אימפוטנציה: הטיפול החדשני שיפתור את הבעיה – וישפר את חיי המין

למרות שאימפוטנציה נחשבת לנחלתם של גברים מבוגרים בלבד, כיום מדובר בתופעה המופיעה גם בקרב גברים צעירים, כבר בעשור הרביעי לחיים. מעבר לפגיעה בחיי המין, אימפוטנציה פוגעת בביטחון העצמי, ביחסים הזוגיים ואף עלולה לגרום לדיכאון. מהם הגורמים לאימפוטנציה, כיצד ניתן לאבחן ומהו הטיפול שיפתור את הבעיה ביעילות וללא תופעות לוואי? מומחה עם כל התשובות

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 08/08/2018
הכתבה בהשתתפות מימונית של גורם חיצוני
בשיתוף עם ד"ר יוסף דיין
מומחה לרפואה פנימית, מנהל מרפאה המשלבת טיפול משלים עם רפואה קונבנציונאלית
הצג טלפון מספר מקשר
i


אימפוטנציה, או אין אונות, היא מצב בו לא מתקיימת זקפה באופן המאפשר קיום של יחסי מין, בשל זרימת דם לקויה לאיבר המין. ההפרעה יכולה להופיע במגוון דרגות חומרה, להיות מלאה או חלקית, זמנית או קבועה. אין-אונות נחשבה בעבר לנחלתם של גברים מבוגרים ושכיחותה אכן עולה עם הגיל, אך כיום היא קיימת גם בגברים צעירים ומתחילה מוקדם יותר- כבר בעשור הרביעי לחיים ואף לפני כן. 


מעבר לפגיעה בחיי המין, אימפוטנציה עלולה לגרום לפגיעה באיכות החיים ובהערכה העצמית. בנוסף, בעיה זו משליכה על היחסים הזוגיים, ובמקרים מסוימים לגרום לדכדוך, לירידה בביטחון ואף לדיכאון. מהם הגורמים לאין-אונות ואיזה טיפול יסייע בפתרון הבעיה במהירות  וללא כל תופעות לוואי? כל התשובות שחשוב שתכיר.מהם הגורמים לאימפוטנציה?

הגורמים לאימפוטנציה (אין אונות) שונים, ולעיתים היא אינה תוצאה של מחלה מסוימת. 


מחסור בשעות שינה, תזונה לקויה, לחץ בלתי פוסק ובעיות בזוגיות, עלולים להביא להתפתחות של אימפוטנציה. בנוסף, גם שתייה שאינה מספקת מפחיתה את זרימת הדם לאיבר המין ועשויה להוביל לאין-אונות. 


אחד הגורמים המרכזיים לתופעה הוא עישון. העישון, גורם לפגיעה בכלי הדם ובזרימת הדם לאיבר המין, וכך עלול גם הוא להביא להתפתחות התופעה ולהתגברותה. 


כאמור, אימפוטנציה יכולה להיגרם עקב מחלות שונות: מחלת הסוכרת לדוגמה, פוגעת בכלי הדם הקטנים, חוסמת אותם וכתוצאה מכך פוגמת גם באספקת הדם לאיבר המין. יתר לחץ דם, עשוי גם הוא לפגוע בכלי הדם הקטנים ולהביא לאימפוטנציה. כמו כן, נטילת תרופות שונות הגורמות באופן ישיר, או עקיף להיצרות או לפגיעה בכלי הדם עשויה להביא לאין-אונות. גם כולסטרול גבוה זוהה כגורם לאימפוטנציה. חשוב לציין, כי עם הגיל מתבצעת ירידה ברמת הטסטוסטרון בגוף, דבר שעשוי להביא לפגיעה בליבידו ובחשק המיני וכתוצאה מכך גם להביא לבעיות בזקפה. 


ברוב המקרים, אימפוטנציה נגרמת עקב שילוב של גורמים. מסיבה זו אבחון מקיף הוא חיוני, כדיי לספק טיפול מקיף ויעיל לבעיה. 
אימפוטנציה היא לרוב תוצר של מספר גורמים, ועל כן אבחון מקיף חיוני כדי לספק לה טיפול יעיל 
כיצד מאבחנים?

אבחון אימפוטנציה מתבצע על סמך בחינת התסמינים והסיפור הקליני בלבד. מתבצע תשאול מקיף על ידי מומחה ברפואה פנימית, לצורך בחינת הגורמים לבעיית אין האונות ותכנון אסטרטגיית טיפול מקיפה המותאמת אישית למטופל.מהן דרכי הטיפול?

לאחר ביצוע אבחנה כוללנית המתייחסת לאורח החיים, למחלות הרקע, לאופן נטילת התרופות ואיתור גורמי הסיכון המביאים להתפתחות אימפוטנציה, נבחרת אסטרטגיית הטיפול. 


קיימות מספר דרכים לטיפול באימפוטנציה

במקרים בהם לאחר ביצוע האבחון נקבע כי אין האונות היא תוצאה של מחלה מסוימת, חשוב לטפל קודם כל במחלת הרקע. טיפול זה עשוי, במקרים רבים גם לפתור את בעיית האימפוטנציה. בנוסף, אם האימפוטנציה מהווה תופעת לוואי שנגרמה עקב נטילת תרופות מסוימות, יש להתייעץ הרופא אשר ביצע את האבחנה בנוגע לשינוי התרופות. 


שינויים באורח החיים, כמו ירידה במשקל, הפסקת עישון והפחתת המתח היומיומי, עשויים למתן את בעיית האימפוטנציה ואף לשפר את הבריאות הכללית.


טיפול תרופתי

תרופות מקבוצת מעכבי אנזים פוספודיאסטראז 5, מהוות את אחד מאמצעי הטיפול הנפוצים ביותר לאין אונות. תכשירים אלה מסייעים בהגברה זמנית של זרימת הדם אל איבר המין הגברי. חשוב לציין, כי הטיפול באמצעות תכשירים אלה ניתן בהנחיית הרופא המטפל בלבד. בנוסף, הטיפול התרופתי אינו מותר לשימוש בקרב חולי לב או אלה הסובלים מיתר לחץ דם. הטיפול התרופתי עלול לגרום לתופעות לוואי שונות, בהן תחושת בערה בעיניים וכאבי ראש חדים. טיפול הורמונלי באמצעות מתן טסטוסטרון

מתן טסטוסטרון משמש כטיפול משלים להעלאת החשק המיני ולשיפור ההרגשה הכללית. הטיפול בטסטוסטרון יינתן רק לאחר אבחנה של מחסור בטסטוסטרון.


טיפול באמצעות גלי הלם

טיפול בגלי הלם מהווה גישה חדשנית ולא חודרנית לטיפול באימפוטנציה. שיטה זו מיועדת עבור מטופלים הסובלים מאין אונות, שטופלו בעבר באמצעות תכשירים מרחביי כלי דם ויעילות הטיפול באמצעות התכשירים ירדה. בנוסף, גם אלה שסבלו מתופעות לוואי משמעותיות עקב השימוש בטיפול התרופתי מתאימים לטיפול באמצעות גלי ההלם. כיצד מתבצע הטיפול? 

הטיפול בגלי הלם מוכר בעולם הרפואי כאמצעי לפתרון בעיות פיזיות רבות, בהן גם מצבים קרדיולוגיים ואורתופדים. הטיפול בגליי ההלם מסייע ביצירת כלי דם חדשים באזור איבר המין, ועל ידי כך משיב את היכולת הטבעית של הגוף להגיע לזקפה. במהלך הטיפול משתמש הרופא במכשיר ייחודי הפועל באמצעות טכנולוגית של גלי הדף בעוצמה נמוכה שאינה גורמת לכאב. 


הפעולה מבוצעת על ידי רופא מומחה בצורה אינטימית אשר אינה גורמת לכאב או לתופעות לוואי. מדובר בהליך קצר מאוד אשר אורך בין 15-20 דקות. מתבצעת סדרה של 6-12 טיפולים המתקיימים פעמיים או שלוש פעמים בשבוע. ההחלטה על מספר הטיפולים תקבע על ידי הרופא המטפל, תוך התייחסות להצלחת הטיפול. מהם היתרונות של הטיפול בגלי הלם?

הטיפול בגלי הלם קצר ואינו גורר כל תופעות לוואי, וניתן לחזור לפעילות שגרתית מיד לאחר ביצוע הטיפול. טיפול זה אינו חודרני או כואב והוא בעל שיעור הצלחה גבוה ושביעות רצון לאורך זמן.הכתבה בשיתוף עם ד"ר יוסף דיין מומחה לרפואה פנימית, מנהל מרפאה המשלבת טיפול משלים עם רפואה קונבנציונאלית. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד.

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יוסף דיין השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >פורום בעיות בזיקפה, אימפוטנציה

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר אורולוג מנתח. מומחה לטיפול בתפקוד מיני
ד"ר נחום זילבר - אורולוג מומחה, מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה, אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר, מנהל ורופא ראשי ברשת מרפאות און, אבי השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ. תחומי טיפול עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • בעיות זקפה
 • אייל
 • 12/05/2019 21:34
 • שלום, אני בן 42 נשוי יותר מ 15 שנים ואנו מקיימים יחסי מין מהנים באופן קבוע. בחודש האחרון החלו בעיות - החל בהתרככות האיבר במהלך יחסי מין ועד אי זקפה ממש. ניגשתי לרופא שנתן לי ויאגרה ודרש שאפסיק לעשן. אני מתחיל תהליך הפסקת עישון. האם אצטרך עכשיו כל הזמן ויאגרה כדי לקיים יחסי מין? האם הפסקת העישון תחזיר לי את האונות הטבעית או שהנזק הוא לצמיתות? אני נבוך מאוד ואשתי פגועה מאוד. אני לא רוצה שזה יפגע לנו בקשר

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • בעיות בזקפה
 • בובי
 • 06/05/2019 15:07
 • שלום רב.לאחרונה יש לי בעיה לשמור על זקפה זה מתחיל טוב ואחרי 10 דקות זה פשוט נחלש וצריך הרבה זמן שזה יהיה מספיק לחדירה אני בן 41 חולה סכרת סוג 2 ומטופל באינסולין תודה על תשובתך

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • זיקפה שנחלשת
 • ג'רי
 • 05/05/2019 23:49
 • אני כרגע בן 42. מזה תקופה ארוכה יש לי בעיה בזקפה שנחלשת ומגיעה למצב שאני לא יכול לבצע חדירה בזקפה כזהו חלשה... חשוב לציין גם שאני צופה בפורנו וגם באוננות מצליח להגיע לשפיכה והזקפה במיטבה כלומר איבר המין לרוב זקוף. בעבר אורולוג הביא לי כדורי סיאליס במינון נמוך אלה שצריך לקחת אותם על בסיס יומי וזה לא הכי עזר... הבעיה העיקרית היא שאני מתחיל חדירה והאיבר מין זקוף ואחרי 3 דקות חדירה הזקפה לבד נחלשת (לא מלחץ נפשי) אני נשוי זמן רב. עשיתי בדיקות דם והכל תקין וגם בדיקת טוסטסטרון והתוצאה היא באמצע הכוונה בטווח. יש צורך לחזור לאורולוג או לפנות לרופא מתמחה אחר ?

 • + הוסף תגובה
 • הדפס

רופאים בתחום
ד"ר גבריאל גרינברג ד"ר גבריאל גרינברג
מנהל יחידת צינטורי לב בבי"ח השרון . קרדיולוג... קרא עוד
פרופ' חנן גוזנר-גור פרופ' חנן גוזנר-גור
מומחה בראומטולוגיה וברפואה פנימית קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ