סקר חדש חושף: 80% מהישראלים סובלים מבעיות שינה

מרגישים עייפים? אתם לא לבד סקר חדש שנערך בדק ומצא כי 80% מהישראלים לא ישנים טוב בלילה הגיע הזמן שתשימו לב להרגלי השינה שלכם
כתבה פרסומית כתבת חסותשינה נחשבת לדבר בסיסי בחיי היומיום שלא מצריך עיסוק מיותר. אנחנו כל כך רגילים לישון שאנחנו לא שמים לב לאיכות השינה שלנו ולגורמים המשפיעים עליה. מסקר שערכה חברת "אלטמן" (המשווקת את "נרוקסן") עולה כי 80% מהאוכלוסייה היהודית בישראל סובלים מבעיות שינה לפחות פעם בשנה, וכ-50% בתדירות שבועית. עם זאת, רק 25% מהם מגדירים עצמם כסובלים מבעיות שינה.קראו עוד: מעובר ועד לכוכב הים: 9 תנוחות שינה שיחשפו את מצבכם הבריאותישינה טובה הכרחית לבריאותנו ומסייעת בגידול והתחדשות של תאי הגוף, שליטה על משקל תקין, מניעת דלקות ושמירה על זיכרון ולמידה. כ-60% מהנשאלים חשים כי העובדה שאינם ישנים טוב בלילה משפיעה עליהם לרעה במידה כלשהי. שינה שכזו גורמת להם בעיקר לעייפות, חוסר ריכוז, חולשה פיזית ועצבנות. כמו כן, הסובלים מבעיות שינה ציינו בשיעורים גבוהים יותר השפעה על הבריאות ועלייה במשקל.שינה טובה הכרחית לבריאותנו ומסייעת בגידול והתחדשות של תאי הגוף ואף לשליטה על משקל תקיןאז מה מדיר שינה מענינו?

מתח הוא הגורם העיקרי לקשיי שינה בלילה, לאחר מכן גורמים חיצוניים (רעשי רקע, ילדים), כאב וחלומות רעים. בעיות נשימה, נחירות וצריכת קפאין נמנו גם בין הגורמים המשפיעים על השינה שלנו.  ממצאי הסקר מראים כי נשים סובלות בתדירות גבוהה יותר משינה לא טובה, ויותר מושפעות מכך לרעה. מבוגרים בגילאי 45+ הגדירו עצמם בשיעורים גבוהים יותר כסובלים מבעיות שינה.קראו עוד: נדודי שינה: המזונות שיעזרו לכם לישון טוב יותר - ואלה שיפריעואז איך ניתן לטפל?

על פי הסקר שנערך כ-10% מטפלים כיום או טיפלו בעבר בקשיי השינה. כ-20% נוספים היו מעוניינים לטפל בקשיים אלו בעתיד. כמו כן, בקרב אלה שקיבלו טיפול כ-80% סבורים כי הטיפול סייע להם לישון טוב יותר.


רבים מהנשאלים העידו כי שקט נמצא כגורם העיקרי המעניק להם שינה טובה ולאחריו צפייה בטלוויזיה. קריאת ספר, טמפרטורת חדר נעימה והימנעות מצריכת מזונות שונים הטיבו גם את איכות השינה. תזונה נמצאה גם היא כתורמת לשינה איכותית והסדרה של הפרעות קיימות. 


הנשאלים אשר סובלים מבעיות שינה באופן כרוי העידו כי הם נוטלים כדורי שינה והזכירו את המושג "שקט" בשיעורים גבוהים יותר. אי שקט במהלך היום תורם להפרעות שינה במשך הלילה, עייפות ולחץ נוסף ביום- כך נוצר מעגל לחץ החוזר על עצמו.פורומים הפרעות שינה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
פרוטיאזין להפרעות שינה. שגב 21/03/2017 11:34
 • לד"ר דליה שלום. בן67 . סובל שנים רבות מהפרעות שינה,השתמשתי כמעט בכל הכדורים נגד הפרעות,גם בתוספת סירקדין שגרם לתופעות לוואי קשות, כתוצאה מנטילה ממושכת של כדורי שינה סובל מירידה קשה מאוד בזיכרון והפרעה בדיבור . ניסיתי לעבור במדורג מ-וואבן לצמח ה-וולריאן, ואף הוספתי ויטמיני B וזה לא עזר. עברתי לכדור בשם פרוטיאזין 25 מ"ג(של כצט) המיועד לגירודים ואלרגיות, ואכן זה 3 לילות אני ישן טוב,אבל סובל במהלך היום ממעט ישנוניות,מעט חוסר שווי משקל בתוספת כאבים והתכווצות שרירים שהולכים ומתמעטים מידי יום,יש לציין שהשינה עם פרוטיאזין טובה, ארוכה ועמוקה מהקסנקס וה-וואבן,הכדור גם מוריד מעט מלחץ הדם. שאלותי הם:- א.האם אפשר להמשיך עם הפרוטיזאין זמן ממושך?, ב.האם גם הפרוטיאזין ממכר?, ג.האם יש מצב שהגוף יתרגל ואצטרך להעלות במינון?? ד. האם גם הפרוטיאזין עלול לפגוע בזיכרון? תודה.

 • + הוסף תגובה
פרוטיאזין להפרעות שינה. דר' דליה שכטר-עמיר 21/03/2017 23:10
 • איני רושמת תרופה זו כטיפול בהפרעות שינה ולכן אני מציעה לדון עם הרופא שהמליץ לך על טיפול זה בכל השאלות שהעלית. לילה טוב.

 • + הוסף תגובה
פרוטיאזין להפרעות שינה-המשך. שגב 22/03/2017 14:17
 • את הפרוטיאזין רשם לי רופא עור כשהיו לי גירודים בכל הגוף,מאחר ולקחתי אותו ביחד עם כדור הקסנקס להפרעות שינה סבלתי מתופעות לוואי קשות של נמנום וכמעט שינה לאורך היום ומיד הפסקתי. עקב סבל רב מכדורי הקסנקס/ואבן(פגיעה קשה בזיכרון)חיפשתי אחר פתרון אחר,ניסיונות עם צמח הוולריאן בתוספת מגנזיום וויטמיני B לא הצליח, נתקלתי בכתבה בה מצוטט ד"ר דגן מנהל המעבדה להפרעות שינה בבי"ח וולפסון בה הוא אומר שגם כדורים נגד אלרגיה וגירודים יכולה לעזור בהפרעות שינה. חזרתי וניסיתי את הפרוטיאזין ללא שום תרופה אחרת ובינתיים זה מצליח,התחלתי עם כדור של 25 מ"ג,זה 3 לילות אני משתמש בחצי כדור והלילה אפילו ישנתי כמעט-8 שעות. בכדורי הקסנקס/ואבן הייתה בעיה נוספת שאם הייתה יקיצה באמצע הלילה-הלכה לה השינה, בטיפול בפרוטיאזין גם אם מתעורר פעמיים בלילה,חוזר ונרדם מיד. ויתרון נוסף-בכל פעם שניסיתי להיגמל מהקסנקס ע"י כדורים ותוספות אחרים סבלתי מתופעות גמילה כמו הזעות לילה והתכווצויות שרירים, עם הפרוטיאזין אין הזעות ומעט ההתכווציות הולכות ונחלשות, לכן אני שואל אם אפשר להמשיך עם הפרוטיאזין זמן רב ומה תופעות הלוואי שעלולות לצוץ??.

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' דליה שכטר-עמיר 22/03/2017 18:56
 • כמו שעניתי כבר - איני רושמת תרופה זו לשינה. יש תרופות אחרות שהן נגזרת של תרופה נגד אלרגיה והן נועדו לטיפול ב הפרעות שינה (דוקסילאמין). תופעות לוואי אפשריות רבות למדי.. כוללות דופק מהיר, בחילות והקאות, ליקוי בקואורדינציה ועוד ועוד. לדעתי לא מומלץ לאורך זמן. בברכה,

 • + הוסף תגובה
פרוטאיזין שגב 22/03/2017 19:29
פרוטיאזין ניר 21/07/2020 01:42
 • גם אני השתמשתי בעבר בפרוטיאזין ככדור שינה אך לצערי בשלב מסויים הוא הפסיק להשפיע ונאלצתי לנסות תרופות אחרות להשראת שינה. לדעתי אם זה מתאים לך תמשיך כך.

 • + הוסף תגובה
קפיצות שינה ללה 05/11/2018 15:49
 • היי אני בת 42 ולוקחת סרוקסט באופן קבוע מגיל 25. ביומיים האחרונים אני לא מצליחה להרדם בלילה. אני מאוד עייפה אבל בכל פעם שאני כמעט נרדמת הגוף קופץ ומעיר אותי ואז חוזר חלילה. אתמול בלילה לא הצלחתי לישון בכל פעם שנרדמתי באותה שניה התעוררתי. מה יכולה להיות הסיבה לזה... מיותר לצייח שהדבר מכניס אותי לסטרס ושלהתעוררויות הרבות גם מתלווה חרדה לא נעימה . תודה

 • + הוסף תגובה
קפיצות שינה ליאורורו 30/05/2020 12:49
 • היי ללה, גם לי זה התחיל לקרות בימים האחרונים. האם זה עבר לך? איך התמודדת? אשמח לשמוע בבקשה.

 • + הוסף תגובה
שינה עמוקה מדי גל 26/04/2020 10:07
 • שלום, שמי גל ואני בת 30. אני הולכת לישון בשעות סבירות אך האם אתעורר תמיד נשארת שאלה פתוחה. אני שמה שעון מעורר, הרבה, בקולי קולות ולא מתעוררת. אני יכולה להירדם ב11 ולהתעורר באחת בצהריים. שוב, אני בת 30. יש לי מטרות, עבודה,הישגים. אני מפסידה עבודה ובאמת בדרך להשתגע. האם יש איזה תופעה רפואית שמסבירה את העניין? אודה לעזרתכם.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!