האם פיסול אף עשוי להחליף ניתוח אף? כל המיתוסים – והאמת

ניתוח אף הוא אולי התהליך האסתטי הנפוץ ביותר כיום. למרות זאת, רבים נמנעים מביצועו בשל הפחד ממעבר תחת סכין מנתחים. פיסול אף, הנועד לתיקונים אסתטיים מינוריים ממוצב כתחליף לניתוח, אך ברוב המקרים אין הדבר נכון והתהליך המינורי לא מספק את השינוי הרצוי. אילו פגמים מתוקנים באמצעות כל אחד מההליכים ומהי החלופה שתאפשר לכם לקבל את השינוי הרצוי? מומחה מסביר

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת: ד"ר יוסף ברגר


תאריך עדכון: 11/02/2018


האף הוא אחד מהאיברים המרכזיים ביותר באזור הפנים, וצורתו משפיעה רבות על הנראות הכללית שלהן. למרות הביקוש הרב לניתוחי אף ומיעוט הסיכונים והסיבוכים של ההליך, רבים נרתעים ממנו בשל העובדה שמדובר בהליך כירורגי המחייב מעבר תחת סכין המנתחים. פיסול אף, הליך המשמש לעיצוב האיבר באמצעות הזרקת חומרי מילוי ואינו כולל שבירת וחיתוך של עצמות, ממוצב כתהליך האולטימטיבי לאלה שאינם מעוניינים לעבור הליך כירורגי, אך למעשה הוא אינו משמש לתיקון רוב הליקויים האסתטיים באף ואינו מהווה תחליף לניתוח אף


פיסול אף מתבצע באמצעות הזרקת חומרים, כמו חומצה היאלורונית או רדיאס, בכמויות קטנות בנקודות שונות באף. ההליך מתבצע תוך אלחוש מקומי ונמשך כחצי שעה ואחריו ניתן לחזור לפעילות מלאה. הזרקת חומרי המילוי לצורך טשטוש החלק הבולט גורמת ברוב המקרים למראה גדול מהרגיל של האף ולעיתים מלווה בנפיחויות ושטפי דם מקומיים שימשכו כמספר ימים לאחר ביצוע ההליך.
פיסול אף הוא תהליך מקומי ומינורי, שלרוב שאינו פותר את הפגמים האסתטיים באזורפיסול אף הוא תהליך מקומי ומינורי שאינו פותר את רוב הפגמים האסתטיים באזור, כמו אף גדול, גבנון בקצה האף, אף רחב, נחיריים גדולים או קצה אף נפול. למעשה פגמים אלה יוכלו להיות מתוקנים בניתוח אף בלבד. בנוסף מדובר בהליך זמני אותו יש לתחזק בכל שנה, ולעיתים עד שנתיים. פיסול האף ללא ניתוח מיועד לפגמים קלים שבהם קיים חוסר באזור האף: שקעים בגב האף או בצדדים, בקצה האף, בין אם מדובר במצב מולד או משני לתאונה או ניתוח קודם.


בחלק ממצבים אלה הניתוח עלול להיות מורכב יותר ויקר והזרקת חומרי מילוי עשויים להיות חלופה מתאימה, למרות שיש לחזור על ההליך בכל שנה – שנתיים.כיצד מתבצע ניתוח אף?

ניתוח אף כולל את עיצוב השלד של האף, העצם והסחוסים, באמצעותו ניתן לתקן את מראה האף, להקטין את הנחיריים, לקצר את קצה האף ואף לתקן בעיות נשימה קיימות. למעשה, למרות שמדובר בניתוח, אין כל סיבה לחשוש מההליך, מדובר בפעולה כירורגית קצרה המתבצעת תחת טשטוש עמוק ובהרדמה מקומית ועל כן הכאב במהלכה אינה מורגש. נוסף על כן, גם בזמן ההחלמה הכאבים כמעט ואינם מורגשים. באמצעות ניתוח אף ניתן להשיג תוצאות יפות וטבעיות שנשמרות לאורך זמן, ללא צורך בתחזוקה קבועה. 


בטרם להחלטה על אחת מהפעולות לשינוי מראה האף חשוב לקבל ייעוץ ממנתח פלסטי מומחה, אשר יקבע את אסטרטגיית הטיפול תוך בחינת המטופל המסוים ונתוניו. ברוב המקרים, ההמלצה תהיה על ביצוע ניתוח אף כדי לספק את השינוי הרצוי ולקבל תוצאות טבעיות שאינן משתנות לאורך זמן. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יוסף ברגר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, ניתוחי אף

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אדמומיות בקצה האף אושרת 14/12/2019 13:30
 • שלום, אני אחרי ניתוח וקצה האף של אדמומי, הוא כבר היה רגיל ואז שוב פעם אדמומי...

 • + הוסף תגובה
כמה זמן אחרי הניתוח הופיע האודם? האם כואב? ד"ר יעקב בר 14/12/2019 16:42
פרטים, תודה אושרת 14/12/2019 18:08
 • מייד לאחר הניתוח קצה האף היה אדום מאוד, אני 6 שבועות אחרי, אין כאבים, רק אודם מסוים שכבר כמעט נעלם ועכשיו חזר

 • + הוסף תגובה
יתכן שמדובר בתגובה לתפר מתחת לעור ד"ר יעקב בר 15/12/2019 07:34
מעין גוש/בליטה במחיצה אחרי ניתוח אביתר 14/12/2019 12:02
 • שלום דר אני חודש אחרי ניתוח אף ושאני מסתכל על המחיצה עם פנס במראה אני רואה מעין גוש/בליטה על המחיצה. מה זה יכול להיות?

 • + הוסף תגובה
תיתכן בליטת סחוס ד"ר יעקב בר 14/12/2019 16:40
 • בניתוח לא מסירים את כל המחיצה, אלא מעין חלון של סחוס, ייתכן שחלקי המחיצה שנותרו בולטים מעט לחלל האף.

 • + הוסף תגובה
אני הייתי אצל נזים קרקס פלוני 19/11/2019 19:05
 • אני רואה שהרבה כאן מתעניינים, תשאירו את המייל שלכם ואענה לכם על כל השאלות

 • + הוסף תגובה
תיקון ניתוח אף אחרי שני נתוחים כושלים ריטה. 13/12/2019 20:48
 • מעוניינת לקבל פרטיים על ד"ר נזים סרקס בתורכיה.

 • + הוסף תגובה
תשאירי את המייל פלוני 14/12/2019 12:01

הצטרפו לאינדקס הרופאים!