טיפול ניתוחי בהזעת יתר: הכירו את ההליך שיפתור את המטרד

כולנו מזיעים מפעם לפעם, בזמן פעילות ספורטיבית או כאשר השמש קופחת, אך עבור אלה הסובלים מהזעת יתר, התופעה מהווה מטרד יומיומי המשפיע על שגרת החיים וגורם לאי נעימות רבה. ניתוח לטיפול בהזעת יתר, פותר את המצב בקלות וביעילות ומשפר את איכות החיים של הסובלים מהתופעה: מהם הגורמים להזעת יתר ומי נחשב כמועמד מתאים לניתוח? כל המידע בכתבה הבאה
כתבה פרסומית כתבת חסותכולנו מכירים את התופעה הבאה: אנחנו הולכים ברחוב בשיא הקיץ, ומיד מרגישים את חום הגוף עולה ומבחינים בזיעה הניגרת על הפנים, בכפות הידיים ובבית השחי. אך בקרב אלה הסובלים מהזעת יתר, התופעה מעוררת אי נעימות רבה ופוגעת בתפקוד היומיומי. 


הזעת יתר, הנקראת גם היפרהידרוזיס, היא מצב לא נעים בו מופיעה הזעה מוגזמת, ללא סיבה ברורה. היפרהידרוזיס מביאה להזעה מוגברת בכל שעות היום, ללא קשר לפעילות גופנית או לטמפרטורה בחוץ. תתכן הזעת יתר כלל גופית, היכולה לבטא מצב מחלתי ולכן יש להיבדק אצל רופא ראשית כל, או הזעת יתר ממוקדת, המתבטאת בדרך כלל בכפות הידיים והרגליים ובבתי השחי. הזעת יתר פוגעת בשגרה ועשויה להביא לאי נעימות במפגשים חברתיים. מהם הגורמים להזעת יתר וכיצד ניתן לטפל? מומחה מסביר. קראו עוד: הזעת יתר: כיצד מתמודדים עם זה? מהם הגורמים להזעת יתר?

ההזעה היא אחד המנגנונים הפיזיולוגיים החשובים בגוף, ותפקידה הוא לקרר את טמפרטורת הגוף ולשמור על חום גוף תקין. מערכת העצבים שולטת במנגנון ההזעה, ומאותתת לבלוטות הזיעה לפעול כאשר חום הגוף עולה. אצל אנשים הסובלים מהזעת יתר, מנגנון ההזעה פועל באופן מוגבר כתוצאה מעצבוב מוגזם של בלוטות הזיעה. במקרים אלו, העצבים שולחים לבלוטות הזיעה פקודות להפריש זיעה באופן שאינו נורמלי, הגורם בסופו של דבר להזעה שאינה מבוקרת. 
הזעת יתר מתארת תופעה של הזעה מוגברת לאורך כל שעות היום, ללא קשר בטמפרטורה או בביצוע פעילות גופנית כיצד ניתן לטפל בהזעת יתר?

ישנן מספר דרכי טיפול בהזעת יתר, הכוללות טיפול מקומי באמצעות תכשירים שונים, הזרקות ופתרון ניתוחיטיפולים בהזעת יתר ממוקדת

קיימים טיפולים מקומיים שונים באמצעות תכשירי מריחה מקומיים, הזרקת בוטוקס לניטרול פעולת בלוטות הזיעה וטיפול ניתוחי מקומי בבלוטות הזיעה בבית השחי. טיפולים אלו הם בעלי יעילות מוגבלת ובמרבית המקרים נדרשים לפעולות חוזרות וכרוכים בעלויות כספיות.הטיפול הניתוחי בהזעת יתר – ניתוח סימפתקטומיה

הטיפול הניתוחי (הנקרא גם Micro ETS – endoscopic thoracic sympathectomy), מתבצע בהרדמה מלאה, נמשך כ -30 דקות וכרוך באשפוז של יום אחד. ניתן לחזור לפעילות מלאה בתוך מספר ימים מהניתוח. בפעולה כירורגית זו מתבצעת גישה אל חלל בית החזה דרך שני חתכים קטנים (כ- 5 מ"מ כל אחד), ובאמצעות שימוש במצלמת וידיאו זעירה ובמכשיר צריבה מיוחד מבוצע ניתוק של העצב האחראי על הפעלת היתר של בלוטות הזיעה. 


הטיפול הניתוחי מתאים למטופלים בהם קיימת תופעת הזעת יתר בעיקר בכפות הידיים ובבתי השחי. יעילותו גבוהה מאוד עם אפקט מידי, ואחוזי הצלחתו גבוהים מאוד ומגיעים לכ-100% בכפות הידיים וכ- 60% בבית השחי. 


חשוב לציין כי לאחר הניתוח יכולה להתפתח תופעה של הזעת יתר מפצה לאחר הניתוח, כלומר הופעת הזעת יתר במקומות אחרים בגוף כמו בחזה, בטן, גב וירכיים. במרבית המקרים תופעה זו מופיעה ברמה קלה ללא הפרעה בחיי היום יום (יכולה להופיע בעד 85% מהמקרים), אך על פי נתוני הספרות בכ- 2-5% מהמקרים התופעה מופיעה ברמה קשה המפריעה לתפקוד היום יומי. לא ניתן לצפות באלו מטופלים תתרחש התופעה ובאיזה טווח זמן מהניתוח, ולא ניתן לצפות את עצמת התופעה. במידה ומופיעה לא קיימים טיפולים יעילים לפתרון הבעיה.


למרות הסיכון הקטן לתופעה זו, הטיפול הניתוחי בגישה זעיר פולשנית, מביא לתוצאות מצוינות ושביעות רצון גבוהה מאוד במטופלים בהם תופעת הזעת היתר מפריעה בחיי היום יום וביחסים חברתיים ובין אישיים. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר רונן גלילי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים הזעת יתר

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הזעה בכפות ידיים ורגליים לילו 23/10/2020 16:53
 • שלום(בת 30) אני סובלת מהזעה מוגברת בכפות ידיים ורגליים. מפריע ממש בכל שלב ביום. ניסיתי כמה משחות /דאורדורנטים מיוחדים,שום דבר לא באמת עזר. מה הפתרון המומלץ?(שמעתי על הPalma dry אבל המחיר מטורף) יש אופציות זולות יותר?

 • + הוסף תגובה
הזעה בכפות ידיים ורגליים ד"ר רונן גלילי 24/10/2020 21:46
 • שלום, ראשית, לא קיים טיפול מכוון לטיפול בהזעת יתר בכפות הרגליים. לגבי כפות הידיים, הטיפול היעיל ביותר, עם אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר, הוא טיפול ניתוחי לניתוק העצב הסימפתטי האחראי על בלוטות הזיעה. לעיתים הניתוח גם מסייע חלקית לכפות הרגליים, אם כי כפי שציינתי אינו מיועד למטרה זו. לניתוח קיימת הסתייגות של הופעת הזעת יתר מפצה, על כך ניתן לקרוא בכתבה שלי באתר אינפומד או בדף הפייסבוק שלי. קיים טיפול באמצעות הזרקת רעלן (בוטוקס) לאיזור שורש כף היד. טיפול פחות יעיל, מקל באופן זמני של 3-6 חודשים ויש צורך לחזור עליו. כרוך בעלויות לא קטנות. איני עוסק אישית בטיפול זה. בברכה, דר' גלילי

 • + הוסף תגובה
הזעת יתר - שאיבת בלוטות/מירה דריי/ניתוח אחר אלמוני 13/01/2019 20:51
 • שלום, אני סובל מהזעת יתר בבית השחי ובחנתי כמה טיפולים ואני לא מוצא מספיק ביקורות או חוות דעת של אנשים שעברו טיפול של שאיבת בלוטות הזיעה או מירה דריי כדי לקבל מושג מה יותר מתאים לי. האם יש סכנה בניתוח של מירה דריי? האם בשאיבת בלוטות הזיעה? מה לגבי הניתוח הנוסף של כריתת הבלוטות? תודה רבה!

 • + הוסף תגובה
שאיבת בלוטות / מירה דריי ד"ר רונן גלילי 13/01/2019 22:43
 • שלום, איני עוסק בטיפולים במכשיר זה או בשאיבת בלוטות ולכן אין באפשרותי להרחיב בתחום זה. בברכה, דר' גלילי

 • + הוסף תגובה
מירה דריי יוסף 04/08/2019 17:52
מירהדריי ד"ר רונן גלילי 04/08/2019 21:02
הזעת יתר בבתי שחי יפה הורוביץ 20/08/2019 20:20
 • אני ואמי סבלנו קשות מהזעת יתר בבתי שחי .בדקנו את כל האפשרויות אשר היו.לייזר,מירה דרי ולאחר בירור מקיף הסתבר שניתוח של גרד ושאיבת בלוטות זה על ידי הפלסטיקאי דר יוסף טמאן הוא הטיפול היעיל ביותר.פגשנו את הרופא אשר אמר לנו שגם בוטוקס יעיל אך לזמן קצוב.ודי פסל שיטות אחרות. השתכנעו ונותחנו על ידו. עברו כבר שלושה חודשים ונפטרנו לחלוטין מהמטרד הנוראי הזה.זו הדרך

 • + הוסף תגובה
מירה דריי מיכל 04/10/2020 20:02
 • עלות 2 טיפולי מירה דריי 16500 שח. עלות טיפול אחד 8500. מירה דריי הוא אינו ניתוח אלא מכשיר שעובד בטכנולוגיה חדשה שצורבת את בלוטות הזיעה ללא הליך פולשני. הוא מונח על גבי בתי השחי מחוץ לגוף. ניתוח גרד ושאיבת בלוטות זיעה הוא הליך פולשני בו נעשים 2 חתכים בכל צד (ונשארות גם צלקות), גרד ושאיבה של הבלוטות והוא יעיל מאד- 95% הצלחה. עלותו גבוהה גם כן.

 • + הוסף תגובה
מירה דריי זה לא ניתוח אלה 20/10/2020 10:47
 • אין לו הזעה מפצה כמו ניתוח זה טיפול ולא ניתוח. אחד לא מספיק צריך 2 ואתה לא מזיע יותר. כמו חלום שהתגשם. חובה חובה למי שזה מפריע לו

 • + הוסף תגובה
ניתוח גרד ושאיבת בלוטות - אין הזעה מפצה שני 20/10/2020 22:40
 • בניתוח מסוג זה אין הזעה מפצה מאחר ומטפלים נקודתית בבתי השחי ולא מנתקים שום עצב. בניתוח סימפטקטומי (ETS) מנתקים עצבים בבית החזה ובניתוח זה יש הזעה מפצה בכמחצית מהמנותחים.ניתוח זה מיועד בעיקר להזעה בכפות הידיים. כמעט ולא מבצעים אותו כיום בשל הסיכון של ההזעה המפצה. בניגוד לסברה הרווחת גם למכשיר מירה דריי יש סיכון של הזעה מפצה - זה אמנם נדיר, אבל הסיכון עדין קיים. ממחקרים שעשו לגבי בטיחות המכשיר עולה שקיים סיכון להזעה מפצה באזור 3% (אמנם סיכון נמוך, אבל הוא קיים..) בנוסף לתופעות לוואי אחרות כגון כוויות, צלקות, ציסטות, נזק עצבי ועוד. זה שהרופאים לא טורחים לחשוף את הסכנות הטמונות בטיפול במכשיר לא אומר שאין תופעות לוואי. אחרי הכל הם מרוויחים מהטיפולים האלה... יש דיווחים של מטופלים שעברו את הטיפול במכשיר שנגרמה להם הזעה מפצה (תעשו חיפוש באתרים בינלאומיים או תחפשו בגוגל miradry compensatory sweating).

 • + הוסף תגובה
מירה דריי תמר 16/10/2020 20:19
 • שלום, רציתי לדעת אם ידוע על נזק/ים שנגרמו כתוצאה מטיפול מירה דריי.

 • + הוסף תגובה
מירה דריי ד"ר רונן גלילי 16/10/2020 23:09
 • תומר שלום, אני עוסק בטיפולים הניתוחיים ולא עובד עם מכשיר זה, לכן אין לי מידע בנושא. בברכה, דר' גלילי

 • + הוסף תגובה
מירה דריי נזקים נועה 18/10/2020 17:45
 • יש אתר בינלאומי בו תוכלו לראות חוות דעת של אנשים שעברו טיפול במכשיר: https://www.realself.com/reviews/miradry?rating=3 ניכר שיש הרבה תופעות לוואי כתוצאה מהטיפול במכשיר (שלא נמסרות בד"כ ע"י רופאים). חלק מהנזקים שנגרמו למטופלים מופיעים בתמונות המצורפות לתגובות. הרבה מהמטופלים מתחרטים שעברו את הפרוצדורה. לחלקם נגרם כ"כ הרבה סבל וכאב (ונזקים ממשיים כגון כוויות וצלקות) בטיפול הראשון שהם לא המשיכו לטיפול 2 אף אם המשיכו להזיע ובעיתם לא נפתרה.

 • + הוסף תגובה
מירה דריי דני 20/10/2020 10:44
 • הי אני עשיתי את הטיפול מירה דריי. ממליץ מאד. אחרי טיפול אחד לא עוזר, אבל אחרי שניים (שעשיתי אחרי 3 חודשים מהראשון) - איזה הבדל . חייבים 2 כי אחד לא עוזר.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!