ריפוי טבעי ללא תופעות לוואי: טיפול PRP בבעיות אורתופדיות

טיפול בהזרקות PRP משתמש במרכיבי הדם של המטופל, לפתרון בעיות אורתופדיות שונות. השיטה החדשנית תורמת לטיפול בתהליך הדלקתי ושיכוך הכאב: כיצד מתבצע ההליך ואילו בעיות מטופלות באמצעותו? כל המידע החיוני
כתבה פרסומית כתבת חסותפלזמה מועשרת בטסיות דם או PRP, היא אמצעי טיפול חדשני המבוסס על דגימת דם שנלקחת מהמטופל עצמו.  במהלך ההליך, מסוננת דגימת הדם בעזרת צנטריפוגה, לצורך הפרדת טסיות הדם המצויות בדגימה. טסיות הדם מכילות פקטורים נוגדי דלקות, התורמים לתהליך ההחלמה העצמי של רקמות שונות. הזרקת הפלזמה העשירה בטסיות הדם, מסייעת בהאצת הריפוי של  הרקמה הדלקתית. אילו בעיות אורתופדיות מטופלות בעזרת טיפול PRP?

הזרקות ה-PRP מסייעות לטיפול במקרים של קרעים ודלקות בגידים, בשרירים וברצועות. טיפול זה יעיל מאוד לפגיעות חמורות, לרבות קרעים בגידים או ברצועות שסביב המפרקים והוא אף עשוי לסייע במצבים של שחיקת סחוסי המפרקים. מבין המצבים המטופלים בעזרת ההזרקות ניתן למנות קרע חלקי או מלא של גידי שרוול המסובב, דלקת בגיד הפיקה, מרפק טניס, נוירומה ע"ש מורטון ותהליך דלקתי באזור מפרק הירך (בורסיטיס).כיצד מתבצעות ההזרקות? 

דגימת הדם שנלקחה מהמטופל עוברת תהליך של סרכוז בצנטריפוגה מיוחדת, לצורך הפרדת שכבת הטסיות המצויה בדגימת הדם. לאחר ההפרדה מוזרקת השכבה המכילה את הטסיות אל האזור הבעייתי וכך מסייעת להחלמתו. הפלזמה המוזרקת, מכילה ריכוז גבוה מאוד של טסיות. התהליך כולו אורך כמספר דקות. ההזרקות מתבצעות תחת בקרת מכשיר אולטרה סאונד, כדי לזהות את אזור הפגיעה.ההחלטה לגבי כמות ההזרקות הנדרשות תלויה בסוג הדלקת ובחומרתה. הקלה צפויה להיות מורגשת תוך מספר שבועות לאחר ההזרקה
הפלזמה המוזרקת, מופקת מדמו של המטופל ומכילה ריכוז גבוה של טיסיות, המסייע בריפוי הדלקת ושיכוך הכאבמהם היתרונות בהזרקות PRP לטיפול בבעיות אורתופדיות?

הזרקות ה-PRP  מסייעות בפתרון של פגיעות חריפות וכרוניות ותורמות לריפוי התהליך הדלקתי ושיכוך הכאב. לאחר הזרקה ביולוגית של PRP  לא צפויות תופעות לוואי משמעותיות. האם עשויות להיות תופעות לוואי בעקבות ההזרקה?

לעיתים עלולה להתפתח תחושת כאב מקומית בעקבות ההזרקה, שתחלוף לרוב לאחר מספר ימים. במידה והמטופל סובל מכאבים חזקים, ניתן ליטול תרופות לשיכוך הכאב ולקרר את אזור ההזרקה. מי מתאים לטיפול באמצעות הזרקות PRP?

טיפול זה מתאים לכולם, למעט מטופלים הסובלים מחוסר או מתפקוד לקוי של הטסיות, אלה הסובלים מתהליך זיהומי בדם, מתהליך זיהומי מקומי באזור בו צריכה להתבצע ההזרקה , או למטופלים שסובלים ממחלה ממאירה גרורתית. בנוסף, לא מומלץ לבצע הזרקות PRP לנשים בהריון או בזמן הנקה. הכתבה בשיתוף עם ד"ר קונסטנטין קגסוב, מומחה בכירורגיה אורתופדית בתחומי כף הרגל והקרסול. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד.עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר קונסטנטין קגסוב השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים כאבים בכתף ובמרפק

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ניתוח כתף ארתוסקופיה רון 28/05/2020 22:34
 • היי ירון עברתי ניתוח בכתף -ארתוסקופיה- רציתי לשאול אותך למה אסור לבצע פעילות גופנית במשך שנה שלמה מרגע הניתוח? מה הסיבה ?

 • + הוסף תגובה
ניתוח כתף ארתרוסקופי דר' ירון סלע 28/05/2020 23:01
 • שלום רב רון, ותודה על פנייתך. ישנם ניתוחים שונים בכתף, הנובעים מפתולוגיות שונות בכתף. עלי לקבל אינפורמציה על סוג הפתולוגיה במקרה שלך אשר היוותה אינדיקציה לניתוח, מה הניתוח שבוצע, ומה התוכנית השיקומית שהוגדרה לך. אמירה מסוג "...אסור לבצע פעילות גופנית במשך שנה שלמה מרגע הניתוח"... היא כוללנית מידי. נא פרט. בריאות שלמה

 • + הוסף תגובה
שבר בכתף עם תזוזה קלה רחל 27/05/2020 13:06
 • אני בת 61 ביום ראשון נפלתי ברחוב ונלקחתי למיון על ידי בעלי עשו צילום כתף וכתבו בצילום שבר gt עם תזוזה קלה ושחר רו אותי הבחתה עם מתלה לא יכולה לתפקד בכלל כאבים עזים נוטלת טיפות אופטלגין וכדורי סולדיאר טראמל נראה לי .השאלה כמה זמן צריך להיות ככה עם המתלה כמה זמן החלמה מה הטיפול הנדרש לא הוסבר לי כלום בבית החולים אשמח לעזרה ויעוץ מה לעשות .תודה מראש

 • + הוסף תגובה
שבר בכתף עם תזוזה קלה דר' ירון סלע 27/05/2020 14:13
 • שלום רב רוחל, ותודה על פנייתך ! תחילה רחל, אני שמח בשבילך שהשבר המתואר לא חמור יותר. יש סוגים שונים של שברים סביב הכתף, וממה שתארת, המקרה שלך קל יחסית ולרוב, לא מצריך התערבות ניתוחית. כמומחה כתף, אני כמובן זמין לייעוץ וטיפול ישיר, אך לא דרך הפורום. הפורום עוסק בנושאים קולקטיבים עקרוניים כאינפורמציה לציבור הרחב. את מוזמנת לפנות אלי ישירות ויותר מאשמח לסייע במהירות. לרוב, שברים מהסוג המתואר מצריכים כ 6 שבועות של מתלה ליד על מנת לאפשר לשבר להתאחות. יש לבצע צילומי ביקורת לאורך התקופה ולוודא שאין תזוזה משנית בשבר. במידה ויש תזוזה לאורך הזמן, לעתים משנים אסטרטגיה והולכים לחדר ניתוח. אני מקווה שבמקרה שלך לא תהיה תזוזה לאורך זמן ותסתפקי בטיפול שמרני. לאחר התקופה הזו, לרוב מפסיקים שימוש במתלה ומתחיל השלב השיקומי הפיזיותרפי הנמשך מספר שבועות/חודשים... כל מקרה לגופו. לעתים יש בהמשך לברר עם בדיקת US לכתף , האם יש נזקים נלווים בגידים, בנוסף לשבר בעצם. יש לשקם בהדרגה את התנועה של הכתף, ויש לדעת מראש, בתיאום ציפיות ברור, שלא תמיד מוחזרת התנועה המלאה בכתף, ואף יתכן כאב ממושך. אאחל לך בריאות שלמה רחל, וחג שמח !

 • + הוסף תגובה
אנכונדרומה מלי 22/05/2020 14:19
 • כאבים בכתף בתוצאת mri חשד לאנכונדרומה בהומרס העליון בגודל 6 סמ אפשר הסבר??

 • + הוסף תגובה
אנכונדרומה דר' ירון סלע 24/05/2020 16:23
 • שלום רב מלי, ותודה על פנייתך ! אשמח לעזור מלי, אך ברשותך מספר שאלות לבירור ראשוני - 1. האם יש כאבים באזור? 2. האם הממצא היה מקרי והבירור המקורי היה לבעיה רפואית אחרת ? 3. בת כמה את ומה מצבך הרפואי הכללי ? 4. האם היה סיפור חבלתי ? 5. מה הטיפול שבוצע עד כה ? 6. מי בדק אותך , האם מומחה כתף או רופא אחר ? 7. האם בוצעו צילומי רנטגן ו/או US לאזור לפני ה MRI ? 8. האם יש רקע רפואי רלוונטי בעברך ? האם היית אצל מומחה אורטופד אונקולוגי בעבר ? ועוד ועוד... אנא ספקי לי מידע אודותייך מעבר לתיאור הלקוני, על מנת שאוכל לגבש דעה בנושא. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
אנכודרמה מלי 24/05/2020 19:53
 • שלום דר אכן יש כאבים באיזור נשלחתי לmri בעקבות הכאב בת 49 סובלת מפיברומיאלגיה וקרוהן.לא זכורה לי חבלה.. פשוט כאבים שהתחילו לפני 4 חודשים כרגע לא בוצע שום טיפול למעט פיזיותרפיה של גלי הלם (לפני ידיעה על הממצא) נשלחתי עי האורטופד.. ביצעתי אולטרסאונד שהיה תקין... לא ביקרתי אצל אורופד אונקולוגי... למרות שקראתי לגבי הממצא..טרם חזרתי לאורטופד -זמינות תורים...

 • + הוסף תגובה
אנכודרמה דר' ירון סלע 25/05/2020 19:20
 • חן חן על העדכון. כעת המצב קצת יותר ברור לי. כמובן, שללא בדיקתך, אינני יכול לבצע רפואה מכוונת מקרה בפורום קלקטיבי. בגדול אומר, וללא התחייבות למקרה שלך, שלרוב, ממצאים אלו בעצם הינם מקריים. לרוב , יש להשוות לצילומים בעבר ולראות האם היתה דינמיקה בגודל ומיקום. הבעיה היא, שלא תמיד יש בדיקות מהעבר להשוות אותן לממצא מההווה. הסיבה להתעיית עם אורטופד אונקולוגי היא שתחום זה זהו "לחם חוקם". זה אמנם לרוב נגע שפיר ולא מסוכן, אך אורטופד אונקולוגי יוכל לתת לך ההכוונה ובירור מקיפים ובחירת מסלול טיפול תואם לך. אאחל לך בריאות שלמה ובמהרה !

 • + הוסף תגובה
תטדה מלי 25/05/2020 20:47
בריאות שלמה דר' ירון סלע 26/05/2020 12:15

הצטרפו לאינדקס הרופאים!