ריפוי טבעי ללא תופעות לוואי: טיפול PRP בבעיות אורתופדיות

טיפול בהזרקות PRP משתמש במרכיבי הדם של המטופל, לפתרון בעיות אורתופדיות שונות. השיטה החדשנית תורמת לטיפול בתהליך הדלקתי ושיכוך הכאב: כיצד מתבצע ההליך ואילו בעיות מטופלות באמצעותו? כל המידע החיוני

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 19/08/2018


פלזמה מועשרת בטסיות דם או PRP, היא אמצעי טיפול חדשני המבוסס על דגימת דם שנלקחת מהמטופל עצמו.  במהלך ההליך, מסוננת דגימת הדם בעזרת צנטריפוגה, לצורך הפרדת טסיות הדם המצויות בדגימה. טסיות הדם מכילות פקטורים נוגדי דלקות, התורמים לתהליך ההחלמה העצמי של רקמות שונות. הזרקת הפלזמה העשירה בטסיות הדם, מסייעת בהאצת הריפוי של  הרקמה הדלקתית. אילו בעיות אורתופדיות מטופלות בעזרת טיפול PRP?

הזרקות ה-PRP מסייעות לטיפול במקרים של קרעים ודלקות בגידים, בשרירים וברצועות. טיפול זה יעיל מאוד לפגיעות חמורות, לרבות קרעים בגידים או ברצועות שסביב המפרקים והוא אף עשוי לסייע במצבים של שחיקת סחוסי המפרקים. מבין המצבים המטופלים בעזרת ההזרקות ניתן למנות קרע חלקי או מלא של גידי שרוול המסובב, דלקת בגיד הפיקה, מרפק טניס, נוירומה ע"ש מורטון ותהליך דלקתי באזור מפרק הירך (בורסיטיס).כיצד מתבצעות ההזרקות? 

דגימת הדם שנלקחה מהמטופל עוברת תהליך של סרכוז בצנטריפוגה מיוחדת, לצורך הפרדת שכבת הטסיות המצויה בדגימת הדם. לאחר ההפרדה מוזרקת השכבה המכילה את הטסיות אל האזור הבעייתי וכך מסייעת להחלמתו. הפלזמה המוזרקת, מכילה ריכוז גבוה מאוד של טסיות. התהליך כולו אורך כמספר דקות. ההזרקות מתבצעות תחת בקרת מכשיר אולטרה סאונד, כדי לזהות את אזור הפגיעה.ההחלטה לגבי כמות ההזרקות הנדרשות תלויה בסוג הדלקת ובחומרתה. הקלה צפויה להיות מורגשת תוך מספר שבועות לאחר ההזרקה
הפלזמה המוזרקת, מופקת מדמו של המטופל ומכילה ריכוז גבוה של טיסיות, המסייע בריפוי הדלקת ושיכוך הכאבמהם היתרונות בהזרקות PRP לטיפול בבעיות אורתופדיות?

הזרקות ה-PRP  מסייעות בפתרון של פגיעות חריפות וכרוניות ותורמות לריפוי התהליך הדלקתי ושיכוך הכאב. לאחר הזרקה ביולוגית של PRP  לא צפויות תופעות לוואי משמעותיות. האם עשויות להיות תופעות לוואי בעקבות ההזרקה?

לעיתים עלולה להתפתח תחושת כאב מקומית בעקבות ההזרקה, שתחלוף לרוב לאחר מספר ימים. במידה והמטופל סובל מכאבים חזקים, ניתן ליטול תרופות לשיכוך הכאב ולקרר את אזור ההזרקה. מי מתאים לטיפול באמצעות הזרקות PRP?

טיפול זה מתאים לכולם, למעט מטופלים הסובלים מחוסר או מתפקוד לקוי של הטסיות, אלה הסובלים מתהליך זיהומי בדם, מתהליך זיהומי מקומי באזור בו צריכה להתבצע ההזרקה , או למטופלים שסובלים ממחלה ממאירה גרורתית. בנוסף, לא מומלץ לבצע הזרקות PRP לנשים בהריון או בזמן הנקה. הכתבה בשיתוף עם ד"ר קונסטנטין קגסוב, מומחה בכירורגיה אורתופדית בתחומי כף הרגל והקרסול. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד.עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר קונסטנטין קגסוב השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, כאבים בכתף ובמרפק

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שבר בעצם הבריח אלעד זמיר 06/12/2019 12:23
  • שלום דוקטור. הילד בן 3 נפל מהמיטה וסובל מכאבים. עשינו צילום אך האבחנה אינה חד משמעית. מצרף תצלום: https://drive.google.com/file/d/14vajn2qjJxIYTPR6sK-SA-hzwtEX-pWJ/view?usp=drivesdk האם על פי הצילום מדובר בשבר? האם נדרש קיבוע? מה צפי התאחות השבר בגילאים האלו? תודה מראש

  • + הוסף תגובה
שאלההההההההההההההההההההה אדיר 05/12/2019 16:55
  • שלום ד"ר רציתי לדעת כמה זמן הרופא מחכה שהוא אומר לטפל בטיפול שמרני ? חצי שנה שנה? כמה זמן אחרי טראומה בכתף

  • + הוסף תגובה
קרע לברום עליון טל 05/12/2019 15:43
  • מה קורה דוקטור? מאובחן לי קרע בלברום עליון בלי ממצאים אחרים עשיתי פיזיותרפיה כמו שכול רופא אחר יגיד. זה רק מחמיר לי כואב לי ממש שאני מתחיל להזיז את המרפק ואת היד ממש , יש לי מלא קליקים והרבה פעמים נעילות חייב דחיפות לדעת מה לעשות אי אפשר כבר עם הכאבים האלה. היד שלי ממש לא יציבה בגלל זה באתי לרופא מלכיתחילה ורק החמיר לי ככול שניסיתי להתאמן על הכתף ולעשות פיוזתרפיה מה אתה ממליץ לעשות ? אני מטופל ברמבם חייב מענה יותר דחוף מאשר פעם בחודש.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!