימים ביותר. בדומה לכל מחלה ממאירה, סרטן הקיבה הינו שינוי של הרקמה הטבעית הנמצאת בחלל  לרקמה המתחלפת במהירות רבה יותר ומתפתחת לאזורים מרוחקים יותר בגוף ועל כן משנה את התנהגותו הפיזיולוגית והאנטומית של האיבר. מהם הסימנים אשר עלולים להעיד על התפתחות הגידול הממאיר וכיצד ניתן לאבחן? צפו בד"ר בן יהודה מסביר. 


 מהם התסמינים שעלולים להעיד על התפתחות של סרטן הקיבה?

התסמינים הראשונים אשר עלולים לעלות חדש למחלה הממאירה הינם תחושת צרבת ממושכת וקושי בבליעה ממושכת שאינה מגיבה לטיפול תרופתי, סוג של אנמיה כרונית, דימום כרוני המביא לירידת ההמוגלובין ועוד. כיצד ניתן לאבחן את התפתחות הגידול הממאיר באזור?

הבדיקה הראשונית החשובה ביותר לאבחון של סרטן הקיבה הינה בדיקת גסטרוסקופיה מתבצעת באמצעות מצלמה המוחדרת דרך הפה ועוברת אל חלל הושת ומגיעה אל חלל הקיבה, ובוחנת את הרירית אשר מצפה את הקיבה לצורך בחינת שלמותה ושלילת נגעים באזור, כך ניתן לראות את הנגע בתחילתו ובנוסף גסטרוסקופיה מאפשרת גם לקיחת ביופסיה.

כיצד ניתן לטפל בסרטן הקיבה?


הטיפול במחלה הממאירה מחולק לשלוש קטגוריות: 


טיפול כימותרפי- מתן תרופות סיסטמיות.


טיפול קרינתי- פוגע בתאי הגידול על ידי קרינה מכוונת.


טיפול כירורגי- הסרת הנגע והוצאתו מהגוף, בלעדיו אין ריפוי מסרטן הקיבה. מטרת הניתוח הינו להוציא את הגידול כולו. לסרטן יש נטייה לשלוח גרורות לבלוטות הלימפה ועל כן חשוב לבצע כריתה של הבלוטות באזור כדי להגיע לסיכויי הריפוי הגבוהים ביותר.


הניתוח יכול להתבצע בשיטה פתוחה או לפרוסקופית, כאשר האחרונה נותנת את אותה תוצאה אונקולוגית ובמקביל מצמצמת את זמן ההחלמה והסיכונים. 


מהם סיכויי ההחלמה מהמחלה?

בדומה לרוב המחלות הממאירות, במצבים בהם המחלה התגלתה בשלבים מוקדמים ישנם סיכויי החלמה מיטביים מאידך אפשרויות הטיפול המתקדמות מאפשרות החלמה גם בשלבים מתקדמים יותר. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר עמיר בן-יהודה השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים סרטן המעי הגס

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ניתוח הסרת גידול ממאיר ממעי הגס יהודה 19/09/2020 20:02
  • שלום,בחודש מאיהוצא לי גידול ממאיר ממעי הגס ונעשתה כריתה של 7 ס"מ כעבור חודש וחצי נסגרה הסטומה הזמנית,מאז סגירת הסטומה לפני 3 חודשים פעילות המעיים אינה סדירה סובל מיציאות מרובות או פליטות קטנות,נמצא בטיפול ביופידבק,לחיזוק האגן,כמה זמן עובר עד שהמעי חוזר לפעילות סדירה,על תשובתך

  • + הוסף תגובה
דם סמוי בצואה-חיובי ראובן 14/09/2020 14:59
  • שלום רב,בן 64.בדיקה שגרתית שנתית לפני כ-3 חודשים גילתה דם סמוי בצואה.אין סימפטומים אחרים ומרגיש טוב.נקבעה לי קולונוסקופיה בקרוב אך לא בטוח שאוכל להגיע והמועד הבא בערך עוד 3 חודשים.האם דחייה צריכה להלחיץ ? מהידוע לי תוצאת הבדיקה אינה בהכרח מעידה על סרטן.תודה רבה.

  • + הוסף תגובה
כאב בבטן בצד שמאל 9 חודשים לאחר ניתוח כריתת חלק גדול מהמעי הגס אבי 06/09/2020 19:28
  • שלום ד״ר אני 9חודשים אחרי ניתוח כריתת חלק גדול מהמעי עקב גידול שמצאו לי במעי הגס בחלק השמאלי שלי הופיע לי פתאום עש כאב של לחץ בצד שמאל ושאני לוחץ עם היד גם כואב מה זה יכול להיות?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!