פיברומיאלגיה: מה גורם לתסמונת המסתורית?

היא נחשבת בעולם הרפואי כתסמונת ולא מחלה, פוגעת באלפי ישראלים, וגורמת לכאב מופשט בכל חלקי הגוף: מה גורם לפיברומיאלגיה והאם ניתן לטפל בה? כל המידע החיוני
כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 30/05/2019


פיברומיאלגיה, או דאבת שרירים היא תסמונת כרונית נפוצה הגורמת לכאב ברקמת החיבור ובשרירים. פיברומיאלגיה כוללת כאב כרוני מופשט, רגישות עזה בנקודות שונות בגוף בצירוף של עייפות ותשישות. פיברומיאלגיה היא מצב ראומטי, או במילים אחרות, מצב הגורם לכאב ברקמות הרכות או כאב מיופיסקי. תסמיני התסמונת יכולים להיות דומים לאלה המאפיינים דלקת מפרקים (ארתריטיס, arthritis ). עם זאת, שלא כמו דלקת פרקים, פיברומיאלגיה אינה גורמת לדלקת או לנזק לשרירים או למפרקים. התסמונת משליכה באופן ניכר על אורח החיים: החולים ממנה סובלים מפגיעה ניכרת בחיי העבודה, המשפחה והחברה. על פי המכון הלאומי לדלקת מפרקים, מחלות שרירים ושלד ומחלות עור (NIAMS), כ -5 מיליון מבוגרים בגילאי 18 ומעלה בארה"ב סובלים מפיברומיאלגיה, ו- 80-90% מחולי הפיברומיאלגיה הן נשים.


הגורם לפיברומיאלגיה אינו ידוע אך גורמי הסיכון להתפתחותה כוללים פציעה טראומטית, דלקת מפרקים שגרונית מחלות אוטו-אימוניות, כמו זאבת. בנוסף, קיים גם מרכיב גנטי המעלה את הסיכוי להתפתחות פיברומיאלגיה. למרות שמדובר בתסמונת חשוכת מרפא, תרופות מסוימות, טיפול התנהגותי וביצוע של תרגילים שונים עשויים להקל על הכאב. מה גורם לפיברומיאלגיה? 

הסיבה המדויקת להתפתחות של פיברומיאלגיה אינה ברורה. עם זאת, השערות עכשוויות בתחום הראומטולוגיה מציעות כי מקורה הוא בגירויים עצביים חוזרים המביאים לשינויים בפעילותם של הנוירוטרנסמיטרים במוח, שאמונים בין היתר על התרעה על כאב. למעשה, בקרב הסובלים מפיברומיאלגיה, קולטני הכאב הופכים לרגישים מדי ויוצרים תגובת יתר מתמשכת לסימני הופעת כאב. 


קיימים מגוון גורמי סיכון אפשריים להתפתחות התסמונת, בהם אירוע פיזי או נפשי טראומטי, כמו תאונת דרכים, פציעות חוזרות ונשנות, דלקת מפרקים שגרונית או מחלות אוטואימוניות, כמו זאבת, בעיות במערכת העצבים המרכזית ועוד. פיברומיאלגיה עשויה להיות גם מצב תורשתי ולמעשה נשים בעלות קרוב משפחה הסובל מהתסמונת מצויות בסיכון מוגבר ללקות בה בעצמן. כמו כן, אלה הסובלים ממחלות ראומטיות אחרות נמצאים גם הם בסיכון.מהם התסמינים האופייניים לפיברומיאלגיה ?

התסמין המרכזי של פיברומיאלגיה הוא כאב כרוני ומופשט, המורגש בכל חלקי הגוף. הכאבים משפיעים על כל מערכת השרירים, המפרקים והשלד, ויורגשו במיוחד באזור הצוואר והגפיים. הסובלים מפיברומיאלגיה אינם חשים הקלה בכאב בזמן מנוחה, ולרוב הכאבים יחמירו בשעות הלילה ועם היקיצה. בנוסף, קיימת רגישות ללחיצות ב-18 נקודות שונות בגוף שהוגדרו וכוללות את העורף, האזור שבין השכמות, הכתפיים, הצד הקדמי של הצוואר, רום החזה, אחורי המרפקים, צידי המותניים והחלק הפנימי של הברכיים. 


פיברומיאלגיה גורמת פעמים רבות גם להפרעות שינה, בהן קשיי הרדמות ושינה שאינה איכותית ומלווה ביקיצות רבות במהלך הלילה. בנוסף הסובלים מהתסמונת יחושו תשישות ועייפות גם במהלך שעות היום. סימפטומים נוספים כוללים כאבי ראש, סחרחורות, חרדה או דיכאון וקשיי ריכוז. חלק מהחולים מתלוננים גם על בעיות שונות הקשורות למערכת העיכול, לרבות, כאבי בטן, שלשולים ועוד. 
התסמין העיקירי לפיברומיאלגיה הוא כאב מופשט וכרוני המורגש בכל חלקי הגוף 
איך ניתן לאבחן ?

אבחון פיברומיאלגיה עשוי להיות מתמשך, זאת עקב דמיון בין הסימפטומים המאפיינים את התסמונת ותסמינים השכיחים במצבים אחרים. על כן, לפני אבחון פיברומיאלגיה יש לשלול מצבים אחרים. סיבה נוספת שעשויה להביא לעיכוב באבחון כי לא קיימות בדיקות מעבדה לאישושה. 


אישור האבחנה של פיברומיאלגיה יתבצע בעיקר על סמן בדיקות פיזיות ותיאור הסימפטומים מהם סובל המטופל. כאב מופשט הנמשך מעל לשלושה חודשים ומורגש בכל הגוף, בעיקר ב-11 נקודות מתוך 18 הנקודות המוגדרות, יהווה אינדיקציה מרכזית לפיברומיאלגיה. בנוסף, עייפות קיצונית, תלונות על שינה לא מספקת ובעיות קוגניטיביות, הנמשכות יותר מ-3 חודשים עשויות להוות עדות לה. הרופא יבצע בדיקות דם שונות, כמו בדיקת תפקודי בלוטת התריס כדי לשלול מחלות אחרות שיכולות לגרום לסימפטומים דומים. מהן דרכי הטיפול בפיברומיאלגיה?

פיברומיאלגיה יכולה להיות קשה לניהול. בשל העובדה שמדובר בתסמונת, כל חולה יחווה סימפטומים שונים, ועל כן תכנית טיפול מותאמת אישית היא חיונית. הטיפול עשוי לכלול, בניית תכנית אימון גופני, דיקור, פסיכותרפיה, טיפול התנהגותי, טיפול כירופרקטי ועוד. בנוסף הטיפול יכול לכלול מינון נמוך של תרופות נוגדות דיכאון, למרות שאלה אינן מומלצות כקו הטיפול הראשוני. טשנים הסובלים מפיברומיאלגיה צריכים להיות בליווי צמוד של הרופא המטפל, כדי למצוא את האלטרנטיבות הטיפוליות לקבלת תוצאות מיטביות ולהקלה בסימפטומים השונים. 


טיפול תרופתי

תרופות שונות עשויות להיות מומלצת לטיפול בסימפטומים מסוימים. אלה עשויות לכלול משככי כאב ללא מרשם. למרות זאת, מסמך  על ידי ה-  (EULAR (uropean League Against Rheumatism  ב-2016, המפרט את הקווים המנחים לטיפול בפיברומיאלגיה, קבע כי מומלץ להימנע משימוש בתרופות נוגדות נדלקת לא סטרואידיות לטיפול בפיברומיאלגיה. מנגד, תרופות נוגדות דיכאון עשויות להקל על תחושת הכאב. עם זאת, צוין גם כי יש להימנע משימוש קבוע בתרופות אלה בשל השפעותיהן השליליות על הגוף. תרופות אלה ניתנות בהנחיית הרופא המטפל בלבד, ויש ליידעו על שימוש בתרופות אחרות כדיי למנוע תופעות לוואי כתוצאה מתגובות בין תרופתיות.


פעילות גופנית 

שילוב של אימונים אירוביים ואימוני סיבולת או כוח, נקשר לירידה בכאב, ברגישות, בנוקשות ושיפור השינה, בקרב מטופלים מסוימים הסובלים מפיברומיאלגיה. אם פעילות גופנית נמצאה כמסייעת בשיפור התסמינים, חשוב לשמור על שגרת אימון עקבית כדי לראות התקדמות בהקלה על הכאב. אימון עם מאמן אישי או עם חבר יכולים לסייע בהתמדה. 


דיקור

מחקר מסוים מצא כי שימוש בדיקור כקו הטיפול הראשון בחולים הסובלים מפיברומיאלגיה הוכח כיעיל בכל הנוגע להקלה בכאב, זאת בהשוואה לטיפול פלסבו. השיפור כתוצאה מהטיפול נמשך כשנה אחת. מספר המפגשים הנדרשים היה  תלוי בסימפטומים ובחומרתם.


מחקר נוסף מצא כי אחד מכל חמישה אנשים הסובלים מפיברומיאלגיה, השתמש בדיקור תוך שנתיים ממועד האבחון. החוקרים הגיעו למסקנה כי טיפול זה עשוי להביא לשיפור ברמת הכאב. 


טיפול התנהגותי

שינוי התנהגותי הוא סוג של טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT) שמטרתו להפחית התנהגויות שליליות, מתח או כאב, ולהגביר את ההתנהגויות החיוביות והמודעות. הוא כולל לימוד של מיומנויות התמודדות חדשות ותרגילי הרפיה.עדיין מתלבטים? להתייעצות עם שירות אינפומד מחקר אישי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים טיפול בכאב

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כאבי פרקים - רימון אמיר 07/04/2020 15:14
 • שלום דוקטור, אני סובל מכאבים בעיקר באצבעות הידיים אולם הם מופיעים במפרקים שונים בגוף. הכאבים מתבטאים בחוסר יכולת לכופף אצבעות והתנפחות. נבדקתי אצל ראומטולוג ונשללה דלקת פרקים. הדבר היחיד שמסייע להעלים לחלוטין את הכאבים הוא אכילת רימונים. לוקח כ-12 שעות עד שמשפיע אבל עובד כמו קסם. אם אני מפסיק לאכול רימונים הכאבים חוזרים תוך פחות משבוע. עכשיו שנגמרה עונת הרימונים הכאבים חזרו. אשמח לעזרה או הפנייה בנושא תודה רבה

 • + הוסף תגובה
כאבי פרקים - רימון מר גבעון פלד 07/04/2020 16:29
 • אני מכיר את תרופות העבר המדברות על אכילת רימון. אין לי מה לאמר לך למעט לברר האם ניתן להשיג גרגירי רימון קפואי/משומרים וכו או תמציות רימונים/כרודי תוסף רימון וכו. אם זה עוזר לך... מעולה. בריאות וחחג שמח.

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה צד ימין ושמאל בעת נשימה עמוקה אליאור 17/10/2012 00:39
 • 3 ימים סובל עם כאבים בחזה בצד ימין ושמאל בעת שאני נושם נשימה עמוקה מרגיש כאבים כמו סכינים בצד ימין ושמאל של החזה מה זה יכול להיות? ממה זה נובע? האם יש לזה טיפול?

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה מר גבעון פלד 17/10/2012 06:44
 • ראשית באם לא היית בבדיקות כלליות לאחרונה הייתי ממליץ לגשת לרופא שלך לשם כך. מעבר לכך, לרוב לפי תאורך הכאב בעת נשימה הינו תולדה של אחד מכמה שרירים המשתתפים בנשימה וניתן להפסיק את הכאב בטיפול נכון בהם. לשם הבנת העניין יותר אשמח לדעת: 1. האם יש כאב במנוחה מוחלטת? בשינה? 2. האם הכאב מעיר אותך משינה? 3. האם אתה מבצע פעילות גופנית כלשהיא המעלה דופק? 4. מה גילך, גובה ומשקל גופך. אשמח לתת לך פרטים נוספים בהתאם לתשובתך

 • + הוסף תגובה
כאבים חזקים בצלעות בצד ימין למטה טל 17/11/2012 01:10
 • שלום רב, יש לי כאבים חזקים בצלעות בצד ימין למטה. הכאב מתחזק בתנועה ובמעבר משכיבה לישיבה ולהפך. לקחתי כדור נגד כאבים שלא עזר. קצת רקע: הייתי מצוננת עם שיעול יבש, אני רוכבת על אופניים, מעשנת (קצת), הכאב מעיר אותי משינה, הגובה שלי 1.69 ואני שוקלת 51. ממתינה לתגובה, טל

 • + הוסף תגובה
כאב בצלעות מר גבעון פלד 17/11/2012 07:10
 • בתאור שלך יש מספר דברים היכולים להעיד על קיצור שריר בטני. שיעול יכול לייצר נקודות טריגר על שרירי הבטן והם עלולים להכאיב במעבר בין תנוחות. הייתי ממליץ לך טיפול בהתאם המטפל בנקודות טריגר.

 • + הוסף תגובה
תודה רבה טל 17/11/2012 09:25
כאבים חזקים בצד ימין למטה קארין 14/01/2013 14:05
 • אני בת 13 וחצי ויש לי כאבים חזקים בצד ימין למטה מרוב הכאבים קשה לי ללכת ולשבת מה עושים במצב כזה?

 • + הוסף תגובה
כאבים בצד ימין למטה מר גבעון פלד 14/01/2013 15:24
 • חסרים המו פרטים על מנת לתת לך מידע, את מוזמנת להתקשר או לשלוח בפורום את הפרטים המלאים כגון היכן הכאב בדיוק, האם גם בשכיבה כואב, איך התחיל, האם היו ארועים של נפילות, שברים או אחר בעבר ועוד

 • + הוסף תגובה
המשך לשאלה לגבי כאבים בצד ימין קארין 14/01/2013 20:37
 • הכאבים נימצאים בצד ימין בבטן למטה יש לי כאבים שאני הולכת יושבת יושנה .הכאב התחיל ליפני חמישה ימים והוא לא ניגרם מימכה או משהוא זה פתאום בבוקר אחד שקמתי ומאז זה לא מפסיק ויש לי כאבים חזקים

 • + הוסף תגובה
כאבים בצד ימין מר גבעון פלד 15/01/2013 08:34
 • מתאורך המצורף הייתי ממליץ להבדק על ידי רופא המשפחה שלך. סביר להניח כי אין משהו דרסטי אך כאב כזה צריך לראותו ולבודקו פיזית.

 • + הוסף תגובה
איך אתה רושם לא דרסטי חולק עליך ראשית צד ימין נמצא התוספן כליות מעיים ותוספתן יכול להיות מאוד דרסטי אני ועוד שאני מכיר כמעט מתו אם לא הגיעו בזמן לביח אסי10 31/05/2013 17:08
 • איך אתה רושם לא דרסטי חולק עליך ראשית צד ימין נמצא התוספן כליות מעיים ותוספתן יכול להיות מאוד דרסטי אני ועוד שאני מכיר כמעט מתו אם לא הגיעו בזמן לביח

 • + הוסף תגובה
כאבים מר גבעון פלד 31/05/2013 19:46
 • ראשית אני שמח כי אנשים קוראים ומגיבים אני בעד מחשבה וחקירה. שנית ולעניין, אכן כפי שהמלצתי לגולשת עליה לגשת ולהבדק. אין טעם וצורך להלחיצה זה לא יעזור לעניין, בטח ובטח שבמקרה של כאב מתגבר כמו אפנדיציט ושאר כאבים שהתייחסת אליהם היא לא תשב על המחשב כי אם תרוץ להבדק. מעבר לכך וזאת השקפתי בפורום זה, המקרה הוא לפני כחמישה חודשים, אני משתדל לענות לכל שאלה תוך כמה שעות (גם לך ואתה יכול לבדוק אותי בעבר) על מנת לתת מענה מהיר אך גם על מנת לשלוח את מי שצריך כמו בחורה זו להבדק. תודה על הביקורת.

 • + הוסף תגובה
כאבים בגב תחתון ימין אילנה 06/07/2013 13:25
 • היי רציתי להגיד שאני שמחה שאתה עונה גם לאלו שיש להם ספק , לי יש כאבים בגב תחתון למטה שמקרין גם לעמוד שידרה וגם יש להם נטיה כמו דופק זה הולך ומתחזק בנקישה על עמוד השידרה או באחד מהאסורים הקרובים ,מה אתה חושב ? תודה אילנה

 • + הוסף תגובה
כאבי גב תחתון מר גבעון פלד 06/07/2013 20:43
 • כאבי גב תחתון במרביתם קשורים למערך הרקמות הרכות של הגוף מבחינת הכאב והפגתו. על מנת להיות יותר ממוקד אשמח להבין: הכאב הוא בגב תחתון ומקרין לאן בדיוק? כמה זמן יש לך את הכאב? האם הכאב מופיע גם במנוחה מלאה.

 • + הוסף תגובה
כאבים ביד שמאל בעת התעטשות אורי ויזל 03/07/2016 09:04
 • שלום, מאתמול אני מתעטש בלי סוף, עקב אלרגיה, אך עם הזמן לקראת אחר הצהריים, בעת ההתעטשות החלו לי כאבים עזים ביד שמאל באזור שריש הדו ראשי אך הכאב כאילו היה בעצם הזרוע העליונה, מרגיש כמו סכין למשך 7-10 שניות בכל עיטוש...

 • + הוסף תגובה
כאב ביד שמאל בעיטוש מר גבעון פלד 03/07/2016 12:57
 • תאורך מוכר ונוצר לרוב משימוש רב של שרירי נשימה ושרירים צוואריים. יש לטפל באלרגיה על מנת לשלוט בה ובמקביל או שהכאב יחלוף או שיהיה צורך הבטיפול של טריגר פוינט טראפי, טיפול בנקודות הטריגר של שרירי הגוף.

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה בצד ימין amaryllis 06/05/2017 21:24
 • יום רביעי ה-3.4.17 הייתה לי תאונה.ישבתי מאחור חגורה כמובן.ורכב מאחורינו נתן מכה למכונית.לא הרגשתי את הכאבים תיכף רק אחרי שעה בערך.יש לי כאבים בצד ימין של החזה.האם יש מקום לדאגה .מה ניתן לעשות?

 • + הוסף תגובה
כאב לאחר תאונה מר גבעון פלד 07/05/2017 11:10
 • בכל כאב לאחר תאונה קטנה כגדולה אני ממליץ לגשת לבדיקות רפואיות. ראשית קורה ולא מעט שמתחילות בעיות הקשורות לתאונה כמה שעות ולעיתיפ אפילו חודשים אחרי וחשוב לטפל בהקדם וזאת רק באמצעות איבחון. שנית גם עבור הביטוח שלך במקרה ויהיה צורך לטיפול לצורך הכיסוי אתה חייב איבחון רפואי. מעבר לזאת גם ברמה הכללית רצוי לגשת לטיפול לאחר תאונה בכל כאב שנוצר, לרוב בתאונות קלות אין סיבה לדאגה ואולי יש צורך בטיפול ברקמה רכה בסגנון של טריגר פוינט או עיסוי רפואי.

 • + הוסף תגובה
כאב גב צד ימין התחיל בגב עליון והשתרע על השכמות ואיפה שהצלעות ליאם 19/12/2018 09:07
 • שלום רציתי לדעת מה אפשר לעשות אם כאבי תופת בגב צד ימין שהתחיל מגב עליון והחל להשתרע על כל צד ימין כולל ליד הצלעות וטיפה גב תחתון. הכאב צץ פתאום לאחר שנפלתי בעת משחק כדורגל (כנראה נפלתי לא טוב), וכבר שלושה ימים לא עובר. שם משכות נח הרבה אבל לא משנה באיזה תנוחה אני (שכיבה עמידה ישיבה) זה עדיין כואב. אני מטר 1.67 כיתה ט שוקל 53.5 ורציתי לדעת מה אוכל לעשות לגבי זה

 • + הוסף תגובה
כאב קבוע בכל תנוחה מר גבעון פלד 19/12/2018 12:03
 • כל עוד הכאב משתנה בתנוחות או בין שעות היממה לרוב כמה ימים וזה יעבור. אתה מתאר כאב קבוע שהייתי ממליץ לך לגשת לצילום עבורו.

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה כאבים בחזה 01/09/2013 00:21
 • היי אני בת 24 וכבר דיי הרבה פעמים קורה לי שאני נמצאת בזמן מנוחה (יושבת לראות טלוויזיה ) כאשר יש לי כמו לחצים בחזה בצד שמאל, כמו דקירות חזקות שנמשכות כמה דקות ספורות , ובזמן האחרון זה נהיה כאב ודקירות גם בצד הימני של החזה בו זמנית. אודה לעזרתך מה זה יכול להיות? ( אני מעשנת - לא כבד בשנתיים האחרונות)

 • + הוסף תגובה
כאבים לאחר ניתוח Hadash 26/10/2013 08:31
 • שלום. אני בת 39, ועברתי ניתוח להסרת התוספתן לפניי חמישה ימים. אין ליי כאבים כלל באיזור הניתוח יש לי כאבים חזקים במותן ימין, מתחת לצלע הגב בצד ימין וצואר ימני. האם אלו כאבים שקשורים לניתוח או ש״זכייתיי״ בבעיה חדשה? הכאבים חזקים מאוד בבוקר לאחר שנת הלילה, ועמומים. במהלך היום. הכאב הוא דקירה שמקשה לנשום נשימה עמוקה וארוכה

 • + הוסף תגובה
כאבים לאחר ניתוח מר גבעון פלד 27/10/2013 06:43
 • כאבים לאחר ניתוח הינם דבר שכיח. הגוף עבר טראומה ומגיב. למרות שהניתוח עבר חלק והכל תקין מבחינת הגוף יש תגובה לרוב של מערכת השרירים המשמשת גם כמערכת הגנה וננעלת באזורים המורגשים על ידיו כ"רגישים" ומייצרים הקרנות כאב. תאורך אופייני לכך, כאב המתגבר בלילה ו/או בבוקר ונחלש/נעלם במהלך היום. המלצתי היא ראשית ותמיד להיות במעקב רפואי על ידי הרופא המנתח ובנוסף לגשת לאבחון על ידי מטפל תנועתי-יצבתי מתחום השיקום האורטופדי/טריגר פוינט טראפי.

 • + הוסף תגובה
תודה Hadash 27/10/2013 07:17
 • תודה על התשובה המפורטת בהחלט אפנה לרופא המנתח זה פשוט הדאיג אותי

 • + הוסף תגובה
כאבים מתחת לחזה בצד ימין הולכים ובאים רחל 19/10/2016 08:08
 • יש לי כאבים בחזה בצד ימין כשאני שוכבת הכאבים הולכים ובאים לאחר שהתעוררתי כל כמה דקות רציתי לדעת מה זה ממתינה לתשובה תודה.אתמול כאלתי חטיף חריף וכאבה לי הבטן קצת.

 • + הוסף תגובה
כאבי חזה באים והולכים מר גבעון פלד 23/10/2016 07:03
 • ראשית הייתי בחופשה כך של עניתי בפורום מספר ימים. מאחר ועברו 3 ימים...האם הכאב ממשיך?

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה איתי 24/01/2014 22:22
 • אני בן 11 ויש לי כאבים בחזה בצד ימין למטה בכל נשימה עמוקה האם אני צריך להילחץ והאם זה מסוכן?

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה בגיל 11 מר גבעון פלד 25/01/2014 17:56
כאבים חזקים בעת נשימה אמיר 19/10/2014 15:41
 • 4 ימים סובל עם כאבים קצת מתחת לחזה בצד ימין בעת שאני נושם נשימה עמוקה מרגיש כאבים כמו סכינים בצד ימין ובאמצע מה זה יכול להיות? ממה זה נובע? האם יש לזה טיפול? יש כאב במנוחה מוחלטת וגם לפני שינה ותוך כדי שינה זה מעיר אותי. לא מבצע פעילות גופנית עברתי ניתוח בקע טבורי לפני כשבועיים.

 • + הוסף תגובה
כאב חזק מאוד מתחת לשד הימני הופיע במנוחה בזמן שינה כאב חזק מאוד בצד ימין מתחת לשד 13/02/2016 20:05
כאב בשינה? מר גבעון פלד 14/02/2016 11:01
כאבים בחזה צד שמול אלי 26/02/2016 19:13
 • שלום אני בן 30 אני סובל מכאבים בחזה צד שמול חודש ימים כמו דקרות ממש בחזה צד שמול גם שאני עולה כמו 20 מדרה אני נושם בקושי מתעיף גם זה מפחיד אותי האם אפשר להדריך אותי מה לעשות בבקשה

 • + הוסף תגובה
כאב בחזה שמאל מר גבעון פלד 27/02/2016 20:19
 • הייתי משח למספר פרטים אישיים לפני ההמשך של תשובתי. 1. גיל, גובה ומשקל 2. האם אתה פעיל גופנית? 3. האם היית בבדיקות לשלילת בעיות לבביות.

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה בעת נשימה אורכה אלי מרדכי 24/09/2016 18:05
כאב בחזה שמאלי מר גבעון פלד 30/10/2016 11:05
 • תודה על הפרטים אך לא רשמת לי אם אתה פעיל גופנית. אם אתה בריא ו 20 מדרגות גורמות לכאב אתה צריך לפנות לביקורת פיזית רפואית..

 • + הוסף תגובה
כאבים ממש ממש חזקים בצד ימין של הבטן מאיה צדוק 03/03/2018 14:45
 • היי, קוראים לי מאיה אני בת 13 וחצי כואב לי ממש בצד ימין של הבטן כואב לי לנשום כואב לי לקום ולשבת ולעשות פעילויות נוספות כשאני בולעת (רוק אוכל וכל זה) אז אני מרגישה סכינים כשאני ישנה אני לא מרגישה כלום וכשאני קמה אני לא יכולה לזוז מה אני עושה?

 • + הוסף תגובה
כאבים חזקים מר גבעון פלד 03/03/2018 21:18
 • שלום מאיה. אני מקווה דבר ראשון שפנית ושיתפת את ההורים שלך. כאבים מהסוג שתיארת בגיל צעיר כל כך צריכים בדיקה פיזית אצל רופא. אם מסיבה כלשהיא אינך יכולה לפנות למישהו אחר, אנא תודיעי לי ואדאג ליצור איתך קשר.

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה בצד שמאל בעת נשימה אילה 17/07/2018 13:17
 • שלום. כואב לי כבר יומיים בצד שמאל ומתגבר כשנושמת זה כואב יותר בשכיבה.כשאני שוכבת על צד שמאל זה ממש כואב. אני לא מצליחה לישון בלילה מרוב כאבים

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה בצד שמאל מר גבעון פלד 17/07/2018 19:30
 • האם הכאב מתגבר בפעילות קלה כגון עליית מספר מדרגות? ואשמח לפרטים של גיל, גובה, משקל ובעיות קע בעבר או בהווה.

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה על בסיס יומי כולל בטן וגב ביאטריס 26/08/2018 08:59
 • היי אני נתקלתי בפורום כאן ואני חווה אותו דבר. כבר שנתיים וקצת אני חווה כאבים באיזור החזה בעת נשימות עמוקות (וכאבי בטן וגב) הכאבים היו פעם בחודש חודשיים לעיתים רחוקות. לאחרונה בחודשיים האחרונים אני סובלת מכאבי חזה על בסיס *יומי* בעת נשימות עמוקות או סתם ככה אם אני עושה פעילות מסוימת רקע על עצמי. בת 19 וחצי גובה 1.55 משקל 52 הכאבים תוקפים אותי בכול מצב גם בזמנים רגועים וגם במצבים עם רגש יתר וגם אחריי פעילות גופנית. בלילה אני נתקפת גם אם אני שוכבת. בזמן שינה אני לא נתקפת בדרך כלל. כן במנוחה של לפניי שינה או בין לבין. אני חווה המון סחרחורות לפני שינה ואחריי השינה. הפעילות גופנית שאני מבצעת הינה הליכות שיכולות להימשך בין שעה ל4 שעות כולל ריצות מדיי פעם, וריקודים של שעה עד שעה וחצי, לעומת איך שזה נראה אני לא מאמצת את עצמי יותר מדיי. הייתי כמה וכמה פעמים אצל רופא משפחה ונשלחתי הביתה לאחר בדיקות לחץ ובדיקות דם ושתן בטענה "שהכול בסדר" ומסרבים לשלוח אותי לבדיקות נוספות. אני סובלת עד לרמה של בכי וקושי להמשיך בחיי כרגיל ואין לי למי לפנות.

 • + הוסף תגובה
כאבי חזה ובטן מר גבעון פלד 26/08/2018 10:40
 • שלום לך. אכן אני נשאל פעמים רבות בפורום על נושא זה. כאבי חזה ממקור לא ברור, נפוץ. לרוב הבעיה היא מקור שרירי, נקודות טריגר באחד או יותר משרירי הצוואר או הגב העליון המייצרים הקרנות לחזה. האזור הרגיש מייצר פחד ולחץ ואז נכנסים למעגל שלילי המלבה את עצמו ולאורך זמן הכאה עלול להחמיר ולהתגבר. החשוב הוא לבצע ביקורות רפואיות לשלול בעיות לבביות ואחרות שעלולות להיות אקוטיות ואם הכל תקין כפי שתיארת והכאב חוזר או מחמיר ניתן לטפל באמצעות טריגר פונט טראפי. כאבי בטן לרוב מתלווים כתוצר לוואי של הלחץ. ממליץ לך לפנות לטיפול הטריגר פוינט טראפי.

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה רפאל 13/09/2018 22:43
 • אני בן 15 ובכיתה ה׳ כבר הרגשתי כאילו הצלעות בצד השמאלי שלי מקבלות עיקום, לא עשיתי דבר. בכיתה ז-ח כבר שמתי לב לגמרי שיש לי עיקום גדול מאוד, הלכתי אל אבא שלי ואמרתי לו שאני קצת דואג בנוגע למצב הבריאותי שלי אז הוא לקח אותי לרנטגן והמצלם אמר שזה איך שהגוף שלי בנוי (לא האמנתי לא כמובן...) לא עשיתי דבר. ולפני שבוע הרגשתי כאבים חזקים מאוד מאזור הצלעות בצד השמאלי שלי ובכל פעם שנשמתי הרגשתי כאילו דוקרים אותי בחזה, לא עשיתי דבר. והיום לפני שעה הרגשתי את אותה תופעה עוד פעם אבל הפעם בממדים יותר חזקים, הלכתי אל אמא שלי היא נתנה לי טיפים איך להעביר את הכאב לזמן מוגבל כי אני צריך לישון ואין מה לעשות שיעזור עכשיו אבל אני חושש שהתופעה הזו תחזור בעתיד ותסכן את המצב הבריאותי שלי. מה אני אוכל לעשות?

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה מר גבעון פלד 15/09/2018 10:14
 • אתה מתאר בעיה מתמשכת עם סממנים של שינוי מבני. המלצתי החמה היא לגשת שוב לבדיקות וצילומים ולהתייעץ בנושא פעילות גופנית מתאימה וטיפולי רולפינג

 • + הוסף תגובה
לחץ בחזה קורל 20/01/2019 23:24
פרטים מר גבעון פלד 10/02/2019 12:40
 • לצערי מערכת הפורום ערבבה לי בין הודעות כך שאיני יכול לחבר את התשובות להודעה המקורית, אשמח שתחזרו עליה עם הפרטים החדשים שכתבתם

 • + הוסף תגובה
האם עלי לדאוג? נננננ02 09/02/2019 22:08
פרטים מר גבעון פלד 10/02/2019 12:40
 • לצערי מערכת הפורום ערבבה לי בין הודעות כך שאיני יכול לחבר את התשובות להודעה המקורית, אשמח שתחזרו עליה עם הפרטים החדשים שכתבתם

 • + הוסף תגובה
אותם כאבים עדיי 18/02/2019 08:45
 • שלום , יש לי כאבים בצד ימין מתחת לצלעות באים והולכים שדוקרים קצת . הם באים לעיתים קרובות . יש לי כאבי בטן בכללי שהם תמידים , עצירות קבועה, לא מצליחה להבחין אם זה משהו לא נכון שאני אוכלת או רגישה אבל את זה היו רואים בבדיקות דם. אני מרגישה כל הזמן עייפות . יש לי גם צינון קבוע ( אולי אלרגיה אין לי סינוסיטיס כרונית או משהו בדקתי.. ) זה כאבים שיש לי הרבה שנים אז אני מניחה שלמזלי זה לא חמור . אך אני אשמח לדעת איך יכולים לטפל בזה. חוץ מזה רקע שלי : בת 19 , לא עושה הרבה פעילות גופנית, לא מעשנת. הלכתי לבדיקות דם , קולונוסקופיה , גסטרוסקופיה, בדיקת הליקובקטר פילורי, אולטרסאונד. הכל תקין.

 • + הוסף תגובה
כאבים מר גבעון פלד 18/02/2019 15:00
 • דבר ראשון תנסי לראות אם יש כאבים אחרי מאכל מסויים, את עלולה להיות רגישה, אפילו למשל למחמצת. מעבר לכך לאור הבדיקות שעשית והתאור של הכאבים המשתנים את יכולה לגשת לאיבחון וטיפול אצל מטפלים מתחום השיקום האורטופדי. זה יכול לעזור לחלק מהסימפטומים לא לכולם.

 • + הוסף תגובה
כאבים לאמא שלי בצד הימני התחתון של החזה יוצא מהגב... אמא טוענת שזה קורה לה השינה וגם מעיר אותה מהשינה.. לא במצב של מנוחה ולא במהלך היום בעיקרון.. בכאב מתחיל כאילו מהגב העליון ועובר לבית החזה הימני מתחת לשד.. וגורם לה לשינויים (גרבסים) שיש את הכאב.. אשמח לדעת מה עושים.. עופר 01/04/2020 11:21
כאב בחזה מר גבעון פלד 01/09/2013 12:23
 • לשם הזהירות הייתי פונה לבדיקה כללית אצל הרופא שלך. מעבר לכך במקרים רבים הופעת תסמינים אלו, כאב בחזה, הרדמות או נימול או כאב ביד, כאבי צוואר וכאבים בחזה מקורם בנקודות טריגר על גבי מערך השרירים של פלג גוף עליון. לאחר שלילת בעיה חמורה יותר אצל רופאך הייתי ממליץ לך על טיפול בגישה הטריגר פוינט טראפי.

 • + הוסף תגובה
כאבים ליאור 19/09/2013 12:50
 • שלום לפניי שבועיים שיחקתי כדורגל ובעטו לי טיל לחזה יום למחרת התחילו לי כאבים בחזה בכול פעם שאני נושם עמוק יש לי כאבים בצד ימין מתחת לצלע האם זה בגלל המכה בחזה ?וזה עובר

 • + הוסף תגובה
כאב בחזה מר גבעון פלד 20/09/2013 08:23
 • בהחלט כאב כתוצאה ממכה חזקה הוא תוצאה שכיחה של התכווצות הגנתית של מערך השרירים של הגוף. אם זה כואב מזה שבועיים גש לטיפול או לבדיקה.

 • + הוסף תגובה
כאבים וחירחור בצד ימין של הצלעות למטה בעת נשימה רחלי 20/09/2013 14:13
 • אני בהריון בשבוע הרביעי. אני סובלת מגירוי יתר שחלתי. לפני שבוע התחילו כאבים בצד ימין של הצלעות למטה בעת נשימה. הכאבים חלפו לאחר יומיים בערך וחזרו שוב אתמול בלילה בעצמה חזקה יותר ונוסף גם רעש של חירחור כל נשימה (כמו רעש של נוזל שנכנס ויוצא). זה ממש הפריע לי לישון. לא הצלחתי למצוא תנוחה בה לא היה כאב. אני ממש דואגת. מה זה יכול להיות? תודה

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה וחרחור בהריון מר גבעון פלד 20/09/2013 23:33
 • לילה טוב. במיוחד עקב היותך בהריון לא הייתי מנסה לתת לך מענה אינטרנטי. גשי להבדק בבקשה.

 • + הוסף תגובה
כאבים גבי 21/11/2013 13:22
 • אני סובל מכאבים בצד ימין מצחת לחזה מאחורי הצלעות,כשאני נושם עמוק,מה זה יכול להיות !?

 • + הוסף תגובה
כאבים בצלעות מר גבעון פלד 21/11/2013 16:16
 • אשמח לנסות לתת לך מענה אך אצטרך יותר פרטים. בן כמה אתה, האם עברת אירועים של פציעות או ניתוחים בעבר, האם קיבלת מכה בחזה או בגב לאחרונה וכל מידע שיכול להיות רלוונטי.

 • + הוסף תגובה
כאבים חזקים בגב תחתון ובו זמנית בצד ימין למטה MARGOL 25/08/2014 13:40
 • מזה חודש ימים אני סובלת מכאבים בגב תחתון ובצד ימין למטה.בלילה אני ישנה בסדר בסך הכול אך ביום כאבים ממש בחודש מאי עשיתי סיטי בבטן תחתונה ועליונה והסיטי נימצא תקין.אתמול עשיתי בדיקת שתן וגם שם יצא תקין.גם בבדיקה אצל רופא נשים תקין. האים נשאר משהו שלא בדקתי.

 • + הוסף תגובה
כאבים בגב תחתון מר גבעון פלד 25/08/2014 16:15
 • האם הכאבים הם בגב תחתון ובבטן תחתונה ימנית? לא ברור. בנוסף את אומרת כי בלילה אין כאב. האם גם בזמן שינוי תנוחה אין כאב? ודבר אחרון ציינת כי במהלך היום הכאב מתגבר. האם זה מייד הופך לכאב חזק או במהלך היום עם התנועה? האם כשאת במנוחה במהלך היום יש גם כאב? אשמח לנסות לדייק בתשובתי לאחר הנתונים הללו.

 • + הוסף תגובה
כאבי בטן וגב תחתון MARGOL 02/09/2014 11:44
 • בהמשך לשיחתנו... כאבי הבטן והגב כן הם בצד ימין למטה. בלילה אני ישנה טוב הכאב לא מעיר אותי משינה. כשאני במצב של מנוחה ברור שיש כאב מפני שאני עובדת בישיבה והכאב הוא במשך כול היום לסירוגין.מקווה שעכשיו אני ברורה יותר אודה לך אם תוכל לענות לשאלתי.

 • + הוסף תגובה
כאבי בטן וגב מר גבעון פלד 02/09/2014 20:31
 • אם הבנתי נכון הכאב ביום הוא בישיבה. האם כשאת בתנועה במהלך היום הכאב פוחת או שאיננו בכלל? אם כן יכול להיות שיש לי תשובה עבורך.

 • + הוסף תגובה
כאבי בטן וגב יואל 19/09/2014 07:14
 • היי, קראתי את תגובתך לשאלתה וגם לי יש את אותם הסיפטומים, לא מעיר משינה ובעת פעילות גופנית/הליכה לא מורגש כאב רק בעת ישיבה, מה זה יכול להיות?

 • + הוסף תגובה
כאבי בטן וגב מר גבעון פלד 19/09/2014 08:58
 • כאב מעין זה לרוב נובע משריר המותן כסל. כיווץ מערך נקודות הטריגר על השריר גורם לכאב בישיבה או בקימה מישיבה ולא בפעילות. האם ביצעת בדיקות לאחרונה? כמה זמן הכאב קיים? שאלות אלו יכולות לתת מענה ואור נוסף, רצוי תמיד לפרט יחד עם פרטים אישיים של גיל, גובה ומשקל.

 • + הוסף תגובה
באותו עניין גם לי יש כאבים בצד ימין למטה הדס 28/09/2014 16:20
 • אני מזה כחודשיים סובלת מכאב במפשעת ימין ובשבוע האחרון הכאב התפשט לכל איזור מותן ימין כולל גב תחתון ובטן . הרופאת משפחה הפנתה אותי עכשיו לאולטראסאונד ולצילום ירך. לאחר שעשיתי בדיקות דם שיצאו תקינו ולאחר שנתנה לי תרופה לדלקת בשריר שלא עזרה. האם אתה יכול להאיר את פניי לסיבה לכאבים האלה? אני בת 27 , בריאה, ופעילה גופנית. הכאבים גם במנוחה וגם בהליכה. גם בשינה. לא מתעוררת מהכאב. תודה !

 • + הוסף תגובה
כאב במפשעה ימנית מר גבעון פלד 28/09/2014 17:23
 • האם היה איזה שהוא ארוע או פגיעה, לא משנה מתי בחייך באגן או ברגליים? כמו כן האם עשית את הצילום שהופנית אליו?

 • + הוסף תגובה
לא לא קרה דבר הדס 28/09/2014 17:36
 • הופנתי רק היום. הבדיקות מתקיימות בשבועות הקרובים. לא קרה שום דבר מיוחד. אם כי כן הרמתי משקל כבד בחודשים יולי אוגוסט מטעם העבודה.

 • + הוסף תגובה
כאב במפשעה ימנית מר גבעון פלד 28/09/2014 18:52
 • ראשית הייתי ממליץ לך להמשיך בבדיקות על מנת לשלול באמצעותן סיבות שונות. מעבר לכך עלול להיות גורם שרירי או מרקמת חיבור המייצר לך את הכאב. ניתן לאבחן זאת באמצעות איבחון תנועתי ולדעת אם המקור הוא זה.

 • + הוסף תגובה
מה זה יכול להיות? הדס 28/09/2014 19:02
 • התנועה שלי מוגבלת . במתיחה ממש כואב לי. השאלה מה זה יכול להיות כי תרופות לטיפול בדלקת בשריר לא עזרו לי. והכאב נמשך כבר חודשיים אז זה גם לא שריר תפוס... יש לציין כי הכאב מקרין גם לברך ולקרסול. תודה על התייחסותך המהירה

 • + הוסף תגובה
נקודות מעוררות כאב / טריגרים מר גבעון פלד 28/09/2014 19:08
 • הבעיה השרירית הינה נקודות טריגר או נקודות מעוררות כאב בעברית. זוהי נקודה עצבית, מרכז תנועה שבעת חשש לכשל הגוף מכווץ והוא מושך את רקמת החיבור ומייצר הגבלת תנועה וכאב. עיסוי, מתיחה, פעילות גופנית, מנוחה או תרופות לא יעזרו במקרה זה כי אם טיפול מתחום הטריגר פוינט טראפי. טיפול ידני עדין וללא התערבות של מחטים או תרופות.

 • + הוסף תגובה
כאבים צלע ימין+רצועת הגב חן 05/01/2015 16:34
 • שלום, אני בהריון שבוע 28. סובל קרוב ל7 שבועות מכאב נקודתי באזור הצלע שמתחת לחזה ימין. כאב שלאחרונה מלווה בשריפה ותחושת גרד. מבדיקות תפקודי כבד הכול תקין. הכאב מחריף אחרי השעה 15:00 בצהריים והלאה ואחרי ארוחות כבדות. לעיתים מלווה בדקירות וכאבים חדים. מקשה בשינה מאוד ובישיבה. אשמח לשמוע את חוות דעתך.

 • + הוסף תגובה
כאב בצלע וברצועת גב מר גבעון פלד 05/01/2015 18:19
 • מתאור הכאב אני מבין כי יש החמרה אחרי 15:00 ואחרי ארוחות כבדות. השילוב של עומס בטני עם הריון עלול לייצר הרבה כאבים ותחושות דקירה אך לפני שאמשיך הייתי שמח לדעת האם ההריון תקין או שאת בשמירת הריון מסיבה כלשהיא.

 • + הוסף תגובה
כאבים בצלע וברצועת הגב המשך חן 06/01/2015 14:49
 • כן ההריון תקין. המוזר הוא שהכאב החל ומחיר בהדרגה מהשבוע ה20(שלא הייתה עוד בטן כמעט). הכאב מחריף גם בישיבה ממושכת. ממש מתקשה לתפקד

 • + הוסף תגובה
כאבים בצלע ובגב מר גבעון פלד 06/01/2015 16:29
 • כוונתי הייתה למלאות לאחר ארוחה... בכל מקרה אם הבדיקות שביצעת היו תקינות סביר להניח כי מדובר על מספר נקודות טריגר בשרירי גב אמצעי או עליון המייצרים את הכאבים הללו. נקודות הטריגר הינם חלק ממערך הגנתי בו מעורבים שרירי גופינו ומייצרים כיווצים הגנתיים. בכיווצים אלו הם יכולים לייצר כאבים מקומיים או מוקרנים העלולים להחמיר במנחים או מצבים שונים ולהיות מוקלים באחרים. במצב כזה של נדנדת כאב הייתי ממליץ לך לגשת למטפל מתחום השיקום האורטופדי שהוא גם בעל התמחות לטיפול בנשים הרות.

 • + הוסף תגובה
היי שלום אורטל 17/01/2015 18:12
 • אני בת 17 ואני מרגישה כאבים בבטן בצד ימין בבטן למטה התחתונה ויש לי כאבים כבר כמעט שבוע ממה זה נובע אשמח לתשובה תודה ?

 • + הוסף תגובה
כאב בבטן תחתונה מר גבעון פלד 17/01/2015 19:59
 • תאורך כללי ויכול לנבוע ממגוון רחב של סיבות. לא ניתן לאבחן אותך דרך האינטרנט, זה נועד לתת עצות והכוונה במקרים ספציפיים. הייתי שמח לשמוע יותר על הכאב, הרגשתו, האם יש קשר לאכילה, האם יש בעיות רקע וכל מה שתוכלים לפרט. מעבר לכך בכאב מעין זה לאחר מספר ימים הייתי ממליץ בחום בדיקה אצל רופא המשפחה שלך.

 • + הוסף תגובה
כאב בחזה צד שמאך 29 10/08/2015 10:37
 • היי, אני בן 29, 163 משקל 56 ק"ג. אני מתאמן בחדר כושר (אימון כח בעיקר) ועושה הליכה מהירה 3 פעמים בשבוע. אין לי עבר של מחלות לב. בשבוע שעבר (יום לאחר אימון בחדר הכושר) הופיע לי כאב בחזה בצד שמאל. הכאב מורגש רק כאשר אני נושם נשימות עמוקות/מותח את הידיים פנימה או החוצה. הכאב מופחת משמעותית בנשימה אם אני מרים את הידיים למעלה תוך כדי. מלבד הכאב אני מרגיש מצויין. האם מדובר בשריר תפוס? האם כדאי לפנות לרופא בהקדם? תודה!

 • + הוסף תגובה
כאב בחזה בצד שמאל מר גבעון פלד 10/08/2015 11:56
 • תאורך המדוייק ואני שמח על הפירוט כי הוא מאוד עוזר לי לענות, תואם נקודות טריגר פעילות בשריר המעלות, scalane. זהו שריר צווארי, נשימתי היכול ליצר כאב באזור החזה והיד ממש כבעיה לבבית ומוקל בהקמת ידיים, מכיוון שמיקומו הוא כזה שהרמת ידיים מרפה אותו. נשמע כי זוהי בעייתך אך למען הזהירות אם לא ביצעת בדיקה לאחרונה חשוב לבצע בדיקות תקופתיות. מעבר לכך הייתי ניגש למטפל מתחום השיקום האורטופדי או הטראיגר פוינט טראפי לטיפול מתאים.

 • + הוסף תגובה
כאב בחזה ימני תחתון גיא 21/08/2015 12:37
 • שלום רב, אני בן 22 מעשן פה ושם שותה אלכוהול גם לפעמים גובה 1,75 משקל 85 קילו לפני כשנה חודשים התחיל לי כאב עדין וחלש בעת עישון או שתיית אלכוהול הפסקתי לעשן ולשתות ונעלם הכאב אחרי כמה חודשים ניגשתי ליום סיירות שהוא יום פיזי ביותר ריצות עליות בלי הפסקה במהלך היום הייתי מצונן ומשתעל היה לי קשה לסיים אותו וכשסיימתי הלכתי עם החברים לשתות סירה מיד אחרי הרגשתי את אותו כאב שחודר מהבטן העליונה לגב חשבתי שאולי סתם ממאמץ יתר מאז אני מלווה בכאבים האלה שלא עוזבים אותי כשאני שוכב הרגשה של משהו מפריע כשאני רץ קשה לי.. כשאני מרים משהו כואב. חשוב לי לציין כי עברתי סידרת בדיקות דם בדיקות רטגן חזה אולטראסאונד בטן עליונה גאסטרוסקופי וקולונסקופי ct בטן עליונה וכל אלה חזרו תקינות אך הכאב אינו מרפה ושום משכך כאבים לא עוצר בעדו אשמח לדעת מה קורה איתי

 • + הוסף תגובה
כאב בחזה הימני קוקי 25/11/2015 07:10
 • שלום אני בשבוע ה 7 בהריון יש לי כאב בצד הימני של החזה וזה מאוד כואב כמו סכינים רציתי לדעת מה לעשות ?

 • + הוסף תגובה
כאב בחזה ימני בעת הריון מר גבעון פלד 25/11/2015 09:51
 • סליחה מראש אך אינני חושב מפאת ההריון וגורמיו שזה נכון לנסות ולייעץ לך דרך הפורום. המלצתי היא לגשת לרופא המטפל בך פיזית.

 • + הוסף תגובה
כאב צד תחתון ימין דודי 31/12/2015 21:01
 • שלום רב אני עובד מזה 30 שנה בהרמת מסעות די כבדים,לאחרונה סובל מכאבי גב תחתון שמלווים בכאב עמום אך מציק בצד ימין מתחת לצלעות,לאחר מנוחה הכאב חולף וחוזר חלילה עים תחילת יום העבודה,מבקש לעצתך תודה.

 • + הוסף תגובה
כאב גב תחתון מר גבעון פלד 02/01/2016 18:15
 • תאור הכאב יכול להתאים לכאבי שרירים הנובעים מנקודות טריגר. איבחון וטיפול אצל מטפלים מתחום הטריגר פוינט טראפי או השיקום האורטופדי יכול עזור לך.

 • + הוסף תגובה
כאב גב תחתון שלמה 01/03/2016 17:17
 • בן 55 מזה למעלה מחודש כואב לי רק בזמן שכיבה על צד שמאל בצד ימין כ-10 ס"מ מעל עצם הזנב לכיוון מותן ימין ומתפשט לכיוון המפשעה בבדיקת CT אבן זעירה בגביע האמצעי בכליה מימין (גם בשמאלית יש אבנים), בשכיבה על צד ימין אין כאבים ????

 • + הוסף תגובה
כאבים מצד ימין מתחת לצלעות בזמן עיטוש גאן 21/05/2016 11:32
 • שלום בשבועיים האחרונים רק בזמן עיטוש מגיע כאב עז מצד ימין מתחת לצלעות מה הסיבות וכיצד ניתן לטפל בזה? תודה

 • + הוסף תגובה
כאב בעיטוש מר גבעון פלד 21/05/2016 15:46
כאבים בצלעות סיגל 24/08/2017 01:36
 • היי אני בת 14 יש לי כאביים בצלעות כבר יומיים שלוש אני מתאמנת בחדר כושר ממה יכול להיןת הכאבים שלא מפסיקים לי?

 • + הוסף תגובה
כאב בצלעות מר גבעון פלד 24/08/2017 10:09
 • האם קיבת מכה, גם אם לא חזקה או עשית פעילות שחורגת ממה שאת עושה בדרך כלל? האם היו כאבים בעבר?

 • + הוסף תגובה
כאבים גבג תחתון הודיה 30/10/2016 10:57
 • היי מצטרפת לשאלה, אצלי הכאבים בצד ימין למטה בגב שאני מתכופפת או נוגעת יש לי כאב כמו של פצע או שריר תפוס

 • + הוסף תגובה
כאב בגב תחתון מר גבעון פלד 30/10/2016 11:07
 • להתייחסות אני צריך רקע עלייך: גיל, גובה, משקל, האם את פעילה גופנית והאם יש בעיות רקע.

 • + הוסף תגובה
כאבים בצלעות צד ימין מתחת לחזה.. שרה 06/02/2019 09:13
 • אני התכופפתי למעקה ולחצתי על הצלעות הצד ימין ושמעתי קנאק ..מזה 3ימים אני סובלת מכאבים עזים בצד ימין.. השכיבה בהליכה המשימות ממש סובלת מה אפשר לעשות?

 • + הוסף תגובה
כאבים בצלעות מר גבעון פלד 06/02/2019 15:44
כאב בחזה מר גבעון פלד 03/07/2016 12:55
 • האם אתה פעיל גופנית? האם כרגע בעת עליה במדרגות יש כאב? אשמח גם לנתונים אישיים של משקל, גובה ובאם יש בעיות כלליות או אחרות.

 • + הוסף תגובה
כאב לאורך צד ימין שכמות וצלעות י.א 28/07/2016 19:31
 • מזה כארבעה חודשים סובלת מכאב לסרוגין בצד ימין בעיקר בצלעות . לאחר בירור מקיף וללא שום אבחנה מסויימת נירולוג נתן לי כדורי ליריקה. האם לקחת כדורים אלה?

 • + הוסף תגובה
כאב לאורך צד ימין מר גבעון פלד 31/07/2016 17:45
 • אם היית אצל נוירולוג שלאחר בדיקה קבע לך את הטיפול זה הרבה יותר טוב מבדיקה בפורום... הכדורים לשיקולך. את יכולה לגשת לאיבחון אצל מטפלים מתחום השיקום האורטופדי על מנת לבדוק כיוון אחר של כאבים כתוצאנ מנעילת נקודות טריגר על הרקמות הרכות.

 • + הוסף תגובה
כאב בחזה טל 21/04/2017 15:44
 • התחיל במפתח הלב והצלעות והגיע גם לחזה בצד שמאל. כבר שבוע ככה, כאשר לפעמים קשה להרדם בלילה(תחושה לא נעימה בחזה או כאב). היה גם פעם אחת או פעמיים סחרחורת. אני בן 26 בגובה 1.70 ושוקל 62.

 • + הוסף תגובה
כאב בחזה מר גבעון פלד 21/04/2017 18:04
 • במקרים מעין אלו תמיד חשוב לצין האם יש כאב מתגבר בעת מאמץ, אפילו עליית כמה מדרגות... כנוסף האם אתה פעיל גופנית. אשמח לתשובתך כדי לנסות לענות.

 • + הוסף תגובה
כאב ברגל סמול למפסעה ארנון 21/03/2018 22:10
 • שלום. בן 80 עם כאב גב תחתון, לאחרונה אני סובל בכאב ברגל ימין סמוך למפשעה כאשר אני נמצא בהליכה ואחרי ישיבה ממושכת. גם כשאני מרים את הרגל. אציין שזוהי תופעה חדשה אצלי ממתין לתשובה,בתודה.

 • + הוסף תגובה
כאב ברגל ובמפשעה מר גבעון פלד 22/03/2018 06:57
 • כאבים והקרנות כאב הן שכיחות עקב שריר המותן כסל. לרוב ניתן לטיפול מהיר באמצעות טיפול הנקרא טריגר פוינט טראפי.

 • + הוסף תגובה
כאבים אנונימית 26/03/2018 22:19
 • שלום, אני בת 13 וחצי ויש לי כאבים בחזה בצד ימין ושמאל כשאני נושמת נשימה ארוכה. לפני ארבעה ימים היה לי חום מכיוון שעשיתי כפיפות מרפקים ותרגילים לבטן. בהתחלה היו כאבים חזקים גם לא רק כשאני נושמת נשימה ארוכה ומאתמול התחילו לי הכאבים ולא הפסיקו. מה עושים? זה חמור?

 • + הוסף תגובה
כאבים מר גבעון פלד 27/03/2018 09:54
 • מפאת גילך הייתי ממליץ לגשת לרופא לבדיקה פיזית. חג שמח.

 • + הוסף תגובה
כאב בחזה בצד שמאל יעל 01/05/2018 11:23
 • אני בת 22 מעשנת , הכאבים מופעים בעיקר כשאני לוקחת נשימות ,וגם כשאני יושבת בלי לזוז , זה נמשך כשבוע , ואתמול זה החמיר והפריע לי לישון ,ממה זה נובע ומה הטיפול להערכתך ?

 • + הוסף תגובה
כאב בחזה שמאל מר גבעון פלד 02/05/2018 06:32
 • האם את פעילה גופנית? האם כשאת עולה מספר מדרגות הכאב מחמיר?

 • + הוסף תגובה
כאבים בצד שמאל שאנל 28/09/2018 23:09
 • יש כאבים חזקים בצלעות בצד שמאל קשה לנשום ולזוז בכללל אי אפשר הכאב התחיל לפני 3 ימים אבל היום זה שיא הכאב מה לעשות ??

 • + הוסף תגובה
כאבים בצד שמאל מר גבעון פלד 30/09/2018 09:56
 • אצטרך לתיאור רב יותר של מיקום ותחושה. האם זה משתנה בין שכיבה-עמידה-ישיבה והליכה. פרטים עלייך של גיל, גובה ומשקל. בעיות עבר או נוכחיות. פעילו גופנית. והאם קרה משהו בימים האחרונים פיזית או רגשית.

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה בצד ימין ויקטוריה 25/10/2018 07:23
 • שלום, אני בת 29, בדרכ׳ בריאה. סובלת מכאבים בחזה בצד ימין מספר ימים, שמתגברים בשכיבה ובנשימה עמוקה עד צעקה, הכאב הוא חד וחזק. ביצעתי א.ק.ג ואקו לב שהיו תקינים (מאחר ואני מכירה את הכאב מלפני שנה, רק שהוא היה בצד שמאל ו- א.ק.ג שלי לא היה תקין- אושפזתי לבדיקות וכאשר שללו כל בעיה שיכולה להיות שקשורה ללב נשלחתי לביתי), אני נמצאת בהריון בשבוע 29, והדבר היחיד שעזר לי עם הכאב לפני שנה זה טיפול בארקוקסיה 120 מ״ג לשבוע. לפי מה שהרופא אומר הכאב כנראה הוא של שרירים או שמגיע ממערכת העיכול. מה אני יכולה לעשות על מנת להקל ולהפטר מהכאב? תודה מראש.

 • + הוסף תגובה
כאבים בצד שמואל ליד החזה ובזמן שחעול כא ים טף ירדנה. מליח 05/12/2018 23:47
 • ערב טוב רציתי לדעת כאבים בצד שמואל מה זה אומר ובזמן שיעול זה אף פעם לא היה לי ואתמול הזעתי

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה לאחר ניתוח שי 31/03/2020 15:35
 • שלום וברכה. גיל 24. עברתי ניתוח בקע מפשעתי בצד ימיןלפני חמישה ימים. ביומים האחרונים אני חש כאב שהולך ומתחזק באיזור הריאות, בעיקר בצד ימין למטה. הכאב הוא קבוע וכתוצאה מצחוק, שיעול, התעטשות או נשימה(מנשיפה של כ-50%). אשמח להכוונה בעניין. תודה רבה!

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה מר גבעון פלד 31/03/2020 19:16
 • ראשית יש להיוועץ עם הרופא המנתח. מעבר לזה לר הבנתי האם הכאב רק בעת שיעול או צחוק?או האם הוא קבוע כל הזמן?

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!