הזרקת שומן עצמי: כיצד מתבצעת ולמי היא מתאימה?

בשנים האחרונות הזרקות שומן עצמי תפסו תאוצה והפכו לאחד מהניתוחים האסתטיים השכיחים ביותר. במהלך ההליך נלקח שומן עצמי מאזור אחד בגוף, ומוזרק לאזור אחר לצורך תיקון של פגמים ושקעים. כך מתקבלת תוצאה טבעית הנשמרת לאורך זמן: אספנו עבורכם את כל המידע החיוני על ההליך הנפוץ
כתבה פרסומית כתבת חסותהזרקות השומן הפכו להליכים אסתטיים נפוצים מאוד לצורך תיקון של פגמים ושקעים בפנים ובאזורים שונים בגוף. השומן הוא חומר ביולוגי עצמי הנשאב מאזור אחד בגוף ומוזרק לאזור אחר, ובשל כך נקלט בגוף בצורה אידיאלית. מהם ההליכים המבוצעים באמצעות הזרקת שומן ולמי הם מתאימים? כל המידע בכתבה הבאה. מהי הזרקת שומן?

הזרקת שומן היא פרוצדורה ניתוחית הכוללת שאיבת שומן מאזור מסוים בגוף והעברתו לאזור האחר. במהלך ההליך עושים שימוש ברקמה עצמונית לצורך מילוי של שקעים וצלקות. עם ההתבגרות הפיזית חלה הידלדלות של רקמת השומן בפנים, וכתוצאה מכך, נוצרים קמטים ומורגשת נפילה של הלחיים וקו הלסת. הזרקת השומן מאפשרת לתקן את מראה הפנים ומסייעת בפיסולן. כמו כן, הזרקת השומן מסייעת בהשבת הנפח לאזורים שונים בגוף, כמו גב כפות הידיים והיא משמש לתיקון א- סימטריה באזור החזה, לשיפור צלקות ישנות, להגדלת עכוזים ועוד. 


כיצד מתבצע ההליך? 

הזרקת שומן מתבצעת תחת הרדמה מקומית או טשטוש. למעשה, ההליך כולל שני ניתוחים: בתחילה נשאב השומן בפעולה זעיר פולשנית מאזור בו קיים ריכוז גבוה של שומן, כמו המותניים, הבטן התחתונה או העכוז. לאחר מכן חלק מהשומן מוזרק באמצעות מחט עדינה למיקומו החדש. הבחירה לגביי האזור ממנו תתבצע שאיבת השומן משתנה ממטופל למטופל, והיא תתבצע בפגישת הייעוץ טרם לניתוח. ברוב המקרים ניתן לחזור לפעילות יומיומית כבר ביום שלאחר ביצוע ההליך. 


מהם היתרונות בהזרקת שומן עצמית?

בנבדל מהזרקות אחרות של חומרי מילוי, טיפול זה עושה שימוש ברקמה עצמונית ועל כן הסיכוי לאי קליטה שלה על ידי הגוף נמוך מאוד. כמו כן, בשל העובדה שמדובר בחומר המצוי באופן טבעי בגוף ניתן להשתמש בנפחים גדולים וכך לבצע פיסול ומילוי משמעותי של קמטים או שקעים. מעבר לכך, הפעולה כוללת שני הליכים המתבצעים במקביל – היא מסייעת בעיצוב אזור מסוים בגוף על ידי שאיבת השומן ובפיסול של אזור אחר על ידי הזרקתו. 


מיהו קהל היעד המתאים לביצוע הזרקות שומן?

הזרקת שומן נועדה להשבת נפח משמעותי באזורים שונים בגוף, ועל כן היא משמשת לתיקון אסתטי במצבים אותם לא ניתן לפתור באמצעות הזרקה של חומר סינטטי. 

כדי לבצע את הניתוח יש צורך במאגרי שומן מספיקים וליחס חיובי בין הכמות הנשאבת לכמות המוזרקת. מה עשויות להיות תופעות הלוואי בעקבות הזרקת שומן?

במצבים בהם מוזרק שומן באזור הפנים תיתכן נפיחות אזורית שתחלוף כשבועיים לאחר הניתוח. כמו כן, לאחר ההזרקות עשויות להתפתח תופעות, כמו א- סימטריה חולפת, בצקות או סימנים כחולים באזורי ההזרקה. במקרים מסוימים תיתכן ספיגה של חלק מהשומן שתוביל לחזרה על ההליך. 


מה חשוב לדעת לפני ביצוע הזרקות שומן?

כדיי להשיג תוצאה מקסימלית, חשוב להתייעץ עם רופא המתמחה בכירורגיה פלסטית והזרקות שומן לצורך תכנון אסטרטגיית טיפול אידאלית לצורך קבלת התוצאות הטובות ביותר. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר מנאר קעואר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים בוטוקס ומילוי קמטים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מילויים אילת 23/01/2020 08:30
 • האם מילוי רקות,הקשת עצם לחי,הדגשת קו הלסת ומילוי סנטר יכולים להרחיב את מבנה הפנים ולהדגיש את המסגרת?

 • + הוסף תגובה
שאלה מצוינת ד"ר מוני פרידמן 23/01/2020 23:11
 • היי אילת פעם הינו ממצאים רק את הקמטים הנזולביאלים ,שבין צדי האף ללחי. היום אנחנו מבינים שמילוי המסגרת יותר חשוב ונותן פרופורציות נכונות יותר לפנים, מרווח אותן, מרחיב ופחות מ חדד אותם. אז לשאלתך בהחלט כן.

 • + הוסף תגובה
המסת חומצה מימי 14/11/2017 16:16
 • שלום , רציתי לשאול מה דעתך בנושא המסת חומצה היאלרונית, מה הסיכונים בכך ומדוע יש רופאים שמבחינתם המסה זה דבר של מה בכך ויש רופאים שטוענים שיש בזה הרבה אי שביעות רצון וזה דבר שצריך לשקול ברצינות.

 • + הוסף תגובה
המסת חומצה ד"ר מוני פרידמן 15/11/2017 08:49
 • אני בעד המסה כאשר יש צורך רפואי. אני לא אוהב להמיס כאשר הפגם האסתטי לא משמעותי וזאת לא מטרת החומר. היאלורונידז הינה אנזים סינטטי שמפרק את החומצה. במקרים נדירים עשוי לגרום לאלרגיה קשה ושוק אנפילקטי. אני מזריק רק בקליניקה היכן שיש לי את כל הציוד הנלווה למצבי חרום. אני חושב שככל שהרופא יותר ותיק הוא גם יותר זהיר . אני דוגל שההזרקה לצורך המסה אסתטית הינה צריכה להתבצע בזהירות עם כמויות קטנות בכל פעם בהפרשים של מספר שבועות. המצב שונה כאשר יש חסימה של כלי דם ואיסכמיה. אז יש להזריק כמות גדולה מספר פעמים.

 • + הוסף תגובה
המסה נועה 21/01/2020 23:03
 • האם התגובות האלרגיות שציינת זה התופעות לוואי היחידות של המסה? לא יכול להיגרם בצקות וכאלה ? רק תגובה אלרגית? אם ביצעתי כבר המסה ולא היה תגובה אלרגית זה אומר שאין בעיה להמיס הכל... יכול לגרום לאי סימטריה? איך אפשר לדעת לאן להזריק את זה שיוציא את כל החומר? ואם אני מוציאה את כל החומר כל הבעיות שיכולות לצוץ ״בעתיד״ מחומצה הלרונית כבר לא יכולות לצוץ? אני ברמה של לחץ לא אמיתית. והרופא שלי מגעיל אמיתי לצערי בחירה ממש גרועה.

 • + הוסף תגובה
שאלות ד"ר מוני פרידמן 22/01/2020 08:24
 • האנזים הממיס עובד בעקר על החומצה שהוזרקה. מזריקים לאזור שבוא מרגישים את החומצה הסיכוי לאלרגיה עדיין קיים . תמיד עלולות לצוץ בעיות אבל לרוב הם קלות לטיפול. ככל שיש פחות חומר גם הסיבוכים יהיו מינימליים עם בכלל תודה נסגור את הדיון הפרטי שלך בשליו זה. בהצלחה. ממליץ להירגע ולחשוב בצורה חיובית.

 • + הוסף תגובה
מילוי חומצה הלרונית נועה 17/01/2020 13:25
 • היי ד"ר. אני ממש מתוסכלת ואשמח לעזרתך. לפני כחודש בערך ביצעתי הזרקה של חומצה הלרונית מתתחת לעיניים (רסטילן), עברתי טראומה נפשית באמת גדולה עם הרופא שלי ועם כל התהליך. אני רואה קצת גבשושיות בעור וצד אחד יותר נפוח מהשני. רציתי לשאול אותך מספר שאלות: 1. במידה ואני הולכת להמיס (אני מפחדת) זה יגרום למצב לחזור לקדמותו ? יכול לעשות יותר גרוע ? יכול לעשות בצקות יותר בולטות או גבשושיות כאלה יותר בולטות ? 2. אני שוקלת פשוט להמתין, זה משהו שאני יכולה יחסית לסבול. פשוט השאלה היא האם החומר פשוט נעלם מהגוף לאחר כשנתיים בערך? (רסטילן) והכל חוזר להיות כלא היה? או שיש מצבים שזה נשאר ועושה נזקים ? לא חקרתי מספיק את הנושא לפני.... אני מאוד מתוסכלת אני לא מספיקה להיות בבאסה ובכי בבקשה תמליץ לי מה אתה חושב שכדאי לי לעשות ? האם חומר ההמסה גם גורם לזה להיות כלא היה ? פשוט נראה לי מוזר שמזריקים חומר ויש חומר שסוג של מוציא אותו. ממש ממש תודה.

 • + הוסף תגובה
המסה ד"ר מוני פרידמן 17/01/2020 13:32
 • היי נועה. אין שום בעיה להמתין עד שהחטמר יתמוסס. וזה לא יקח שנתיים. אין גם בעיה להמיס. זה תהליך פשוט יחסית אשר לרוב עובר ללא תופעות לוואי. לפעמים יש בצקת קלה שחולפת או שטף דם קטן במידה ונפגע כלי דם. זה היתרון ל החומצה שניתן להמיס עם אנזים. זה התהליך שקורה גם בגוף. המסה מחזיר את המצב לשלב ההתחלתי. המלצתי שבמידה וזה פגם אסתטי קטן ואין בצקת הייתי עוזב וממתין. בהצלחה בהמשך

 • + הוסף תגובה
המסה נועה 18/01/2020 20:36
 • האם ניתן לבוא אלייך לבצע המסה? למרות שתהליך ההזרקה היה אצל רופא אחר ? לצערי לא יכלתי לסבול את הנפיחות שנוצרה בצד ימים הלכתי אליו שימיס לי נקודתית שם. עבר כבר כמעט שבוע, עדיין נפוח ויש שטף דם שמפחדת שישאיר לי כתם קבוע. האם יש באפשרותך להחזיר לי את המצב כמו שהיה? תודנ רבה !!

 • + הוסף תגובה
המסה ד"ר מוני פרידמן 19/01/2020 17:04
 • נועה על תתייאשי. תחזרי להמסה נוספת. שטף דם יכול להיווצר מכל דקירה. לפעמים צריך לחזור על ההמסה מספר פעמים . אחריות הרופא המזריק לדאוג לך. המצב יחזור לקדמותו. שטף הדם יחלוף .

 • + הוסף תגובה
המסה תודה נועה 19/01/2020 18:24
 • זה מתחת לעיניים אזור רגיש אז אני בלחצים. אבל מודה לך מאוד על העזרה! קצת נרגעתי. תודה!! (:

 • + הוסף תגובה
במסה שאלה אחרונה נועה 19/01/2020 19:05
 • ממש תודה לך על כל התשובות. אתה מאוד עוזר להרבה אנשים. כמה שאלות אחרונות סליחה על ההצקה. 1. לא ציינתי את הגיל אבל אני בת 21. טעות לגמרי אני יודעת. לגבי המסה, נמסתי בצד הימני כמו שאמרתי לך. עדיין נפוח דיברתי איתו ואמר לי להמתין שבועיים ולחזור אלין לביקורת. אני מאוד מתלבטת אם להמיס הכל. הראש שלי לא שקט ורוצה לחזור למצב הקודם ושלא יצוצו תופעות לוואי בעתיד. פשוט רוצה להיפטר מזה. יש סכנות בהמסה? משהו שזה יכול לעשות לעור שלי? לא ציינתי אבל לא ראיתי שום שינוי בכלל בפנים חוץ מלכער אותם ולגרום לי עצב...

 • + הוסף תגובה
המסה ד"ר מוני פרידמן 19/01/2020 23:27
 • הגיל לא משחק תפקיד. ברגע שיש פגם אסתטי שמפריע ניתן לטפל. בעקרון רצוי להמתין בין המסות לצורך אסתטי שבועיים למרות שהחומצה ממוסת כמעט מידי בתחילת התהליך . תופעות לוואי של המסה מאוד נדירות. לא יכול להזיק לעור .

 • + הוסף תגובה
המשך לשאלה נועה 19/01/2020 19:35
 • נוצרה לי גם אסמטריה קטנה שאני רואה עד האזור של הפה ממש. האם הגיוני? שכאילו כל הצד השמאלי שלי יותר נפוח מהימני. אני ממש בדיכאון והרופא שלי יותר מכניס לדכאון הוא מתייחס בחוסר סבלנות כאילו אחרי שקיבל את הכסף ששילמתי המון כלום לא מעניין אותו. ממש אבודה ולחוצה בטירוףף. שוב שואלת, רוצה רופא אמין. האם אתה מטפל בדברים כאלה ?

 • + הוסף תגובה
המסה ד"ר מוני פרידמן 19/01/2020 23:31
 • נועה אני יכול להמיס וכך כל רופא. אני פשוט חושב שחבל שתשלמי לי על ההמסה כאשר תוכלי לקבל מהרופא שלך במסגרת האחריות שלו. במידה ואת מעדיפה לא לחזור אליו אז את יכולה לפנות למרפאה שלי ב036045777 או לכל מרפאה אחרת.

 • + הוסף תגובה
המסה נועה 20/01/2020 10:12
 • תודה על התשובה המהירה והעזרה. הכוונה לחכות שבועיים זאת אומרת שבועיים להזרקה באותו האזור נכון? המידה ומחליטה להמיס הכל אין בעיה להזריק לכל אורך החומצה בפעם אחת כן?

 • + הוסף תגובה
המסה ד"ר מוני פרידמן 20/01/2020 10:23
חומצה הלרונית נועה 21/01/2020 17:42
 • אוףף סליחה עם השאלות שצצות. החלטתי להקשיב לך וקבעתי לרופא אחרי שיעברו שבועיים מה מזה האחרונה שיעשה שם שוב. רציתי לשאול אם יש אפשרות כזאת שאיכשהו ההזרקה משפיעה על הנשימה באף או זזה איכשהו לאף? שמתי לב שמאז ההזרקה נושמת פחות טוב בצד הימני פחות ״פתוח״ לא יודעת אבל אם יש קשר ישיר בין הדברים... הגיוני?🤭

 • + הוסף תגובה
שטף דם נועה 21/01/2020 17:49
 • וכמה זמן לוקח לשטף דם מהמסה לעבור ? עברו כבר שבוע ויום ועדיין יש לי סימן צהוב כזה בלי שזה כואב בכלל הגיוני שזה כתם שנשאר לי? שמשהו השתנה לי בצבע עור לתמיד ??

 • + הוסף תגובה
שטף דם ד"ר מוני פרידמן 22/01/2020 08:18
 • לרוב חולף אחרי שבועיים אבל לפעמים דווקא מתחת לעיניים יכול לקחת תקופה ארוכה יותר נועה אני בטוח שהרופא שלך ישמח להמשיך לענות לך על כל השאלות אחרי בדיקה רצינית. מובן לך שהתשובות שלי הם אינפורמטיביות בלבד ולא מהוות יעוץ רפואי ולכן אני מעדיף פחות לענות על שאלות כל כך ממוקדות ללא בדיקה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!