קורס הכנה ללידה: האם הוא מומלץ?

האם כדאי ללכת לקורס הכנה ללידה, מתי כדאי להתחיל ומה תלמדי שם? זאת ועוד בכתבה

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 03/07/2018


לאורך כל תקופת ההריון את מתמודדת עם הרבה שינויים גופניים. הן אם את נהנית מההיריון והן אם את חווה קשיים, בסופו של יום, תקופה של תשעת החודשים הללו מסתיימת בלידה. וככל שמתקרב מועד הלידה, נשים רבות חוות חששות לקראת ההתמודדות הגדולה עם הלא נודע - הלידה עצמה.האם כדאי לי ללכת לקורס הכנה ללידה?

קורס הכנה ללידה יענה על כל השאלות שמטרידות אותך לקראת הלידה. באמצעותו תכירי את כל שלבי הלידה והקשיים הצפויים לך בזמן הלידה עצמה.  מעבר למידע, הקורס גם מספק כלים מעשיים להתמודדות בלידה ולרגעים שלאחריה. 


ככל שתדעי יותר לקראת האירוע הגדול והמשמעותי בחייך, כך תרגישי בטוחה ורגועה יותר. כך שמעבר להתבהרותו של חסר הוודאות, קורס הכנה ללידה תורם גם בהפחתת לחצים לקראת הלידה ועשוי להקל גם על תהליך הלידה עצמה.קראו עוד: הליך טבעי או סיכון מיותר? כל מה שחשוב לדעת על לידות ביתיותלמי מיועד הקורס?

ראשית, קורס הכנה ללידה מיועד בראש ובראשונה לך, היולדת. לצד זה, ניתן, ואף רצוי, לצרף את המלווה שלך ללידה. ישנם מחקרים שהראו כי חוויית הלידה הייתה חיובית יותר בקרב הורים שהשתתפו בקורס הכנה ללידה, ובנוסף, הם נטו להשתמש פחות במשככי כאבים.
למרות שהקורס מיועד ליולדת, מומלץ לצרף את המלווה ללידה 
מה לומדים בקורס?

קורס הכנה ללידה כולל בין 4 ל-6 מפגשים ולרוב אורך כל מפגש נע בין שעתיים לשעתיים וחצי. את הקורסים בדרך כלל מעבירות מיילדות מוסמכות ובעלות ניסיון רב שנים.


פעמים רבות, התכנים העיקריים בקורס הכנה ללידה מורכבים משלושה נושאים עיקריים הקשורים לשלב שלפני הלידה, ללידה עצמה ולתקופה הראשונה שלאחר הלידה.


התכנים בנושא השלב שלקראת הלידה יעסקו לרוב בתופעות פיזיולוגיות, בתרגילים לקראת הלידה, בתזונה ואורח חיים לקראת הלידה, בסימנים המבשרים על לידה, מתי כדאי להגיע לבית חולים, מהו תהליך קבלת היולדת ועוד.


התכנים בנושא הלידה עצמה יעסקו לרוב בשלבים הצפויים בלידה, בתנוחות לידה, בתפקידו של המלווה, בהתמודדות עם כאב ודרכים להקלה, בסוגי התערבויות בלידה, סימולציה של נשימות ותרגילים להקלה על כאב ועוד.


התכנים בנושא התקופה הראשונה שאחרי הלידה לרוב יעסקו בקשר הראשוני של היולד עם התינוק, בחשיבותה של ההנקה וטיפים להנקה, במשכב לידה, בחזרה הביתה עם התינוק, בשיקום לאחר הלידה ועוד. קראו עוד: מפתיע: מדוע לא כדאי להניק מעבר לגיל שנה?מתי כדאי להתחיל?

מאחר שקורס הכנה ללידה מתמקד בשליש האחרון להיריון, בלידה עצמה ובתקופה שלאחר הלידה, ההמלצה היא להתחיל אותו בשליש זה: בשבוע 28 עד 33.  עם זאת, מומלץ לסיים את הקורס בשבוע ה-37-38, השבועות בהם קיים סיכוי ללדת. מאחר ש קיים ביקוש גדול לקורסים אלו, מומלץ לבדוק כבר בשבוע ה-20 מתי נפתח הקורס הבא ולשריין בו מקום לך ולמלווה שלך. איפה יש קורס הכנה ללידה?
קורס הכנה ללידה ניתן למצוא בקופות החולים, בבתי החולים ובמרכזי בריאות האישה בארץ. הקרוס עולה כסף אך במקרים רבים ישנם הסדרים והחזרים כספיים במסגרת הביטוחים המורחבים של קופות החולים. כמו כן, קיימים קורסים במסגרות פרטיות. 


כדי לברר על קורס הקרוב למקום מגוריך יש ליצור קשר עם קופת החולים או לפנות לבית החולים הקרוב לאזור מגוריך. פורומים, הריון ולידה

פורום הריון ולידה באינפומד. כל השאלות והתשובות על הריון ולידה מחשבון ביוץ, הריון, שבועות הריון, דולה, בדיקת הריון, קורס הכנה ללידה, בדיקות הריון, רעלת הריון, לידה טבעית, בחילות בהריון

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
איחור במחזור אליה 05/12/2019 12:46
  • היי:) לפני בערך שבועיים היה לי סוג של דימום קטן (מזכיר מחזור אבל של יומיים וחלש) המחזור מאחר לי בשבוע עשיתי כבר 3 בדיקות והכל יצא שלילי יום ראשון בע"ה יש לי תור לבדיקת דם מה אתן חושבות?

  • + הוסף תגובה
ממצאים חשודים בבדיקת אולטראסאונד מיכל 05/12/2019 11:35
  • שלום אני בת 31 בשבוע 17 להריוני בבדיקת מעקב שגרתית נדמה לרופאה שהיא רואה את המעיים מחוץ לחלל הבטן. היא לא בטוחה אם אלו המעיים או חבל הטבור ניסתה להזיז את העובר והוא לא היה ממושמע ולא זז. גם באולרטאסונד פנימי לא הצליחה לראות ברור. כרגע היא שולחת אותי לטכנאית עם מכשיר U.S. איכותי יותר. מה שרציתי לברר - אם אכן המעיים בחוץ, יש אפשרות לטפל בזה כשהעובר עוד בתוך הרחם, או לאחר הלידה? מה בעצם ניתן לעשות? כמה סיכויים שילד כזה יוולד חי ? יש אפשרות לנתח לפני או אחרי הלידה והילד יהיה בריא? אשמח לתשובה תודה מיכל

  • + הוסף תגובה
הריון יעל 05/12/2019 09:26
  • אני בהריון שבוע 8 מי שבוע 5 ועד עכשיו יש לי הפרשות חומות רק הזמן ניגוב לפעמים באים הולכים הלכתי כמה פעמים בדיקת רופאה והוא לא ראה שום הפרשה הסברתי שבניגוב לפעמים יש יכול להיות שזה בגלל עבודה שלי שהיא פיזית אני .מטאטא רחבה גדולה של בית ספר ואחר זה מנקב שירותים וזה לילות ולרדת במדרגאות

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!