//

6 סיבות בריאותיות שיגרמו לכם להתחבק

ט"ו בא"ב מצוין ביהדות כמועד לפיוס וסולידריות בעם ישראל. במשך השנים הפך היום מלא הרגש, לחג האוהבים הישראלי ואיזו דרך טובה יותר להפגנת חיבה מאשר חיבוק? אספנו עבורכם 6 יתרונות בריאותיים במיוחד בחיבוקים
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 15/08/20191. חיבוק מפיג לחצים

להתחבק עם מישהו יקר לכם, עשוי לשחרר הורמון הנקרא אוקסיטוצין, המסייע בהרגעת הגוף ותורם להתמודדות עם לחץ. אוקסיטוצין תורם גם להורדת רמות ההורמון קורטיזול, שמופרש במצבי סטרס. 

2. חיבוק תורם לבריאות הלב

חיבוקים מגבירים את רמות החמצן בדם וכך מסייעים בשמירה על לחץ דם תקין ותורמים לבריאות הלב. על פי מחקרים שונים, התכרבלות מועילה בעיקר לליבן של נשים, אך נראה כי הדבר נכון גם לגברים. 

3. חיבוק מקל על כאב

התכרבלות תספק לכם יותר יתרונות מתמיכה נפשית לאחר פציעה: האוקסיטוצין המופרש, מסייע בחסימת אותות כאב וכך עשוי להקל על תחושת אי הנעימות. 

4. חיבוק עוזר לכם להתחבר עם הפרטנר

אוקסיטוצין, המכונה גם "הורמון האהבה", לרוב ימצא ברמות גבוהות יותר בדם, אם אתם מתחבקים עם בן הזוג שלכם לעיתים קרובות. זוגות שמתחבקים ומראים חיבה פיזית, נוטים להיות שמחים יותר, בריאים יותר ולחוצים פחות. 
5. חיבוק מסייע במניעת מחלות

הורמון האוקסיטוצין המשוחרר כשאתם מתחבקים, מגדיל את כמות הנוגדנים בגוף ומסייע למערכת החיסונית להילחם בפולשים שונים, כמו וירוסים וחיידקים. 

6. חיבוק תורם לחיזוק הקשר בין ההורים לרך הנולד

הורים שמחבקים את התינוק שלהם, בייחוד כאשר מתקיים מגע עור, מרגישים מחוברים יותר אל התינוקות הקטנים והופכים קשובים יותר לצרכים שלהם. מחקרים מראים כי אבות צפויים להיות מעורבים יותר בגידול התינוק ואימהות נוטות לחוש פחות לחץ ועצבות. בנוסף, גם התינוק הקטן מיטיב מהחיבוק, הוא עשוי לבכות פחות ולישון טוב יותר. 


פורומים מיניות וטיפול מיני

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
התגברות על שפיכה מהירה בן 09/08/2020 09:39
  • ד"ר שלום, האם תוכל להסביר איך מתגברים על שפיכה מהירה?

  • + הוסף תגובה
שפיכה מוקדמת אנונימי 05/08/2020 13:02
  • גבר כבן 30 עבר ניתוח ברית מילה, לאחר הניתוח (מעל חצי שנה) שפיכה מאוד מהירה (שניות). האם הגיוני? ישתפר? מה עושים?

  • + הוסף תגובה
ברית מילה ושפיכה מהירה דר' יצחק צחי בן ציון 05/08/2020 16:05
  • לאחר ברית מילה האיבר נהיה יותר רגיש ולכן ייתכן שהשפיכה מהירה יותר. אם זה לא מסתדר תוך מספר חודשים מציע לפנות לטיפול בשפיכה המהירה.

  • + הוסף תגובה
עלות טיפול מיני א 03/08/2020 09:39
כמה עולה טיפול מיני? דר' יצחק צחי בן ציון 03/08/2020 12:24
  • טיפול במרפאות של בתי החולים עולה בין 250-550 ש"ח. טיפול פרטי תלוי במטפל ובמקום הטיפול המחירים נעים בין 500-2000 ש"ח. אני גובה , למשל, 1000 ש"ח במרפאתי בעומר ו-1500 ש"ח במרפאתי בתל אביב (השכירות בת"א....) . אני מוכר בכל הביטוחים המשלימים ולכן מקבלים החזר עד 650 ש"ח בביטוח המשלים. בחברות הביטוח מקבלים החזר מלא.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!