ללא ניתוח: 3 החידושים בעולם האסתטיקה הרפואית

לאחר הניתוחים להרמת עפעפיים ומתיחת פנים, הצעקה האחרונה בעולם האסתטיקה הרפואית אינה מערבת פעולה כירורגית ומבטיחה לשוות לעור הפנים מראה חיוני ורענן. משיטת הפלקסר ועל לסקין בוסטר: כל החידושים בתחום האסתטיקה הרפואית
כתבה פרסומית כתבת חסותנשים רבות מעוניינות לשמור על מראה פנים חיוני וצעיר, אך חוששות מניתוחים מורכבים שעלולים לגרור סיבוכים וזמני החלמה ממושכים. בשנים האחרונות פותחו מגוון שיטות בתחום האסתטיקה הרפואית שנועדו לספק תוצאה מקסימלית ללא צורך בפעולה כירורגית. מהם השיטות החדשות, למי הן מתאימות ומהם הסיכונים בהם? מומחה מסביר.1. שיטת פלקסר

פלקסר הוא מכשיר קטן דמוי עיפרון שבקצהו נמצאת מחט דקיקה, דרכה יוצא ניצוץ המיינן את האוויר ויוצר טמפרטורה של אלפי מעלות לחלקיק שנייה. הימצאותו בקרבת העור מאדה את התאים באזור וגורמת להחלקת קמטים, להעלמתם ומסייעת במיצוק העור. למעשה, המכשיר מצוי כחצי מילימטר מהאזור עליו רוצים לעבוד, והפעולה נעשית ללא מגע ישיר עם הפנים. שיטה זו אינה מערבת פעולה כירורגית או מצריכה הרדמה כללית, נוסף על כך היא אינה  מלווה בחתכים או צלקות. קיימות שתי טכניקות אותם מבצעים באמצעות השימוש במכשיר.


הברשה: במהלכה מתבצע מעין אידוי של שכבת העור העליונה, ובעזרתה מסירים קמטים או כתמים מהעור. לאחר הפעולה נוצר מעין גלד באזור אשר נופל תוך שבעה עד עשרה ימים מביצוע ההליך. לאחר חודש האזור מחלים לחלוטין.


ניקוד: בעזרת ניקוד אלכסוני על אזור הקמט מאדים את חלקו העליון ומכווצים את חלקו התחתון. הפעולה מעודדת יצירה של קולגן ומסייעת במיצוק העור. גם כאן לא מדובר בטכניקה המערבת מגע ישיר עם העור, אלא היא מתבצעת בסמוך לקמט תוך מגע עם האוויר.  


שיטת הניקוד משמשת בעיקר כמעין טכניקה בלתי פולשנית להרמת עפעפיים. במהלכה מאדים העור בחלק המקומר באזור שמעל העין. כתוצאה מכך מתמצק החלק העליון של העפעף, עודפי העור מוסרים והגבה מורמת. למעשה, כבר בטיפול אחד ניתן לחזות בשינוי מהותי ומתקבל מראה עין פתוחה לרווחה. מהם יתרונותיה של שיטת הפלקסר על פני הליכים אחרים?

פעולות המתבצעות בעזרת לייזר או מחטים חשמליות מערבות מגע ישיר עם העור, וכך עלולות לגרום לכוויות. מכשיר הפלקסר מותאם לעוצמות שונות ואינו בא במגע ישיר עם העור. בנוסף, הפעולה מתבצעת על שכבת העור העליונה- האפידרמיס ולא הדרמיס ועל ידי כך נמנעות צלקות וכוויות.


בהשוואה לבוטוקס, הפלקסר הוא הליך חד פעמי אשר מעלים קמטים ופגמים בעור ואין צורך לחזור עליו בכל כמה חודשים. בדרך כלל התוצאה נשארת  לכמה שנים טובות.


מהם הסיכונים?

ככלל רק רופא שעבר הכשרה והוא בעל תעודה המעידה על כך, מוסמך לעבוד עם המכשיר. שימוש לא נכון ומיומן בו עשוי יצור כוויות קלות כתוצאה מההליך. מהו זמן ההחלמה?

ללא תלות בשיטה, החלמה מלאה מהליכים אלה תתבצע לאחר כחודש, עד להירפאות הגלד באזור וחזרה למצב תקין לחלוטין. 2. הסקין בוסטר

טיפולי האנטי אייג'ינג החדשניים מכניסים בתוכם הליכים רבים ומגוונים, אך המגמה המסתמנת כיום היא העדפת המראה טבעי שאינו נראה "עשוי". הסקין בוסטר היא סדרת מוצרים אשר משפרים את מרקם העור ונועדו לתיקון פגמים שונים אותם לא ניתן להעלים באמצעות חומרי מילוי, כמו חומצה הילרונית  סמיכה או בוטוקס. החומר הוא חומצה הילורונית מוצלבת ויציבה מאד. בשל כך, נותנת היא תוצאה לטווח ארוך של שנה לפחות. 


למעשה, מדובר בהליך הדומה  למזוטרפיה שבמהלכו מוחדרת החומצה בהזרקות קטנות לשכבת הדרמיס של העור. שם נוצרת תגובה וכתוצאה ממנה מיוצר אלסטין - חומר המשפר  את אלסטיות העור ונותן מראה רענן ומתוח. החידוש הגדול הוא בקלות והאפקטיביות לטווח ארוך . לאחר חודש ממועד הטיפול הראשוני תתבצע ביקורת, בה ניתן יהיה להזריק כמות נוספת בהתאם להחלטת הרופא המטפל. ככלל, טיפול זה דורש חידוש לאחר שנה תוך החדרת חצי מכמות החומר שהוזרק בטיפול הראשון. 3. פרופילו 

הפרופילו היא חומצה הילורונית שעבודתה נעשית דרך פעילות ביולוגית בשכבת הדרמיס. בדומה  לסקין בוסטר, החדרת חומצת הפרופילו מתבצעת תוך הזרקת נקודות אחדות של החומר אשר מתפשט בשכבת העור האמצעית. מאידך לא מדובר בחומר מילוי: החומצה גורמת למיצוק העור ולשיפור האלסטיות בו וניתנת גם לשימוש באזור הצוואר. בכל הנוגע לפרופילו, מתבצעים שני טיפולים במרווח של חודש האחד מהשני, והתוצאה הסופית תיראה לאחר חודשיים או שלושה ממועד הטיפול השני. לאחר כשנה יש צורך בחידוש המילוי. 

חשוב לציין שמטרתם של שני החומרים שהוזכרו היא אינה מילוי נפח או שינוי צורת הפנים, אלא הענקת מרקם עור חלק ורענן. ההחלטה לגביי החומר המוחדר תלויה בסוג העור ומקום הטיפול ותיקבע תוך התייעצות עם הרופא המטפל.מהם יתרונותיה על פני מילויים אחרים לרבות בוטוקס?

שיטה זו יעילה במיוחד עבור נשים צעירות שרוצות לשמור על מראה עור חיוני וצעיר ואינן מעוניינות במילוי קמטים נקודתיים. בנוסף, היא מתאימה לכל אוכלוסייה, גם לאלה הסובלים מאקנה. בשל העובדה שמדובר רק בהזרקות תת עוריות ולא בפעולה כירורגית, ברוב המקרים היא אינה כרוכה בהרדמה. במיוחד בטיפולים של הצוואר שעד עתה לא היה מענה סביר למעט ניתוחים.מהם הסיכונים?

בקרב אחוז מסוים מהמטופלים יופיעו שטפי דם שייעלמו תוך כמה ימים. חשוב ללכת לרופא מקצועי ומנוסה בתחום כדי למנוע טעויות בטכניקת החדרת החומר אל העור. 
עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יוסף שביט השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים אסתטיקה רפואית

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מילוי שומן מתחת לעינים מאיהלה 27/12/2019 17:49
  • שלום רב, מעונינת במילוי שומן בשקעים מתחת עינים.(עפעפים תחתונות).

  • + הוסף תגובה
טיפולי וציוד אפילציה ל 13/07/2019 19:21
  • ידוע לי שזהו לא פורום הסרת שיער אך הפורום הרלוונטי נסגר לשאלות לצערי, אינני יודעת אם זמנית או בכלל אז אעלה את הדברים כאן בתקווה למענה לפחות על חלק מהנושאים.. שלום רב!, אני מחפשת בנרות וללא הצלחה מכשיר אפילציה יד שנייה [בעקבות נושא של תקציב].. יש המלצות או קישורים למוכרים רלוונטיים בבקשה?.. העניין דחוף ביותר!!, תודה מראש להתייחסות 2 שאלות משנה נוספות: -יש תכשיר המדכא את המלנין ועוזר להקל על עניין הפיגמנטציה.. איך הוא נקרא והיכן ניתן להשיגו?.. -ישנה דוושה המווסתת את עוצמת חום הטיפול.. היכן ניתן להשיגה ובאיזה מחיר בערך?.. ניתן אולי להמליץ שוב על יד שנייה אם ידוע?..

  • + הוסף תגובה
1.מכשיר אפילציה2. טיפול בפיגמנטציה אתי לוי 07/12/2019 16:25
  • לא מציעה לעבוד עם מכשיר אפילציה ללא קורס אפילציה במרכזים ללימודי קוסמטיקה. לענין הטיפול בפיגמנטציה- הנושא מורכב .. אין תכשיר אחד לטיפול בבעיה. מציעה לך לפנות לקוסמטיקאית מומחית "ביופור" היא תקבע לך פגישה לאיבחון עור הפנים ותיתן לך ייעוץ מקצועי ואחראי לטיפול בבעיות העור שלך. פגישת איבחון וייעוץ אצל קוסמטיקאיות "ביופור" הינה ללא עלות וללא שום התחיבות . מומלץ.. בהצלחה!

  • + הוסף תגובה
מיצוק עור הפנים ריקו 06/11/2019 18:18
  • שלום לאחרונה יש ריבוי של פירסום בפייסבוק על טיפול במיצוק והצערת העור ע"י גלי רדיו ואולטרסאנד. האם זה אמין? ולאיזה גיל זה מתאים

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!