95% החלמה באבחון מוקדם: הכל על סרטן השד

סרטן השד היא אחת מהמחלות הנפוצות ביותר בקרב נשים, וכל אחת עלולה לחלות. מהם התסמינים וכיצד מאבחנים? מומחה מסביר

כתבה פרסומית כתבת חסות
תקציר מושמע של הכתבה:


תאריך עדכון: 11/05/2017

סרטן השד היא אחת מהמחלות הנפוצות ביותר בקרב ציבור הנשים. בעוד שאצל 10% מהנשים הסרטן מופיע עקב סיבות גנטיות ומשפחתיות, לשאר הנשים החולות במחלה זו לא ידוע מהי סיבת המחלה.  


כיצד מאבחנים את סרטן השד? 

כיום סרטן השד מאובחן בעזרת בדיקת ממוגרפיה. ההמלצה היא כי נשים מעל גיל 30 ייבדקו פעם בשנה על ידי כירורג שד או רופא נשים המוסמך לערוך בדיקות שד. החל מגיל 50, משרד הבריאות והאגודה למלחמה בסרטן ממליצים לנשים לבצע ממוגרפיה. אם זאת, אם יש במשפחה גורמי סיכון והיסטוריה רפואית של סרטן השד ההמלצה היא לבצע בדיקות ממוגרפיה כבר מגל 40. 

מהם התסמינים של סרטן השד?

לרוב אין לסרטן השד סימפטומים ברורים עד שהמחלה מתפתחת לשלבים מתקדמים, ואז מרגישים לחץ וכאבים או רואים שינויים בצורת השד. ביצוע בדיקות שד וממוגרפיה בזמן יכולים לעזור לגלות סימנים למחלה עוד לפני הופעת התסמינים. 

מהן דרכי הטיפול?

כיום ישנם טיפולים רפואיים המותאמים באופן אישי לכל מטופלת בהתאם למחלה. במידה והמחלה קטנה ולא אלימה ייעשה טיפול באמצעות ניתוח להוצאת הגידול. אם המחלה כבר יותר מתקדמת, הטיפולים יכללו כימותרפיה לפני ניתוח או טיפולים הורמונליים לא כימיים, כל זאת בהתאם לאישה ולסוג המחלה הספציפי ממנו היא סובלת. 

כ- 80% מהנשים שחולות בסרטן השד מבריאות, אך במידה וסרטן השד מתגלה בשלבים מוקדמים סיכויי ההחלמה עולים ל- 95%. פורומים, סרטן השד

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
איך מזהים את המחלה על ידי כאב?איפה מרגישים כאב? אסתי 10/12/2019 20:06
  • האם הרגשת כאב בשד למעלה לפעמים או קצת מעל השד גם מהוי סימן למחלה

  • + הוסף תגובה
סרטן השד אפרת 09/12/2019 13:07
  • שלום רב לאחר מסטקטומיה ו slnb מספר מוקדים של סרטן חודרני בקוטר 1 סמ הגדול ביופר er חיובי 2 her שלילי בלוטות זקיף שתי בלןטות זקיף בהסתכלות ראשונית ללא עדות לגרורות אך יבוצעו חתכים נוספים. אודה מאד באם תסבירו לי מה פשר התוצא ה. תודה רבה

  • + הוסף תגובה
הסתיידויות בשד דנה 07/12/2019 09:58
  • שלום, ממצאי ממוגרפיה: הסתיידויות עדינות בזנב השד, בודדות, birads 3 - ממצא כנראה שפיר. האם אפשר לעשות כבר ביופסיה? האם ניתן להסיר את ההסתיידויות ההלו במסגרת ממטומיה או חייב ניתוח ? לחוצה בנושא.. תודה רבה מראש דנה.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!