הליך קצר ומדויק יותר: הכל על כתרים בסריקה דיגיטלית

טיפולי שיניים לא חייבים עוד להיות פרוצדורה מורכבת: שיטה חדשנית לתכנון כתרים באמצעות סורק דיגיטלי, תאפשר לכם לזכות בשיניים טבעיות ואסתטיות – בטיפול אחד בלבד. כיצד מתבצע תכנון הכתרים בעזרת השיטה הדיגיטלית ומהם יתרונותיה? מומחה מסביר
כתבה פרסומית כתבת חסותשיקום הפה הוא תחום מומחיות העוסק בשחזור השיניים לשם מטרות אסתטיות או תפקודיות. במסגרת ענף טיפול זה מתבצעים הליכים רבים, החל מטיפולים פשוטים, כמו סתימות פשוטות וכתרים בודדים וכלה בשיקום פה נרחב שעשוי לכלול התאמת כתרים על גבי שיניים רבות, שיקום על גבי שתלים ועוד. מומחה לשיקום הפה אמון על מהלך הטיפול כולו והוא מפנה את המטופל למומחים רלוונטיים במקרה הצורך, כמו מומחה לחניכיים או כירורג פה ולסת, זאת כדי לרקום אסטרטגיית טיפול מותאמת אישית ומקיפה.כאמור, אחד מהטיפולים הנפוצים ביותר הנמצאים תחת תחום אחריותו של המומחה לשיקום הפה הוא כתרים לשיניים. אלה מהווים מעין כיסוי לשיניים לצורך קוסמטי או לשם שמירה על שלמות השן, בעקבות מצבים של שיניים פגומות או חוסר בשיניים בשל שחיקה או פגיעה בהן. בעבר, תכנון הכתר התבצע באמצעות שימוש בתבנית פלסטית המונחת ישירות על גבי השיניים והטבעתן לצורך יצירת דגם. בהתבססות על הדגם שנוצר תוכנן הכתר. מדובר בתהליך בעייתי המלווה באי דיוקים רבים. תכנון הכתרים בעזרת סורק דיגיטלי נועד כדי לייצר תוצאה מדוייקת ואסתטית ככל האפשר. במהלך התהליך, מבצע הרופא המטפל סריקה דיגיטלית מהירה של השיניים עליהן עתיד להיות מונח הכתר. הסריקה אינה מתבצעת באמצעות צילום רנטגן, ועל כן אינה מערבת סכנת קרינה. בעזרת מצלמת וידאו חדשנית, מצלם המומחה רצף תמונות של האזורים השונים בפה המטופל, המעובדות יחד בתוכנת הסריקה לכדיי מודל תלת ממדי שבעזרתו ייווצר הכתר. 


מהם היתרונות בתכנון הכתרים הדיגיטלי?

לשיטת תכנון הכתרים בעזרת הסורק הדיגיטלי יתרונות רבים: שיטה זו מייעלת ומקצרת את זמן העבודה על הכתרים, ומאפשרת את השתלתם בפגישה אחת אצל רופא השיניים. בשונה מהשיטה המסורתית, בה טכנאי מעבדת השיניים היה אמון על תהליך תכנון הכתר, הרי שבהליך התכנון הדיגיטלי הרופא המומחה הוא זה המנצח על מהלך הטיפול מרגע האבחון ועד לתכנון הכתר.
הסורק הדיגיטלי מאפשר את הכנת הכתר
 בדיוק רב, בהתאם לנתוני השיניים הטבעיות של המטופל. הכתר מיוצר מחרסינה איכותית שמסייעת בייצור כתר טבעי במראהו ועמיד מאוד. תכנון כתרים בעזרת סורק דיגיטלי מאפשר תוצאה טבעית, מדוייקת ואסתטיתתחום רפואת השיניים כולו צועד לכיוון הרפואה הדיגיטלית, המספקת ייצור ממוחשב ומדויק עבור הרופא המטפל ופתרונות מהירים, טבעיים ואיכותיים עבור המטופל. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר אוהד שרון השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים השתלות דנטליות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שתל נכשל אושו 24/08/2016 18:18
  • שלום. לפני כחודש וחצי עשיתי שתל עם הרמת סינוס בלסת העליונה. היום לצערי התברר שהשתל לא נקלט והרופא הסיר לי אותו והץביקש שנמתין 3 חודשים וננסה שוב. מה הסיכוי ששוב השתל לא ייקלט בניסיון מס 2?

  • + הוסף תגובה
RE ד"ר ערן גבאי 28/08/2016 19:11
  • ליאת שלום על פי הספרות המדעית סיכויי ההצלחה של שתל חוזר עומדים על כ 85% בברכה ד"ר ערן גבאי מומחה לרפואת חניכיים

  • + הוסף תגובה
הי שירה 23/05/2019 19:17
כאבים קלים באזור השתל שירה 23/05/2019 19:12
  • עברתי שתל בשן קדמית והטיפול לא הצליח, עכשיו אני 4 חוד' אחרי טיפול שני ופתאום כל המקום מציק וגם קצת כואב, והחניכיים טיפה התנפחו באזור של השתל וזה מקרין לכל הצד של הפה, ויש לי גם רגישות לחום/קור בחלק מהשיניים. לא יודעת מה לעשות, עד עכשיו הכל היה טוב ולא הרגשתי שום דבר. מה זה אומר? יכול להיות שהטיפול בעייתי?

  • + הוסף תגובה
בקשר להודעה הקודמת שירה 23/05/2019 19:15
  • אני רוצה להוסיף שלפני שבועיים הייתי בביקורת אצל הרופא המטפל והוא אמר שהכל נראה תקין בצילום ולמרות שכבר עברו 4 חוד' הוא ממליץ לחכות עוד חוש בגלל שהטיפול הקודם כשל.

  • + הוסף תגובה
השתלה רגילה או בזאלית יאיר פ 03/03/2019 14:55
  • שלום: לאחר כשל של שתלים בלסת תחתונה (לאחר 15 שנה) קבלתי מספר הצעות להשתלות חוזרות (לסת תחתונה-יש עדיין קצת עצם),והצעה אחת של השתלה באזאלית. כל שאר ההצעות שללו השתלה בזאלית בטענה שזה מוצא אחרון ואם תכשל לא יהיה מנוס מתותבת מלאה האם זה נכון ומומלץ לעשות ע"פ השיטה הרגילה או שגם לשיטה הבזאלית יש מקןם במקרה כזה. תודה מראש יאיר

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!