לא רק מקצועיות: 10 תכונות שחייבות להיות לרופא שלכם

מקצועיות, סבלנות, או אולי יכולת הכלה ואמפתיה? ביקשנו מ-10 מומחים לומר לנו מהי התכונה החשובה ביותר אצל הרופא המטפל. להדפיס - ולוודא שהן קיימות אצל הרופא שלכם
כתבה פרסומית כתבת חסותהעומס בבתי החולים, התורים הארוכים בקופות החולים, יחסו המורכב של קהל המטופלים וגם הקשיים המלווים את המקצוע, מהווים אתגר של ממש עבור ציבור הרופאים בישראל. לצד המקצועיות הרבה המצופה מהם, עולה הצורך גם בראייה האישית וסבלנית, בתוך מערכת גדולה, מסורבלת ומנוכרת. הפעם, ניסינו לבדוק איך נראים הדברים מכיסא המטופל. לשם כך כינסנו אושיות מובילות המייצגות את צד החולה, שהסבירו לנו אילו תכונות חשובות כל רופא חייב לאמץ לדעתן.שמוליק בן יעקב, "האגודה לזכויות החולה": "יושרה מקצועית"

"במערכת הבריאות פועלים כוחות רבים ומנוגדים ולכל אחד יש את האינטרס שלו – הקופה רוצה לחסוך עלויות, האוצר רוצה לשמור על ההוצאה הלאומית לבריאות וחברות התרופות רוצות למקסם רווחים. מעבר לעניין המקצועיות הרפואית, חשוב שהרופא יעמוד איתן מול כל הגורמים הרלוונטיים לטובת טיפולו המיטבי של החולה, כאשר טובת החולה לנגד עיניו.


כמו כן, חשוב שהוא ידע להקשיב בסבלנות ויהיה אמפטי למצוקות החולים. חשוב שגם יבין את מגוון הבעיות שאיתן נאלץ החולה להתמודד, וידע לסייע לו בהן על ידי הפניה למידע רלוונטי ונגיש, בהפניה לעמותות תומכות ובאמצעות הכוונה נכונה בתוך העולם המורכב של מערכת הבריאות על פניה הרפואיים והבירוקרטיים".מירי זיו מנכ"ל "האגודה למלחמה בסרטן": "מקצוענות ואנושיות"

"מקצוענות ואנושיות הן תכונות חיוניות לכל רופא, שכן מי שעוסק בתחום זה חייב להיות מעודכן באופציות הטיפול המיטביות והחדשניות ,ורצוי שהטיפול יוענק ברגישות מרבית ובהתאמה אישית למטופל ולהעדפותיו". ד״ר הלה הדס, מנכ״לית עמותת "אנוש", "הקשבה - גם לעמיתים למקצוע"

"מטפל טוב חייב להיות קודם כל אדם קשוב. רק על ידי הקשבה כנה, מלאה, נינוחה וחסרת שיפוטיות ניתן להבין את צרכי המטופל, לרכוש את אמונו ולסייע לו במציאת דרך הטיפול המתאימה ביותר עבורו". טוענת ד"ר הילה הדס, מנכ"לית עמותת אנוש - העמותה הישראלית לבריאות הנפש ומוסיפה: "חשובה גם ההקשבה לאנשי מקצוע שונים, קולגות ואנשי צוות עם דעות אחרות ותפיסות עולם מקצועיות שונות. בצורה זו מתפתחים להיות מטפלים טובים יותר".בני חדד, מנהל מיזם תיקון עולם ב"עלה", עזר לילד המיוחד: "אמונה"

"על הרופא מוטלת החובה להאמין ביכולתו של המטופל להתקדם ולהגיע להישגים. כאשר הרופא ידחוף את המטופל לקצה גבול היכולת שלו ובאותה מידה יאמין ביכולתו לסייע לו, גם ההתקדמות הרפואית תהיה בהתאם".
מימין לשמאל: ענבל סרוקין, יונה מנטקה קציר, ד"ר הלה הדס, ד"ר סוזי קגן, אבשלום כהן, אורנית שגיא דקל, מירי זיו, שמוליק בן יעקב, בני חדד אבשלום כהן מנכ"ל מתנדב בעמותת "חיים": "אנושיות" 

"רצוי שהרופא המטפל לא יתייחס לחולה כאל 'לקוח' אלא כאל מטופל, שאליו מדברים בגובה העיניים וללא התנשאות. הקשבה, אמפטיה, רגישות ואפילו חוש הומור וחיוך יעשו פלאים לתהליך ההחלמה.


כמו כן, כמובן שחשובה גם המקצועיות, ולבסוף כמובן המעורבות. וכמובן - ראוי לתת למטופל ולמשפחתו גם תחושת שייכות ומעורבות בטיפול".עו"ד אורנית שגיא דקל, מתמחה ברשלנות רפואית: "הקשבה"

"ברגע שיש הקשבה, האבחנה מתבצעת במקצועיות וכך גם המעקב והטיפול. פעמים רבות התקלה נוצרת כאשר רופא אינו מקשיב לפציינט ולא מייחס חשיבות לדבריו".דר' סוזי קגן, מומחית לעולמו הבריא של הילד החולה: "יכולת להכיל"

"התכונה הכי חשובה לרופא היא יכולת הכלה וזיהוי מצוקה רגשית. לעיתים רבות אדם המגיע אל הרופא מצוי במתח רגשי ונפשי רב בנוסף לבעיה הפיזיולוגית, לכן היכולת להכיל חרדה, לחץ ובדידות הן משמעותיות עבור החולה. לעיתים מילה או מבט המבין את המצוקה הרגשית, עשויים להקל על החולה ולייצר קשר מידי הדרוש לאבחון ולהבראה".יונה מנטקה קציר, מנכ"לית "אגודת הפסוריאזיס הישראלית": "הקשבה וחדשנות"

"התכונה החשובה ביותר לרופא היא הקשבה. ראוי שידע להקשיב לחולה ויעניק לו את תשומת הלב החיונית, למרות הזמן הקצוב העומד ברשותו. כמו כן, חשוב שיהיה מעודכן בחידושים כגון: טכנולוגיות ותרופות ביולוגיות מתקדמות, המאפשרות שיפור באיכות החיים של החולים".ענבל סיקורין, אחות ראשית ב"ניאמדיק", מרפאות מומחים לגיל השלישי: "חמלה"

"חמלה, אמפתיה והבנה עמוקה ואמתית של צרכי המטופלים, הן תכונות קריטיות עבור הרופא המטפל, המהוות מרכיב חשוב בהצלחת הטיפול וביסוס מערכת יחסים ייחודית של אמון. תכונות אלה חשובות בייחוד כשמדובר בחולים מבוגרים, המתמודדים עם מגוון רחב של בעיות רפואיות המשתנות ללא הרף, המלוות לעיתים במצב נפשי ובתפקוד ירוד".

פורומים ביטוחי בריאות וסיעוד

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
האם סוכנות ביטוח "לפידים" מוכרת? אמינה? אורית 24/04/2018 16:02
 • האם סוכנות ביטוח "לפידים" מוכרת? אמינה? קיבלתי הצעה לביטוח, כרגע אני בחברה אחרת

 • + הוסף תגובה
המלצה על סוכנות לביטוח לפידים אורית חיון 11/06/2018 15:17
ביטוחים אמירן יקיר 08/08/2019 12:04
 • עשו לי השבוע בדיקה בתיק של כל המשפחה עזרו לי מאד עבדתי מול בחור בשם דוד ואורי מאד מקצועיים ונחמדים. ממליץ למי שיש לו בעיות בביטוחים

 • + הוסף תגובה
סוכן לפידים דביר 20/12/2019 12:56
 • שלום אורית. אני מנהל תיקי לקוחות בסוכנות לפידים. שמח לראות שאת מבררת על החברה שלנו. אם מעוניינת בשירות שלנו ולקבל את הביטוח בעל התנאים הכי טובים והמחיר הכי משתלם עבורך אנא השאירי הודעה עם שם והמילה "ביטוח" ואני אחזור אלייך. דביר - 0587788562 המשך יום נפלא!

 • + הוסף תגובה
לא אמינה כינוי 27/04/2020 20:28
 • לצערי נכוותי קשה עם שלוש חברות ביטוח שהסוכנות לפידים ביטחה אותי אצלן. וזה עוד לפני צורך בתביעה. התנהלות חובבנית, בקשות חוזרות ונשנות שלי לבצע דברים פשוטים נענו כל הזמן ב ''ידוע, בטיפול''. בסוף נאלצתי ליצור קשר עם החברות בעצמי ולהתנהל מולן כך שאני עוקפת את סוכנות הביטוח.

 • + הוסף תגובה
אמינה ומקצועית אילנית 08/07/2020 20:39
 • סוכנות מעולה. מאוד מקצועית וטובה. אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. מאוד מרוצה וממליצה בחום לכולם לפנות אליהם. חוויה מאוד חיובית אני קיבלתי

 • + הוסף תגובה
המלצה לסוכנות מקצועית המלצה 30/07/2020 23:44
ביטוח סיעודי דליה ב 26/03/2020 17:21
 • בת 72 יש לי 2 ביטוחים של מנורה דרך קופ"ח לאומית ופרטי של פניקס האם יש כאן כפילות. האם אוכל בעתיד להנות משניהם יחד?

 • + הוסף תגובה
ביטוח סיעוד קובי גרינברגר 28/03/2020 22:01
 • היי דליה, אין כפל ביטוח בסיעוד תוכלי ליהנות משניהם ביחד. רק בריאות בברכה, קובי גרינברגר שחם ביטוח-הבית שלך http://kobig.bizmakebiz.co.il

 • + הוסף תגובה
סיעודי מול אובדן כושר עבודה אידוזר 26/05/2020 09:21
 • שלום, אני בן 44 ועכשיו בפנסיה שלי יש כיסוי לאובדן כושר עבודה אז נשאלת השאלה האם אני חייב גם ביטוח סיעודי? כי מרגיש לי שאפשר לוותר על הסיעודי ולחזור אליו נאמר עוד 10 שנים כשזה יהיה רלוונטי יותר. אשמח למענה ככל שניתן במסגרת המידע הזה

 • + הוסף תגובה
ביטוח סיעודי מול אובדן כושר עבודה קובי 26/05/2020 15:34
 • שלום איזידור, מדובר בשני מוצרים שנותנים פתרונות למקרי ביטוח שונים. בנוסף, ביטוח אובדן כושר עבודה מסתיים בגיל 67. בביטוח סיעודי אתה מבוטח לכל החיים. לכן חשוב מאד להצטרף לביטוח סיעודי בכל גיל, היות ומצב סיעודי יכול לקרות גם מתאונה. בנוסף, אף אחד לא מבטיח לך שתוכל להצטרף לביטוח סיעודי בעוד 10 שנים. נכון להיום אתה יכול להצטרף רק לביטוח סיעודי קבוצתי של קופת חולים, היות וחברות הביטוח הפסיקו לשווק את המוצר הזה באופן פרטי בסוף שנה שעברה. רק בריאות בברכה, קובי גרינברגר שחם ביטוח - הבית שלך

 • + הוסף תגובה
בהמשך לתשובתך אידוזר 26/05/2020 15:41
 • תודה. אהל לסיעודי של קופת החולים עדיין סביר שאוכל להצטרף גם עוד 10 שנים, לא? נדמה לי שזה סיכון מחושב להסתפק בינתיים באובדן כושר עבודה

 • + הוסף תגובה
מצב של טרום סכרת וחובת גילוי במסגרת הצהרת בריאות דב 29/03/2020 08:39
 • יש בהצהרת בריאות האם אובחן סוכרת. אם יש למישהו מצב שנקרא "טרום סכרת". האם צריך לענות כן או לא? השאלה היא גם לגבי ביטוח חיים וגם לגבי ביטוח בריאות. תודה

 • + הוסף תגובה
חובת גילוי בהצהרת בריאות קובי גרינברגר 01/04/2020 20:53
 • היי דב, אתה צריך לענות רק על השאלות שאתה נשאל עליהם בהצהרת הבריאות. במידה ויש טרום סכרת ממליץ לענות ולזרוק את הכדור לחברת הביטוח. לא אמורה להיות השלכה או השפעה על זה בביטוח בריאות או חיים. ברוב המקרים ניתן להתקבל בתנאים רגילים. רק בריאות בברכה, קובי גרינברגר שחם ביטוח-הבית שלך http://kobig.bizmakebiz.co.il

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!