מדריך חיסונים למטיילים

מתכננים טיול ליעד אקזוטי? לפני שאתם אורזים את התרמיל, חשוב לבדוק איזה חיסונים עליכם לעבור כדי לחזור מהיעד בריאים. כל הפרטים בכתבה
כתבה פרסומית כתבת חסותמפנטזים לשכב תחת עצי קוקוס באיים הקריביים? חולמים על טרק בהימלאיה? כל הטוב הזה עלול להסתיים רע אם לא תדאגו להתחסן לפני הטיסה. ארצות המזרח הרחוק, דרום אמריקה ואפריקה, הם יעדים אקזוטיים ונחשקים, אך בחלק מהמדינות אלו קיימת רמת סיכון גבוהה יותר להידבקות במחלות. אז איך יודעים באילו חיסונים יש להתחסן, איפה ניתן לעשות אותם ומתי הזמן הנכון להתחסן? פשוט קוראים את הכתבה הזו. איך אדע אם עליי לעבור חיסונים?

לפני היציאה ליעד מומלץ לפנות למרפאות מטיילים לצורך ייעוץ ומתן חיסונים. במרפאות אלו תוכלו לקבל מידע על החיסונים המומלצים ליעד שלכם, על השלמת חיסונים ועל טיפולים מונעים. 


ההחלטה על מתן חיסונים תלויה ברמת הסיכון להידבקות, והיא עולה כאשר רמת התברואה במדינת היעד שאליה אתם נוסעים נמוכה, כאשר אופי הנסיעה כרוך בקשיים (כגון לינה בשטח), וכאשר זמן השהייה ביעד ארוך. בנוסף, מצבו החיסוני של המטייל משפיע על החיסונים שעליו לעבור. קראו עוד: גיל שנה: כל המידע על החיסונים הנדרשיםאיפה יש מרפאות לייעוץ ולמתן חיסונים?

בכל רחבי הארץ קיימות מרפאות מטיילים. ישנן מרפאות של משרד הבריאות, של בתי החולים, של קופות החולים ומרפאות נוספות. 
כאן תוכלו למצוא את רשימת מרפאות מטיילים שמשרד הבריאות מפרסם.

מרפאות מטיילים קיימות בכל רחבי הארץ. ישנן מרפאות של משרד הבריאות, בתי חולים, קופות החולים ומרפאות נוספות
כמה זה עולה?

מחיר החיסונים והייעוץ תלוי בסוג החיסון ובמדיניות המרפאה. ישנם חיסונים שעולים מאות שקלים, בעוד חיסונים אחרים עולים עשרות בודדים. באתר משרד הבריאות ישנו מחירון של מרפאות המשרד בלבד. 


מומלץ לבדוק מראש את המחירים לייעוץ ולחיסונים במרפאות שונות, כמו גם אצל קופת החולים אליה אתם משתייכים. בחלק מקופות החולים זוכים המטופלים להחזרים בחיסונים בשל ביטוחים מורחבים. במידה ויש לכם ביטוח בריאות פרטי, גם מומלץ לבדוק את מדיניות ההחזרים, באם קיימת. 

מחיר החיסון תלוי בסוגו ובמדיניות המרפאה 
מה הם החיסונים הנפוצים? 

• חיסון נגד צהבת הפטיטיס A

חיסון נגד צהבת הפטיטיס B

• חיסון נגד פוליו

• חיסון נגד טיפוס הבטן (טיאופיד)

חיסון נגד כלבת

חיסון נגד דלקת קרום המוח המנינגוקוקאלית

• חיסון נגד טטנוס

חיסון נגד קדחת צהובה

חיסון נגד קדחת מוח יפנית 

חיסון נגד דלקת מוח מקרציות


במקרים מסוימים ייתכן מתן טיפול מונע למלריה ותבחין טוברקולין לזיהוי רגישות לחיידקי שחפת.כמה זמן מראש עליי לעשות את החיסונים?

מאחר שחלק מהחיסונים נפרשים על תקופת זמן, מומלץ להגיע למרפאות מטיילים מוקדם ככל האפשר. הזמן המינימלי המומלץ לפנייה למרפאת מטיילים הוא 6 שבועות לפני הטיסה ליעד.פורומים חיסונים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
חיסונים קודמים והשפעתם מפ 27/03/2020 10:44
  • האם יש השפעה כלשהי לגבי קשישים שחוסנו שפעת ודלקת ריאות על אי הידבקות או הקטנת חומרת הקורונה?

  • + הוסף תגובה
חיסון נגד שפעת ודלקת ראות מירי 25/03/2020 23:57
  • אם קיבלתי בסתו חיסון נגד שפעת ולפני חודש חיסון נגד דלקת ראות האם זה יכול לעזור במניעת הקורונה?

  • + הוסף תגובה
אבץ לחיזוק מערכת החיסון זיו 25/03/2020 19:53
  • שלום, חבר ד"ר לכימיה אמר שאבץ יכול להכין טוב יותר את המערכת החיסונית לקראת התמודדות כגון וירוס הקורונה. אשמח לדעתך לגבי נטילת אבץ באופן יומי בכמות המומלצת כמובן בעת הזו. בן 46

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!