סובלים מבעיות בתפקוד המיני? כל הסיבות - והפתרונות

גברים רבים סובלים ממגוון בעיות בתפקוד המיני הפוגעות בחיי המין שלהם. מהן הסיבות וכיצד אפשר לטפל בהן? מומחה מסביר

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת: ד"ר נחום זילבר


תאריך עדכון: 19/03/2017


גברים רבים סובלים מבעיות בתפקוד המיני הגורמות ללחץ ומבוכה ופוגעות בחיי המין שלהם. עם זאת, כיום קיימים בשוק מגוון תרופות וטיפולים שיכולים לשפר ולהקל על המצב. מהן בעיות בתפקוד המיני?

בעיות בתפקוד המיני מתחלקות לשתי קבוצות עיקריות:  

1. בעיות פסיכולוגיות: המתאפיינת בבעיות כגון שפיכה מהירה ונפוצה בעיקר אצל גברים צעירים. 

2. בעיות אורגניות-פיזיולוגיות: מתאפיינות בבעיות כגון חוסר זקפה, זקפה נפולה או חלשה והיא אופיינית לגברים בגילאי 35-40 ולצעירים החולים בסוכרת נעורים. מהם הגורמים לבעיות בתפקוד המיני?

ישנם מגוון גורמים הגורמים לבעיות בתפקוד המיני, אך ב- 95% מהמקרים הבעיות בתפקוד המיני נובעות מבעיות קיימות אחרות. לרוב, הסיבה העיקרית לבעיות בתפקוד המיני נובעת ממחלת הסכרת, הגורמת להפרעה בכלי דם, דבר הגורם לכך שלא יגיע מספיק דם לאיבר הרבייה ולכן הזקפה חלשה או כלל לא מופיעה. 


בנוסף למחלת הסכרת, גם תרופות ללחץ דם, תרופות פסיכיאטריות, ניתוחים בבטן התחתונה הקשורים למערכת העיכול וכן ניתוחים בערמונית יכולים לגרום לבעיות בתפקוד המיני. כל אדם סובל מבעיה בתפקוד המיני באופן הייחודי לו, לכן קודם כל יש לאבחן את מקור הבעיה ולאחר מכן להתאים טיפול ייעודי.   כיצד מטפלים בבעיות בתפקוד המיני?

ישנם מגוון אפשרויות בעזרתן ניתן לטפל בבעיות אלו:  

1. טיפול תרופתי בכדורים: השיטה העיקרית לטיפול בבעיות בתפקוד המיני היא באמצעות תרופות. כיום קיימים מגוון תרופות שמטרתם לטפל בבעיה בתפקוד המיני. עם זאת, טיפול זה אינו מתאים לכלל הסובלים, שכן לחלק זה יגרום לתופעות לוואי ואחרים אינם יכולים לקחת עקב מצבם הרפואי, כגון אנשים עם מחלות לב. 


2. טיפול בגלי הלם: הטיפול בגלי הלם מיועד באופן בלעדי לאנשים שמערכת כלי הדם שלה באיבר המין עובדת ומגיבים טוב לטיפול התרופתי. 


3. טיפול תרופתי בזריקות:  שיטה נוספת לטיפול בבעיות בתפקוד המיני היא על ידי זריקות. הזריקות מיועדות למטופלים שלא מגיבים לכדורים ולכן אינם יכולים לקבל טיפול בגלי הלם והן בעלות 98% הצלחה. הטיפול התרופתי בזריקות הוא טיפול פשוט המותאם לכל אדם בהתאם לאופי הבעיה ממנה הוא סובל. הזריקות ניתנות בבית ויכולות להיות ספונטניות, דבר המאפשר לשמור על שגרת חיי מין רגילה. הזריקות אינן כואבות ואם מקפידים על ההוראות אין תופעות לוואי וסיבוכים. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר נחום זילבר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, בעיות בזיקפה, אימפוטנציה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
בעיות בזיקפה בן 38 15/12/2019 17:11
  • סיפור ארוך...שהתחיל עוד כאשר הייתי בן 25 והייתה לי בת זוג כמה חודשים. עוד אז נתקלתי בבעיה של חוסר זיקפה בזמן אמת. יש להדגיש שכאשר היינו מתנשקים/מתמזמזים הייתי מקבל זיקפה מלאה וגם זיקפות בוקר. לאחר הקשר ההוא הגעתי להבנה שהכל בסדר איתי כי הזיקפות היו חזקות, הקשרים שהיו לי לאחריה היו בעיקר קשרים לא "מחייבים". הרבה שנים ככה. בשנה שעברה היה לי קשר שנמשך כמה חודשים,נתקלתי עוד פעם בבעיה של חוסר זיקפה בזמן אמת וזה למרות שלא הייתה שום בעיה כאשר הייתי עם הבגדים עלי...אני לא צריך סקסולוג. ואני אסביר למה. ניגשתי לאורולוג שהסביר לי שמדובר בחרדת ביצוע ושאני פשוט צריך "לצאת מזה" ו/או לדבר עם סקסולוג. נתן מרשם לויאגרה והכל היה פיקס. השתמשתי בהם כמה פעמים ובאמת שלא הייתה שום בעיה. לאחר כמה פעמים שלקחתי אותם המשכתי לתפקד(זיקפה מלאה) גם ללא עזרתם. לאחר הקשר ההוא משנה שעברה היו לי כמה קשרים לא ארוכים שכמעט בכולם נתקלתי בבעיית חוסר זיקפה בהתחלה. אמנם לרוב המשכתי לתפקד אחרי ניסיון או שניים, אבל הדפוס היה זהה. כבר חצי שנה אני נמצא עם בת זוג חדשה ומאוד אוהב אותה. בהתחלה הייתי לוקח כדורים ובאמת הכל היה נהדר,הייתי יכול להמשיך פעם שניה ולפעמים גם שלישית ללא הפסקה כמעט. הבעיה התחילה מפעם אחת כאשר עינגתי אותה הרבה זמן לפני החדירה,שמתי לב שאיבדתי זיקפה.. זה והרבה תוספים אחרים שבכלל לא הרגיעו אותי כגון סיפורים על האקס והתפקוד שלו ועוד... אני מאוד פתוח עם האישה שלי והיא כבר הרגיעה אותי ואמרה לי שהכל בסדר ואין ממני שום ציפיות לסיישנים של שעתיים או שלוש, יחד עם זאת, בזמן אחרון אני מגיע לזיקפה חזקה רק בעזרת כדורים וגם כאשר זה קורה אני גומר מהר מאוד. אני קראתי והשכלתי ומודע כבר להכל...מה ואיך ולמה. נכון להיום אני לא רואה איך סקסולוג יכול לעזור לי כי אני מרגיש מספיק רגוע. לפעמים עד כדי כך רגוע שאדישות משתלטת עלי. האישה לא מסופקת, ולא בגלל מה שהיא אומרת לי, כי עוד פעם, היא מאוד תומכת ומאוד סובלנית. זה משהו שאני רואה ומרגיש. גם הזיקפות בוקר כבר לא מה שהיו פעם.(לפני חצי שנה/שנה). היו מצבים בעבר הלא כל כך רחוק שהייתי מקבל זיקפות חזקות גם ללא מגע פיזי. הקשר הנוכחי מאוד חשוב לי ואין שום דבר שאני רוצה יותר מאשר לגרום לבת זוג שלי להגיע לאורגזמות חזקות ומרובות. אבוד עצות, אני רק רוצה לתפקד כמו שצריך. לחזור למצב בו החששות שלי לא היו איך להגיע לזיקפה מלאה אלא איך/מתי/איפה אני פורק אותה. מתעניין מאוד בטיפול מיני בעזרת גלי קול.

  • + הוסף תגובה
איבר מין לא מזדקף דור 12/12/2019 10:21
  • איבר המין של בעלי אינו קשיח כבעבר,האם יש טיפול?

  • + הוסף תגובה
לחץ דם וזקפה רוי בן 38 08/12/2019 12:38
  • האם לחץ דם גבולי, לא מטופל תרופתית יכול לגרום לבעיות בזקפה? ואם כן, האם ניתן לעשות משהו?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!