גידולי מערכת העיכול: מהם הטיפולים שישפרו את סיכויי ההחלמה?

גידולים במערכת העיכול שכיחים יחסית, ועשויים להופיע בכל גיל. בשל העובדה שמדובר במערכת מסועפת הכוללת איברים רבים הקרובים אחד לשני, הטיפול בגידולים ממאירים בה מורכב. טיפולים חדשניים הקיימים כיום מסייעים במציאת פתח לריפוי המחלות הממאירות ולהארכת חיי החולים
כתבה פרסומית כתבת חסותמחלת הסרטן נחשבת לאחד מגורמי התמותה המובילים, והיא אחת מהמחלות הנחקרות ביותר. המחקר הרחב בתחום ופיתוח טיפולים תרופתיים המסייעים בהאטת התקדמות המחלה, בהארכת תוחלת החיים ובהפחתת התסמינים הנלווים לה, הפכו אותה ממחלה קטלנית, למחלה כרונית אתה ניתן במקרים רבים לחיות שנים ארוכות. 


גידולי מערכת העיכול, הם שם כולל למגוון גידולים המתפתחים באיברים שונים של מערכת העיכול, וחלקם עשויים להיות חמורים במיוחד. מאידך, אבחון מקיף ותכנון אסטרטגיית טיפול אישית, עשויים לשפר את סיכויי ההחלמה ממחלות אלה.   
מהם גידולי מערכת העיכול?

גידולי מערכת העיכול שכחים יחסית בקרב האוכלוסייה הכללית והם עלולים להופיע הן בקרב מטופלים צעירים בגילאי 20 ומעלה, והן במטופלים מבוגרים יותר. הגידולים במערכת העיכול כוללים גידולי ושט, גידולי קיבה, גידולי כבד, גידולים של דרכי המרה, גידולים של המעי הדק והמעי הגס וגידולי רקטום.


בשל העובדה שמדובר במערכת מסועפת הכוללת איברים רבים הקרובים יחסים אחד לשני, הטיפול בגידולים ממאירים בה מורכב ודורש ראייה רחבה ומקצועית. 
מערכת העיכול מסועפת ובעלת איברים רבים הקרובים אחד אל השני. מסיבה זו, הטיפול בגידולים ממאירים באזור זה מורכבחולים רבים הסובלים מגידולי מערכת העיכול מקבלים את המידע אודות מצבם הרפואי "מד"ר גוגל". המידע המוצג ברשת האינטרנטית, מספק תמונת מצב כללית שאינה משקפת את מצבו האישי של החולה ומעלה חששות רבים. 


תפקיד הרופא המומחה הוא לכוון את המטופל, לספק לו אבחנה מדויקת, ולנסות ולהתאים לו תכנית טיפול אישית.  כיום קיימות אפשרויות טיפול מתקדמות שעשויות לעצור ואף לרפא את המחלה. אבחון ודרכי טיפול 

דרכי האבחון הקיימות כיום, מאפשרות במקרים מסוימים התאמת טיפול אישי לכל מטופל. בנוסף, מחקרים קליניים שבוצעו בתחום, הראו כי שילוב של הטיפולים הסטנדרטים, עם האפשרויות הקליניות החדשות לטיפול בגידולים של מערכת העיכול, מספק תוצאות מוצלחות יותר מאלה שנחזו בעבר. הטיפולים האימונולוגים והביולוגים שהתווספו בשנים האחרונות, מסייעים בעצירת המחלה ובמקרים מסוימים אף בריפוי מלא שלה. 


הטיפול בגידולי מערכת העיכול נקבע בהתייחס לאיבר בו התפתחה המחלה הממאירה, לשלב המחלה ולמצבו האישי של המטופל. אסטרטגיית הטיפול יכולה לכלול טיפול כירורגי, טיפול כימותרפי, טיפול בקרינה, תרופות ביולוגיות וטיפול אימונולוגי. התכשירים הביולוגים הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד ממערך הטיפול בסרטני מערכת העיכול. הטיפולים המשולבים מסייעים במציאת פתח לריפוי גם בקרב מטופלים שבעבר לא נראה כל סיכוי לרפא את מחלתם ולהאריך את חייהם. כתבה בשיתוף עם פרופ' דן אדרקה מומחה ברפואה פנימית, מקים היחידה לגידולי דרכי העיכול בבית החולים שיבא, יועץ ביחידה לרגולציה של התא במכון ויצמן וחבר בקבוצה האירופאית לקביעת ההנחיות בינלאומיות. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד.


עדיין מתלבטים? להתייעצות עם פרופ' דן אדרקה השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים סרטן המעי הגס

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
בדיקה ארז 02/06/2020 13:54
הצעת הלוואה דחופה של 3% דאגלס 02/06/2020 00:27
  • שלום האם אתה זקוק להלוואה או שנדחתה בעבר על ידי הבנק שלך, זו ההזדמנות שחיפשת. אנו מציעים הן הלוואה מסחרית, הלוואה עסקית, הלוואת סטודנטים או כל הלוואה לבחירתך בריבית של 3%. אנשים המעוניינים צריכים לפנות אלינו בשעה אנא צרו קשר, אם אתם מעוניינים, באמצעות: דוא"ל: easyloanfirm2020@gmail.com WhatsApp: +19179797509 כל טוב, דרק דאגלס easyloanfirm2020@gmail.com WhatsApp: +19179797509

  • + הוסף תגובה
בדיקות דם מרקרים אינה 25/05/2020 15:31
  • תוצאות בדיקות דם מרקרים (אמא שלי, בוצע ניתוח כריתת חלק מהמעי עקב גידול ב8/2011) cea 1.8.ca 19-9 - 9.האם זה תקין? לצורך השוואה בשנה שעברה cea היה 0.5, ca19-9 היה 10.תודה רבה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!