שבוע 37 להיריון

העובר שלך כבר התהפך עם הראש למטה ומוכן ליציאה מן הרחם, ואת כבר לא בסיכון ללידת פג. מה עוד צפוי ואיזה בדיקות כדאי לעבור? לפניך כתבה על השבוע ה-37 להיריון
כתבה פרסומית כתבת חסות
האם

בשבוע הזה את כבר לא בסיכון ללידת פג. לידה משבוע 37 ועד שבוע 42 נחשבת ללידה תקינה. רוב הסיכוי שגודל הרחם יישאר כפי שהיה בשבוע שעבר וייתכן כי תגלי בתחתונים דימום קטן. אל תמהרי להילחץ, במקרים רבים מדובר ביציאתו של פקק החוסם את פתח צוואר הרחם. הדימום נובע משינויים בצוואר הרחם והוא מבשר על התקרבות הלידה. במקרה בו הדימום בצבע אדום טרי ובכל מקרה בו את חוששת שיש בעיה כלשהי, פני לייעוץ רפואי. 


העובר

העור של העובר נעשה יותר ורוד ופחות מקומט, וראשו כבר אמור להיות ממוקם למטה, מוכן ליציאה מן הרחם. במידה והעובר אינו נמצא במנח זה, הרופא ימליץ על המשך טיפול ו/או תכנון לידה הכרוך בהיפוך העובר למנח הנכון, בניתוח קיסרי או בלידת עכוז. 
בשבוע הזה את כבר לא בסיכון ללידת פג. לידה משבוע 37 ועד שבוע 42 נחשבת ללידה תקינה
בדיקות מומלצות

מעקב היריון – מומלץ לבצע בדיקות שגרתיות הכוללות בדיקת לחץ דם, בדיקת משקל, בדיקת חלבון בשתן, ובדיקות אחרות בהתאם לייעוץ הרופא.


בדיקת GBS – במידה ואת נמצאת בקבוצת הסיכון, הרופא ימליץ על בדיקת תרבית או שתן לזיהוי GBS - חיידק הסטרפטוקוק מקבוצה B שנמצא בנרתיק או ברקטום ועלול לגרום לזיהום אצל התינוק בזמן הלידה. נהוג לבצע את הבדיקה בשבועות 35-37 להיריון.


מוניטור ואולטרסאונד – בדיקה הנעשית בהמלצת רופא בלבד, ומטרתה לעקוב אחר מצב העובר ומצב האם.טיפים

נשים בהיריון מרובה עוברים ו/או שעברו לידה מוקדמת בעבר נמצאות בסיכון ללידה מוקדמת. קיימים גורמים נוספים, אך אלו הבולטים שבהם. במידה ואת נמצאת בקבוצת סיכון זו, הכיני תיקים לבית החולים: תיק אחד עם בגדים וחפצים בשבילך, תיק נוסף עם אביזרים וביגוד לתינוק.לשבוע ההריון הבא


פורומים הפלה, הפסקת הריון

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ציטוטק מישהי 02/06/2020 21:12
 • תופעות לוואי לאחר נטילת ציטוטק? והאם הן ממש מוגזמות?

 • + הוסף תגובה
.. ריטה 01/06/2020 23:28
 • דוקטור מה המשכך כאבים הכי מומלץ לשתות לאחר נטילת "ציטוטק"

 • + הוסף תגובה
תשובה ד"ר יובל אור 02/06/2020 07:37
 • כעיקרון, כל משככי הכאבים אפשריים. קחי מה שאת רגילה לקחת.

 • + הוסף תגובה
הפלה נדחית והריון כימי דניאלה 29/05/2020 08:23
 • שלום רב, עברתי גרידה ב15.1 לאחר שבבדיקת שקיפות עורפית בשבוע 12 לא היה דופק ונמסר לי כי העובר לא היה תקין (התפתחותית). ב2 בדיקות US ביקורת שביצעתי נמצא ממצא אקוגני ללא זרימות דם. רירית סדירה. רופאת הנשים נתנה אוקיי להתקדם ולנסות להקלט.לפני כשבוע בבדיקה ביתית תוצאה חיובית וחלשה ולאחר מס'ימים תשובה חיובית (פס חזק יותר). אחרי כמה ימים החל דימום קל ושלשום כבר התחזק למחזור חזק עם קרישי דם. בדיקת בטא משלשום 12. אני בת 35.לפני כן עברתי שני הריונות ספונטניים ותקינים לחלוטין. האם ההריון הכימי הוא בגדר הפלה חוזרת שמצריכה בירור מעמיק יותר? האם יתכן קשר לשארית שנותרה ברחם (כאמור ללא זרימות דם)? האם ניתן ללמוד מכך על סיכוי נמוך להריון תקין?

 • + הוסף תגובה
תשובה ד"ר יובל אור 31/05/2020 07:25
 • לא נראה לי שיש קשר להריון שהופסק בינואר. אני מניח שמאז קיבלת מחזורים. אני גם לא רואה סביה לדאגה מההריון הכימי. דבר שהוא מאד מאד שכיח. אני מאחל לכם בהצלחה בהמשך.

 • + הוסף תגובה
תודה רבה על התשובה דניאלה 01/06/2020 14:03
 • תודה על התשובה! שאלה קטנה נוספת- היה דימום כבד יום אחד ואחרי עוד יומיים עם דימום חלש מאוד. עדיין סובלת מבחילות ורגישות לריחות.. האם שכיח? מחר אעשה בדיקת בטא שוב אבל גם ככה הבטא היתה נמוכה מאוד (תוצאה 12 לפני כ5 ימים).

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!