משקה אחד ליום מפחית את הסיכון לתמותה

ממחקר חדש עולה כי שתייה מתונה של אלכוהול עשויה להפחית את הסיכוי לאשפוז מכל סיבה שהיא, כולל עקב מחלות קרדיווסקולריות
כתבה פרסומית כתבת חסותהשפעתה של צריכת אלכוהול על הבריאות שלנו כבר שנים מעסיקה חוקרים. ישנם מחקרים שטוענים שצריכה מתונה עשויה להפחית את הסיכוי לשבץ, לדיכאון ולשפר את הבריאות הקרדיווסקולרית. עם זאת, מחקרים אחרים טוענים שהחסרונות של צריכת אלכוהול עולים על היתרונות.


כעת, מחקר חדש רצה לבחון באופן מקיף כיצד צריכת אלכוהול משפיעה על הבריאות. לצורך כך, צוות חוקרים בינלאומי בהנחיית מכון IRCCS איטליה, בדק את הקשר בין צריכת אלכוהול ואשפוז. תוצאות המחקר התפרסמו בכתב העת Addiction.קראו עוד: מחקר מצא: שתיית יין אדום לפני השינה מסייעת להוריד במשקלצריכת אלכוהול כבדה קשורה להסתברות גבוהה לאשפוז 

החוקרים בחנו הרגלי שתייה באמצעות רשומות רפואיות על למעלה מ-21,000 משתתפים. את הנתונים הם לקחו ממחקר אחר בשם Moli–sani, שבו עקבו באופן קליני אחר המשתתפים בשנים 2005-2010 כדי לחשוף את הגורמים הסביבתיים והגנטיים למחלות קרדיווסקולריות, סרטן ומצבים כרוניים אחרים בקרב תושבי אזור חבל מוליזה שבאיטליה.


במחקר הנוכחי, החוקרים בדקו את הקשר בין אשפוז מכל סיבה שהיא ואשפוז מסיבה כלשהי בקרב 20,682 אנשים. המשתתפים לא סבלו ממחלה קרדיווסקולרית או מסרטן בתחילת המחקר.


החוקרים חילקו את המשתתפים כמה קבוצות: אנשים שמתנזרים משתייה, שתיינים לשעבר, אנשים ששותים מדי פעם ואנשים ששותים באופן קבוע. 


הם גילו כי צריכת אלכוהול כבדה קשורה להסתברות גבוהה לאשפוז, ובמיוחד לסרטן ולמחלות הקשורות לאלכוהול. ממצא זה מאשש את ההשפעה השלילית על הבריאות שבצריכה מופרזת של אלכוהול, והוא מאשר את מה שכבר ידוע, תוך הדגשת הצורך בניהול הבעיה.
המחקר מצא: צריכה מתונה של אלכוהול קשורה לירידה בסיכון לתמותה 
1-2 משקאות ביום כדי להקטין את הסיכון לתמותה 

ממצא נוסף מעניין במחקר הראה שצריכה מתונה של אלכוהול קשורה לירידה בסיכון לתמותה, ללא קשר לסוג המחלה. שתייה מתונה היא משקה אחד לאישה ליום, 2 משקאות לגבר ליום.


אין במחקר זה כל עידוד לצריכת אלכוהול כדי לשפר את הבריאות שלנו. עם זאת, הנושא מורכב ומחקר מקיף זה מראה בבירור כי יש לשקול את היתרונות הבריאותיים המבוססים על צריכת אלכוהול מתונה ומחלות.פורומים דיאטה ללא דיאטה

זמנית לא ניתן לשאול שאלות בפורום זה.
הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שתיית קפה מיה 03/02/2019 09:38
  • נאי שותה הרבה מאוד כוסות קפה ביום. כמה לדעתך צריך לשתות, והאם זה יכול להזיק? אני שותה עם 1% אחוז חלב.מה במקום זה אני יכולה לשתות שתיה קרה אם זה לא קפה, כי אני שותה גם קפה קר בדרך כלל?

תזונה אלה 03/01/2019 09:35
  • האם אפשר לאכול 4 פעמים בשבוע, סרדינים או טונה? בת 55

בשר --- 04/01/2019 16:24
  • מה כמות הבשר הדרושה לי, בת 56, אני אוכלת פעמיים בשבוע בשר?

גלולת אליפס ורדה גובראן 09/10/2018 03:25
  • איפה ניתן להשיג את הגלולה הזאת ומה המחיר


הצטרפו לאינדקס הרופאים!