עבודת שליחות: הכירו את האישה שמסייעת לזוגות להביא ילדים לעולם

עבור ד"ר רעות ברטוב שיפמן, שגרת העבודה כבר מזמן הפכה לדרך חיים. במשך יותר מעשור המטרה שמניעה אותה היא לסייע לזוגות שלא מצליחים לראות את האור בקצה המנהרה להקים משפחה. "אני הופכת שותפה פעילה לקושי הנפשי וכשהם מצליחים – אני בעננים. הם אלה שנותנים לי את הכוח להמשיך קדימה"

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 31/07/2017
הכתבה בהשתתפות מימונית של גורם חיצוני
בשיתוף עם ד"ר רעות ברטוב שיפמן
מנהלת מקצועית של מרכז ברטוב, המומחים לפוריות הגבר
הצג טלפון מספר מקשר
i


"בכל פעם שמטופלים מבשרים לי שנולד להם ילד בזכות טיפולי הפוריות אותם עברו במרכז, אני נזכרת בפעם הראשונה שהם הגיעו אלי ובתחושת חוסר הוודאות שחשו בהתחלה. הם המוטיבציה והכוח שלי להמשיך ולקבל מקרים מורכבים ומאתגרים עוד יותר". עבור ד"ר רעות ברטוב שיפמן, העבודה היא הרבה מעבר לשאיפה מקצועית ומקור פרנסה וכיום נתפשת עבורה כמעין תחושת שליחות. בדומה לצעירים רבים, לאחר השירות הלאומי התחבטה לגבי ההחלטה המהותית על תחום הלימודים. לבסוף, החליטה ללכת בדרכי אביה והתחילה את לימודי התואר הראשון במדעי החיים באוניברסיטת בר אילן. מנקודה זו המסלול כבר היה ברור, ד"ר ברטוב שיפמן התמידה בלימודים גבוהים בתחום ובסיומם הצטרפה למפעל החיים של אביה, פרופ' בנימין ברטוב במרכז לפוריות הגבר, בו היא לוקחת חלק במסירות כבר יותר מעשור. מרכז ברטוב, פועל כבר יותר משלושה עשורים ומהווה את אחד ממוקדי המומחיות המובילים בארץ בכל הנוגע לבעיות פוריות בגברים. המרכז מאגד תחת קורת גג אחת שירותי ייעוץ, טיפול ואבחון בתחום פוריות הגבר, אשר מתבצעים באמצעות פיתוח של שיטות ובדיקות חדשות ויישומן לטובת המטופלים. קראו עוד: להשיג הריון מזוגות שאיבדו את התקווה זהו אושר גדול שאין כמוהו "אני ד"ר לביולוגיה, ולמעשה נשמתי את התחום מגיל אפס בזכות אבא שלי. אמנם לא היה לי ברור מהרגע הראשון שזה מה שארצה ללמוד, אך תמיד נמשכתי לתחום מדעי החיים ככלל ולכל הנוגע לפוריות בפרט". ד"ר ברטוב שיפמן מעידה כי ההחלטה על הצטרפות למפעל החיים של אביה לא הייתה דבר של מה בכך והיא התבצעה רק לאחר סיום הדוקטורט. "באופן טבעי, עבודה במסגרת המשפחתית מלווה באתגרים רבים ועל כן הבחירה בדרך זו לא הייתה פשוטה עבורי ולוותה בחששות רבים. אך מהרגע בו הצטרפתי למרכז הבנתי שמדובר בתוספת אדירה לקריירה, ומבחינתי זוהי זכות גדולה להמשיך את מפעל החיים של אבי ולקדם את מה שהוא בנה בשתי ידיו". 

הקרירה שהפכה לשליחות: בתמונה ד"ר רעות ברטוב שיפמן "כל תחום הפוריות הוא אינו רק אפיק לפרנסה, אלא ממש תחושת שליחות – אנו מוצאים עבור מטופלים שכבר התייאשו את הדרך בה יוכלו להקים משפחה". הייחודיות במרכז ברטוב לפוריות, היא שימת הדגש על פוריות הגבר, נושא שכמעט ולא מקבל מענה במקומות אחרים. "כיום, זוגות המתקשים להרות מקבלים מענה בעיקר בכל הנוגע לבעיות שמקורן הוא באישה, בעיות פוריות גבריות כמעט ואינן מקבלות את הבמה. לכן, הנחת היסוד אשר מובילה אותנו היא לשים את הגבר במרכז". למעשה, זוהי אינה עוד סברה, ויותר מחצי מבעיות הפוריות נובעות מכשלים שונים במערכת הרבייה הגברית. "כאשר מגיע אלינו מטופל, הוא מקבל מענה בעזרת שלוש זרועות שונות במרכז: אנו סוקרים את ההיסטוריה הרפואית ומייעצים בנוגע לדרך הפעולה הנכונה, מבצעים בדיקות זרע שונות, מבדיקות בסיסיות על לבדיקות מורכבות מאוד שפותחו אצלנו במרכז. זרוע הטיפול השלישית והאחרונה היא טיפולי הפוריות עצמם, בה אנו בוחנים את תאי הזרע, ומשביחים אותם כדי למקסם את סיכויי הזוג להיכנס להריון". מסבירה ד"ר ברטוב שיפמן ומוסיפה "הטיפול בזרע מתמקד בבחירת התאים הטובים ביותר, אם מדובר בהזרעה אנחנו מבצעים השבחה של הזרע שגורמת להעשרת אחוז התאים התקינים ביותר בדגימה ואם מדובר בהפריה חוץ גופית, באמצעות השיטה שפיתחנו- שיטת ברטוב, אנחנו מסתכלים ובוחנים את תאי הזרע בעזרת מיקרוסקופ בהגדלה גדולה על פי פרמטרים אותם חקרנו במשך שנים וכך אנו בוחרים את התאים התקינים ביותר על פי  המבנה שלהם ומעבירים אותם ליחידה להפריה חוץ גופית להזרקה לביציות האישה". קראו עוד: "משבר הזרע": 4 סיבות לכך שפוריות הגבר יורדת מדיי שנה תחום נוסף בו אנחנו מתמקדים הוא אזואוספרמיה- היעדר תאי זרע בזירמה. אצל גברים הסובלים מתופעה זו אנחנו מבצעים חיפוש אחר תאי זרע בודדים במיקרוסקופ בהגדלה גדולה וכאשר אנחנו מוצאים תאים כאלו- ניתן להשתמש בהם להשגת הריון ולידה.מהם האתגרים המרכזיים בהם את נתקלת?

"למעשה, אני פוגשת בסוגים שונים של מטופלים וכל זוג נמצא בנקודה שונה בתהליך. חלקם מגיעים בשלב מוקדם מאוד בטיפולי הפוריות ואז הדרך קלה ובהירה הרבה יותר. אך האתגר האמתי הוא במטופלים שמגיעים מיואשים לאחר אינספור כישלונות, התפקיד שלנו הוא לפענח את הבעיה ולמצוא לה פתרון, זו עבודה שדורשת המון יצירתיות, מחקר וחדשנות. 


 בנוסף, אחד הקשיים המשמעותיים ביותר הוא זה הנפשי, אני לא רק מטפלת בזוגות בפן המקצועי, אלא גם הופכת שותפה פעילה למאבק שלהם, כך גם בשמחות – כשהם נכנסים להריון אני בעננים וזה מה שנותן לי את הכוח להמשיך קדימה. פעמים רבות מטופלים מבשרים לי על לידת ילד בערב חג ושבת ואני נכנסת לימי המנוחה בהרגשה מרוממת, אני יודעת שלקחתי חלק בהצלחה".עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר רעות ברטוב שיפמן השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >פורום מחסור בתאי זרע (אזואוספרמיה)

פרופ' (PhD) בנימין ברטוב

פרופ' (PhD) בנימין ברטוב מומחה בפריון ומורפולוגיה של תאי הזרע.
פרופ' בנימין ברטוב הוא מומחה עולמי בתחום המורפולוגיה של תאי הזרע ועוסק למעלה מ-40 שנה במחקר תיאורטי ויישומי בתחום איכות הזרע. עומד בראש המרכז "פרופ' ברטוב" – המרכז המקיף לפוריות הגבר הפועל למעלה מ-35 עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • מוטרדת מתשובות בדיקות הורמנליות
 • דנה
 • 23/05/2019 21:33
 • שלום דר. הרופאה שלי שלחה אותי לבדיקת דם הורמנליות . קיבלתי מחזור ביום שני בערב (יום שני לפי דעתי לא נחשב היה דימום אחד) המחזור ממש התחיל מיום שלישי זאת אומרת שהייתי צריכה לעשות את בדיקת הדם ביום שישי ואני עשיתי ביום חמישי היום זאת אומרת שבגדול היה לי יום איד שלם של מחזור כי ביום חמישי עשיתי על הבוקר והתשובות קצת מלחיצות אותי . אני בת 27 וחצי יש לי ציסטה קטנה ממש ליד השיחה להלן התשובות ESTRADIOL (E-2 -233 pmol/L Lh- 5.70 IU/L Fsh- 4.20 IU/ PROLACTIN-576.3 mIU/L ANDROSTENEDIONE- 4.21 nmol/L הנה הערכי ייחוס ; הערות לבדיקות ESTRADIOL (E-2) Midcycle 130 - 2095 Follicular phase 71.6-529 Males ND-146.1 Postmenopausal ND - 118.2 Luteal phase 205-786 LH follicular phase 1.9-12.5 midcycle peak 8.7-76.3 Postmenopausal 15.9-54.0 pregnant < 0.1-1.5 luteal phase 0.5-16.9 FSH follicular phase 2.5-10.2 midcycle peak 3.4-33.4 Postmenopausal 23.0-116.3 pregnant < 0.3 luteal phase 1.5-9.1 PROLACTIN Nonpregnant 59-619 Postmenopausal 38-430 pregnant 206-4420 ANDROSTENEDIONE ערכה חדשה החל מ 18.4.19 Males: 1.75-12.22 Premeno Females: 1.3-13.2 Postmeno Females: 0. האם זה נירא תקין.? גוגל הצליח להלחיץ רותי

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • בזמן השבחת זרע נמצאו 0 תאי זרע
 • מיכאל
 • 29/03/2019 07:41
 • שלום, נשלחנו להשבחה לפני שעשיתי בדיקה, בהשבחה אמרה שלא נמצאו תאי זרע, האם ייתכן שהייתי בלחץ ולא יצא זרע אלא יצא רק נוזל? למיטב זכרוני הנוזל שונה ממה שאני מכיר. אנחנו מאד רוצים ילדים וזה ממש מרסק אותנו. בעבר אני זוכר צמיגיות בנוזל הזה שלי, זה אומר שהיה זרע?

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • גנטיקה ופוריות הגבר
 • הורים למתבגר
 • 22/03/2019 00:06
 • שלוום רב, בננו מתקרב לגיל 18. בשתי בדיקות זרע לא נמצאו כלל זרעים. בדיקת הורמון FSH גבוה. בדיקות גנטיות תסמונת קליינפלטר ובנוסף בבדיקת כרומוזום Y חוסר באזור AZF-b ו AZF-c. הוסבר לנו שאין סיכוי כלל. האם יש לכם ניסיון כלשהו במצב מורכב כ"כ!!??

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • שלום לכם, ניתן לבצע בדיקת חיפוש תאי זרע ע"י סריקה של כל הדגימה במיקרוסקופ בהגדלה גדולה מאוד, ובכך ניתן לראות תאי זרע, אם ישנם, שיכולים להתפספס במיקרוסקופ אור רגיל. במעבדתנו יש מטופלים אשר הצלחנו למצוא להם תאי זרע בגיל צעיר והועברו לבנק זרע לשימוש עתידי, כאשר המטופל ירצה בילדים. כדאי להתייעץ בנושא זה עם המומחים בברטוב. בהצלחה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס

רופאים בתחום
פרופ' (PhD) בנימין ברטוב פרופ' (PhD) בנימין ברטוב
מומחה בפריון ומורפולוגיה של תאי הזרע. קרא עוד
ד"ר ניר נתנזון ד"ר ניר נתנזון
מיפוי שומות- גילוי מוקדם של סרטן העור קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ