מדריך חיסונים למטיילים

מתכננים טיול ליעד אקזוטי? לפני שאתם אורזים את התרמיל, חשוב לבדוק איזה חיסונים עליכם לעבור כדי לחזור מהיעד בריאים. כל הפרטים בכתבה

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 19/12/2018


מפנטזים לשכב תחת עצי קוקוס באיים הקריביים? חולמים על טרק בהימלאיה? כל הטוב הזה עלול להסתיים רע אם לא תדאגו להתחסן לפני הטיסה. ארצות המזרח הרחוק, דרום אמריקה ואפריקה, הם יעדים אקזוטיים ונחשקים, אך בחלק מהמדינות אלו קיימת רמת סיכון גבוהה יותר להידבקות במחלות. אז איך יודעים באילו חיסונים יש להתחסן, איפה ניתן לעשות אותם ומתי הזמן הנכון להתחסן? פשוט קוראים את הכתבה הזו. איך אדע אם עליי לעבור חיסונים?

לפני היציאה ליעד מומלץ לפנות למרפאות מטיילים לצורך ייעוץ ומתן חיסונים. במרפאות אלו תוכלו לקבל מידע על החיסונים המומלצים ליעד שלכם, על השלמת חיסונים ועל טיפולים מונעים. 


ההחלטה על מתן חיסונים תלויה ברמת הסיכון להידבקות, והיא עולה כאשר רמת התברואה במדינת היעד שאליה אתם נוסעים נמוכה, כאשר אופי הנסיעה כרוך בקשיים (כגון לינה בשטח), וכאשר זמן השהייה ביעד ארוך. בנוסף, מצבו החיסוני של המטייל משפיע על החיסונים שעליו לעבור. קראו עוד: גיל שנה: כל המידע על החיסונים הנדרשיםאיפה יש מרפאות לייעוץ ולמתן חיסונים?

בכל רחבי הארץ קיימות מרפאות מטיילים. ישנן מרפאות של משרד הבריאות, של בתי החולים, של קופות החולים ומרפאות נוספות. 
כאן תוכלו למצוא את רשימת מרפאות מטיילים שמשרד הבריאות מפרסם.

מרפאות מטיילים קיימות בכל רחבי הארץ. ישנן מרפאות של משרד הבריאות, בתי חולים, קופות החולים ומרפאות נוספות
כמה זה עולה?

מחיר החיסונים והייעוץ תלוי בסוג החיסון ובמדיניות המרפאה. ישנם חיסונים שעולים מאות שקלים, בעוד חיסונים אחרים עולים עשרות בודדים. באתר משרד הבריאות ישנו מחירון של מרפאות המשרד בלבד. 


מומלץ לבדוק מראש את המחירים לייעוץ ולחיסונים במרפאות שונות, כמו גם אצל קופת החולים אליה אתם משתייכים. בחלק מקופות החולים זוכים המטופלים להחזרים בחיסונים בשל ביטוחים מורחבים. במידה ויש לכם ביטוח בריאות פרטי, גם מומלץ לבדוק את מדיניות ההחזרים, באם קיימת. 

מחיר החיסון תלוי בסוגו ובמדיניות המרפאה 
מה הם החיסונים הנפוצים? 

• חיסון נגד צהבת הפטיטיס A

חיסון נגד צהבת הפטיטיס B

• חיסון נגד פוליו

• חיסון נגד טיפוס הבטן (טיאופיד)

חיסון נגד כלבת

חיסון נגד דלקת קרום המוח המנינגוקוקאלית

• חיסון נגד טטנוס

חיסון נגד קדחת צהובה

חיסון נגד קדחת מוח יפנית 

חיסון נגד דלקת מוח מקרציות


במקרים מסוימים ייתכן מתן טיפול מונע למלריה ותבחין טוברקולין לזיהוי רגישות לחיידקי שחפת.כמה זמן מראש עליי לעשות את החיסונים?

מאחר שחלק מהחיסונים נפרשים על תקופת זמן, מומלץ להגיע למרפאות מטיילים מוקדם ככל האפשר. הזמן המינימלי המומלץ לפנייה למרפאת מטיילים הוא 6 שבועות לפני הטיסה ליעד.פורומים, חיסונים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
בדיקות דם רוטיניות לאחר חיסונים . yossik111 05/12/2019 19:39
  • שלום ! קבלתי חיסון נגד שפעת ולאחר כשבועיים חיסון נגד שלבקת חוגרת (ZOSTAVAX + DILUENT VAC 1ML). לאחר כמה זמן ניתן לבצע בדיקות דם רוטיניות (של קופ"ח כללית) כך שתוצאות הבדיקות הללו , לא תושפענה כלל (השפעה אפסית) מאותם החיסונים . בכדי להתמקד ולנסות לעזור במתן התשובה - על איזה בדיקות דם כנ"ל, אם בכלל , מתן החיסונים הללו יכול להשפיע בטווח הקצר (ואם כן , באיזה טווח זמן מדובר ) ? . אני בן 65 . תודה מראש ! יוס.

  • + הוסף תגובה
תוספת קטנה - בדיקות דם רוטיניות לאחר חיסונים yossik111 05/12/2019 20:06
  • אני מתכנן גם לעשות באותם בדיקות ,בדיקת PSA תודה !

  • + הוסף תגובה
לוקופניה נריה 01/12/2019 14:38
לויקופניה ד"ר אודי קלינר 05/12/2019 11:12
  • שלום רב במצב של דיכוי חיסוני מומלץ לקבל את החיסון אם כי יתכן והיעילות תהיה מופחתת בברכה ד"ר אודי קלינר

  • + הוסף תגובה
חיסון שפעת לפעוט הילה 03/12/2019 11:46
  • צהריים טובים, שנה שעברה חיסנתי את בני (שהיה אז בן שנה וקצת) בחיסון שפעת, לאחר כמה ימים מהחיסון הופיעה אצלו פריחה בכל הגוף שטופלה בטיפות פנסטיל. הסיבה לפריחה לא הייתה ברורה והרופא החליט שזה קשור לחיסון השפעת שחוסן בו. האם השנה כדאי לוותר על חיסון השפעת בעקבות הפריחה שלא ברור אם הייתה קשורה באמת?

  • + הוסף תגובה
חיסון שפעת ד"ר אודי קלינר 05/12/2019 11:10
  • שלום רב כפי שאמרת, קשה לדעת האם זה קשור לחיסון. בכל מקרה לא מדובר לפי התיאור בתגובה חמורה (כגון קשיי נשימה או בצקות וכו) ממליץ לקבל את החיסון ולעדכן לפני קבלתו את הגורם המחסן על מנת שתהיו בהשגחה לאחר קבלת החיסון בברכה ד"ר אודי קלינר

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!