"להשיג הריון מזוגות שאיבדו את התקווה זהו אושר גדול מאין כמוהו"

במשך עשור ניסו בטי ועמיהוד פרג'ון להביא ילדים לעולם ולהקים סוף סוף משפחה. לאחר שנים ארוכות שבטי עברה טיפולי הפריות ללא כל הצלחה, הגיעו הזוג פרג'ון אל מרפאתו של ברטוב לצורך ביצוע טיפולי זרע שהפכו לבסוף את החלום הנכסף על משפחה למציאות

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 12/06/2017


לפני כעשור התחיל מסעם של עמיהוד ובטי פרג'ון בדרך לחלום הגדול למשפחה. "במשך שנים רבות ניסינו להיכנס להריון. לאחר כחמש שנים, כשהבנו שהתהליך אינו מתרחש באופן טבעי ופנינו לטיפולי הפריה חוץ גופית" מספר עמיהוד פרג'ון. "טיפולי ההפריה שלא צלחו היו בגדר כישלון אדיר עבור הזוג "זה כאב גדול שגורם לך לחשוב איפה טעיתי ומה עשיתי לא נכון" מספרת בטי בהתרגשות ומוסיפה "עברתי טיפולים רבים שעירבו כאב רב ועלייה ניכרת במשקל ולמרות אינספור הכישלונות אף אחד לא ניסה לבדוק האם מקור הבעיה היא אצל הבעל". 
"זה כאב גדול שגורם לך לחשוב איפה טעיתי ומה עשיתי לא נכון" נקודת המפנה בסיפורם של הזוג פרג'ון חלה כאשר פנו למרפאתו של פרופ' בנימין ברטוב לצורך ביצוע טיפולי זרע, במהלך הטיפולים נסרקה ביסודיות דגימה של תאי זרע ובעזרת הגדלה, זוהו התאים התקינים ביותר. האחרונים בודדו והוזרקו לביציות לצורך ביצוע ההפריה, במועד שאיבת הביציות. "בזכות פרופ' ברטוב קרה לנו נס ונולדו לנו שתי בנות" מספר עמיהוד.      


"מטופלים שמגיעים לטיפול בשיטת ברטוב (שיטת IMSI), עברו לרוב כשלונות רבים בתהליכי הפריה חוץ גופית. אנחנו יודעים שעלינו לתת להם פתרון ולהביא אותם סוף סוף להצלחה". מסבירה רעות ברטוב – שיפמן, מנהלת מקצועית במרכז. "במשך שנים, הידע על פוטנציאל הפוריות של תאי הזרע בישראל היה דל מאד ולא הוצעו פתרונות למצבים בהם טיפולי הפוריות באישה אינם צולחים ומהי הדרך לשפר ולכמת את תאי הזרע". מוסיף פרופ' בנימין ברטוב, מייסד החברה. למעשה, המטרה המרכזית היא לעלות את המודעות בכל הנוגע לפוריות הגבר שמהווה כ-50% מכלל בעיות הפוריות. "כשאנחנו מצליחים לקבל הריון מזוגות שאיבדו את התקווה זהו אושר גדול מאין כמוהו" מסכם פרופ' ברטוב.עדיין מתלבטים? להתייעצות עם פרופ' (PhD) בנימין ברטוב השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, מחסור בתאי זרע (אזואוספרמיה)

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מחסור בתאי זרע ניסן 05/12/2019 09:33
  • בדיקה שעשיתי מצאה שיש לי מחסור בתאי זרע. יש אפשרות תזונתית/תרופתית להגדיל מספרם? מודה לך. אני בן 32

  • + הוסף תגובה
גבר בוגר גבר בוגר 04/09/2019 12:20
  • אני בן 43 וחושש לפוריות שלי בגלל שימוש מרובה של מחשבים ניידים במהלך השנים. האם החששות מוצדקים? אציין שאין הריון בניסיונות טבעיים של שנתיים.

  • + הוסף תגובה
תשובה פרופ' (PhD) בנימין ברטוב 08/09/2019 11:53
  • שלום לך, האם עשית בעבר בדיקות זרע? האם יש לכם ילדים שנולדו מהריונות ספונטניים? אם לא עשית בדיקת זרע מעולם, צריך לעשות בדיקה כדי לראות מה מצב הזרע כיום. כיוון שאתם מנסים לא מועט, כדאי לבוא למרכז ברטוב לבדיקה מיוחדת ומעמיקה יותר, אשר בה נבדקת המורפולוגיה (=מבנה גרעין התא) של תאי הזרע ע"י מיקרוסקופ מיוחד המגדיל פי 6000 את הדגימה. לאחר דגימה זו תקבל חוות דעת וליווי להמשך הדרך. בהצלחה

  • + הוסף תגובה
sertoli cells only d 30/05/2019 12:57
  • שלום, לצערי אובחני כאזוספרמי (לא חסימתי) לפני כשנה וחצי, מאז הספקתי לעבור טיפול הורמונלי ולבצע בדיקה מקיפה בה גם לא התגלו תאים. לאחר מכן עברתי ניתוח מיקרו-טסה, אשר גם הוא הסתיים עם התוצאה הארורה - 0. ההסטולוגיה מראה sertoli cells only האם זה אומר שנגזר דיני? האם קיימים טיפולים נסיוניים? (שמעתי למשל על מחקרים עם תאי גזע, אך לא ראיתי שום מקום שכבר מבצע טיפול נסיוני שכזה) תודה מראש.

  • + הוסף תגובה
אזאוספרמיה פרופ' (PhD) בנימין ברטוב 11/06/2019 10:37
  • שלום לך, ייתכן שיש פתרונות למקרה זה אך לא ניתן לענות לשאלה כה מורכבת בפורום זה. מוזמן להתייעץ איתנו במרכז ברטוב, נשמח לעזור ולסייע.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!