את לא חייבת לסבול: כל הסיבות – והפתרונות לכאבים בקיום יחסי מין

נשים רבות סובלות מכאבים בעת קיום יחסי מין וסבורות כי הם חלק בלתי נפרד מהם. אך לבעיה הנפוצה, שנובעת מסיבות מגוונות, יש פתרונות רבים שיעלימו את תחושת אי הנעימות ואף ימנעו את הפגיעה בזוגיות: המדריך המלא שישים סוף לכאב

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת: ד"ר ליאורה אברמוב
תקציר מושמע של הכתבה:


תאריך עדכון: 17/08/2017


נשים רבות סובלות מכאבים בזמן יחסי מין, אך רבות סבורות כי אי הנוחות היא חלק אינטגרלי מהם ועל כן אינן מטפלות בבעיה. התופעה השכיחה אינה גורמת רק לסבל פיזי אלא עשויה להביא להימנעות מקיום יחסי מין ואף לפגיעה בתחושת הדימוי העצמי ובזוגיות. מהן הסיבות לכאבים בזמן קיום יחסי מין וכיצד ניתן לטפל? צפו בד"ר ליאורה אברמוב מסבירה.



     


מהן הסיבות לכאב בזמן קיום יחסי מין?

הכאב בזמן קיום יחסי מין נחלק לשתי קבוצות: כאב בחדירה הראשונית המקשה על השלמת האקט המיני וכאב בחדירה עמוקה המורגש באזור האגן הקטן במהלך תנועות משגל. 


הסיבות לכאבים בזמן קיום יחסי מן הן רבות ומגוונות והטיפול בבעיה משתנה בהתאם לאבחון מקור הכאב. הכאבים עשויים לנבוע מסיבות דלקתיות (לרבות התפתחות פטריה באזור, דלקת חיידקית, הרפס, קונדילומה ועוד) או ירידה בהורמון האסטרוגן מסיבות שונות (נטילת גלולות, הנקה לאחר לידה, גיל המעבר) אשר מביאה ליובש מקומי. תחושת אי הנעימות עלולה לנבוע גם  מסיבות פסיכולוגיות: נשים רבות חרדות מפעולת החדירה ועל כן עשויה להתפתח תופעה לא רצונית של כיווץ שרירי רצפת האגן. במקרים מסוימים הכאב נובע מרגישות עצבית שמקורה הוא גנטי. 




הסיבות לכאבים בקיום יחסי מין הן רבות ומגוונות והטיפול נקבע בהתאם לאבחון מקור הבעיה 




כיצד ניתן לטפל?

כאמור, השלב הראשון לטיפול בבעיה הוא אבחון מקור הכאב, ובהתאם לכך נקבעת גם אסטרטגיית הטיפול. כך לדוגמה, אם מדובר בבעיה עצבית יש לעבוד על העלאת סף הכאב המקומי תוך שימוש בתכשירים שונים. במקרים שמקורם בבעיה נפשית תופנה המטופלת לטיפול מיני לצורך חיזוק הדימוי העצמי, העצמת תחושת הארוטיות והשכחת הכאב במהלך האקט המיני. גם טיפולים אלטרנטיביים, כמו דיקור סיני עשויים לסייע במיתונו.


בנוסף, קיים גם ניתוח להפסקת הכאב הכרוני. במהלכו מסירים את הרקמה הכואבת בכריתה ממוקדת או נרחבת. הצלחת הטיפול הכירורגי היא רחבה מאוד ולמעשה כ-85% מהנשים נגמלות מהכאב בעזרתו. מאידך, היות ומדובר בפעולה כירורגית מומלץ לנקוט בה כמוצא אחרון לאחר מיצוי הטיפולים השמרניים לבעיה. 



עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר ליאורה אברמוב השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >




פורומים, מיניות וטיפול מיני

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מיניות אצל ילד בן 10 שלי 07/12/2019 21:23
  • מקווה שזה המקום הנכון... בני בן עשר. פתוח איתי מבחינת השיח על המין, מדבר על דברים... וגם אני איתו. לאחרונה התלונן כי ״הבולבול שלו כל הזמן שמח״ אפילו ארבע חמש פעמים ביום ( שאלתי כמה...) וזה מעסיק אותו וגורם לו לפדיחות ( כדבריו) . עוד כפעוט ראיתי ש״עומד לו״ בהרבה הזדמניות. מה המינונים הסבירים?

  • + הוסף תגובה
אבחון קונדילומה יונתן 21/11/2019 10:59
  • אשתי אובחנה עם מצב CIN1 בבדיקה שגרתית. הבדיקה העלתה שהוירוס הוא מזן 16. בעקבות זאת הלכתי להבדק אצל רופא עור ומין כדי שיבחן בליטות שמצאתי על בסיס הפין (אובחנו כשומניות) ו-2 "נקודות חן" שאבחנתי בהן לפני מספר שנים אך לא ייחסתי להן חשיבות. את "נקודות החן" הוא אבחן כקונדילומה. באותה פגישה הרופא צרב לי את האזור הנגוע בחנקן נוזלי לבקשתי. שאלות רבות שהיו לי נותרו ללא מענה מספק. אני מעוניין לדעת על איזה אורח חיים לשמור, איזו שגרת בדיקות עלי לקיים כדי לוודא שהקונדילומה לא חוזרת ושאין התפתחות של סרטן כזה או אחר? איך אני יכול לאבחן את זן הוירוס שגרם לי לקונדילומה? איך אני יכול לוודא אם אין לי זנים אחרים של הוירוס, אם נדבקתי מאשתי או הדבקתי אותה? איך יתכן שיש לי את 2 הנקודות האלה במשך שנים והן לא התפשטו?

  • + הוסף תגובה
אמצעי מניעה מדבקה לי94 06/11/2019 09:56
  • שלום, אני משתמשת במדבקות אוירה כבר כמה חודשים אתמול הייתי צריכה להחליף למדבקה השלישית שלי ובבוקר היא נפלה לי. אני לא הייתי בבית ולא היה לי מדבקה חדשה לשים יצא שנשארתי בסביבות ה 9-10 שעות בלי מדבקת בכלל (כאמור בין המדבקה השניה-לשלישית) לאחר כ 9 שעות הגעתי הביתה ושמתי מדבקה חדשה ובאותו ערב גם קיימתי יחסי מין לא מוגנים (הוא גמר בחוץ) האם אני עדיין מוגנת ? יש לי סיבה לחשוש? אשמח לתגובות. תודה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!