//

הזרקת שומן עצמי: כיצד מתבצעת ולמי היא מתאימה?

בשנים האחרונות הזרקות שומן עצמי תפסו תאוצה והפכו לאחד מהניתוחים האסתטיים השכיחים ביותר. במהלך ההליך נלקח שומן עצמי מאזור אחד בגוף, ומוזרק לאזור אחר לצורך תיקון של פגמים ושקעים. כך מתקבלת תוצאה טבעית הנשמרת לאורך זמן: אספנו עבורכם את כל המידע החיוני על ההליך הנפוץ
כתבה פרסומית כתבת חסותהזרקות השומן הפכו להליכים אסתטיים נפוצים מאוד לצורך תיקון של פגמים ושקעים בפנים ובאזורים שונים בגוף. השומן הוא חומר ביולוגי עצמי הנשאב מאזור אחד בגוף ומוזרק לאזור אחר, ובשל כך נקלט בגוף בצורה אידיאלית. מהם ההליכים המבוצעים באמצעות הזרקת שומן ולמי הם מתאימים? כל המידע בכתבה הבאה. מהי הזרקת שומן?

הזרקת שומן היא פרוצדורה ניתוחית הכוללת שאיבת שומן מאזור מסוים בגוף והעברתו לאזור האחר. במהלך ההליך עושים שימוש ברקמה עצמונית לצורך מילוי של שקעים וצלקות. עם ההתבגרות הפיזית חלה הידלדלות של רקמת השומן בפנים, וכתוצאה מכך, נוצרים קמטים ומורגשת נפילה של הלחיים וקו הלסת. הזרקת השומן מאפשרת לתקן את מראה הפנים ומסייעת בפיסולן. כמו כן, הזרקת השומן מסייעת בהשבת הנפח לאזורים שונים בגוף, כמו גב כפות הידיים והיא משמש לתיקון א- סימטריה באזור החזה, לשיפור צלקות ישנות, להגדלת עכוזים ועוד. 


כיצד מתבצע ההליך? 

הזרקת שומן מתבצעת תחת הרדמה מקומית או טשטוש. למעשה, ההליך כולל שני ניתוחים: בתחילה נשאב השומן בפעולה זעיר פולשנית מאזור בו קיים ריכוז גבוה של שומן, כמו המותניים, הבטן התחתונה או העכוז. לאחר מכן חלק מהשומן מוזרק באמצעות מחט עדינה למיקומו החדש. הבחירה לגביי האזור ממנו תתבצע שאיבת השומן משתנה ממטופל למטופל, והיא תתבצע בפגישת הייעוץ טרם לניתוח. ברוב המקרים ניתן לחזור לפעילות יומיומית כבר ביום שלאחר ביצוע ההליך. 


מהם היתרונות בהזרקת שומן עצמית?

בנבדל מהזרקות אחרות של חומרי מילוי, טיפול זה עושה שימוש ברקמה עצמונית ועל כן הסיכוי לאי קליטה שלה על ידי הגוף נמוך מאוד. כמו כן, בשל העובדה שמדובר בחומר המצוי באופן טבעי בגוף ניתן להשתמש בנפחים גדולים וכך לבצע פיסול ומילוי משמעותי של קמטים או שקעים. מעבר לכך, הפעולה כוללת שני הליכים המתבצעים במקביל – היא מסייעת בעיצוב אזור מסוים בגוף על ידי שאיבת השומן ובפיסול של אזור אחר על ידי הזרקתו. 


מיהו קהל היעד המתאים לביצוע הזרקות שומן?

הזרקת שומן נועדה להשבת נפח משמעותי באזורים שונים בגוף, ועל כן היא משמשת לתיקון אסתטי במצבים אותם לא ניתן לפתור באמצעות הזרקה של חומר סינטטי. 

כדי לבצע את הניתוח יש צורך במאגרי שומן מספיקים וליחס חיובי בין הכמות הנשאבת לכמות המוזרקת. מה עשויות להיות תופעות הלוואי בעקבות הזרקת שומן?

במצבים בהם מוזרק שומן באזור הפנים תיתכן נפיחות אזורית שתחלוף כשבועיים לאחר הניתוח. כמו כן, לאחר ההזרקות עשויות להתפתח תופעות, כמו א- סימטריה חולפת, בצקות או סימנים כחולים באזורי ההזרקה. במקרים מסוימים תיתכן ספיגה של חלק מהשומן שתוביל לחזרה על ההליך. 


מה חשוב לדעת לפני ביצוע הזרקות שומן?

כדיי להשיג תוצאה מקסימלית, חשוב להתייעץ עם רופא המתמחה בכירורגיה פלסטית והזרקות שומן לצורך תכנון אסטרטגיית טיפול אידאלית לצורך קבלת התוצאות הטובות ביותר. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר מנאר קעואר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים בוטוקס ומילוי קמטים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
יובש בשפה התחתונה שלא עובר שנה וחצי יעל 14/08/2020 11:54
  • שלום, אני בת 37. מזה שנה וחצי יש לי יובש ועור קשה ויבש רק בשפה התחתונה בפה. נשללו אלרגיות למוצרים, ניסיתי את כל השפונים נגד יובד האפשריים כל חצי שעה, וקיבלתי גם משחת סטרואידים שלא עזרה.(איני נחשפת לשמש). האם ישנו טיפול עם מכשור טכנולוגי או פיליניג רפואי רציני שניתן לעשות במרפואת האסתטיקה הפרטיות שיכול לשפר את המצב? הבנתי שהזקת חומצה הילארונית לשפתיים לא תעזור למצב הזה. תודה מראש

  • + הוסף תגובה
מילוי שפתיים עם אסתמה ותנגודת לאינסולין שירי 14/08/2020 11:50
  • שלום, האם כשיש אסתמה קשה ותנגודת לאינסולין, ובכלליות דברים בגוף נוטים לא להחלים או להחלים בקצב מאוד איטי, עדיף לא לעשות מילוי שפתיים בחומצה הילארונית?(עקב החלמה לא טובה ועוד). ראיתי גם כן שאתה עובד במכון לררפואה היפרבאית באסף הרופא. האם ידוע לך אם טיפולים בתא לחץ עלולים להיות בעייתים כשיש אסתמה קשה? תודה מראש

  • + הוסף תגובה
חומצה הילארונית ופירסינג א 12/08/2020 23:09
  • שלום,האם בעייתי לעשות פירסינג הליקס (אוזן עליונה) בסמיכות לביצוע הזרקות חומצה הילארונית בפנים (שקעי עיניים או צדי הפה)?

  • + הוסף תגובה
פירסינג ד"ר מוני פרידמן 12/08/2020 23:48

הצטרפו לאינדקס הרופאים!