אימפוטנציה: הטיפול החדשני שיפתור את הבעיה – וישפר את חיי המין

למרות שאימפוטנציה נחשבת לנחלתם של גברים מבוגרים בלבד, כיום מדובר בתופעה המופיעה גם בקרב גברים צעירים, כבר בעשור הרביעי לחיים. מעבר לפגיעה בחיי המין, אימפוטנציה פוגעת בביטחון העצמי, ביחסים הזוגיים ואף עלולה לגרום לדיכאון. מהם הגורמים לאימפוטנציה, כיצד ניתן לאבחן ומהו הטיפול שיפתור את הבעיה ביעילות וללא תופעות לוואי? מומחה עם כל התשובות
כתבה פרסומית כתבת חסותאימפוטנציה, או אין אונות, היא מצב בו לא מתקיימת זקפה באופן המאפשר קיום של יחסי מין, בשל זרימת דם לקויה לאיבר המין. ההפרעה יכולה להופיע במגוון דרגות חומרה, להיות מלאה או חלקית, זמנית או קבועה. אין-אונות נחשבה בעבר לנחלתם של גברים מבוגרים ושכיחותה אכן עולה עם הגיל, אך כיום היא קיימת גם בגברים צעירים ומתחילה מוקדם יותר- כבר בעשור הרביעי לחיים ואף לפני כן. 


מעבר לפגיעה בחיי המין, אימפוטנציה עלולה לגרום לפגיעה באיכות החיים ובהערכה העצמית. בנוסף, בעיה זו משליכה על היחסים הזוגיים, ובמקרים מסוימים לגרום לדכדוך, לירידה בביטחון ואף לדיכאון. מהם הגורמים לאין-אונות ואיזה טיפול יסייע בפתרון הבעיה במהירות  וללא כל תופעות לוואי? כל התשובות שחשוב שתכיר.מהם הגורמים לאימפוטנציה?

הגורמים לאימפוטנציה (אין אונות) שונים, ולעיתים היא אינה תוצאה של מחלה מסוימת. 


מחסור בשעות שינה, תזונה לקויה, לחץ בלתי פוסק ובעיות בזוגיות, עלולים להביא להתפתחות של אימפוטנציה. בנוסף, גם שתייה שאינה מספקת מפחיתה את זרימת הדם לאיבר המין ועשויה להוביל לאין-אונות. 


אחד הגורמים המרכזיים לתופעה הוא עישון. העישון, גורם לפגיעה בכלי הדם ובזרימת הדם לאיבר המין, וכך עלול גם הוא להביא להתפתחות התופעה ולהתגברותה. 


כאמור, אימפוטנציה יכולה להיגרם עקב מחלות שונות: מחלת הסוכרת לדוגמה, פוגעת בכלי הדם הקטנים, חוסמת אותם וכתוצאה מכך פוגמת גם באספקת הדם לאיבר המין. יתר לחץ דם, עשוי גם הוא לפגוע בכלי הדם הקטנים ולהביא לאימפוטנציה. כמו כן, נטילת תרופות שונות הגורמות באופן ישיר, או עקיף להיצרות או לפגיעה בכלי הדם עשויה להביא לאין-אונות. גם כולסטרול גבוה זוהה כגורם לאימפוטנציה. חשוב לציין, כי עם הגיל מתבצעת ירידה ברמת הטסטוסטרון בגוף, דבר שעשוי להביא לפגיעה בליבידו ובחשק המיני וכתוצאה מכך גם להביא לבעיות בזקפה. 


ברוב המקרים, אימפוטנציה נגרמת עקב שילוב של גורמים. מסיבה זו אבחון מקיף הוא חיוני, כדיי לספק טיפול מקיף ויעיל לבעיה. 
אימפוטנציה היא לרוב תוצר של מספר גורמים, ועל כן אבחון מקיף חיוני כדי לספק לה טיפול יעיל 
כיצד מאבחנים?

אבחון אימפוטנציה מתבצע על סמך בחינת התסמינים והסיפור הקליני בלבד. מתבצע תשאול מקיף על ידי מומחה ברפואה פנימית, לצורך בחינת הגורמים לבעיית אין האונות ותכנון אסטרטגיית טיפול מקיפה המותאמת אישית למטופל.מהן דרכי הטיפול?

לאחר ביצוע אבחנה כוללנית המתייחסת לאורח החיים, למחלות הרקע, לאופן נטילת התרופות ואיתור גורמי הסיכון המביאים להתפתחות אימפוטנציה, נבחרת אסטרטגיית הטיפול. 


קיימות מספר דרכים לטיפול באימפוטנציה

במקרים בהם לאחר ביצוע האבחון נקבע כי אין האונות היא תוצאה של מחלה מסוימת, חשוב לטפל קודם כל במחלת הרקע. טיפול זה עשוי, במקרים רבים גם לפתור את בעיית האימפוטנציה. בנוסף, אם האימפוטנציה מהווה תופעת לוואי שנגרמה עקב נטילת תרופות מסוימות, יש להתייעץ הרופא אשר ביצע את האבחנה בנוגע לשינוי התרופות. 


שינויים באורח החיים, כמו ירידה במשקל, הפסקת עישון והפחתת המתח היומיומי, עשויים למתן את בעיית האימפוטנציה ואף לשפר את הבריאות הכללית.


טיפול תרופתי

תרופות מקבוצת מעכבי אנזים פוספודיאסטראז 5, מהוות את אחד מאמצעי הטיפול הנפוצים ביותר לאין אונות. תכשירים אלה מסייעים בהגברה זמנית של זרימת הדם אל איבר המין הגברי. חשוב לציין, כי הטיפול באמצעות תכשירים אלה ניתן בהנחיית הרופא המטפל בלבד. בנוסף, הטיפול התרופתי אינו מותר לשימוש בקרב חולי לב או אלה הסובלים מיתר לחץ דם. הטיפול התרופתי עלול לגרום לתופעות לוואי שונות, בהן תחושת בערה בעיניים וכאבי ראש חדים. טיפול הורמונלי באמצעות מתן טסטוסטרון

מתן טסטוסטרון משמש כטיפול משלים להעלאת החשק המיני ולשיפור ההרגשה הכללית. הטיפול בטסטוסטרון יינתן רק לאחר אבחנה של מחסור בטסטוסטרון.


טיפול באמצעות גלי הלם

טיפול בגלי הלם מהווה גישה חדשנית ולא חודרנית לטיפול באימפוטנציה. שיטה זו מיועדת עבור מטופלים הסובלים מאין אונות, שטופלו בעבר באמצעות תכשירים מרחביי כלי דם ויעילות הטיפול באמצעות התכשירים ירדה. בנוסף, גם אלה שסבלו מתופעות לוואי משמעותיות עקב השימוש בטיפול התרופתי מתאימים לטיפול באמצעות גלי ההלם. כיצד מתבצע הטיפול? 

הטיפול בגלי הלם מוכר בעולם הרפואי כאמצעי לפתרון בעיות פיזיות רבות, בהן גם מצבים קרדיולוגיים ואורתופדים. הטיפול בגליי ההלם מסייע ביצירת כלי דם חדשים באזור איבר המין, ועל ידי כך משיב את היכולת הטבעית של הגוף להגיע לזקפה. במהלך הטיפול משתמש הרופא במכשיר ייחודי הפועל באמצעות טכנולוגית של גלי הדף בעוצמה נמוכה שאינה גורמת לכאב. 


הפעולה מבוצעת על ידי רופא מומחה בצורה אינטימית אשר אינה גורמת לכאב או לתופעות לוואי. מדובר בהליך קצר מאוד אשר אורך בין 15-20 דקות. מתבצעת סדרה של 6-12 טיפולים המתקיימים פעמיים או שלוש פעמים בשבוע. ההחלטה על מספר הטיפולים תקבע על ידי הרופא המטפל, תוך התייחסות להצלחת הטיפול. מהם היתרונות של הטיפול בגלי הלם?

הטיפול בגלי הלם קצר ואינו גורר כל תופעות לוואי, וניתן לחזור לפעילות שגרתית מיד לאחר ביצוע הטיפול. טיפול זה אינו חודרני או כואב והוא בעל שיעור הצלחה גבוה ושביעות רצון לאורך זמן.הכתבה בשיתוף עם ד"ר יוסף דיין מומחה לרפואה פנימית, מנהל מרפאה המשלבת טיפול משלים עם רפואה קונבנציונאלית. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד.

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יוסף דיין השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים בעיות בזיקפה, אימפוטנציה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הפסקת שימוש בדואדרט עמרם 05/08/2020 10:59
  • שלום רב אני בן 63 סובל מערמונית מוגדלת עם תכיפות השתנה מאד תכופה עד התחלת שימוש בדואדרט לפני כ7 חודשים , מאז שינוי משמעותי בתסמינים. חזרתי לחיים נורמליים בתחום ההשתנה. החיים השתנו בתחום המיני , חוסר בזיקפה , ירידה בחשק המיני , שפיכה אחורית ... קבלתי מאנשים במצבי המלצה להשתמש בדקל ננסי ( פרמיקסון 160 מ"ג)במינון גבוה. האם ניתן ואיך לעבור משימוש בדואדרט לשימוש בפרמיקסון. תודה

  • + הוסף תגובה
דואודארט וזקפה ד"ר נחום זילבר 05/08/2020 20:01
  • תרופה זו שעוזרת בטיפול בתסמינים של ערמונית מוגדלת אכן פוגעת בחלק מהגברים בתפקוד המיני אולם לא רצוי להחליפה ללא המלצת האורולוג במיוחד כאשר תרופת פרמיקסון הצמחית ניתנת בתחילת הטיפול ואין טעם לקחתה כעת ובמקום או בנוסף לדואודרט

  • + הוסף תגובה
חוסר זקפה אבי 20/07/2020 08:05
  • שלום אני לפני חודש עברתי תסחיף ריאתי בינוני בעקבות הקורונה.מקבל פעמיים ביום קלקסן 60 בבוקר 80 בערב.איבדתי את הזקפה לגמרי מזמן התסחיף ועד היום.האם יש קשר בין קרישי דם בגוף לאיבוד זקפה?האם זה בגלל הטראומה?זמני?דורש התערבות רפואית? תודה על המענה

  • + הוסף תגובה
שכחתי לציין גיל 45 ללא מחלות רקע אבי 22/07/2020 20:46
גיל 45 ד"ר נחום זילבר 03/08/2020 05:30
זקפה ד"ר נחום זילבר 03/08/2020 05:37
  • אחרי אירוע טראומטי נשימתי המצריך אישפוז יש שינוי התנהגותי -נפשי בגוף. הזקפה משתנה בין שאר הדברים. עם הופעה הדרגתית של זקפות בוקר וזקפות ספונטניות תצא לאט מהבעיה. אם הבעיה ממשיכה עוד חודש- חודשיים פנה לייעוץ.

  • + הוסף תגובה
סיאליס סיון 29/07/2020 19:53
  • שלום . לבן זוג שלי אין זיקפה בזמן האקט המיני. רק בבוקר כשהוא קם או בלילה. יש לציין שהוא מאונן כמעט כל יום בבוקר. הוא היה אצל אורולוג והחבר לא מסר את המידע הזה. האורולוג נתן בדיקה וסיאליס לקחת כל יום. רציתי לדעת אם לאור המידע הזה החבר עדיין צריך לקחת סיאליס כל יום? תודה רבה

  • + הוסף תגובה
סיאליס סיון 29/07/2020 19:55

הצטרפו לאינדקס הרופאים!