//

מבט צלול: כל מה שצריך לדעת על עיניים ועדשות מגע

עדשות מגע הן פתרון נפוץ לכל אלו הסובלים מבעיות ראייה ואינם מעוניינים להרכיב משקפיים. אספנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת על עדשות מגע כדי שתוכלו לשמור על בריאות העיניים
כתבה פרסומית כתבת חסות


השבוע סערה התקשורת בעקבות סיפור יוצא דופן שפורסם ב- The British Medical Journal: רופאים שבדקו אישה בת 67 לקראת ניתוח קטרקט שגרתי נדהמו למצוא בעיניה 27 עדשות מגע. בירור קצר העלה שהאישה השתמשה בעדשות מגע חודשיות במשך 35 שנה, אך לא דאגה לשמור על שגרת ניקוי והגיינה נאותה. 


קראו עוד: "יש לך משהו עצוב בעיניים": מה העיניים שלך אומרות על בריאותך?


מקרה יוצא דופן זה מעיד על החשיבות שיש בשמירה על הגיינה ונקיון והסכנות הכרוכות בתחזוק לא נכון של עדשות המגע. אספנו עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת בנוגע לשימוש בעדשות מגע כדי שתוכלו לשמור על העיניים שלכם בריאות. 


לכמה זמן ניתן להשתמש בעדשות מגע? 

זמן השימוש בעדשות המגע תלוי בסוג העדשות: עדשות יומית, חודשית או קשות. בכל מקרה חשוב להקפיד על לזמן השימוש המומלץ של היצרן ולזרוק את העדשה בתום השימוש. שימוש בעדשה מעבר לזמן המומלץ עלולה לגרום לדלקות וזיהומים שיכולים לגרום לאובדן ראייה. 

בנוסף, יש להמנע מלישון עם עדשות המגע, אלא אם כן הן נועדו לכך. הסיבה לכך היא שבזמן השינה אין בעין תחלופת חמצן, דבר שגורם לכך שהעדשה תהווה כר פורה להתרבותם של חיידקים לא רצויים. 

אם העיניים שלכם נהיות מגורות ואדומות בעת השימוש בעדשות הוציאו אותן באופן מיידי ואל תעשו בהן שימוש נוסף עד שתתייעצו עם אופטומריטס או רופא עיניים. במידה ותחליטו להתעלם ממצב העין ולהמשיך להשתמש בעדשות, קיים סיכון שהעין תסבול מזיהומים ודלקות.  


כיצד לנקות ולשמור על עדשות המגע? 

שמירה על נקיון העדשה היא דבר מהותי כשמעוניינים לשמור על עיניים בריאות. לכן, לפני שמוציאים את העדשות מהתמיסה או מהעיניים יש לשטוף את הידיים היטב. מכיוון שהעדשות עלולות לגלוש מידיים רטובות או לחות, יש לנגב את הידיים ולהמנע מלעשות שימוש בקרמים ושמנים טרם הסרת העדשות. 

תמיסות רב תכליתיות הן הדרך היעילה ביותר לשמירה על ניקיון העדשות שכן הן מאפשרות לנקות, לשטוף, לחטא ולאחסן את העדשות. הבחירה בסוג התמיסה תלויה בסוג העדשות ובהתאם להמלצת האופטומטריסט.  חשוב במיוחד לשים לב לניקיון של של בקבוק תמיסת העדשות. בעת השימוש הקפידו שפיית הבקבוק לא תיגע בדברים שעלולים ללכלך ולזהם כגון אצבעות הידיים, עיניים או העדשות עצמן. בתום השימוש בדקו שהפקק סגור היטב ואין נזילות. 

עדשות מגע ומי ברז 

במידה ונגמרה לכם התמיסה לניקוי העדשות, מומלץ להשאיר אותן קופסת האחסון ולהרכיב משקפיים מאשר לנקות את העדשות במי ברז. מי הברז מכילים חיידקים רבים העלולים לגרום לדלקות עיניים חמורות. זוהי גם הסיבה לכך שלא מומלץ להתקלח עם העדשות. 


כיצד להתאפר כשמשתמשים בעדשות מגע? 

במידה ורוצים להתאפר בעת שימוש בעדשות מגע מומלץ לעשות את הדברים הבאים: 

• יש להרכיב את עדשות המגע לפני האיפור ולהסירם טרם הסרת את האיפור. 

• מומלץ להשתמש באיפור היפואלרגני. בנוסף, יש להמנע מצלליות עיניים מנצנצות ומטאליות, מריסים מלאכותיים וכן ממסקרה עמידה במים. מוצרים אלו יכולים לגרום לגירוי בעיניים ולשרוט את העדשה. 

• בעת הרכבת עדשות מומלץ להמנע מלשים איילינר בין הריסים לעין.

• יש להחליף את איפור העיניים כל שלושה חודשים לפחות, וזאת כדי להמנע מחיידקים וזיהומים שעלולים להמצא במוצרי האיפור השונים. 


עדשות מגע וספורט

עדשות מגע הן אידאליות לספורט: הן מאפשרות שדה ראייה נרחב, לא מתלכלכות כמו משקפיים ולא נופלות כשמזיעים. עם זאת, יש להמנע משחייה עם עדשות מגע. למרות שניתן לשים משקפות בעת שחייה, עדיין קיים חשש שמים ייכנסו ויגרמו לדלקת, לכן מומלץ לא לקחת סיכונים ולהוריד את העדשות לפני השחייה. במידה ונכנסתם למים עם עדשות והן נרטבו ייתכן ויהיה לכם קשה להוציא אותן, לכן, כדאי לייבש את העיניים בעדינות ולשים כמה טיפות של תמיסת עדשות באצבעות כדי להוציא ולחטא אותן כראוי. פורומים עדשות מגע

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
האם יש הבדל בין BC8.5 לבין BC8.4? הודיה 21/12/2019 09:24
  • עד עכשיו השתמשתי ב8.5 ואני רוצה לקנות עדשות מגע ויש רק ב8.4. זה בסדר או שההבדל משמעותי?

  • + הוסף תגובה
יובש בעיניים. איתמר 02/02/2019 20:50
  • שלום אני בן 20. לאחרונה אני סובל מתחושת חוסר נעימות בעיניים במשך היום. יש לציין שאני עובד כ-9 שעות מול מחשב כל יום. הלכתי לרופא עיניים מומחה והוא טוען שהעיניים בריאות לגמרי אבל יש קצת יובש ומומלץ לשים מחליפי דמעות וזה מה שאני עושה. אך לצערי אני עדיין סובל מאד. אשמח לדעת אם יובש זהו דבר שיכול לעבור במשך הזמן. תודה וערב טוב.

  • + הוסף תגובה
יובש בעיניים ד"ר אנדרו פינק, רופא עיניים, המרכז לעין יבשה 03/11/2019 10:08
  • איתמר שלום. ראיתי את ההודעה שלך רק עכשיו. יש הרבה טיפולים לעיניים יבשות בנוסף לתחליף דמעות כולל טיפולים חדשים שהגיעו לארץ אחרי פרסום הכתבה כמו IPL. כדאי לברר עם מומחה בתחום

  • + הוסף תגובה
עדשות מגע מונו ויזן Yomi 365 27/01/2019 15:13
  • מבקש המלצה באזור כפר סבא לאופטיקאי שיודע לעשות את ההתאמה באופן מקצועי

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!