ניתוח להשתלת דיסק מלאכותי: הכירו את הפתרון לפריצת דיסק

פריצת דיסק היא אחת מהסיבות השכיחות ביותר לכאבי גב כרוניים ונוצרת בשל פגיעה בדיסק הסחוסי שעלולה לגרום ללחץ על הרקמה העצבית ולהתפתחות דלקת באזור. ניתוח להשתלת דיסק מלאכותי מקצר משמעותית את זמן ההחלמה ומשמר את התנועה באזור: כל הפרטים על ההליך החדשני

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת: ד"ר גד ולן


תאריך עדכון: 07/09/2017


עמוד השדרה נמשך מבסיס הגולגולת ועד לאגן, בחלקו האחורי של הגוף ומהווה את הציר המרכזי של הגוף אליו מחובר שאר השלד. תפקידו לייצב את הגוף, לאפשר תנועה ולהגן על חוט השדרה שעובר בתוכו.ניתוחים בעמוד השדרה כוללים את כל ההליכים הכירורגיים הנעשים על חוליות בעמוד השדרה. הצורך בהם עולה בשני מצבים: הראשון, והנפוץ ביותר הוא כאשר יש בעיה כלשהי בעמוד השדרה שאינה נפתרת בעזרת טיפולים שאינם ניתוחיים. השני, כולל בעיה בעמוד השדרה שמביאה לפגיעה עצבית, לרבות פגיעה בתפקוד אחת הגפיים או השלכות קיצוניות, כמו הפרעה על שליטה בסוגרים. במקרים אלה ניתוח הוא החלופה יחידה שיכולה לשפר את מצבו של המטופל. 
פריצת דיסק, מצב בו נוצר קרע בדיסק והחומר המצוי בתוכו פורץ החוצה, היא מבין הפגיעות הנפוצות ביותר בעמוד השדרה. הבעיה השכיחה עלולה לגרום לבעיות גב ולפגיעה בתפקוד היומיומי.  מהו ניתוח להשתלת דיסק מלאכותי, מהם יתרונותיו וכיצד תוכלו לשמור על גב בריא? צפו בד"ר גד ולן מסביר.


מהו ניתוח להשתלת דיסק מלאכותי?

ניתוח להחלפת דיסק מלאכותי הוא ניתוח משמר תנועה מחליף את ניתוח הקיבוע הקלאסי בו מבצעים קיבוע של החוליות באמצעות ברגים ומוטות או לוחיות. במהלך הניתוח מחליפים את הדיסק הפגוע בשתל בודד המוחדר בין גופי החוליות ומשמש לצורך שימור התנועה באזור. למעשה, מיד לאחר ההליך ניתן להניע את הצוואר בחופשיות. מחקרים רבים הראו כי הליך זה מקצר את זמן הפרוצדורה וכן את תקופת ההחלמה שלאחריה בהשוואה לניתוח הקיבוע בעמוד השדרה. בנוסף, קיבוע באמצעות דיסק מלאכותי מקנה איכות חיים טובה יותר.
ניתוח להחדרת דיסק מלאכותי מקצר את זמן ההחלמה ומאפשר תנועה מלא באזור
מהו זמן ההחלמה לאחר ניתוח להשתלת דיסק מלאכותי?

בניתוחי דיסק פשוטים ההתאוששות מהירה ולאחר כחודש ניתן לחזור לפעילות מלאה. במצבים בהם יתבצע ניתוח לקיבוע עמוד השדרה, זמן ההחלמה ארוך יותר ולרוב ימשך כחודשיים עד לחזרה לתפקוד שגרתי. איך ניתן לשמור על גב בריא?

הגב מיועד לשאת אותנו במשך שנים רבות ולכן חשוב לשמור עליו. פעילות אירובית סדירה המיועדת לשמירה ולחיזוק שרירי הגב, לרבות על השרירים הנמצאים בקדמת עמוד השדרה תסייע במניעת פגיעות גב. טכניקות ייעודיות, כמו פלדנקרייס, נועדו לחזק את השרירים באזור ולמנוע פגיעות ובעיות גב.עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר גד ולן השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, פריצת דיסק

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
פריצת דיסק L4-L5,S1- כאבי גב מתמשכים אם הקרנה לרגל ימין ענת 25/11/2019 08:43
  • שלום, אודה על קבלת פענוח תוצאות CT. L4-L5: היצרות המרווח הבינחולייתי והופעת אפקט ואקום. בלט היקפי ובקע אחורי הנושא לשק התקאלי, ללא היצרות התעלה הספינלית. היצרות גסה של הרצס הלטרלי הימני. היצרות פורמינלית קלה דו"צ. L5-S1: היצרות המרווח הבינחולייתי. סקליזציה דו"צ של החוליה L5 והיווצרות פסאדו-מפרקים. קוטר תקין של התעלה הספינלית. הנקבים הנוירלים חופשיים. שינויים דגנרטיביים בפרקים הסקרואיליאקליים.

  • + הוסף תגובה
פריצת דיסק והקרנה ליד שרון 19/11/2019 13:25
  • שלום ד"ר, יש לי בקע ופריצות דיסק בחוליות בצוואר. התחלתי פיזיותרפיה ונהייה לי החמרה מאוד ביד שמאל שהיא לא מפסיקה לכאוב עם הגבלה ביד (כבר חצי שנה ללא הפסקה) . זה גורם לי גם למגרנות מאוד קשות מה ניתן לעשות ?

  • + הוסף תגובה
פריצה דיסק +כאב כב עם הקרנה לרגל טיבי 09/11/2019 09:00
  • שלום רב ! חודשיים אני סובל מכאבים חזקים ברגל שמול כתוצאה מפריצת דיסק בגב . בגב עצמו כמעת ואן כאבים. זה ממש מתיש ..אורתופד מקופת חולים נתן לי טרופה אטוריקוקטיב דקסל 90 + פרקוסט ושלח אותי ליועץ רפואי שיהיה עוד 3 שבעות.לפי סיטי יש לי 3 פריצות דיסק . L3-L4 בלט דיסק דיפוזי עם עיבוי.אלמנטים אחוריים ושינוים נווניים של מפרקים פציטליים גורמים ללחץ הקפי על שק הדורלי ,הצרות תעלות השורש בשני צדדים. ך4-L5 ספונדילוליסטזים דרגה 1 של חוליה L4 ע"ג L5על רקה שינעים נוונים של מפרקים פציטליים.המשך דומה למה שכתוב L3-L4. מה עושים במקרא הזה? מהמותר לעשות ומה לא ? חייבים ניתוח ?? תודה רבה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!