חדש בארץ: בדיקות רנטגן ואולטרסאונד מהבית

במקום ללכת לקופת החולים או בית החולים חברת MEDIX at HOME תאפשר לכם לבצע בדיקות רנטגן ואולטרסאונד מבלי לצאת מהבית
כתבה פרסומית כתבת חסות


(כתבה אינפורמטיבית)


העלייה בתוחלת החיים והריבוי הטבעי של האוכלוסיה מאלצים את מערכת הבריאות להתמודד עם אתגרים בריאותיים וטכנולוגיים רבים. אחד מהאתגרים הללו  הוא זמני המתנה ארוכים לבדיקות חיוניות כגון צילומי רנטגן ואולטרסאונד. ההמתנה הארוכה מקשה על זיהוי בעיות פיזיות ומחלות שונות, ומעכבת את מתן טיפול רפואי שבמקרים מסויימים הוא חיוני כדי לשפר את מצבם הרפואי של המטופלים. אך בעוד רוב האנשים מסוגלים להתמודד עם המתנה ארוכה, אך לא נעימה, בבתי החולים, המצב מחמיר כשמדובר בחולים בעלי קשיי ניידות, קשישים וחולים סיעודיים שעקב מגבלות שונות אינם מסוגלים לצאת מהבית לצורך קבלת טיפול רפואי. 


אחד מהפתרונות של הרפואה המודרנית לבעיה זו היא שימוש בשירותי רפואה ביתיים הניתנים בבית המטופל. הבעיה היא שעד היום הטיפולים הביתיים שקופות החולים מספקות הוגבלו לביקור אחיות לצורך דגימות מעבדה או מתן טיפולים כימותרפיים, מבלי לספק מענה לבדיקות כגון צילומי דימוּת (רנטגן או אולטרסאונד). 


מעוניינים לבצע בדיקת אולטרסאונד או רנטגן אצלכם בבית? צרו קשר בטלפון מס': 073-702-8979


צילומי רנטגן ואולטרסאונד מבלי לצאת מהבית

ד"ר צבי אלון, רדיולוג ומומחה להדמיה אבחנתית, ראה מקרוב כיצד בני משפחה וחברים קרובים שנזקקו לבדיקות רנטגן או אולטרסאונד, אך היו מרותקים לבתיהם, נאלצו לקבל עזרה כדי להגיע לבית החולים ולהמתין שעות ארוכות בתור לבדיקה. יחד עם אלכס אהרונסון וחנן הכהן הוא הקים את חברת MEDIX at HOME, המאפשרת לערוך צילומי דימות בבית המטופלים. החזון מאחורי הרעיון של בדיקת רנטגן ואולטרסאונד בבתיהם של המטופלים הוא לסייע לאוכלוסייה מוגבלת ובלתי ניידת לקבל שירות רפואי בסיסי ללא צורך בסיוע ומבלי לנייד אותם שלא לצורך לקופות ובתי החולים. 


צילומי הדימות מתבצעים בעזרת מכשיר דיגיטלי ונייד במשקל של כ-60 ק"ג בלבד הפולט 50% פחות קרינה מהמכשיר בבית החולים, ומעבר לשני מטרים אינו פולט קרינה בכלל, כך שאין סכנה לשאר דיירי הבית. בנוסף, המכשיר בעל יכולת צילום דיגיטלית, דבר המאפשר להעביא באופן מיידי את תוצאות הצילום לרדיולוג מומחה באיכות הזהה באיכותה למכשיר הרגיל. המכשיר מאושר על ידי ה-FDA  ומשרד הבריאות הישראלי ופועל בארץ כבר כמה חודשים.
בדיקת רנטגן ואולטרסאונד בייתית מסייעת לאוכלוסייה מוגבלת ובלתי ניידת לקבל שירות רפואי מבלי ליסוע לבית החוליםאיך מתבצעת הבדיקה?  

לאחר תיאום טלפוני של מועד ומיקום הבדיקה עם הלקוח, מגיע טכנאי רנטגן מוסמך או טכנאי אולטרסאונד מנוסה לביצוע הבדיקה. אין צורך בהכנות מיוחדות בבית וההנחיות הרלוונטיות ניתנות בסמוך לבדיקה. 


הבדיקה נעשית ללא ניוד או הזזה של החולה והיא אורכת מספר דקות תוך שהיא משודרת מידית למרכז הפיענוח בו יושב רופא רדיולוג. תשובה ניתנת תוך 48 שעות לרופא המטפל, או לכל גורם אחר, בהתאם לבקשת הלקוח. חשוב לציין שצילומי רנטגן מבוצעים אך ורק לאנשים מוגבלים בניידותם בהתאם להוראת הרופא בלבד, אך בדיקות אולטרסאונד מבוצעות לכל מי שצריך. למי מוצע השירות?

השירות מוצע לאוכלוסייה בלתי ניידת הנזקקת לצילומי דימוּת אך שמסיבות שונות כגון נכות או מצב פיזי קשה אינה יכולה לצאת מהבית ולערוך את הבדיקות בבתי החולים. טרם הבדיקה יש לשלוח הפניית רופא וזאת כדי להמנע ממצב בו הבדיקה לא יכולה לספק מענה רפואי מתאים וכן ממצבים בהם הבדיקה אינה תואמת למצב הרפואי של המטופל.  האם הבדיקה הביתית אמינה?  

רמת הדיוק של צילומי רנטגן ואולטרסאונד ביתיים לא פחות טובה מרמת הדיוק של המכשירים הנייחים בבתי החולים. מעבר לכך, מכיוון שהמכשיר הביתי מצוייד במערכת דיגטלית הוא מספק תוצאות ברמת דיוק מקסימלית, דבר המאפשר לקבל תוצאות מדוייקות יותר מהתוצאות המתקבלות מהמכשירים הנייחים בבתי החולים.


האם השירות ניתן דרך קופות החולים?

כרגע השירות ניתן באופן פרטי בלבד בין באר שבע וכרמאיל ועלות הבדיקה נקבעת בהתאם למרחק של בית המטופל תוך התחייבות לעריכת הבדיקה תוך 24 שעות. במידה ואתם מחזיקים בביטוח רפואי פרטי, מומלץ לבדוק האם הפוליסה שלכם מכסה את עלות הבדיקה. 

מעוניינים לבצע בדיקת אולטרסאונד או רנטגן אצלכם בבית? צרו קשר בטלפון מס': 073-702-8979


פורומים גריאטריה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
תחושת חום פנימי בלתי נסבל על בסיס יומי דן 29/07/2020 19:51
 • שלום, אני פונה בבקשת עזרה , ומצוקה , פשוט חסר אונים לראות כך את אמא שלי. אמא שלי בת 74 , מחלות רקע ללא בלטות תריס , וסובלת מייתר לחץ דם. במשך מספר שנים אמא שלי מתלוננת על תחושת ״חום פנימי בגוף״ , ככשואלים אותה מה היא מרגישה , היא אומרת שהיא פשוט ״נשרפת מחום בפנים ובגוף״. כאשר בודקים חום נראה תקין. לפעמים כדי להקל על התופעה אמא שלי נוטלת חצי/כדור vaben , אך הבעיה חוזרת כל יום וה -vaben כמעט לא משפיע גבר, פשוט היא סובלת. רופאת משפחת לא יודעת מה לעשות , רופאת נשים נתנה מרשם ל - cimidona 6.5 אך לא עוזר. אני די מתוסכל לראות את אמא שלי סובלת , האם יש רופא שיכול לעזור , להפנות למי מטפל בתופעה זו. תודה רבה

 • + הוסף תגובה
גלי חום פנימיים במטופלת כבת 70+ ד"ר רון בן יצחק 02/08/2020 08:57
 • שלום רב על פי התיאור שלך, מציע לפנות לייעוץ רופא אנדוקרינולוג, העוסק\ת בתופעות גיל המעבר, אוסטיאופורוזיס או רופא נשים אנדוקרינולוג בהצלחה ד"ר בן יצחק

 • + הוסף תגובה
סוג טיפול בפצע לחץ מפריש בעכוז 6חום שהולך ועולה בי 28/07/2020 14:59
 • שלום וברכה, אימי בת 93, סיעודית, במשך היום נמצאת על כורסא מתכווננת בזווית של קצת מעל זווית שכיבה. זה חצי שנה שהיא סובלת מפצעי לחץ בכף הרגל ולפני חודש וחצי הופיע פצע לחץ בשני צידי העכוז, שהולך ומחמיר: גדל, החלה הפרשה ומסביבו האזורים עתה אדומים. אימי נמצאת בטיפולה של אחות מיחידה לטיפולי בית, שהנחתה לטפל בפצעי הלחץ בכף הרגל בפולידין ובעכוז - בפולידין ובסילברול. אתמול, לאור ההפרשה בפצע בעכוז האחות הנחתה להחליף את הטיפול בו מסילברול לפלמינל ולהמשיך עם הפולידין. לפני שבועיים וחצי אימי אושפזה בשל חום של 38.6. במהלך האשפוז ניתנה לאימי אנטיביוטיקה עם הנחיה להמשיך למשך שבוע. פצעי הלחץ בכף הרגל ובעכוז היו בדרגה 2 וטופלו בפולימם. למרות לקיחת האנטיביוטיקה החום המשיך בערב והגיע לפני שבוע ל-37.5 מעלות. רופאת המשפחה הנחתה להמשיך עם האנטיביוטיקה לעוד שבוע, אך החום רק עולה והגיע שלשום בערב ל-37.7. גם בבוקר החום עולה והגיע שלשום ל-36.6. קבלתי אינפורמציה מאחות במוקד ייעוץ אחיות של קופ"ח מכבי, שפולידין וסילברול אינם מתאימים לפצעי לחץ ושחבישת פולימם (כפי שפצעי הלחץ של אימי טופלו במהלך אשפוזה) היא המתאימה. בשיחה עם מנכ"ל חברה, המתמחה בטיפול בפצעי לחץ, הוא אמר לי, שהפולידין אף מעכב את תהליך ריפוי הפצע בייבשו אותו. שאלתי:  א. האם אכן הפולידין אינו מתאים לפצעי לחץ ואף יכול לעכב את תהליך ריפוי פצע הלחץ, כפי שכאמור, נאמר לי? ב. והאם משחת הפלמינל טובה עבור פצע לחץ עם הפרשה ויכולה להחליף את חבישת הפולימם או שעדיפה חבישת פולימם ואם כן - מאיזה סוג? תודה רבה.

 • + הוסף תגובה
טפול בפצעי לחץ ד"ר רון בן יצחק 28/07/2020 16:36
 • שלום רב פצע לחץ הוא ביטוי לחוסר יציבות רפואית ודלדול משאבים\רזרבות פיזיות. ההתייחסות חייבת לכלול את כל מרכיבי החיים מעבר להתייחסות הנקודתית לפצע העורי והתת עורי. נוכחות הפצע מעידה על חוסר תנועה כמו גם על מצב "שביר" מבחינה רפואית ותפקודית. הטיפול בפצעי לחץ הוא רב מערכתי ודורש התייחסות גורמי הרפואה, סיעוד פיזיותראפיה, תזונה, קלינאות תקשורת וריפוי בעיסוק. בטרם תתחילו בטיפול, רצוי לבצע אבחון רב מערכתי, שהפועל היוצא שלו הוא בניית תוכנית טיפולית בין ורב מקצועית בהצלחה ד"ר בן יצחק

 • + הוסף תגובה
פצעי לחץ דבי 29/07/2020 10:33
 • תודה רבה לתשובתך. אכן אימי מטופלת על ידי דיאטנית, פיזיותרפיסט, מטפל שעושה לה מסאג' ומוצרים למניעת וריפוי פצעי לחץ (מזרונים דינמיים, אביזרים נוספים ועוד).

 • + הוסף תגובה
טיפול רב מערכתי כגישה לטפול בפצע לחץ ד"ר רון בן יצחק 29/07/2020 11:20
רגליים נפוחות לאשה סוכרתית אריאל 24/07/2020 00:13
 • שלום ד״ר אימי בת 70, בכסא גלגלים, לובשת טיטול במהלך היום בשל חוסר יכולת לרוץ לשירותים כל פעם. הרגליים שלה נפוחות בצורה קיצונית. מבחינת גיל אני מאוד מופתע שהיא הגיעה לרמת חוסר תפקוד שכזו. שאלתי, מה ניתן לעשות בנוגע לנפיחות ברגליים? הכוונה למצוא את שורש הבעיה. כמו כן, מה אפשר לעשות כדי שתחזור ללכת בכוחות עצמה?

 • + הוסף תגובה
מצב של אובדן יכולות ורזרבות= DECONDITIONING ד"ר רון בן יצחק 26/07/2020 10:13
 • שלום רב מצבה של אימך דורש בירור נרחב, שכן האבחנה המבדלת היא רחבה: מצב נוירולוגי פגיעה עיצבית פריפית פגיעה עיצבית שורשית (רדיקולופתיה) אירוע מוחי חס וחלילה? פגיעה בשרירים כתוצאה מ- טיפול תרופתי מחלת הסוכרת גורמים חיצוניים?- נפילה חבלה בעמוד שדרה מצב זיהומי מצב מיטאבולי ערכי סוכר, חוסר בויטאמינים לאחר שתעברו את הבירור הנרחב כנ"ל ניתן יהיה להתמקד בסיבה אחת או יותר ולכוון לטיפול המתאים. ללא שום קשר לנאמר לעיל, נדרש לבצע טיפול פיזיקאלי לצורך בנייה מחודשת של מסת שריר, השגת שיווי משקל ויציבה של הגוו בהצלחה ד"ר בן יצחק

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!