//

מחקר חושף: שוקולד מסייע במניעת פרפור פרוזדורים

חדשות טעימות במיוחד לאוהבי השוקולד שבינכם: מחקר חדש חושף כי הממתק המבוקש מסייע במניעת תופעה נפוצה ומסוכנת של אי סדירות בקצב הלב. כמה שוקולד כדאי לאכול ומהם היתרונות הבריאותיים הנוספים לחטיף המתוק? כל הפרטים
כתבה פרסומית כתבת חסותחדשות טעימות במיוחד לאוהבי השוקולד שבינכם: מחקר חדש חושף כי הממתק המבוקש מסייע במניעת תופעה נפוצה ומסוכנת של אי סדירות בקצב הלב. המחקר שבחן יותר מ-55,000 אנשים בדנמרק מצא כי אלה שצרכו שוקולד נטו להיות בסיכון נמוך יותר לפרפור פרוזדורים, הפרעת קצב שעלולה להגדיל את הסיכוי לשבץ.


המחקר שפורסם ב-  journal Heart  השנה, עקב אחרי המצב הבריאותי של הנבדקים במשך 13 שנים, במהלכן התפתחו 3300 מקרים של פרפור פרוזדורים.


המחקר לא נבנה כך שיוכיח סיבה ותוצאה, ולמרות זאת נמצא כי בקרב אלה שאכלו כ-0.03 ק"ג של שוקולד או פחות בכל חודש, הסיכוי ללקות בפרפור פרוזדורים היה גבוה יותר בכ-10% בהשוואה לאלה שצרכו כ-0.08 ק"ג שוקולד בכל חודש. בהתאמה, מושאי המחקר שצרכו מנת שוקולד שבועית של כ-0.03 בשבוע הפחיתו את הסיכוי ללקות בתופעה הנפוצה בכ-17%. מאידך בבחינת הנבדקים שצרכו מנת שוקולד יומית נראה כי הסיכוי ללקות בפרפור פרוזדורים עלה ועמד רק על 16% בהשוואה לאלה שצרכו מנה חודשית. למעשה, מחקר זה מתווסף לארסנל המבדקים התומכים ביתרונות הבריאותיים של צריכת שוקולד מתונה. למרות העובדה שבריאות הלב מתבססת על נתונים נוספים מעבר לצריכת שוקולד, לרבות פעילות אירובית והרגליים בריאותיים אחרים נראה כי אכילת שוקולד באופן מתון עשויה לתרום לתפקוד הלב. הסיבה לכך היא כי בצמח הקקאו מצויות רמות גבוהות של פלבנול המסייע לבריאות הלב. למעשה, מדובר בנוגד חמצון אשר נמצא גם בענבים ובתה ירוק ומשפר את זרימת הדם. בנוסף, מחקרים אחרים מצאו כי בקרב אלה הצורכים שוקולד טסיות הדם נצמדות לאט יותר, דבר המסייע במניעת קרישי דם וכתוצאה מכך גם בהפחתת הסיכוי להתקף לב. 

מאידך אכילת כמות מופרזת של הממתק המנחם אינה מומלצת: חטיפי שוקולד רבים מכילים קלוריות רבות ורמות סוכר ושומן גבוהות שעלולות להביא לעודף משקל ולבעיות מטאבוליות נוספות. הקפידו לצרוך שוקולד המכיל אחוזים רבים של קקאו. 


מעבר לתרומה משמעותית לבריאות הלב, לשוקולד יתרונות בריאותיים רבים, אספנו עבורכם 9 סיבות נוספות שיגרמו לכם לבחור בממתק הכהה בביקור הבא בסופר:


1. בשנת 1661 אישר משרד הבריאות הצרפתי באופן רשמי את השימוש בשוקולד כתרופה נגד דיכאון ובעיקר כזה הנגרם מאהבה נכזבת, לא פלא שכשאנחנו עצובים החשק למתוק עולה. 


2. התאוברומין המצוי בשוקולד, יעיל בהפסקת שיעול כמעט פי 3 מהקודאין, התרופה הטובה ביותר הקיימת כיום לטיפול בשיעול. נאמר כי התאוברומין אף אינו גורם לתופעות לוואי, בהיותו מדכא פעילות עצבית האחראית על התפתחות השיעול.


3. השוקולד מכיל מרכיבים תזונתיים חשובים כמו, ברזל, סידן ואת הויטמינים A, B1, C, D ו-E. קראו עוד: מעודדת צריכת יין ושוקולד: הכל על דיאטת הסטירפוד4. השוקלד הוא מקור מצויין לאבץ, המשפר את תפקוד הלב וכמו כן מסייע בהורדת תחושת המתח והסטרס.


5. השוקולד מכיל חומרים נוגדי מחלות באופן זהה ליין אדום ואף פירות וירקות.


6. סרטונין המצוי בקקאו המתחבר אל האנדורפינים במוח, אשר אחראים לתחושת שמחה והתרוממות רוח.


7. השוקולד, בעיקר השוקולד הכהה או המריר, עשיר בחומרים נוגדי-חמצון העשויים, על פי מספר מחקרים, לעזור לטפל בבעיות הקשורות במערכת החיסון, או במערכת הדם  והלב בעיקר בשל יכולתם למנוע קרישה ולעלות את רמת הכולסטרול הטוב בדם.


8. שוקולד מריר הוכח גם כמפחית תגובות דלקתיות, בעל פעילות נוגדת קרישיות (אנטי-תרומבוטי) והשפעה על מאזן החומרים בגוף.


9. מחקר חלוץ מבריטניה, שפורסם בנובמבר בכתב העת "Nutrition Journal", מצא כי השוקולד יעיל גם במאבק בתסמונת העייפות הכרונית. זוהי תסמונת המאפיינת בעיקר תושבי ערים במדינות המפותחות, שבה לוקות כ-5% מהנשים בגיל 40 עד 60. שכיחות התסמונת בקרב גברים נמוכה יותר.פורומים הפרעות קצב לב

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אימונים יוני 08/08/2020 02:44
  • היי אני בן 34 ומתאמן כ3 חודשים באיגרוף תאילנדי 2 אימונים בשבוע, עשיתי לאחרונה בדיקת ארגומטריה שהייתה תקינה, האם זה בסדר להוסיף בהדרגה עוד 2 אימונים בשבוע? האם צריך לשים לב לדופק בזמן האימון? כי האימונים אינטנסיביים, תודה רבה מראש.

  • + הוסף תגובה
פענוח בדיקת ארגומטריה לאחר ניתוח מעקפים בלה 21/07/2020 15:49
  • שלום רב, ב-6.8 אבי בן 73 עבר ניתוח מעקפים לאחר שבצנתור הודגמה מחלה תלת כלית קשה עם חסימה תת שלמה של RCA גדול בחלקו השני והיצרויות משמעותיות בשני ענפיו. היצרות משמעותית בחלקו השני של CX וחסימה שלמה של LAD מילוי קולטרלי קלוש בחלקו הדיסטלי מהעורק העוקף שמספק גם קולטרלים ל RCA. הוא עבר ניתוח CABG משך 4 שעות, מהלך הניתוח היה תקין, למעט עצירת שתן והוחל טיפול בקסטראל ולאחר מכן נגמר מקטטר. בביקורת שנערכה אחרי שבועיים בבדיקה גופנית שנעשתה לו על ידי הכירורג נמצא ש קולות לב סדירים. אק.ג קצב סינוס 87 ללא סימני איסכמיה חריפה. ראות כניסת אוויר מעט מופחתת מעל בסיס בריאה השמאלית בטן רכה פצעים ניתוחיים תקינים הוצאו תפרי הנקזים צילום חזה: מצב לאחר סטרנוטומיה תפליטים פלאורליים קטנים יותר משמאל. בתאריך ה-21.7 הוא הופנה ממכון שיקום הלב לבדיקת ארגומטריה. מתוך דו"ח הבדיקה: לפני בדיקה, דופק 90, דיאסטולי 70 סיסטולי 130 שיא המאמץ, דופק 131, דיאסטולי 70, סיסטולי 140 המבחן נמשך : 4:02 הגיע למאמץ של 7.00 METS המבחן הופסק עם הגעה לדופק מטרה הסיכום הוא כושר נמוך לבינוני, תגובת לחץ גדם תקינה, ללא תלונות לבביות, לא נצפו שינויים משמעותיים במקטע של ST במאמץ שבוצעץ הפרעות קצת הולכה: VPBS מרובים במאמץ. מה המשמעות של כך ? אבי לאחר הניתוח הוא פעיל מאוד, מסתובב הרבה ונוסע. האם יש בכך סיכון שהוא יכול לגרום לעצמו נזק ? תודה, בלה

  • + הוסף תגובה
עיבוי עלים במסתם אאורטלי בגיל צעיר עידן 19/07/2020 12:30
  • שלום, אני בן 35 ובבדיקת אקו-לב האחרונה שביצעתי אובחנו עלי מסתם אאורטלי מעובים. אני סה"כ אדם בריא, משקל תקין, מתאמן בחד"כ. מקריאה על הנושא הבנתי שזו תופעה שאמורה להתרחש רק בגיל מבוגר בהרבה (65 ומעלה). מה יכול לגרום לעיבוי של העלים בגיל כל כך צעיר? יתכן שנגרם עקב אימונים עצימים מידי בחד"כ? חוסר איזון תזונתי? אגב באקו שבוצע לפני שנה אובחנה "הסתיידות קלה של העלים", האם האבחנה הנוכחית (עיבוי) אומרת שיש החמרה? תודה

  • + הוסף תגובה
חידוד של השאלה - זיהום חיידקי עידן 21/07/2020 15:23
  • מקריאה על הנושא הבנתי שאחד הגורמים האפשריים לעיבוי עלי המסתם בגיל צעיר הוא זיהום חיידקי. במהלך השנה האחרונה עברתי מספר טיפולי שיניים כירורגים (ללא מתן אנטיביוטיקה) וכן דלקת זיהומית יחסית חמורה בדרכי השתן. הבנתי שברגע שחיידקים מתיישבים על המסתם אז ניתן להיפטר מהם רק בטיפול אנטיביוטי בעירוי. בהתחשב בהחמרה בהסתיידות שהיתה בשנה האחרונה, האם יתכן שעדיין קיימת התיישבות של חיידקים עדיין על המסתם ושהם ממשיכים לגרום להסתיידות שלו עד לטיפול אנטיביוטי?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!