חיסון ל- CMV בקרב נשים יכול להפחית תחלואת יילודים

חיסון ל- CMV בקרב נשים יכול להפחית תחלואת יילודים

כתבה פרסומית כתבת חסות

זיהום ב-CMV אצל העובר הוא אחת הסיבות השכיחות ביותר להפרעה בשמיעה, להפרעה קוגניטיבית ולהפרעות מוטוריות בילדים. במחקר זה נבדקה לראשונה יעילותו של חיסון נגד CMV בקרב 234 נשים. כקבוצת ביקורת שימשו 230 נשים דומות שקיבלו זריקת אינבו.

קראו עוד:   וירוס CMV בהריון – ממה להיות מודאגים, אם בכלל ; פענוח בדיקת נוגדנים ל-CMV ; הסכנות והסיבוכים של נגיף ה-CMV 

שנה לאחר מתן החיסון נמצא ש- 18 מהנשים שחוסנו ו- 31 מהנשים שקיבלו אינבו נדבקו בנגיף. יעילות החיסון היא 50%. בקרב הנשים שחוסנו נולד ילד אחד עם מחלת CMV ובקרב הנשים שלא חוסנו נולדו שלושה ילדים חולים.

ממחקר זה עולה, כי החיסון ל-CMV עשוי להפחית במידה ניכרת את תחלואת היילודים ב- CMV, אם כי לא לחלוטין.

The New England Journal of Medicine: Volume 360:1191-1199 March 19, 2009 Number 12
http://content.nejm.org/cgi/content/abstract/360/12/1191

[20/03/2009]

פורומים, הפלה, הפסקת הריון

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הפסקת הריון והפרשות רוני 21/11/2019 16:56
  • שלום, עברתי גרידה לפני שלושה שבועות שבוע 17 (הריון ראשון). סבלתי מדימומים שנמשכו שבוע, הפסקה של יומיים -שלושה וחזרה שוב של דימום שנמשך יומיים מלווה בכאבי וסת. מאז כבר כמעט שבוע וחצי יש לי הפרשות חומות שהופכות לצבע ורדרד. אשמח לדעת האם זה זה תקין בשלב הזה (יש לי תור אצל רופא עוד שבוע) והאם דימום וסתי יכול להגיע גם שבועיים אחרי הפלה או רק אחרי חודש? תודה מראש

  • + הוסף תגובה
הפלות חוזרות שואלת 20/11/2019 08:48
  • אחרי 3 הפלות רצופות עשיתי בדיקת קרישיות שיצאה תקינה. רופא הנשים ממליץ בכל מקרה לקחת מדללים עם קליטתי להריון נוסף. אשמח לדעתך בעניין.

  • + הוסף תגובה
הפלה והידבקויות Orit 20/11/2019 00:10
  • שלום, לפני חודשיים וקצת עברתי גרידה בשבוע 12+ לאחר שבשקיפות הבחינו בהמון מומים בעובר. לאחר הגרידה הדימום נחלש אך לא פסק. גם המחזור לא היה כפי שבעבר. (פחות ימים) לאחר חודש וחצי, מצאו שארית ברחם מהגרידה. היום עברתי היסטרוסקופיה כירוגית. כשהתעוררתי הרופא אמר שהוציא את השארית הקטנה אך לצערו יש הידבקויות ברמה בינונית שחוסמות את החצוצרות ולכן הרחם צר. הוא ניסה להסירן בקלות אך ללא הצלחה ולא היה אישור חתום ממני להוציאן כך שהניתוח הסתיים שם. הרופא המליץ לי לקחת גלולות למניעת הריון לחודשיים הבאים ואח"כ לחזור להיסטרוסקופיה אבחנתית ולבדוק האם ההידבקויות נעלמו או שמצא נצטרך עוד היסטרוסקופיה ניתוחית להוציאן. כמה שאלות.. מה תפקיד הגלולות והאם הגיוני לחכות חודשיים? (אוליי שרירית הרחם תתחזק?) האם זה מוכח מדעית שזה יכול לעזור לפרק הידבקויות? יש בי פחד גדול שככל שאני משאירה את ההידבקויות האלו יהיה לי קושי בכניסה להריון בעתיד. אשמח שתשפוך לי קצת אור ומה אני יכולה לעשות.. תודה🙏

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!