קורס הכנה ללידה: האם הוא מומלץ?

האם כדאי ללכת לקורס הכנה ללידה, מתי כדאי להתחיל ומה תלמדי שם? זאת ועוד בכתבה
כתבה פרסומית כתבת חסותלאורך כל תקופת ההריון את מתמודדת עם הרבה שינויים גופניים. הן אם את נהנית מההיריון והן אם את חווה קשיים, בסופו של יום, תקופה של תשעת החודשים הללו מסתיימת בלידה. וככל שמתקרב מועד הלידה, נשים רבות חוות חששות לקראת ההתמודדות הגדולה עם הלא נודע - הלידה עצמה.האם כדאי לי ללכת לקורס הכנה ללידה?

קורס הכנה ללידה יענה על כל השאלות שמטרידות אותך לקראת הלידה. באמצעותו תכירי את כל שלבי הלידה והקשיים הצפויים לך בזמן הלידה עצמה.  מעבר למידע, הקורס גם מספק כלים מעשיים להתמודדות בלידה ולרגעים שלאחריה. 


ככל שתדעי יותר לקראת האירוע הגדול והמשמעותי בחייך, כך תרגישי בטוחה ורגועה יותר. כך שמעבר להתבהרותו של חסר הוודאות, קורס הכנה ללידה תורם גם בהפחתת לחצים לקראת הלידה ועשוי להקל גם על תהליך הלידה עצמה.קראו עוד: הליך טבעי או סיכון מיותר? כל מה שחשוב לדעת על לידות ביתיותלמי מיועד הקורס?

ראשית, קורס הכנה ללידה מיועד בראש ובראשונה לך, היולדת. לצד זה, ניתן, ואף רצוי, לצרף את המלווה שלך ללידה. ישנם מחקרים שהראו כי חוויית הלידה הייתה חיובית יותר בקרב הורים שהשתתפו בקורס הכנה ללידה, ובנוסף, הם נטו להשתמש פחות במשככי כאבים.
למרות שהקורס מיועד ליולדת, מומלץ לצרף את המלווה ללידה 
מה לומדים בקורס?

קורס הכנה ללידה כולל בין 4 ל-6 מפגשים ולרוב אורך כל מפגש נע בין שעתיים לשעתיים וחצי. את הקורסים בדרך כלל מעבירות מיילדות מוסמכות ובעלות ניסיון רב שנים.


פעמים רבות, התכנים העיקריים בקורס הכנה ללידה מורכבים משלושה נושאים עיקריים הקשורים לשלב שלפני הלידה, ללידה עצמה ולתקופה הראשונה שלאחר הלידה.


התכנים בנושא השלב שלקראת הלידה יעסקו לרוב בתופעות פיזיולוגיות, בתרגילים לקראת הלידה, בתזונה ואורח חיים לקראת הלידה, בסימנים המבשרים על לידה, מתי כדאי להגיע לבית חולים, מהו תהליך קבלת היולדת ועוד.


התכנים בנושא הלידה עצמה יעסקו לרוב בשלבים הצפויים בלידה, בתנוחות לידה, בתפקידו של המלווה, בהתמודדות עם כאב ודרכים להקלה, בסוגי התערבויות בלידה, סימולציה של נשימות ותרגילים להקלה על כאב ועוד.


התכנים בנושא התקופה הראשונה שאחרי הלידה לרוב יעסקו בקשר הראשוני של היולד עם התינוק, בחשיבותה של ההנקה וטיפים להנקה, במשכב לידה, בחזרה הביתה עם התינוק, בשיקום לאחר הלידה ועוד. קראו עוד: מפתיע: מדוע לא כדאי להניק מעבר לגיל שנה?מתי כדאי להתחיל?

מאחר שקורס הכנה ללידה מתמקד בשליש האחרון להיריון, בלידה עצמה ובתקופה שלאחר הלידה, ההמלצה היא להתחיל אותו בשליש זה: בשבוע 28 עד 33.  עם זאת, מומלץ לסיים את הקורס בשבוע ה-37-38, השבועות בהם קיים סיכוי ללדת. מאחר ש קיים ביקוש גדול לקורסים אלו, מומלץ לבדוק כבר בשבוע ה-20 מתי נפתח הקורס הבא ולשריין בו מקום לך ולמלווה שלך. איפה יש קורס הכנה ללידה?
קורס הכנה ללידה ניתן למצוא בקופות החולים, בבתי החולים ובמרכזי בריאות האישה בארץ. הקרוס עולה כסף אך במקרים רבים ישנם הסדרים והחזרים כספיים במסגרת הביטוחים המורחבים של קופות החולים. כמו כן, קיימים קורסים במסגרות פרטיות. 


כדי לברר על קורס הקרוב למקום מגוריך יש ליצור קשר עם קופת החולים או לפנות לבית החולים הקרוב לאזור מגוריך. פורומים הריון ולידה

פורום הריון ולידה באינפומד. כל השאלות והתשובות על הריון ולידה מחשבון ביוץ, הריון, שבועות הריון, דולה, בדיקת הריון, קורס הכנה ללידה, בדיקות הריון, רעלת הריון, לידה טבעית, בחילות בהריון

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
תגובה לטיפול הורמונלי ליאת 30/03/2020 12:55
  • היי, עברתי שלוש הפלות בשנה האחרונה, והן כללו הידבקויות ברחם שהוסרו בהיסטרוסקופיה ניתוחית בין ההפלה השניה לשלישית. אחרי ההפלה השלישית הרירית שלי היתה 5.5 מ"מ לא סדירה, והתחלתי טיפול הורמונלי. הרירית היתה לא סדירה גם לפני ההריון השלישי, כנראה בגלל הצלקות מההידבקויות. ניסיתי שבועיים לקחת טיפול אחרי המחזור והיא נשארה 4 מ"מ. איך היא ירדה כל כך?

  • + הוסף תגובה
הריון חודש שישי פזית 39 25/03/2020 18:38
  • שלום הבן שלי נתן לי מכה בטעות בבטן למעלה ולמטה האם זה יכול לפגוע בעובר ? אני חודש שישי מבקשת תשובה בהקדם

  • + הוסף תגובה
הריון? עדי123 24/03/2020 19:51
  • שלום, החודש טופלתי בזריקות גונאל ואוביטרל זריקת אוביטל ניתנה 6.3, והזרעה ב 7.3 בשלושת הימים האחרונים בדקתי עם מקלון, ויצא פס נוסף בהיר אבל ברור. האם חיובי? או שיש להמתין עוד כמה ימים לאור התרופות ההורמונאליות? תודה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!