כל החידושים בתחום מכשירי השמיעה

מתקשים לעקוב אחר השיחה בארוחת הערב המשפחתית; משלימים מילים במהלך פגישת עבודה חשובה; לא מצליחים לעקוב אחר תכנית הטלוויזיה? אחד מכל עשרה ישראלים סובל מירידה בשמיעה, המשפיעה באופן ניכר על איכות החיים. מכשירי שמיעה מתקדמים, עושים שימוש בטכנולוגיות חדשניות ומספקים פתרון פשוט לבעיה הנפוצה: אספנו עבורכם חידושים שכדאי שתכירו

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 24/05/2018
הכתבה בהשתתפות מימונית של גורם חיצוני
בשיתוף עם מדטכניקה אורתופון בע''מ
רשת מכוני שמיעה ושיקום שמיעה
הצג טלפון מספר מקשר
i


ליותר מ-700,000 ישראלים סובלים מירידה בשמיעה, חלק גדול מהם בעשור השישי לחייהם. הירידה בשמיעה מביאה לקושי בהבנת הדיבור וביצירת קשר עם הסביבה, והיא משפיעה באופן ניכר על איכות החיים. פגישות עבודה, ארוחות משפחתיות ומפגשים חברתיים, הופכים, עבור הסובלים מהבעיה, מסיטואציות פשוטות וטריוויאליות - למשימות מאתגרות ולעיתים אף בלתי אפשריות. מכשירי שמיעה מתקדמים, מהווים פתרונות פשוטים ונוחים לבעיית השמיעה: מהם המכשירים הקיימים ומהם היתרונות בכל אחד מהם? נפגשנו עם טלי בר – משה קלינאית תקשורת, המשנה למנכל וראש החטיבה האודיולוגית במדטכניקה אורתופון, כדי להביא לכם את כל המידע החיוני על החידושים האחרונים בתחום. מהם הגורמים ללקות שמיעה?

"למעשה, ירידה בשמיעה יכולה לנבוע ממגוון גורמים, ביניהם מחלות אוזניים, חשיפה לרעש ועליה בגיל", מסבירה בר – משה ומוסיפה: "ירידה הולכתית בשמיעה הנגרמת כתוצאה ממחלות של האוזן החיצונית או התיכונה, היא לעיתים קרובות תופעה זמנית שיכולה לחלוף עם ההחלמה מהמחלה. ירידה בשמיעה תלוית גיל נגרמת עקב פגיעה עצבית, היא תופעה קבועה שאף עשויה להחמיר עם הזמן. תהליך שיקום השמיעה המבוצע על ידי קלינאי תקשורת, כולל בין השאר התאמת מכשירי שמיעה.  ההתאמה האישית של מכשירי השמיעה על ידי קלינאי תקשורת המתמחה בתחום, חיונית במיוחד לצורך שיפור איכות החיים ומתן מענה מיטבי לצורכי המטופל.


כאמור, ירידה בשמיעה משליכה על כל היבט במהלך החיים: כל פעולה אותה אנו מבצעים בחיי היומיום מערבת את חוש השמיעה, ועל כן ירידה בשמיעה משפיעה באופן ניכר על התקשורת שלנו עם הסביבה, על העבודה והאינטראקציה הבין אישית. בשל כך, חשוב לאבחן את ליקוי השמיעה ולטפל בו בשלבים התחלתיים, וכך לשפר באופן משמעותי את איכות החיים. בנוסף, השימוש במכשירי השמיעה דורש הסתגלות מנטלית ופיזית ולכן חשוב להתחיל ולהשתמש במכשירי השמיעה כמה שיותר מוקדם, כדי להקל על תהליך ההסתגלות אליהם ולמנוע פגיעה ממושכת באיכות החיים".כיצד מתבצע ההליך להתאמת מכשיר השמיעה?

"בתחילת תהליך ההתאמה, תתבצע פגישת ייעוץ עם קלינאי תקשורת מוסמך המתמחה בהתאמת מכשירי שמיעה. במהלך הפגישה, המטופל מקבל הסבר על הירידה בשמיעה והשלכותיה על מהלך החיים, ועל אפשרויות הטיפול והשיקום שעומדות בפניו" מפרטת בר – משה ומדגישה: "מטרתה של פגישת הייעוץ היא לבצע מעין תיאום ציפיות בין קלינאי התקשורת והמטופל ולקבל החלטה משותפת בכל הנוגע לאסטרטגיית הטיפול, זאת בהתאם לציפיות המטופל ולצרכיו. התאמת מכשיר השמיעה תתבסס על תוצאות בדיקת שמיעה עדכנית, על רצונותיו ואורח חייו, ההיסטוריה הרפואית שלו, ציפיותיו ועוד". מהם היתרונות במכשירי השמיעה הקיימים כיום?

"מכשירי השמיעה הקיימים כיום, מבוססים על טכנולוגיות מתקדמות, מעוצבים ואלגנטיים והתועלת שהם מספקים למשתמש משמעותית ביותר לאיכות חייו. מכשירי השמיעה מסייעים בהבנת הדיבור ומשפרים את התקשורת גם במצבי האזנה מורכבים בהם יש רעשי רקע. מכשירי השמיעה החדשניים, קלים לשימוש, נוחים מאוד ותורמים באופן משמעותי לאיכות חייו של המטופל. טכנולוגיות עיבוד הצלילים המצויות במכשירי השמיעה המתקדמים הן בעלות בקרה גבוהה מאוד לרעשי רקע, מסייעות בהפחתת המאמץ השמיעתי ואף מסוגלות לבצע סנכרון עם מערכות שמע נוספות, כמו עם מערכת השמע בסמארטפון. כדי לעשות לכם סדר בבלאגן – ובמגוון הטכנולוגיות הקיימות, אספנו עבורכם ארבעה חידושים טכנולוגיים מתוך המגוון הקיים במכשירי השמיעה".כדאי שתכירו: 5 החידושים האחרונים בתחום1. קטנים ואלגנטיים: מכשירי שמיעה תוך אוזניים

מכשירי השמיעה התוך אוזניים מתאימים לכלל האוכלוסייה הבוגרת, לבני נוער ולילדים . מכשירים אלה קטנים מאוד ומתיישבים ישירות בתעלת השמע ובשל כך יעילות השימוש בהם גבוהה מאוד, והם נוחים מאוד לשימוש ואסתטיים ביותר. מכשירי השמיעה התוך אוזניים פועלים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות המסייעות בהבנה מיטבית של הדיבור ומאפשרות איכות צליל גבוה ונוחות מיטבית ונותנות מענה לטווח רחב של ליקויים בשמיעה. כמו כן, ניתן להתחבר למכשירים אלה באמצעות אפליקציה בסמארטפון וכך לווסת את העוצמה או את תכנית השמע, באופן דיסקרטי, מהיר ונוח. 


2. טעינה פשוטה ומהירה: מכשירים בהתאמה פתוחה

מכשירי שמיעה בהתאמה פתוחה משתייכים לקטגורית המכשירים מאחורי האוזן ( BTE (Behind The Ear. במכשירים אלה המגבר נמצא בצינורית דקה מאוד וכמעט בלתי נראית הנכנסת ישירות אל תוך האוזן, וכך תעלת השמע נשארת כמעט פנויה לחלוטין ומתאפשרת הגברה ניכרת של השמיעה. גם המכשירים בהתאמה פתוחה מותאמים על פי תוצאות בדיקת השמיעה ובהתאם לאורח חייו וצרכיו של המטופל והם מספקים מענה לטווח רחב של ליקויי שמיעה. 


בנוסף, קיימים מכשירים בהתאמה פתוחה, שאינם מצריכים החלפת בטרייה. מכשירי Cellion , מבית Siemens-Signia, הם מכשירי שמיעה בעלי סוללת ליתיום נטענת המאפשרת שימוש רציף במשך יממה לפחות. טעינת המכשיר מהירה (חצי שעת טעינה מאפשרת שימוש של כשבע שעות) ומתבצעת אמצעות מטען אינדוקטיבי (במעגל סגול, ללא שימוש במגעים). מכשירים אלה פרקטיים מאוד ונוחים לשימוש. 


3. טכנולוגיה דיגיטלית מתקדמת: קישוריות למערכות שמע שונות

טכנולוגיות דיגיטליות חדשניות במכשירי השמיעה משפרות את הבנת הדיבור, את איכות הצליל ואת נוחות השימוש. מדובר במערכות אלחוטיות המסננות רעשי רקע ומשדרות את הצליל ישירות למכשירי השמיעה, כך מתאפשרת שמיעה צלולה וללא כל רעשי רקע. הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות קישוריות בין מכשירי השמיעה ומערכות שמע שונות באמצעות אפליקציות בסמארטפון או ממשק אלחוטי הנקרא EasyTek . הקישוריות מאפשרת שיפור השמיעה והבנת הדיבור דרך הטלפון הנייד, הטלוויזיה או כל מערכת שמע אחרת, ללא עיכוב בצליל הנקלט. 

4. שמיעה חדה גם בסביבה מאתגרת: מערכות מיקרופונים משוכללות

במכשירי השמיעה הקיימים כיום פועלות מערכות מיקרופונים משוכללות אשר קולטות את הכיוון ממנו מגיע הקול וכך מאפשרות לנו להתמקד בדובר, גם אם הוא אינו נמצא ישירות מולנו. תכונותיהם של המיקרופונים המתקדמים מאפשרות שמיעה חדה וממוקדת, גם בסביבות מאתגרות, כמו שיחה רבת משתתפים, צפייה בהצגת תיאטרון או נהיגה במכונית. מכשירים אלה כוללים תכניות ייעודיות ומגוונות המותאמות לצורכי המשתמש, כמו לדוגמה תוכנית לשמיעת מוזיקה חיה או מוקלטת או תוכנית מיוחדת לנהג המעוניין לשמוע את הנוסעים היושבים מאחוריו. 5. חידוש עולמי – להדביק, להקליק, לשמוע: מערכת ה- ADHEAR

מערכת ה-ADHEAR בהולכת עצם מתוצרת חברת MED-EL, מספקת מענה חדשני ואסתטי לסובלים מירידה בשמיעה עקב בעיות באוזן התיכונה או החיצונית. בשונה ממכשירים אחרים בהולכת עצם המותאמים על סרט, על קשת או בידית המשקפיים, מכשיר ה-ADHEAR מוצמד מאחורי האוזן באמצעות מדבקה רפואית הניתנת להסרה. המערכת פועלת באמצעות טכנולוגיות מתקדמות של עיבוד צליל ואפשרויות מגוונות לקישוריות, המבטיחות שמיעה והבנה מיטבית גם על רקע רעש. המערכת בעלת אישור אמ"ר מטעם משרד הבריאות וניתן להתאימה  לתינוקות, לילדים ולמבוגרים. 

"לצד השיפורים המשמעותיים אשר הביאו הטכנולוגיות המתקדמות לעולם שיקום השמיעה, ניתן לראות כי מזעור מכשירי השמיעה, הפיכתם לאסתטיים ונוחים לשימוש וקישורם לסטרימרים ולאפליקציות בטלפונים הסלולריים, תרמו תרומה ניכרת להסרת מחסום הבושה, אשר היווה מכשול משמעותי בעבר. מכשירי השמיעה הפכו לחלק מחיינו ואנו עדים לכך שגם אנשים צעירים יותר, אפילו אלה בעשור החמישי לחייהם, אינם נרתעים משימוש במכשירי שמיעה על מנת לשפר את איכות חייהם" מסכמת בר – משה.עדיין מתלבטים? להתייעצות עם מדטכניקה אורתופון בע''מ השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >פורום מכשירי שמיעה

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • מכשיר שמיעה
 • מלי
 • 15/10/2018 20:00
 • שלום רב! אבי בן 87 עם ירידה של 70 אחוז שמיעה. מעולם לא הרכיב מכשיר . המליצו לו על strata 18. ברצוני לדעת האם באמת זהו מכשיר חדיש ויעיל . מחיר מומלץ 7800. תודה מראש

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • מכשיר שמיעה חדש
 • רננה
 • 23/05/2019 15:03
 • ירידת שמיעה
 • אורן
 • 12/05/2019 10:40
 • רעש צרצור באוזן שמאל שנשמע ומטריד בעיקר בסביבה שקטה
 • בר
 • 01/04/2019 16:45
 • שלום רב, לאחרונה אני חש בהחמרה של רעש צרצור באוזן שמאל שנשמע ומטריד בעיקר בסביבה שקטה כמו בלילה ובמנח מסויים של הראש,ציינתי החמרה כי התופעה מוכרת לי משנים אחורה והיתה מופיעה רק בשכיבה כשידי מתחת לראש ומפעילה לחץ על איזור האוזן השמאלית ובלילה כשהסביבה שקטה. פניתי לרופא משפחה והוא שלח אותי לבירור ראשוני של אולטרא סאונד של עורקי הצוואר העוברים ליד האוזן. רוצה להוסיף כי במקביל לתופעה שהיתה ומחמירה לאחרונה אני סובל בחמש שנים האחרונות מסחרחורת שמופיעה במצבי לחץ וחרדה,לא סחרחורת מהסוג שמרגישים שהכל מסתובב ורוצים ליפול אלא קושי בלהרים את הראש ולפתוח את העיניים איבוד פוקוס בראיה עד למצב של ראיית עיגולים שחורים ואיבוד התמצאות במרחב. האם יכול להיות קשר בין שתי התופעות ? והאם יש סיבה לדאגה. נ.ב בירורים בנושא הסחרחרות העלו חרס וזה הפך לחלק משעגרת חיי מודה על מתן תשובה והתייחסות

 • + הוסף תגובה
 • הדפס

רופאים בתחום
נחמה בכר נחמה בכר
מבצעת טיפולי שפה, היגוי, מובנות דיבור, קול וגמגום. קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ