//

שעות עבודה ארוכות עלולות לגרום לסוכרת? מחקר חדש טוען שכן

כולנו יודעים ששעות העבודה הארוכות הנהוגות בעולם המערבי לא עושות חסד עם הבריאות שלנו. אך מחקר חדש טוען כי יום העבודה המתמשך עלול להביא לעליה משמעותית בסיכוי להתפתחות סוכרת סוג 2 בנשים
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 25/11/2018שעות ארוכות של עבודה הן בעלות השפעה קיצונית על הבריאות שלכם: הן עלולות לגרום ללחץ קיצוני ולסיכון מוגבר להתפתחות מחלות כרוניות שונות. מחקר עדכני שבחן את השפעותיהן של שעות עבודה ארוכות מצא כי יום העבודה המתמשך עלול להביא גם להתפתחות סוכרת סוג 2המחקר שבוצע במוסד לעבודה ובריאות שבטורונטו, השתמש במסד נתונים שתיעד יותר מ-7000 עובדים בקנדה במשך 12 שנים, כדי לקבוע האם שעות העבודה הארוכות יכולות להשפיע על הסיכון להתפתחות סוכרת.
המחקר, שפורסם ב -BMJ Diabetes Research & Care, מצא כי נשים שעבדו יותר מ-45 שעות שבועיות היו מצויות בסיכון גבוה יותר בכ-51% להתפתחות סוכרת, במהלך תקופת המחקר, זאת בהשוואה לנשים שעבדו 35 או 40 שעות שבועיות (נתון זה נקבע לאחר התאמה לגורמי סיכון אחרים שעלולים לגרום לסוכרת, בהם פעילות גופנית, מדד ה-BMI של הנבדקות ועישון). התוצאות בקרב הגברים שנבדקו במחקר היו מפתיעות אף יותר: נמצא כי גברים שעובדים שעות רבות, מצויים בסיכון נמוך יותר להתפתחות סוכרת, זאת בהשוואה לגברים שיום העבודה שלהם קצר יותר.
מתוצאות המחקר עולה כי נשים שעובדות יותר מ-45 שעות שבועיות מצויות בסיכון גבוה יותר בכ-51% להתפתחות סוכרתמה הסיבה להבדל בין גברים לנשים?

ההבדל בין המינים שהתגלה במחקר הפתיע גם את החוקרים: אחת ההשערות אותה העלו החוקרים להסבר התוצאות היא מטלות הבית הרבות אשר נופלות תחת אחריותן של הנשים. למעשה, השילוב בין שעות העבודה הארוכות, לבין האחריות הרבה במסגרת המשפחתית, עלול לגרום לפגיעה מהותית בבריאותן של הנבדקות במחקר. תוצאות המחקר תומכות בהסבר זה: כך לדוגמה, נמצא כי ההשפעה של שעות העבודה הארוכות הייתה משמעותית יותר בקרב נשים שעובדות יותר מ-45 שעות שבועיות והן אימהות לילדים מתחת לגיל 12.


סיבה אפשרית אחרת שעשויה להסביר את ההבדל המגדרי קשורה לאופי העבודה עליה דיווחו הגברים במחקר: הנבדקים שעבדו שעות רבות, דיווחו על עבודה המשלבת ישיבה, עמידה והליכה. בניגוד לכך, רק 8% מהנשים שנבדקו במחקר דיווחו על אופי עבודה דומה. הפעילות הגופנית המעורבת בעבודת הגברים עשויה להסביר, באופן חלקי את הסיכון הנמוך היותר להתפתחות של סוכרת.קראו עוד: מאגוזים ועד ירקות שורש: תזונה נכונה למניעת סוכרת [מדריך]המחקר מצטרף לשורה של מבדקים המסבירים כיצד שעות עבודה רבות, עלולות לפגום בבריאות הכללית ולגרום לסוכרת. בדומה לו, גם מחקרים קודמים מצאו כי אנשים שעובדים שעות ארוכות יותר מצויים בסיכון מוגבר להתפתחות סוכרת, זאת בהשוואה לאלה שיום העבודה שלהם קצר יותר. מאידך, המחקרים הקודמים שבחנו את השאלה, מצאו כי הסיכון קיים רק בקרב נבדקים ממעמד סוציואקונומי נמוך. בנוסף, רוב המחקרים בחנו גברים ולא נשים. 


הקשר בין שעות עבודה ארוכות לסוכרת הוא לא הפתעה מוחלטת: אנשים שעובדים יותר מ-40 שעות שבועיות סובלים מרמות גבוהות מאוד של סטרס, שעשויות לשנות את רמת ההורמונים בגוף, בהם גם קורטיזול. שינויים בהורמון זה עשויים להשפיע על רמות האינסולין בגוף ועל היכולות שלו לפרק גלוקוז. לחץ מוגבר יכול גם לפגום באיכות וכמות השינה ולהוביל לעלייה במשקל וכתוצאה מכך גם לגרום להתפתחות סוכרת. פורומים סוכרת

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כדור טבעי להורדת רמת הסוכר קארין 08/11/2019 11:28
 • האם אתה מכיר את התוסף הזה? https://ascarit.co.il/scoop-this-what-can-happen-to-diabetics-taking-chemical-drugs/

 • + הוסף תגובה
סוכרת מרים 07/07/2020 15:39
 • שלום רב,אני בת 73 לקחתי כדור גלוקומין כמה שנים והחיל לעשות לי בעיות ביציאות החליפו ליאת הכדור לגארדיאנס 10 מילגרם וגרם לי לאותם תופעות וכרגע התחלתי לקחת גנואט xr שגם גורם לי לאותן תופעות. ברגע שאני מפסיקה לקחת את הכדורים הנ"ל אין לי שום בעיה ביציאות.רמת הסוכר שלי בבוקר היא 99.הבעיה היא המוגלובין A1C שהוא 7.האם אני צריכה לקחת כדורים לסוכרת? אודה לך על תשובתך.

 • + הוסף תגובה
טיפול טבעי בסוכרת דודו 09/07/2020 15:39
טיפל טבעי מוכח בסוכרת דודו 09/07/2020 17:34
 • טיפל טבעי מוכח בסוכרת במחקרים בקישור הבא: https://inulin.tevalife.com/l71/

 • + הוסף תגובה
טיפול טבעי בסוכרת רונן 22/01/2020 11:52
 • שלום רב, יצרתי קשר עם חברה בשם אסכרית של ד"ר דב פוגל. יש להם מוצר טבעי להורדת רמות סוכר, בהתחלה הייתי סקפטי אבל התחלתי את הטיפול כי אין באמת מה להפסיד והתחלתי להוריד מינון של גלוקומין. מה דעתך על המוצר ובכלל על הפתרון הטבעי לסוכרת? תודה

 • + הוסף תגובה
טיפל טבעי מוכח במחקרים דודו 09/07/2020 15:41
 • טיפל טבעי מוכח במחקרים בקישור הבא: https://inulin.tevalife.com/l71/

 • + הוסף תגובה
תרופות לסוכרת ליזה 30/04/2020 09:36
 • שלום, השתמשתי בעבר בג'אריאנס דואו והפסקתי בגללתופעות גרד מאדמאדלא נעימות. החליפו לי לתרופה בשם קסיגדואוושוב חזרו התופעות המאד לא נעימות. רציתי לדעת מהו החומר הגורם לתופעות אלו כדי שאדע להימנע ממנו בתרופות אחרות. תודה

 • + הוסף תגובה
טיפל טבעי מוכח במחקרים דודו 09/07/2020 15:40
 • טיפל טבעי מוכח במחקרים בקישור הבא: https://inulin.tevalife.com/l71/

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!