חוות דעת משפטית בתחום האלרגיה והאימונולוגיה: כל המידע החיוני

מהי חוות דעת משפטית, באילו מקרים יהיה צורך בחוות דעת משפטית בתחום האלרגיה והאימונולוגיה ומה חשוב לדעת טרם לפנייה לרופא מומחה? כל המידע החיוני
כתבה פרסומית כתבת חסותחוות דעת משפטית נדרשת בדרך כלל על ידי בית המשפט, במקרים בהם תובע מבקש פיצוי בגין מצב רפואי מסוים שנוצר כתוצאה מטעות של רופא, או בעקבות טעות בשיקול הדעת המקצועי של הרופא המטפל. חוות דעת משפטית ניתנת על ידי רופא מומחה, לו אין שום מעורבות או אינטרס במקרה המגיע לתביעה בבית המשפט. חוות הדעת המשפטית מבוססת על ידע, דעה אישית וסימוכין מהספרות הרפואית. במצבים בהם מתקיים משפט, הרופא משמש כעד מומחה. באילו מקרים יהיה צורך בחוות דעת משפטית? 

אדם סובל שם את מבטחו וחייו בידי הרופא, תוך מתן אמון ביכולת הרופא לעזור לו. לרוב האמון מוצדק, אך לעיתים דבר מה משתבש. כתוצאה מכך, החולה חש שהאמון הרב שנתן ברופא הופר, ועל כן מתעורר בו צורך למצוא צדק ופיצוי. במקרה כזה, נדרשת חוות דעת מקצועית של מומחה מן החוץ, שאינו מעורב אישית באירוע הרפואי. חשוב שהמומחה יהיה בעל ניסיון רב, ישר, מעודכן עכשווית בתחומו, מוכר ומכובד על ידי הקהילה הרפואית בארץ ובעולם.


חוות דעת מקצועית או עדות מומחה בתחום האלרגיה והאימונולוגיה, נדרשת במקרים בהם קיים חשד לשיקול מוטעה או למחסור במידע עדכני.


מצבים כמו פגיעה במקום העבודה כתוצאה מהתנאים הקיימים במקום העבודה, תביעה של אחד ההורים לילד בטענה שהשני מגדלו באופן המזיק לבריאותו, תלונות על בנייה לקויה שגרמה למחלות הנובעות מטחב, רטיבות, אבק וכדומה, התפתחות אלרגיה למזון כתוצאה מצריכת מזון אלרגני, שימוש בחיתולים שגרם לאקזמה קשה עקב מגע עם החיתול, מקרים של קדחת השחת אצל ילדים ששהו בסביבה חקלאית, שימוש בתרופות שגרמו לאלרגיה, יצריכו חוות דעת מקצועית. תופעות לוואי בלתי רצויות, לעיתים מאוחרות לאחר מתן חיסונים סטנדרטיים, עשויות גם הן להוות גורם לצורך במתן חוות דעת משפטית.
עדות מומחה בתחום האלרגיה והאימונולוגיה, נדרשת במקרים בהם קיים חשד לשיקול מוטעה או למחסור במידע עדכני
מה חשוב לדעת טרם לפניה לרופא מומחה בחוות דעת משפטית?

פנייתו של חולה למומחה לחוות דעת משפטית תעשה במצב בו הוא חושב שנגרם לו עוול, וכשמדובר בילדים, כאשר אחד ההורים דורש פיצוי בגין העוול שנגרם לילדו. טרם להגעה לרופא מומחה לחוות דעת משפטית, חשוב לאסוף את כל המסמכים השונים, הבדיקות והתיעוד בתיק הרפואי, כדי לאפשר לרופא המומחה לקבל את התמונה המפורטת ביותר. 


חשוב לספק את הסיפור המדויק והמפורט ביותר הקרוב כמה שיותר למציאות. בנוסף, תתבצע בדיקה גופנית על ידי הרופא המומחה, ובמקרה הצורך הרופא המומחה יפנה לבדיקות נוספות המכוונות באופן ספציפי למקרה לצורך גיבוש חוות דעת מפורטת. אילו אתגרים קיימים במתן חוות דעת משפטית באלרגיה ואימונולוגיה בילדים?

לצורך מתן חוות דעת מפורטת, יש צורך בשיתוף פעולה מצד התובע, לצורך הבנת הסיפור הקליני באופן המפורט ביותר. בשל כך, חשוב להפיק את המידע מהתובע עצמו. האתגר המהותי הוא קבלת אינפורמציה מקיפה ומדויקת כדיי לגבש חוות דעת מקצועית מפורטת.הכתבה בשיתוף עם ד"ר כרמי גלר-ברנשטיין, רופאה מומחית לאלרגיה ואימונולוגיה, מתמחה במתן ייעוץ משפטי רפואי בתחומים אלה. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד.
עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר כרמי גלר-ברנשטיין השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים אלרגיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אם מדובר בתגובה אלרגית? מרי 29/03/2020 14:49
  • שלום רב!בני בן 7 .היה לו פעם אלרגיה קלה לאבק..(קצת נוזלים באוזניים ונוזלת)קיבל דיסלורטדין ואבאמיס.עכשיו ב 3 שבועות אחרונים יש עניים אדומות ופריחה בגוף גרד...דיסלורוטדין לא ממש עוזר..מקל אבל לא עוזר...האם יש כיוונים שאני צריכה לבדטק אותם?תודה מראש

  • + הוסף תגובה
אלרגיה ד"ר קובי שדה 30/03/2020 12:31
  • ייתכן והוא פיתח עוד אלרגיות כדאי לשוב לייעוץ ובירור חוזר ניתן לבצע זאת גם אונליין פרטים באתר : www.allergynet.co.il

  • + הוסף תגובה
שיעול אנונימי 30/03/2020 08:06
  • לפני כשלושה שבועות גילו לי אלרגיה די קשה לכתלית יהודה, ונאמר לי לקחת אבאמיס כל יום לחצי שנה. (הייתי מתעטשת בסביבות ה10 פעמים באופן רצוף לפני הטיפול בתכשיר). השאלה שלי - האם האלרגיה הזאת יכולה לגרום לשיעולים? השיעולים קורים בדרך כלל בבוקר ובלילה. התחושה היא כאילו משהו מגרה לי את הגרון ואני חייבת להשתעל. בנוסף - האם האלרגיה הזאת יכולה לגרום גם לעקצוצים (כמו כאבים) בגרון? תודה רבה ושנזכה לימים בריאים יותר

  • + הוסף תגובה
כן, זה יכול להתבטא בעיקצוצים ובשיעול ד"ר קובי שדה 30/03/2020 12:30
Acarizax שחר 22/03/2020 16:36
  • שלום. רציתי לדעת אם יש צורך במרשם ל acarizax? האם רופא משפחה יכול לתת מרשם? היכן ניתן לקנות את התרופה? תודה

  • + הוסף תגובה
ניתן לקבל רק מרופא מומחה בתחום כמוני ד"ר קובי שדה 23/03/2020 11:29
  • פרטים ליצירת קשר בייעוץ אונליין : www.allergynet.co.il

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!