היוזמות המובילות בתחרות "יוזמת הבריאות לשנת 2018"

מאבחון מוקדם לילודים של אוטיזם ללא צורך בשיתוף פעולה של הנבדק או תלות במאבחן עד למוניטור חדשני למדידת מדדים חיוניים לפגים בבתי חולים, המשלב טכנולוגיה וטקסטיל: אספנו עבורכם את 10 היוזמות המובילות שעלו לגמר בתחרות 'יוזמת הבריאות המובילה לשנת 2018' של פורום Reboot

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 22/05/2018


תחרות 'יוזמת הבריאות המובילה לשנת 2018', התחרות השנתית של פורום Reboot, מאפשרת את מימושם של רעיונות מגוונים העוסקים בסיוע לחולים או בשיפור מערכת הבריאות הישראלית. לתחרות השנה הוגשו 188 רעיונות, תכניות, פרויקטים, ויוזמות בריאותיות שונות. לשלב הסינון והדירוג עלו 139 יוזמות העונות על הקריטריונים להגשה. מתוכן עלו 45 יוזמות לשלב חצי הגמר, לאחר שעברו הליך סינון ובקרה אשר דירג את היוזמות על פי הערכת מידת ההיתכנות שלהן, התרומה למטופלים, מערכת הבריאות ומידת ההשפעה בשיפור בריאות הציבור. בשלב השיפוט של חצי הגמר השתתפו 525 מחברי הפורום וכן חבר שופטים מתנדב הכולל בכירים בתחומי הכלכלה והבריאות, נציגי תעשייה, אקדמיה, עמותות חולים ועוד. 


לאחר כל שלבים אלו נותרו עשרת הפיינליסטים שעלו לשלב הגמר. בימים אלו יכריע חבר השופטים ויקבע אילו יוזמות יזכו בתחרות, ומי מהן תוכרז כ'יוזמת הבריאות המובילה לשנת 2018'. היוזמות הזוכות יזכו ב"חבילת התנעה" הכוללת מענק כספי, ליווי והנחיה מקצועית של מומחים ובכירים וכן חשיפה רחבה, שיסייעו בפיתוחם של רעיונות חדשים, או במימוש הפוטנציאל המלא של יוזמות קיימות והטמעתן בצורה יעילה ורחבה יותר.


היוזמות המובילות טומנות בחובן רעיונות שונים. חלקן מתבססות על חדשנות ועל קדמה טכנולוגית, וחלקן מציעות ניצול טוב יותר של משאבים ושיפור תהליכים קיימים. להלן עשרת הפיינליסטים, אשר הגיעו לשלב הגמר בשלושת מסלולי התחרות.מסלול לעובדים וארגונים במערכת הבריאות הציבורית

היוזמה

ED Scoring - אלגוריתם ממוחשב מבוסס פרמטרים קליניים – חווייתיים, המחשב ציון דחיפות לפונה למחלקה לרפואה דחופה וקובע את מיקומו בתור ואת תהליך ואופן קליטתו באופן אופטימלי.


המגיש

הקריה הרפואית לבריאות האדם- רמב"ם בהובלת מור סבאן מאוניברסיטת חיפה ורמב"ם, איילה בן ארי משירותי בריאות כללית וחוה ברניב מאוניברסיטת חיפה ושירותי בריאות כללית. 


האלגוריתם יהיה מבוסס סטנדרטים ויפעל מול מערכות קבלת החלטות בזמן אמת,  כגון מערכת QFlow ומול מערכות לאחזור נתונים קליניים כגון מערכת אופק, מערכת פרומתאוס ומערכת מעבדות. 


היוזמה

הנגשת רפואה התפתחותית וסינון התפתחותי זמין (לממתינים בתור).


המגיש

ד"ר  יורם זנדהאוז, נוירולוג התפתחותי בכיר מקופת חולים כללית. 


ד"ר זנדהאוז מציע סינון התפתחותי רפואי במתכונת של PROBLEM ORIENTED FIRST על ידי רופאים נוירו התפתחותיים בכירים שיהוו מעין "תמרור הכוונה התפתחותי" ויתנו מענה ראשוני רפואי והדרכתי להורים לילדים הממתינים  בתורים ארוכים לשירות רפואי התפתחותי.


היוזמה

מערכת ניטור מדדי מאושפזים - מערכת פיקוח וייעוץ לרופא המשלבת ערכי מעבדה, אומדנים קליניים וניטור תרופתי.


המגיש

בי"ח ע"ש א. וולפסון בהובלת ד"ר רפאל לוטן, מנהל מחלקת אורתופדיה.


ככל שהחולה מבוגר יותר וחולה יותר הטיפול הופך למורכב יותר/ תמותת מאושפזים יכולה לנבוע מהיעדר זיהוי הדרדרות החולה, הפרעה בתפקודי מעבדה, טיפול תרופתי במינון חריג או תגובה בין תרופתית,.  למרות שברוב המכריע של בתי החולים בישראל קיימת מע' ממוחשבת לניהול תיק רפואי לא קיימת תוכנה אשר מתכללת את מרכיבי הטיפול/ניטור בחולה ומתריעה לרופא המטפל על חריגה בערכי מעבדה, מדדים קליניים או בטיפול תרופתי. הפרויקט המוצע הוא מע' פיקוח וייעוץ לרופא המשלבת ערכי מעבדה, אומדנים קליניים וניטור תרופתי.בתמונה: מגישי היוזמות שהגיעו לשלב הגמר בתחרות
מסלול המגזר הפרטי/עסקי ליזמים וסטרטאפים

היוזמה

שיפור הטיפול הרפואי על ידי שימוש בבינה מלאכותית בזמן אמת בפרוצדורות רפואית.


המגיש

חברת אלף בוט, בהובלת מנכ"ל החברה עופר טלמור וחן יצחקי.


מערכת "המקשיבה" בזמן אמת לתקשורת המילולית בין אנשי הצוות הרפואי ומקבלת מידע מהמכשור הרפואי תוך כדי הפרוצדורה הרפואית. הצוות הרפואי מקבל בזמן אמת מידע רלוונטי ובעל ערך מהפעלת בינה מלאכותית על המידע שנאסף מהפרוצדורה, מידע קודם על המטופל ופרוטוקולים רפואיים שמהערכת מוזנת בהם. בנוסף, מתבצע רישום אוטומטי של רשומות רפואיות. בשלב הראשון אנו בונים מערכת שתשפר את האיכות ואת היעילות של פרוצדורות החייאה בבית החולים.


היוזמה

אבחון מוקדם של אוטיזם ביילודים (ללא תלות בשיתוף פעולה של הנבדק או המאבחן).


המגיש

חברת SensPD Ltd בהובלתו של רפאל רמברנד.

פתרון לאבחון מוקדם לילודים של אוטיזם ללא צורך בשיתוף פעולה של הנבדק או תלות במאבחן. כיום, תהליך האבחון מבוסס על תצפיות התנהגותיות הניתנות לאבחון לכל המוקדם בגיל שנתיים לערך וכך יעילות ההתערבות הטיפולית פוחתת דרמטית.


היוזמה

Blue Fairy - מוניטור חדשני למדידת מדדים חיוניים לפגים בבתי חולים, המשלב טכנולוגיה וטקסטיל.


המגיש

Blue Fairy Med בהובלתה של שרון תומר.


המוצר מביא לשינוי מהותי ומשמעותי באופן הטיפול בפגים בפגייה. המוצר מבוסס על פיתוח והתאמת סנסורים ואלקטרודות לאוכלוסיית הפגים, מטמיע אותם ואת כל מערכת ההולכה בטכנולוגיה לבישה ומאפשר ניטור אלחוטי.


היוזמה

מערכת לניהול חדר מיון אופטימלי בזמן אמת.


המגיש

מקור הנפקות וזכויות בע"מ בהובלתו של דוד מיר פיתחה מערכת לניהול חדר מיון אופטימלי בזמן אמתי, הדואגת לקיצור זמן המתנה וניצול כח אדם וציוד בצורה המיטבית.   המערכת עוזרת למקסם את המשאבים של חדר מיון ולמזער את זמני ההמתנה של החולים. המערכת יעילה ביותר בזמן העומס בחדרי מיון בבתי חולים, בתקופת המגיפות וכו'.מסלול המגזר השלישי

היוזמה

מרכז לשיקום יום.


המגיש

עמותת השלום לטיפול בקשיש סח'נין, בראשותו של רמי שלאעטה.


העמותה מציעה יוזמה חדשנית הנותנת מענה לחיי הזקן בעולם המודרני שבו תוחלת החיים עלתה ומצריכה סיוע לשימור עצמאותו בקהילה על מנת שיוכל הזקן להישאר חיי בקהילה שלו בין בני משפחתו ככל שניתן. 


היוזמה

פרוייקט UBTF - בין מדע לרפואה.


המגיש

עלמי - עמותה לחקר מחלות יתום (ע"ר) בהובלתה של יו"ר ומייסדת העמותה עדי גולדנברג.


היוזמה המוצעת באה לענות על הצורך במציאת אפיקי מחקר וטיפול במחלות שסיבתן לא נמצאה או מחלות יתומות, על ידי יצירת שיח בין מדענים לרופאים מתחומים שונים, היכול לגשר על הפער שנוצר בין גופי הידע של המדע והרפואה ומתוך כך יתרום וישפיע על תובנות וטיפולים חדשניים, שיהיו ישימים לפרט הסובל ממחלה נדירה אך גם רלוונטיים למחלות אחרות. 


היוזמה

"לבריאות עד הבית"  הנגשת שירותי תמיכה למשפחות של חולים כרוניים מרותקי בית.


המגיש

עמותת הקרן ע"ש רות וורובל בראשותו של גיא תבורי.


יוזמה לשיפור איכות חייהם של חולים המוגדרים מרותקי בית, תוך התמקדות בתחומי הליבה העיקריים בהתאם להגדרת מערכת הבריאות בישראל.  מטרת היוזמה, להקל על ההתמודדות היומית עם שגרת המחלה, מתוך הנגשת שירותי תמיכה למשפחות של חולים כרוניים מרותקי בית, במודל שילוב דיסיפלינות תוך עיגון משאבים תלת מגזריים, במטרה לשפר איכות חיים.מעבר לעשרת היוזמות שהגיעו לשלב חצי הגמר, חברי קהילת הפורום בחרו רעיון אחד שהוכתר כיוזמה "חביבת הקהל". יוזמת עמותת 'רפואה בטוחה' שבראשה עומדת רחל לייקוביץ' השמה לנגד עיניה כמטרה להציל חיים של אלפי ישראלים ממוות מיותר עקב הדבקות בזיהומים נרכשים בביה"ח, על ידי העלאת המודעות לנושא  בקרב הציבור. העמותה מובילה מבצעי הסברה בקרב הציבור הרחב כולל דרכי התגוננות בסיסיים מפני זיהומים.  בנוסף, העמותה מובילה פעילות ממוקדת מול מקבלי ההחלטות בכנסת על מנת להביא את הנושא לראש סדר העדיפויות הלאומי.פורום Reboot פועל כדי לעודד שיתוף פעולה חוצה מגזרים ותעשיות, לזהות אתגרים ולהטמיע פתרונות שיביאו לשינוי ושיפור המערכת. הפורום מפעיל חממת בריאות ייחודית להתנעה של רעיונות, יוזמות ופרויקטים שיתרמו לקיימות מערכת הבריאות, "תחרות יוזמת הבריאות המובילה של השנה" מעודדת הגשת יוזמות לתחרות ודואגת שהיוזמות המובילות יזכו לחשיפה מקצועית וציבורית רחבה. הפורום והחממה נתמכים על ידי התעשייה והסקטור העסקי וכן על ידי גופים וארגונים רבים. מידע נוסף באתר הפורום: www.reboot.org.ilפורום ביטוחי בריאות וסיעוד

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • ביטוח בריאות רפואה משלימה
 • ספיר
 • 15/05/2019 18:47
 • היי ביטוחי רפואה משלימה מוגבלים במספר טיפולים בשנה, אם ברשותי שני ביטוחים שבכל אחד מהם יש הגבלה של 20 טיפולים בשנה, ניתן למשל לעשות 30 טיפולים ולתבוע מכל חברת ביטוח חלק אחר? כלומר, להגיש חלק מהקבלות (20) לחברה אחת וחלק נוסף (10) לחברה השנייה? אין הכוונה להגשת אותן קבלות לשתי חברות שונות אלא קבלות אחרות (מאותו מטפל)! תודה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • רפואה משלימה
 • קובי גרינברגר
 • 19/05/2019 12:43
 • ביטוח בריאות לחולה סכיזופרני
 • ania488
 • 24/04/2019 11:44
 • ביטוח בריאות לחולה סכיזופרני
 • קובי גרינברגר
 • 28/04/2019 19:47
 • היי, ביטוחי בריאות לא מכסים מצב רפואי קיים לרבות הפרעות נפש ו/או מחלות נפש ו/או טיפולים נפשיים ו/או טיפולים פסיכולוגיים. אם טרם עשית זאת, ממליץ לך להצטרף ל"ביטוח משלים" של קופת חולים ששם הכיסויים אמנם פחות טובים מביטוח בריאות פרטי אך היתרון שהוא שמקבלים כל אחד ואין צורך למלא הצהרת בריאות רק בריאות ובהצלחה בברכה, קובי גרינברגר שחם ביטוח - הבית שלך

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • האם הפרעה פסיכאטרית יכולה למנוע קבלה לביטוח סיעודי ?
 • מירב
 • 08/04/2019 10:18
 • ביטוח סיעודי לבעלי עבר פסיכיאטרי
 • קובי גרינברגר
 • 13/04/2019 23:16
רופאים בתחום
ד"ר ירחמיאל ברבר ד"ר ירחמיאל ברבר
מטפל מגיל 18 ואילך כולל הגיל השלישי, פסיכיאטר של... קרא עוד
ד"ר ניר נתנזון ד"ר ניר נתנזון
מיפוי שומות- גילוי מוקדם של סרטן העור קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ