חדש בארץ: בדיקות רנטגן ואולטרסאונד מהבית

במקום ללכת לקופת החולים או בית החולים חברת MEDIX at HOME תאפשר לכם לבצע בדיקות רנטגן ואולטרסאונד מבלי לצאת מהבית

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 03/09/2017

(כתבה אינפורמטיבית)


העלייה בתוחלת החיים והריבוי הטבעי של האוכלוסיה מאלצים את מערכת הבריאות להתמודד עם אתגרים בריאותיים וטכנולוגיים רבים. אחד מהאתגרים הללו  הוא זמני המתנה ארוכים לבדיקות חיוניות כגון צילומי רנטגן ואולטרסאונד. ההמתנה הארוכה מקשה על זיהוי בעיות פיזיות ומחלות שונות, ומעכבת את מתן טיפול רפואי שבמקרים מסויימים הוא חיוני כדי לשפר את מצבם הרפואי של המטופלים. אך בעוד רוב האנשים מסוגלים להתמודד עם המתנה ארוכה, אך לא נעימה, בבתי החולים, המצב מחמיר כשמדובר בחולים בעלי קשיי ניידות, קשישים וחולים סיעודיים שעקב מגבלות שונות אינם מסוגלים לצאת מהבית לצורך קבלת טיפול רפואי. 


אחד מהפתרונות של הרפואה המודרנית לבעיה זו היא שימוש בשירותי רפואה ביתיים הניתנים בבית המטופל. הבעיה היא שעד היום הטיפולים הביתיים שקופות החולים מספקות הוגבלו לביקור אחיות לצורך דגימות מעבדה או מתן טיפולים כימותרפיים, מבלי לספק מענה לבדיקות כגון צילומי דימוּת (רנטגן או אולטרסאונד). 


מעוניינים לבצע בדיקת אולטרסאונד או רנטגן אצלכם בבית? צרו קשר בטלפון מס': 073-702-8979


צילומי רנטגן ואולטרסאונד מבלי לצאת מהבית

ד"ר צבי אלון, רדיולוג ומומחה להדמיה אבחנתית, ראה מקרוב כיצד בני משפחה וחברים קרובים שנזקקו לבדיקות רנטגן או אולטרסאונד, אך היו מרותקים לבתיהם, נאלצו לקבל עזרה כדי להגיע לבית החולים ולהמתין שעות ארוכות בתור לבדיקה. יחד עם אלכס אהרונסון וחנן הכהן הוא הקים את חברת MEDIX at HOME, המאפשרת לערוך צילומי דימות בבית המטופלים. החזון מאחורי הרעיון של בדיקת רנטגן ואולטרסאונד בבתיהם של המטופלים הוא לסייע לאוכלוסייה מוגבלת ובלתי ניידת לקבל שירות רפואי בסיסי ללא צורך בסיוע ומבלי לנייד אותם שלא לצורך לקופות ובתי החולים. 


צילומי הדימות מתבצעים בעזרת מכשיר דיגיטלי ונייד במשקל של כ-60 ק"ג בלבד הפולט 50% פחות קרינה מהמכשיר בבית החולים, ומעבר לשני מטרים אינו פולט קרינה בכלל, כך שאין סכנה לשאר דיירי הבית. בנוסף, המכשיר בעל יכולת צילום דיגיטלית, דבר המאפשר להעביא באופן מיידי את תוצאות הצילום לרדיולוג מומחה באיכות הזהה באיכותה למכשיר הרגיל. המכשיר מאושר על ידי ה-FDA  ומשרד הבריאות הישראלי ופועל בארץ כבר כמה חודשים.
בדיקת רנטגן ואולטרסאונד בייתית מסייעת לאוכלוסייה מוגבלת ובלתי ניידת לקבל שירות רפואי מבלי ליסוע לבית החוליםאיך מתבצעת הבדיקה?  

לאחר תיאום טלפוני של מועד ומיקום הבדיקה עם הלקוח, מגיע טכנאי רנטגן מוסמך או טכנאי אולטרסאונד מנוסה לביצוע הבדיקה. אין צורך בהכנות מיוחדות בבית וההנחיות הרלוונטיות ניתנות בסמוך לבדיקה. 


הבדיקה נעשית ללא ניוד או הזזה של החולה והיא אורכת מספר דקות תוך שהיא משודרת מידית למרכז הפיענוח בו יושב רופא רדיולוג. תשובה ניתנת תוך 48 שעות לרופא המטפל, או לכל גורם אחר, בהתאם לבקשת הלקוח. חשוב לציין שצילומי רנטגן מבוצעים אך ורק לאנשים מוגבלים בניידותם בהתאם להוראת הרופא בלבד, אך בדיקות אולטרסאונד מבוצעות לכל מי שצריך. למי מוצע השירות?

השירות מוצע לאוכלוסייה בלתי ניידת הנזקקת לצילומי דימוּת אך שמסיבות שונות כגון נכות או מצב פיזי קשה אינה יכולה לצאת מהבית ולערוך את הבדיקות בבתי החולים. טרם הבדיקה יש לשלוח הפניית רופא וזאת כדי להמנע ממצב בו הבדיקה לא יכולה לספק מענה רפואי מתאים וכן ממצבים בהם הבדיקה אינה תואמת למצב הרפואי של המטופל.  האם הבדיקה הביתית אמינה?  

רמת הדיוק של צילומי רנטגן ואולטרסאונד ביתיים לא פחות טובה מרמת הדיוק של המכשירים הנייחים בבתי החולים. מעבר לכך, מכיוון שהמכשיר הביתי מצוייד במערכת דיגטלית הוא מספק תוצאות ברמת דיוק מקסימלית, דבר המאפשר לקבל תוצאות מדוייקות יותר מהתוצאות המתקבלות מהמכשירים הנייחים בבתי החולים.


האם השירות ניתן דרך קופות החולים?

כרגע השירות ניתן באופן פרטי בלבד בין באר שבע וכרמאיל ועלות הבדיקה נקבעת בהתאם למרחק של בית המטופל תוך התחייבות לעריכת הבדיקה תוך 24 שעות. במידה ואתם מחזיקים בביטוח רפואי פרטי, מומלץ לבדוק האם הפוליסה שלכם מכסה את עלות הבדיקה. 

מעוניינים לבצע בדיקת אולטרסאונד או רנטגן אצלכם בבית? צרו קשר בטלפון מס': 073-702-8979


פורום גריאטריה

ד"ר רון בן יצחק

ד"ר רון בן יצחק מומחה לגריאטריה ופסיכוגריאטר
Normal 0 false false false EN-US X-NONE HE MicrosoftInternetExplorer4 Normal 0 false false false E עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • הרדמות ללא שליטה בגיל מבוגר
 • א
 • 20/05/2019 04:46
 • שלום, אמא שלי בת 68, תמיד היתה נרדמת בקלות בכל מצב, גם מחוץ לבית. לאחרונה התחילה להרדם יותר לאורך היום וייחסנו את זה לעובדה שנשארה ערה עד מאוחר לטפל בי(אני חולה), או למקרים שונים. בחודשים האחרונים היא נרדמת בשעות הערב המוקדמות, ללא שליטה, לפעמים באמצע שיחה, גם אם ישנה לילה שלם לפני כן. היא נרדמת מאוד חזק, ובקושי ניתן להעיר אותה מבלי שתרדם שוב תוך כמה שניות. היא אומרת שזה ללא שליטה.אם היא לא תוך כדי פעולה ומחוץ לבית, הסיכוי שתהיה ערה לאורך זמן בבית הוא קטן. היא לוקחת כדורים ללחץ דם, כבר שנים ארוכות ומעולם הדבר לא יצר תופעה כזו. מה הסיבות האפשרויות לדבר? זה ממש מפריע להתנהלות החיים.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • שאלה על מחלה
 • שי
 • 16/05/2019 21:11
 • שלום רב גורמי סיכון להתפתחות דימנציה הם בראש וראשונה גורמים קרדיוווסקולאריים בדמות מחלות כרוניות סוכרת, יתר לחץ דם, היפרליפידמיה, פרפור פרוזדורים ,אירוע מוחי עישון, תזונה, פעילות גופנית וכמובן שספור משפחתי על מנת להקטין את הסיכון או לאחר את הסתמנות הדימנציה, נדרש לאזן את גורמי הסיכון לשנות אורחות חיים ולהיות עסוקים בעשייה פיזית חברתית ומנטאלית-רגשית בהצלחה ד"ר בן יצחק

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • התפתחות של זיקנה
 • ירין
 • 16/05/2019 21:08
רופאים בתחום
ד"ר דניאל ברויטמן ד"ר דניאל ברויטמן
רדיולוג בכיר, מומחה בדימות, אולטרסאונד, CT,... קרא עוד
ד"ר יוסף אקשטיין ד"ר יוסף אקשטיין
סגן מנהל מכון הרנטגן
מרכז רפואי רבין קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ