גידולים במערכת העיכול: מהם הטיפולים שיחליפו את הניתוח?

מערכת העיכול מורכבת מאיברים רבים בהם עלולים להתפתח גידולים סרטניים. הטיפול בהם משלב כמעט תמיד ניתוח, אך טכניקות טיפול חדשניות עשויות להחליף את סכין המנתחים: כל הפרטים
כתבה פרסומית כתבת חסותמחלת הסרטן היא אינה מחלה אחת, אלא קבוצת מחלות המורכבת מסוגים שונים, אשר ההבדלים בניהם נקבעים על פי סוג הגידול והאזור בו הוא מתפתח. במערכת העיכול קיימים מספר גידולים שונים, הכוללים את סרטן הושט, סרטן המעי הגס, סרטן הקיבה ועוד. מהם הסימפטומים שעלולים להעיד על גידול ממאיר באזור הקיבה והאם פעולה כירורגית היא שלב מחייב בתהליך? צפו בד"ר עופר פורים מסביר.

מהם הסימפטומים שעלולים להעיד על ממאירות במערכת העיכול?

סימפטומים כמו הופעת אנמיה בלתי מוסברת, דם בצואה, כאבי בטן חזקים, ירידה דרסטית בתיאבון ובמשקל, בחילות והקאות עלולים להעיד על התפתחות גידול ממאיר במערכת העיכול. כיצד ניתן לאבחן גידולים במערכת העיכול?

הבדיקה המוכרת מכולם היא בדיקת קולונוסקופיה שסוקרת את המעי הגס לכל אורכו. בעזרתה, מאותרים פוליפים- נגעים טרום סרטניים או ממאירים. בדיקת גסטרוסקופיה מחפשת אחר ממצאים דומים בחלל הושט והקיבה ועל רקע בדיקות אלה נלקחת ביופסיה ומאובחן הגידול הסרטני עצמו. גילוי מוקדם וערנות לסימפטומים עשויים להביא להחלמה מוקדמת של הסרטן והאחרונה יכולה להביא להחלמה. 


כיצד מטפלים בגידולים במערכת העיכול?

הטיפול השכיח ביותר הוא הטיפול הכימותרפי אך כיום עומדים לרשותנו טיפולים ביולוגיים שונים הניתנים בעזרת עירוי של נוגדנים לווריד או תרופות ביולוגיות הניתנות באמצעות כדורים. תרופות אימונולוגיות חדשניות מפעילות את מערכת החיסון של החולה ומסייעות בלחימה בגידולים הממאירים. טיפולים חדשניים המתבצעים בעזרת קרינה עשויים להחליף את סכין המנתחים, במקרים בהם קיימות גרורות בודדות או גידולים באיברים שונים. למרות היותו של הניתוח להסרת הגידול חלק בלתי נפרד מהטיפול בסרטן, אך כיום קיימות טכניקות חדשות המאפשרות לאפיין את הגידול ביולוגית וכך לבחור לכל חולה את התרופה הביולוגית המתאימה למאפייני הגידול הממאיר שלו וזו תסייע בהשגת תוצאות מקסימליות לטיפול במחלה. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר עופר פורים השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים סרטן המעי הגס

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ניתוח הסרת גידול ממאיר ממעי הגס יהודה 19/09/2020 20:02
  • שלום,בחודש מאיהוצא לי גידול ממאיר ממעי הגס ונעשתה כריתה של 7 ס"מ כעבור חודש וחצי נסגרה הסטומה הזמנית,מאז סגירת הסטומה לפני 3 חודשים פעילות המעיים אינה סדירה סובל מיציאות מרובות או פליטות קטנות,נמצא בטיפול ביופידבק,לחיזוק האגן,כמה זמן עובר עד שהמעי חוזר לפעילות סדירה,על תשובתך

  • + הוסף תגובה
דם סמוי בצואה-חיובי ראובן 14/09/2020 14:59
  • שלום רב,בן 64.בדיקה שגרתית שנתית לפני כ-3 חודשים גילתה דם סמוי בצואה.אין סימפטומים אחרים ומרגיש טוב.נקבעה לי קולונוסקופיה בקרוב אך לא בטוח שאוכל להגיע והמועד הבא בערך עוד 3 חודשים.האם דחייה צריכה להלחיץ ? מהידוע לי תוצאת הבדיקה אינה בהכרח מעידה על סרטן.תודה רבה.

  • + הוסף תגובה
כאב בבטן בצד שמאל 9 חודשים לאחר ניתוח כריתת חלק גדול מהמעי הגס אבי 06/09/2020 19:28
  • שלום ד״ר אני 9חודשים אחרי ניתוח כריתת חלק גדול מהמעי עקב גידול שמצאו לי במעי הגס בחלק השמאלי שלי הופיע לי פתאום עש כאב של לחץ בצד שמאל ושאני לוחץ עם היד גם כואב מה זה יכול להיות?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!