ניתוח להשתלת דיסק מלאכותי: הכירו את הפתרון לפריצת דיסק

פריצת דיסק היא אחת מהסיבות השכיחות ביותר לכאבי גב כרוניים ונוצרת בשל פגיעה בדיסק הסחוסי שעלולה לגרום ללחץ על הרקמה העצבית ולהתפתחות דלקת באזור. ניתוח להשתלת דיסק מלאכותי מקצר משמעותית את זמן ההחלמה ומשמר את התנועה באזור: כל הפרטים על ההליך החדשני
כתבה פרסומית כתבת חסותעמוד השדרה נמשך מבסיס הגולגולת ועד לאגן, בחלקו האחורי של הגוף ומהווה את הציר המרכזי של הגוף אליו מחובר שאר השלד. תפקידו לייצב את הגוף, לאפשר תנועה ולהגן על חוט השדרה שעובר בתוכו.ניתוחים בעמוד השדרה כוללים את כל ההליכים הכירורגיים הנעשים על חוליות בעמוד השדרה. הצורך בהם עולה בשני מצבים: הראשון, והנפוץ ביותר הוא כאשר יש בעיה כלשהי בעמוד השדרה שאינה נפתרת בעזרת טיפולים שאינם ניתוחיים. השני, כולל בעיה בעמוד השדרה שמביאה לפגיעה עצבית, לרבות פגיעה בתפקוד אחת הגפיים או השלכות קיצוניות, כמו הפרעה על שליטה בסוגרים. במקרים אלה ניתוח הוא החלופה יחידה שיכולה לשפר את מצבו של המטופל. 
פריצת דיסק, מצב בו נוצר קרע בדיסק והחומר המצוי בתוכו פורץ החוצה, היא מבין הפגיעות הנפוצות ביותר בעמוד השדרה. הבעיה השכיחה עלולה לגרום לבעיות גב ולפגיעה בתפקוד היומיומי.  מהו ניתוח להשתלת דיסק מלאכותי, מהם יתרונותיו וכיצד תוכלו לשמור על גב בריא? צפו בד"ר גד ולן מסביר.


מהו ניתוח להשתלת דיסק מלאכותי?

ניתוח להחלפת דיסק מלאכותי הוא ניתוח משמר תנועה מחליף את ניתוח הקיבוע הקלאסי בו מבצעים קיבוע של החוליות באמצעות ברגים ומוטות או לוחיות. במהלך הניתוח מחליפים את הדיסק הפגוע בשתל בודד המוחדר בין גופי החוליות ומשמש לצורך שימור התנועה באזור. למעשה, מיד לאחר ההליך ניתן להניע את הצוואר בחופשיות. מחקרים רבים הראו כי הליך זה מקצר את זמן הפרוצדורה וכן את תקופת ההחלמה שלאחריה בהשוואה לניתוח הקיבוע בעמוד השדרה. בנוסף, קיבוע באמצעות דיסק מלאכותי מקנה איכות חיים טובה יותר.
ניתוח להחדרת דיסק מלאכותי מקצר את זמן ההחלמה ומאפשר תנועה מלא באזור
מהו זמן ההחלמה לאחר ניתוח להשתלת דיסק מלאכותי?

בניתוחי דיסק פשוטים ההתאוששות מהירה ולאחר כחודש ניתן לחזור לפעילות מלאה. במצבים בהם יתבצע ניתוח לקיבוע עמוד השדרה, זמן ההחלמה ארוך יותר ולרוב ימשך כחודשיים עד לחזרה לתפקוד שגרתי. איך ניתן לשמור על גב בריא?

הגב מיועד לשאת אותנו במשך שנים רבות ולכן חשוב לשמור עליו. פעילות אירובית סדירה המיועדת לשמירה ולחיזוק שרירי הגב, לרבות על השרירים הנמצאים בקדמת עמוד השדרה תסייע במניעת פגיעות גב. טכניקות ייעודיות, כמו פלדנקרייס, נועדו לחזק את השרירים באזור ולמנוע פגיעות ובעיות גב.עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר גד ולן השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים פריצת דיסק

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
פריצת דסיק אייל 18/02/2020 14:49
  • שלום רציתי לדעת לגבי בקע בדיסק אובחנתי בבקע דיסק מותני l4 ך5 s1 אין לי תופעות של בעיה עם סוגרים הרופא אמר לי שמנוחה של 3 חודשים והאזור יצטלק והדיסק יכנס קצת ואז זה יחזור למצב של בלט כמו שהיה לי בעבר, אני מאוד מבולבל בנוגע לזה שאם זה יפגע בי בחיים מבחינת פעילות ספורטיבת בדגש על חדר כושר אני נמתאמן מספר שנים , האם אחרי מנוחה האזור יסתר ואוכל לחוזר לפעילות של כושר , כל אחד אומר משהו אחר , אומרים שעם אתאתמן זה יכול לחזור כי יש לי שם סוג של חור אשמח לעצות

  • + הוסף תגובה
פריצת דיסק פענוח סיטי ומה משמעותה אפרת 12/02/2020 09:03
  • פריצת דיסק גדולה אחורית מרכזית וצדדית שמאלית בעומק 1.1 מ"מ עם לחץ על השק הטקאלי ואובליטרציה של השומן אפידורלי. פריצת דיסק גדולה בגובה L5-S1.

  • + הוסף תגובה
בלט דיסק MTN 14/01/2020 17:51
  • סיכום בדיקת CT - בלט דיסק עם אימפרסיה משמעותית על השק הטקלי ואוסטאופיט אחורי בגובה .C5-C4 (טרם נפגשתי עם אורטופד) מה הבדיקה אומרת ??

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!