יום הגלאוקומה הבינלאומי

יום הגלאוקומה הבינלאומי

כתבה פרסומית כתבת חסות

תאריך עדכון: 04/09/2019
"יום הגלאוקומה הבינלאומי" יצוין השנה ב- 70 מדינות בעולם. המרכז הרפואי זיו בצפת, עורך מבצע בדיקות ואבחון למחלת הגלאוקומה - ללא תשלום.הבדיקות יתבצעו ע"י רופאי מחלקת העיניים במרכז הרפואי זיו, בעזרת מכשור חדשני לגילוי מוקדם של הגלאוקומה העלולה לגרום לעיוורון, כמו כן יחולקו דפי מידע אודות המחלה ודרכי הטיפול, במרכז הרפואי זיו אומרים כי עדיין אין מודעות בקרב הציבור לחשיבות הבדיקה טרום המחלה, כאשר הראיה עדיין תקינה, וכי המבצע בא לקדם מודעות זו.

ד"ר יוסי פיקל, מנהל מחלקת עיניים במרכז הרפואי זיו, אומר, כי ישנה חשיבות עליונה לגילוי המחלה בשלביה המוקדמים, בעיתוי בו ניתן להציל את הראיה על ידי טיפול תרופתי בלבד, הכולל טיפות עיניים. במידה והמחלה מאובחנת באיחור, תתקיים התערבות כירורגית מסובכת יותר.

גלאוקומה הינו שם כולל למספר מחלות בהן יש פגיעה בעצב הראיה, עקב עליה של לחץ בתוך העין, שאינו מורגש בדרך כלל, ועלול לגרום לנזק לעצב הראיה. ברוב המקרים מאובחנת המחלה באקראי או בשלביה המאוחרים, כאשר החולים מתלוננים על צמצום שדה הראיה, עד לראיה המתוארת על ידם כראיה "דרך מנהרה".

3% מהאוכלוסייה לוקים במחלה, המופיעה בדרך כלל מעל גיל 50, ושכיחותה עולה ככל שעולה הגיל. בגילאי 80 ומעלה המחלה מקיפה עד 30% מהאוכלוסייה, ולכן מומלץ לכל אדם מעל גיל 45 להיבדק לפחות פעם בשנה! המחלה שכיחה יותר בקרב חולי סוכרת.
חסרונה הגדול של המחלה הוא שהחולה אינו חש שמשהו אינו כשורה, ולכן יש המכנים את המחלה "הגנב הסמוי של הראיה".

לאחר גילוי הגלאוקומה, במצב ראשוני של המחלה, הטיפול הוא תרופתי, וכולל טיפות עיניים להפחתת הלחץ התוך עיני. 90% מהחולים מטופלים בטיפול תרופתי בלבד ואינם נזקקים לטיפול כירורגי, פולשני. במצב החמרה של המחלה או בגילוי מאוחר שלה, ניתן לטפל בעזרת הנחתת לייזר על איזור ניקוז נוזלי העין, או באמצעות התערבות כירורגית שתכלול ניתוח סינוני (פילטריזציה) המיועד להגברת ניקוז הנוזלים מהעין.

הידיעה באדיבות המרכז הרפואי זיו, צפת
http://www.ziv.org.il

[12/03/2009]

פורומים, ניתוח הרמת עפעפיים ופלסטיקה של העין

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הרמת עפעפיים לאחר פציאליס. אבי 02/09/2019 10:50
 • שלום רב. אמא שלי בת 80 ולפני חצי שנה "חטפה" פציאליס בצד ימין של הפנים. למרות טיפולי פיזותרפיה,דיקור וטיפול תרופתי של סטרואידים,לצערנו לא חל שיפור במצבה עד היום,הפה עדיין עקום,עפעף עליון ותחתון בצד המשותק צנחו ומפריעים לראיה וקושי בדיבור. שאלתי בבקשה....תוך כמה זמן לאחר שהופיע הפציאליס,אפשר ורצוי לעשות ניתוח של הרמת העפעפיים בצד המשותק? האם צריך וחייבים לחכות שנה?או שאפשר לעשות את הניתוח גם לאחר חצי שנה והאם בכלל הניתוח עוזר?

 • + הוסף תגובה
ניתוח לאחר פציאליס דר' אהוד רייך 15/09/2019 16:48
 • בדרכ נהוג לחכת עד חצי שנה שיפור עצמוני של השרירים. במקרים חריגים בהם יש סכנה כי העין תתיבש והקרנית תיפגע - מנתחים קודם לכן או ניתוחים עם השפעה זמנית או ניתוחים עם השפעה קבוע. ממליץ בחום להבדק בהקדם אצל אוקולופלסטיקאי .

 • + הוסף תגובה
ניתוח לאחר פציאליס אבי 15/09/2019 18:00
 • תודה על התשובה. האם אפשר גם לפנות לרופא מומחה לכירורגיה פלסטית של עפעפיים / פנים עליונים, ניתוחי דרכי דמעות, וניתוחי ארובות העיניים? או שחייבים לפנות לאוקולופלסטיקאי? תודה

 • + הוסף תגובה
תחליף לניתוח עיניים 20/08/2019 01:00
 • 1.מי אמור לטפל בצניחת עפעפיים עליונים ? - פלסטיקאי או רופא עיניים עם התמחות בתחום? 2. קראתי שיש טיפולים המהווים תחליף לניתוח עפעפיים. מה מומלץ ?

 • + הוסף תגובה
תחליף לניתוח דר' אהוד רייך 27/08/2019 20:08
 • לרוב התחליפים נועדו לעודפים ממש קטנים ואינם מנסיוני מחזיקים תקופה ממושכת.

 • + הוסף תגובה
נפיחות מתחת לעיניים לימור 24/08/2019 14:28
 • שלום דוקטור אני בת 34 ולפני שנה הזריקו לי חומצה היאלורונית מתחת לעיניים ועצמות לחיים זה גרם לבצקת בעצם הלחי ולכן עברתי מספר רב של הזרקות של החומר הממיס . המצב לא השתפר אלא נהיה גרוע יותר מבחינת המראה שנראה כמו בלט בארובת העיניים ונפיחות קלה בעצם הלחי מראה של מעין גלים מתחת לעיניים שאני סובלת ממנו מאוד במיוחד בעין ימין. בנוסף יש לי כאבים באותה עין ימין בארובת העין כנראה מגירוי בעצב ונשלחתי גם לבדיקת סי טי שטרם עשיתי . האם במקרים כאלה גם אני מועמדת אופציונלית לניתוח לשיפור המראה... ?? אשמח לתשובתך

 • + הוסף תגובה
לאחר הזרקה. דר' אהוד רייך 27/08/2019 20:07
 • חשןב שתבצעי את ההדמייה. וחשןב להבדק אצל מומחה ארובות ועפעף לאחר מכן עם הדיסק עצמו.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!