שינוי אורח החיים ועידוד המנגנונים הטבעיים: הכל על הנטורופתיה

הנטורופתיה מתמקדת במקור הבעיה ולא בתסמיניה ומתאימה את עצמה לצרכי צרכי המטופל, מתוך הבנה כי כולם שונים. הטבע ומשאביו עומדים במרכז ואילו המחקר המדעי נדחק הצידה: הכל על שיטת הטיפול המשלבת בין גוף ונפש

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 19/07/2017


מקור המושג "נטורופתיה" הוא מהמילה Nature והוא נטבע לראשונה בשנת 1895 על ידי ד"ר ג'ון שיל. כמו מקור שמה, מדובר בגישת טיפול אלטרנטיבית,  אליה ניתן להתייחס אף כמעיין פילוסופיית חיים המדברת על ריפוי עצמי של הגוף. הנטורופתיה נשענת על הטוב שיש לטבע להציע ומבוססת על האמונה בכוחו הטבעי של גוף האדם לרפא את עצמו באמצעות חיזוק ועידוד המנגנונים הטבעיים שלו. ככלל, הרפואה האלטרנטיבית מאגדת תחתיה אוסף טיפולים שאינם כלולים ברפואה הקונבנציונלית ומי שמבצע אותם איננו רופא מוסמך בדרך כלל. טיפולים אלה אינם מגובים במחקרים מדעיים והנטורופתיה מצדה גם היא דוחה חלק גדול מהמחקר המדעי. אז על מה מתבסס הטיפול הנטורופתי ולמי הוא מתאים? המשיכו לקרוא.קראו עוד: האם שיטת הבריאות הטבעית היא התחליף לטיפול תרופתי?על מה מתבסס הטיפול הנטורופתי?

הנטורופתיה נותנת מגוון רחב של כלים טיפוליים המאפשרים למטפלים להפעיל את המנגנונים ויכולות הריפוי של הגוף. שיטה זו דוגלת בכך שקיים קשר והשפעה בין הגוף לנפש, מתייחסת לגוף כמכלול ומבקשת לאתר את מקור הבעיה ולא רק לטפל בתסמיניה, מתוך אמונה כי המחלה מעידה על חוסר איזון במערכות הגוף השונות. זיהוי הגורמים המפריעים לגוף לרפא את עצמו חיוני ושאיפת הטיפול היא לסלקם ובמקביל לחזק את משאבי הגוף החיוניים המועילים לו.

 

ההתמקדות היא בשינוי אורח חיים, לרבות שינויים בתזונה וכן שילוב של צריכת צמחי מרפא במידת הצורך, שכן אין תזונה אחת המתאימה לכולם. כמו כן, חשוב העיסוק בפעילות גופנית ומנוחה, המותאמים גם הם למטופל. הפעילות הגופנית חיונית לשיפור הבריאות, לזרימת הדם ואף למצב הרוח והיא מחזקת את המערכת הפיזית. שגרת הכושר מותאמת גם היא באופן אינדיבידואלי למטופל על ידי הנטורופת, אשר בוחן את סוג הפעילות המתאים ביותר.  
הטיפול הנטורופתי מתמקד בשינוי באורח החיים, בתזונה, בשילוב של צמחי מרפא, בעיסוק בפעילות גופנית ובמנוחה
מהו מהלך הטיפול הנטורופתי?

בשלב הראשון המטופל עובר תשאול מעמיק אודות הרגליו השונים, תזונתו ואורח חייו לרבות טראומות מהעבר, עיסוק בפעילות גופנית ועוד, במטרה לאתר את מקור הבעיה ולטפל בה. בשלב הבא נבנית תכנית טיפול אישית המבוססת על התשאול ונבנה תפריט תזונתי המשלב תוספי מזון וויטמינים שונים. קראו עוד: דיקור סיני: כיצד מחטים זעירות מסייעות לירידה במשקל?למי מתאים הטיפול הנטורופתי?

הטיפול הנטורופתי עשוי להתאים לכל אחד, בלי הבדלי גיל או מין. טיפולים אלה ייעודים עבור אלה המעוניינים למנוע מחלות בעתיד וכן לאלו שכבר חולים, אלה שמעוניינים לתחזק את בריאותם ואלו שמרגישים רע אך אינם יודעים מה מקור הבעיה. הטיפול הנטורופתי מסייע במציאת פתרונות ושיפור מצבם של ילדים ומבוגרים כאחד. הנטורופתיה מעודדת את המטופל לקחת חלק פעיל בהחלמתו וכן לקחת אחריות על בריאותו ולתחזק אותה. פורומים, צמחי מרפא

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
סידן ליהי 12/12/2019 14:24
  • האם מומלץ לקחת סידן ציטראט אחרי ארוחה חלבית? או שעדיף לחקות. תודה

  • + הוסף תגובה
סידן ד"ר אורנה לוין 15/12/2019 09:07
כורכומין לורה 12/12/2019 10:43
  • לקחתי כמה ימים קורקומין מרוכז בצורת ג'ל וראיתי שלחץ הדם עלה. האם כורכומין כן יכול להעלות לחץ דם?

  • + הוסף תגובה
כורכומין ולחץ דם ד"ר אורנה לוין 15/12/2019 09:06
שאלה לגבי תגובות לרעל ד 11/12/2019 21:49
  • שאלה מדעית -האם אדם יכול לקחת רעל והמוות מהרעל יכול לקרות לאחר שנים?ולא בפתאומיות ?

  • + הוסף תגובה
תגובה לרעל ד"ר אורנה לוין 15/12/2019 09:04

הצטרפו לאינדקס הרופאים!