שבוע 37 להיריון

העובר שלך כבר התהפך עם הראש למטה ומוכן ליציאה מן הרחם, ואת כבר לא בסיכון ללידת פג. מה עוד צפוי ואיזה בדיקות כדאי לעבור? לפניך כתבה על השבוע ה-37 להיריון

כתבה פרסומית כתבת חסות
תקציר מושמע של הכתבה:


תאריך עדכון: 03/02/2019האם

בשבוע הזה את כבר לא בסיכון ללידת פג. לידה משבוע 37 ועד שבוע 42 נחשבת ללידה תקינה. רוב הסיכוי שגודל הרחם יישאר כפי שהיה בשבוע שעבר וייתכן כי תגלי בתחתונים דימום קטן. אל תמהרי להילחץ, במקרים רבים מדובר ביציאתו של פקק החוסם את פתח צוואר הרחם. הדימום נובע משינויים בצוואר הרחם והוא מבשר על התקרבות הלידה. במקרה בו הדימום בצבע אדום טרי ובכל מקרה בו את חוששת שיש בעיה כלשהי, פני לייעוץ רפואי. 


העובר

העור של העובר נעשה יותר ורוד ופחות מקומט, וראשו כבר אמור להיות ממוקם למטה, מוכן ליציאה מן הרחם. במידה והעובר אינו נמצא במנח זה, הרופא ימליץ על המשך טיפול ו/או תכנון לידה הכרוך בהיפוך העובר למנח הנכון, בניתוח קיסרי או בלידת עכוז. 
בשבוע הזה את כבר לא בסיכון ללידת פג. לידה משבוע 37 ועד שבוע 42 נחשבת ללידה תקינה
בדיקות מומלצות

מעקב היריון – מומלץ לבצע בדיקות שגרתיות הכוללות בדיקת לחץ דם, בדיקת משקל, בדיקת חלבון בשתן, ובדיקות אחרות בהתאם לייעוץ הרופא.


בדיקת GBS – במידה ואת נמצאת בקבוצת הסיכון, הרופא ימליץ על בדיקת תרבית או שתן לזיהוי GBS - חיידק הסטרפטוקוק מקבוצה B שנמצא בנרתיק או ברקטום ועלול לגרום לזיהום אצל התינוק בזמן הלידה. נהוג לבצע את הבדיקה בשבועות 35-37 להיריון.


מוניטור ואולטרסאונד – בדיקה הנעשית בהמלצת רופא בלבד, ומטרתה לעקוב אחר מצב העובר ומצב האם.טיפים

נשים בהיריון מרובה עוברים ו/או שעברו לידה מוקדמת בעבר נמצאות בסיכון ללידה מוקדמת. קיימים גורמים נוספים, אך אלו הבולטים שבהם. במידה ואת נמצאת בקבוצת סיכון זו, הכיני תיקים לבית החולים: תיק אחד עם בגדים וחפצים בשבילך, תיק נוסף עם אביזרים וביגוד לתינוק.לשבוע ההריון הבא


פורומים, גניקולוגיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הי עזרה לגבי משהו דנה בת 32 26/09/2018 16:36
 • הייתי במחזור ויצאו לי רקמות בשר גדולות מפחידות כאלה. זה לא קריש דם כי אחת שמרתי שטפתי והיא כמו עור או בשר בצבע לבן. יש לי תמונה של הממצא . לא הוספתי אותה לפה כי זה מגעיל. האם יש דרך שאוכל לשלוח למישהו במייל בשביל שיוכל לראות ואולי לזהות במה מדובר??די חוששת רק מציינת שלא קיבלתי מחזור זמן רב עד שהגיע המהמחזור הזה

 • + הוסף תגובה
תגובה ריקי 10/12/2019 23:22
פליטה של גוש לבן בעת מחזור ריקי 10/12/2019 23:17
 • שלום, קיבלתי וסת (לפני שבוע וחצי)לאחר 9 שבועות של שימוש בטבעת נוברינג. לאחר מס' שעות ראיתי מעין גוש לבן שנראה כמו רקמת עור מכוסה במעט דם עבה בפריסה שלו הוא נמתח למלבן בגודל של 7 על 12 ס"מ. הדימום היה ממש חלש יחסית והסתיים מהר. האם יתכן שמדובר בהפלה? תודה

 • + הוסף תגובה
דימום ואגיסטן קצת מודאגת. 29/07/2011 10:19
 • שלום, הייתי בבדיקה גניקולוגית לפני כמה ימים והרופאה טענה שאינה יכולה לעשות בדיקות פאפ בגלל הפרשות. היא נתנה לי 2 אגיסטן ואמרה שבבדיקה רגילה הכל תקין. (היו לי בעיות עם הקדמת מחזור ואיחור מחזור בתקופה האחרונה). היום אני יומיים לאחר לקיחת האגיסטן ומשום מה החל לי דימום. עדין כזה אדום בהיר מאוד. רשום בחפיסה שלא אמורים לקחת עם מחזור ואני שבועיים לפני סיום חפיסת יסמין. מה זה אומר..?? למה יש דימום...? ומה אני עושה עם האגיסטן השני שאני אמורה לקחת בשבת בערב? (כבר פרסמתי שאלה בעמוד 3 או 4 לגבי המצב שהיה לי בחצי שנה האחרונה עם יסמין) תודה.

 • + הוסף תגובה
דימום ואגיסטן דר' אבישלום שרון 30/07/2011 23:30
 • שלום, לא ניראה לי שהדימום קשור להפרשות. בנוסף, לפחות לפי דברייך, אין שום אבחנה של דלקת פטרייתית בנרתיק. אם כך, אגיסטן לא מתאים כאן. אגיסטן אינו הטיפול ל"הפרשות". מכאן, אני מסיק שאין צורך כלל שתיטלי את האגיסטן. אבל, אם קיימת אבחנה של פטרייה, עלייך להמשיך בטיפול (שאגב, הטיפול הוא ל- 3 ימים ולא 2), ואפשר ליטול כדור מתאים דרך הפה. בברכה, ד"ר אבישלום שרון מומחה ברפואת נשים ומיילד, מנתח בכיר

 • + הוסף תגובה
דימום ואגיסטן קצת מודאגת. 31/07/2011 00:12
 • שלום דר', בהמשך לתשובתך, קיבלתי 2 נרות. אז נר ראשון ל3 ימים ונר שני ל3 ימים... ועכשיו אני אמורה ליטול את האגיסטן השני.. אבל לא ברור לי מהיכן הדימום והאם יחד עם הדימום אני אמורה ליטול את האגיסטן השני... בפורום אחר רופאה אמרה לי כי יתכן ופצעתי את עצמי מעט ע"י החדרת האגיסטן וכדאי שאמשיך את הטיפול אך לא הרגשתי שום כאב או אי נוחות בהחדרה... היתכן?

 • + הוסף תגובה
דימום ואגיסטן דר' אבישלום שרון 01/08/2011 19:45
 • שלום, אוקיי, ולגבי הדימום, לא ניראה לי שמדובר בפציעה, יתכן שמקור הדימום הוא מנגע בצוואר הרחם או מרירית הרחם. לא בעיה לבדוק זאת. בברכה, ד"ר אבישלום שרון מומחה ברפואת נשים ומיילד, מנתח בכיר

 • + הוסף תגובה
נרות אגיסטן מלי 10/12/2018 09:04
 • האם בזמן נטילת אגיסטן כאשר היתי אצל רופא נשים והוא אמר לי ליטול אגיסטן בעיקבות פטרייה וזו לא פעם ראשונה שאני משתמשת בנרות אגיסטן אך הפעם אחרי נטילת הנר הראשון החל דימום קל ואני לא צריכה להיות במחזור יש לי עוד זמן עד לקבלת המחזור האם זה צריך להדאיג להפסיק את הטיפול מה עלי לעשות?

 • + הוסף תגובה
נרות אגיסטן מלי 10/12/2018 09:05
 • האם בזמן נטילת אגיסטן כאשר היתי אצל רופא נשים והוא אמר לי ליטול אגיסטן בעיקבות פטרייה וזו לא פעם ראשונה שאני משתמשת בנרות אגיסטן אך הפעם אחרי נטילת הנר הראשון החל דימום קל ואני לא צריכה להיות במחזור יש לי עוד זמן עד לקבלת המחזור האם זה צריך להדאיג להפסיק את הטיפול מה עלי לעשות?

 • + הוסף תגובה
מחזור שבוע וחצי שר 27/03/2017 18:14
 • אני לוקחת גלולות יאז.. כמה ימים לקראת סוף הגלולות יצאה לי פיטריה שאני מציינת שאני סובלת תקופה לא קצרה מפיטריה בגלל חיידק מאנטיביוטיקה לקחתי נר אגיסטן אחד ואכן אחרי לילה אחד היא נעלמה אחרי יומיים שראיתי שהנר יצא בדיוק בסיום הגלולות לא היה לי הפסקה של 4 ימים של הגלולות הלבנות וקיבלתי מחזור המשכתי ישר עם החפיסת גלולות החדשה ואני כבר עם מחזור או שזה דימום של 9 ימים וזה לא קרה לי אף פעם האם זה קשור לאגיסטן?

 • + הוסף תגובה
אגיסטן ורד 06/11/2019 17:39

הצטרפו לאינדקס הרופאים!