6 סיבות בריאותיות שיגרמו לכם להתחבק

ט"ו בא"ב מצוין ביהדות כמועד לפיוס וסולידריות בעם ישראל. במשך השנים הפך היום מלא הרגש, לחג האוהבים הישראלי ואיזו דרך טובה יותר להפגנת חיבה מאשר חיבוק? אספנו עבורכם 6 יתרונות בריאותיים במיוחד בחיבוקים

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 15/08/2019


1. חיבוק מפיג לחצים

להתחבק עם מישהו יקר לכם, עשוי לשחרר הורמון הנקרא אוקסיטוצין, המסייע בהרגעת הגוף ותורם להתמודדות עם לחץ. אוקסיטוצין תורם גם להורדת רמות ההורמון קורטיזול, שמופרש במצבי סטרס. 

2. חיבוק תורם לבריאות הלב

חיבוקים מגבירים את רמות החמצן בדם וכך מסייעים בשמירה על לחץ דם תקין ותורמים לבריאות הלב. על פי מחקרים שונים, התכרבלות מועילה בעיקר לליבן של נשים, אך נראה כי הדבר נכון גם לגברים. 

3. חיבוק מקל על כאב

התכרבלות תספק לכם יותר יתרונות מתמיכה נפשית לאחר פציעה: האוקסיטוצין המופרש, מסייע בחסימת אותות כאב וכך עשוי להקל על תחושת אי הנעימות. 

4. חיבוק עוזר לכם להתחבר עם הפרטנר

אוקסיטוצין, המכונה גם "הורמון האהבה", לרוב ימצא ברמות גבוהות יותר בדם, אם אתם מתחבקים עם בן הזוג שלכם לעיתים קרובות. זוגות שמתחבקים ומראים חיבה פיזית, נוטים להיות שמחים יותר, בריאים יותר ולחוצים פחות. 
5. חיבוק מסייע במניעת מחלות

הורמון האוקסיטוצין המשוחרר כשאתם מתחבקים, מגדיל את כמות הנוגדנים בגוף ומסייע למערכת החיסונית להילחם בפולשים שונים, כמו וירוסים וחיידקים. 

6. חיבוק תורם לחיזוק הקשר בין ההורים לרך הנולד

הורים שמחבקים את התינוק שלהם, בייחוד כאשר מתקיים מגע עור, מרגישים מחוברים יותר אל התינוקות הקטנים והופכים קשובים יותר לצרכים שלהם. מחקרים מראים כי אבות צפויים להיות מעורבים יותר בגידול התינוק ואימהות נוטות לחוש פחות לחץ ועצבות. בנוסף, גם התינוק הקטן מיטיב מהחיבוק, הוא עשוי לבכות פחות ולישון טוב יותר. 


פורומים, מיניות וטיפול מיני

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מיניות אצל ילד בן 10 שלי 07/12/2019 21:23
  • מקווה שזה המקום הנכון... בני בן עשר. פתוח איתי מבחינת השיח על המין, מדבר על דברים... וגם אני איתו. לאחרונה התלונן כי ״הבולבול שלו כל הזמן שמח״ אפילו ארבע חמש פעמים ביום ( שאלתי כמה...) וזה מעסיק אותו וגורם לו לפדיחות ( כדבריו) . עוד כפעוט ראיתי ש״עומד לו״ בהרבה הזדמניות. מה המינונים הסבירים?

  • + הוסף תגובה
אבחון קונדילומה יונתן 21/11/2019 10:59
  • אשתי אובחנה עם מצב CIN1 בבדיקה שגרתית. הבדיקה העלתה שהוירוס הוא מזן 16. בעקבות זאת הלכתי להבדק אצל רופא עור ומין כדי שיבחן בליטות שמצאתי על בסיס הפין (אובחנו כשומניות) ו-2 "נקודות חן" שאבחנתי בהן לפני מספר שנים אך לא ייחסתי להן חשיבות. את "נקודות החן" הוא אבחן כקונדילומה. באותה פגישה הרופא צרב לי את האזור הנגוע בחנקן נוזלי לבקשתי. שאלות רבות שהיו לי נותרו ללא מענה מספק. אני מעוניין לדעת על איזה אורח חיים לשמור, איזו שגרת בדיקות עלי לקיים כדי לוודא שהקונדילומה לא חוזרת ושאין התפתחות של סרטן כזה או אחר? איך אני יכול לאבחן את זן הוירוס שגרם לי לקונדילומה? איך אני יכול לוודא אם אין לי זנים אחרים של הוירוס, אם נדבקתי מאשתי או הדבקתי אותה? איך יתכן שיש לי את 2 הנקודות האלה במשך שנים והן לא התפשטו?

  • + הוסף תגובה
אמצעי מניעה מדבקה לי94 06/11/2019 09:56
  • שלום, אני משתמשת במדבקות אוירה כבר כמה חודשים אתמול הייתי צריכה להחליף למדבקה השלישית שלי ובבוקר היא נפלה לי. אני לא הייתי בבית ולא היה לי מדבקה חדשה לשים יצא שנשארתי בסביבות ה 9-10 שעות בלי מדבקת בכלל (כאמור בין המדבקה השניה-לשלישית) לאחר כ 9 שעות הגעתי הביתה ושמתי מדבקה חדשה ובאותו ערב גם קיימתי יחסי מין לא מוגנים (הוא גמר בחוץ) האם אני עדיין מוגנת ? יש לי סיבה לחשוש? אשמח לתגובות. תודה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!