שבוע 37 להיריון

העובר שלך כבר התהפך עם הראש למטה ומוכן ליציאה מן הרחם, ואת כבר לא בסיכון ללידת פג. מה עוד צפוי ואיזה בדיקות כדאי לעבור? לפניך כתבה על השבוע ה-37 להיריון
כתבה פרסומית כתבת חסות
האם

בשבוע הזה את כבר לא בסיכון ללידת פג. לידה משבוע 37 ועד שבוע 42 נחשבת ללידה תקינה. רוב הסיכוי שגודל הרחם יישאר כפי שהיה בשבוע שעבר וייתכן כי תגלי בתחתונים דימום קטן. אל תמהרי להילחץ, במקרים רבים מדובר ביציאתו של פקק החוסם את פתח צוואר הרחם. הדימום נובע משינויים בצוואר הרחם והוא מבשר על התקרבות הלידה. במקרה בו הדימום בצבע אדום טרי ובכל מקרה בו את חוששת שיש בעיה כלשהי, פני לייעוץ רפואי. 


העובר

העור של העובר נעשה יותר ורוד ופחות מקומט, וראשו כבר אמור להיות ממוקם למטה, מוכן ליציאה מן הרחם. במידה והעובר אינו נמצא במנח זה, הרופא ימליץ על המשך טיפול ו/או תכנון לידה הכרוך בהיפוך העובר למנח הנכון, בניתוח קיסרי או בלידת עכוז. 
בשבוע הזה את כבר לא בסיכון ללידת פג. לידה משבוע 37 ועד שבוע 42 נחשבת ללידה תקינה
בדיקות מומלצות

מעקב היריון – מומלץ לבצע בדיקות שגרתיות הכוללות בדיקת לחץ דם, בדיקת משקל, בדיקת חלבון בשתן, ובדיקות אחרות בהתאם לייעוץ הרופא.


בדיקת GBS – במידה ואת נמצאת בקבוצת הסיכון, הרופא ימליץ על בדיקת תרבית או שתן לזיהוי GBS - חיידק הסטרפטוקוק מקבוצה B שנמצא בנרתיק או ברקטום ועלול לגרום לזיהום אצל התינוק בזמן הלידה. נהוג לבצע את הבדיקה בשבועות 35-37 להיריון.


מוניטור ואולטרסאונד – בדיקה הנעשית בהמלצת רופא בלבד, ומטרתה לעקוב אחר מצב העובר ומצב האם.טיפים

נשים בהיריון מרובה עוברים ו/או שעברו לידה מוקדמת בעבר נמצאות בסיכון ללידה מוקדמת. קיימים גורמים נוספים, אך אלו הבולטים שבהם. במידה ואת נמצאת בקבוצת סיכון זו, הכיני תיקים לבית החולים: תיק אחד עם בגדים וחפצים בשבילך, תיק נוסף עם אביזרים וביגוד לתינוק.לשבוע ההריון הבא


פורומים סקירת מערכות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
Cpc ואגני כליה מורחבים אלוני 02/12/2020 19:11
  • שלום דר רציתי להתייעץ איתך בסקירה מאוחרת גילו לי cpc 4 בצד 1 ו2 אגני כליה 4.3 ממ דו צדדי יש לומר כי כל הבדיקות האחרות היו מעולות עברתי את הזמן למיי שפיר מה האלה מה אני צריכה לבדוק ?

  • + הוסף תגובה
בדיקה פרופ' יגאל וולמן 03/12/2020 07:40
  • תשלחמח אקו לב עובר ופני לייעוץ גנטי יש כמובן לחזור על הסקירה בשבוע 31-32

  • + הוסף תגובה
אסימטריה בחדרים בלטרלים במוח אנונימית 29/11/2020 13:59
  • שלום, בסקירה שנייה שבוע 22+5 היה אצלי חדר לטרלי ימני 6.2 מ"מ, חדר לטרלי שמאלי 8.7 מ"מ. ללא הרחבה. הופניתי לסקירה מכוונת למוח. אציין שמי שפיר+ צ'יפ גנטי, אקו לב עובר וכל הבדיקות עד עכשיו היו תקינות. מתי הזמן המומלץ ביותר לעשות סקירה מכוונת? האם סביר שהחדרים ימשיכו לגדול ויגיעו למצב של הרחבה? האם יש באסימטריה כממצא יחיד סיבה לדאגה? תודה רבה!

  • + הוסף תגובה
אסימטריה פרופ' יגאל וולמן 29/11/2020 19:38
משקל עובר בסקירה היילי 26/11/2020 13:42
  • היי פרופ', הייתי בסקירה מוקדמת (שבוע 14) ונאמר שהעובר במשקל של 88 גרם האם תקין לשבוע 14?

  • + הוסף תגובה
משקל פרופ' יגאל וולמן 28/11/2020 14:18
  • משקל הינו הערכה ( שהי לא באמת שוקלים את העובר ) לפי נוסחא מתמטית המתחשבת באורך והקפים במידה ואלו בתחום הנורמה הרי שהמשקל תקין

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!