שינוי אורח החיים ועידוד המנגנונים הטבעיים: הכל על הנטורופתיה

הנטורופתיה מתמקדת במקור הבעיה ולא בתסמיניה ומתאימה את עצמה לצרכי צרכי המטופל, מתוך הבנה כי כולם שונים. הטבע ומשאביו עומדים במרכז ואילו המחקר המדעי נדחק הצידה: הכל על שיטת הטיפול המשלבת בין גוף ונפש
כתבה פרסומית כתבת חסותמקור המושג "נטורופתיה" הוא מהמילה Nature והוא נטבע לראשונה בשנת 1895 על ידי ד"ר ג'ון שיל. כמו מקור שמה, מדובר בגישת טיפול אלטרנטיבית,  אליה ניתן להתייחס אף כמעיין פילוסופיית חיים המדברת על ריפוי עצמי של הגוף. הנטורופתיה נשענת על הטוב שיש לטבע להציע ומבוססת על האמונה בכוחו הטבעי של גוף האדם לרפא את עצמו באמצעות חיזוק ועידוד המנגנונים הטבעיים שלו. ככלל, הרפואה האלטרנטיבית מאגדת תחתיה אוסף טיפולים שאינם כלולים ברפואה הקונבנציונלית ומי שמבצע אותם איננו רופא מוסמך בדרך כלל. טיפולים אלה אינם מגובים במחקרים מדעיים והנטורופתיה מצדה גם היא דוחה חלק גדול מהמחקר המדעי. אז על מה מתבסס הטיפול הנטורופתי ולמי הוא מתאים? המשיכו לקרוא.קראו עוד: האם שיטת הבריאות הטבעית היא התחליף לטיפול תרופתי?על מה מתבסס הטיפול הנטורופתי?

הנטורופתיה נותנת מגוון רחב של כלים טיפוליים המאפשרים למטפלים להפעיל את המנגנונים ויכולות הריפוי של הגוף. שיטה זו דוגלת בכך שקיים קשר והשפעה בין הגוף לנפש, מתייחסת לגוף כמכלול ומבקשת לאתר את מקור הבעיה ולא רק לטפל בתסמיניה, מתוך אמונה כי המחלה מעידה על חוסר איזון במערכות הגוף השונות. זיהוי הגורמים המפריעים לגוף לרפא את עצמו חיוני ושאיפת הטיפול היא לסלקם ובמקביל לחזק את משאבי הגוף החיוניים המועילים לו.

 

ההתמקדות היא בשינוי אורח חיים, לרבות שינויים בתזונה וכן שילוב של צריכת צמחי מרפא במידת הצורך, שכן אין תזונה אחת המתאימה לכולם. כמו כן, חשוב העיסוק בפעילות גופנית ומנוחה, המותאמים גם הם למטופל. הפעילות הגופנית חיונית לשיפור הבריאות, לזרימת הדם ואף למצב הרוח והיא מחזקת את המערכת הפיזית. שגרת הכושר מותאמת גם היא באופן אינדיבידואלי למטופל על ידי הנטורופת, אשר בוחן את סוג הפעילות המתאים ביותר.  
הטיפול הנטורופתי מתמקד בשינוי באורח החיים, בתזונה, בשילוב של צמחי מרפא, בעיסוק בפעילות גופנית ובמנוחה
מהו מהלך הטיפול הנטורופתי?

בשלב הראשון המטופל עובר תשאול מעמיק אודות הרגליו השונים, תזונתו ואורח חייו לרבות טראומות מהעבר, עיסוק בפעילות גופנית ועוד, במטרה לאתר את מקור הבעיה ולטפל בה. בשלב הבא נבנית תכנית טיפול אישית המבוססת על התשאול ונבנה תפריט תזונתי המשלב תוספי מזון וויטמינים שונים. קראו עוד: דיקור סיני: כיצד מחטים זעירות מסייעות לירידה במשקל?למי מתאים הטיפול הנטורופתי?

הטיפול הנטורופתי עשוי להתאים לכל אחד, בלי הבדלי גיל או מין. טיפולים אלה ייעודים עבור אלה המעוניינים למנוע מחלות בעתיד וכן לאלו שכבר חולים, אלה שמעוניינים לתחזק את בריאותם ואלו שמרגישים רע אך אינם יודעים מה מקור הבעיה. הטיפול הנטורופתי מסייע במציאת פתרונות ושיפור מצבם של ילדים ומבוגרים כאחד. הנטורופתיה מעודדת את המטופל לקחת חלק פעיל בהחלמתו וכן לקחת אחריות על בריאותו ולתחזק אותה. פורומים צמחי מרפא

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
האם יש משהו שיכול לנקות עורקים? ירון 01/06/2016 00:13
 • שלום מדברים בעיקר על מניעה, להוריד כולסטרול, שומנים וכו'. האם יש דרך גם לתקן את הנזקים שכבר קיימים בכלי הדם? את ההסתיידות, משקעי השומנים, את כל מה שסותם/מצר את כלי הדם? תודה

 • + הוסף תגובה
"ניקוי" עורקים, המסת פלאקים ד"ר אורנה לוין 01/06/2016 10:20
 • מה שאתה מכנה "ניקוי" הינו המסת הפלאקים. החומר, המוכר לי, שעשוי לעשות זאת, על פי מחקרים, הינו הארגינין. המסת הפלאקים נעשית לאורך זמן תוך כדי הגמשת העורקים והורדת לחץ הדם. יש ליטול את הארגינין בצורתו הנוזלית, כי זו הדרך היחידה לקבל מינון מספיק ובספיגה טובה ( בארץ ניתן להשיג בשם ארגינולין). מי שנוטל תרופות להפחתת לחץ דם צריך להתחיל ממינון מופחת ולהעלות בהדרגה, עם ירידת לחץ הדם יש כמובן להתאים את הטיפול התרופתי- פעמים רבות ניתן, אחרי תקופה ארוכה - להפסיקו, בהתייעצות עם רופא. הארגינין משקם את כלי הדם. הוא מאפשר לגוף להשתמש במנגנונים , הקיימים בו, על מנת לשקם את כלי הדם. משך התהליך תלוי בגורמים רבים. ( גילוי נאות:יש לי חלק בפיתוח הארגינולין).

 • + הוסף תגובה
המסת פלאקים בני 17/01/2017 20:56
 • לאבי היו פלאקים בכלי הדם, ואז, בשלב כל שהוא התפזרו אמבולות כולסטרול וחסמו לו כלי דם בכמה מקומות בגוף, בכליות ובאצבעות הרגליים, האם החומר ארגינולין יכול להועיל בהמסת הפלאקים - שכבר התנתקו מהעורקים והם תקועים אי שם בכליות?

 • + הוסף תגובה
היכן ניתן להשיג בני 17/01/2017 21:18
טרשת עורקים ערן 31/07/2020 16:28
 • מאז שאימי נפטרה היתה לי סחרחורת שלחו אותי לנוירולוג עשו לי אולטרה סאונד יש לי הצרות עד 50 אחוז רק בעורק אחד מצד שמאל זרימה טובה עשיתי בדיקות כלליות הכל תקין אין לי שומנים בשם אין סוכר מאוזן 87לחץ דם תקין לא מעשן כנראה על רקע נפשי עברתי טראומה מאז שאימי נפטרה טיפלתי בה שאלתי אני הולך לא יציב חוסר שיווי משקל האם זה בגלל ההצרות בצוואר ומה הטיפול ? אני סובל גם מחרדות הרופא נתן לי קלונקס מתי שיש התקף חרדה שאלתי חוסר שיווי משקל זה מהצרות או מה חרדות ?ואח מההצרות מה הטיפול ? רופא משפחה אמר לי אין טיפול תמשיך עם הסטטי ים לשמור על לחץ דם אני חג לוקח אספירין עדה לי תופעות לוואי קשות שמעתי שלידוריץ יכול לעזור עכשיו אני קורא שאלארגינין יכול לעזור בצורת נוזל האם צמח הליקוריץ גם יכול לעזור לי ?יד לי תור לביופידבקטת יכולה לעזור לי אני מבולבל תודה ושבת שלום

 • + הוסף תגובה
הפחתת דימומים מיכל 22/07/2020 14:34
 • האם מותר להשתמש עם שיח אברהם יחד עם פרימולנט -נור

 • + הוסף תגובה
דימומים קשים מיכל 22/07/2020 14:29
 • האם אני יכולה להשתמש עם שיח אברהם יחד עם טיפול של כדורי פרימולנט -נור?

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!