שבוע 32 להיריון

מה זה הנוזל הצהבהב שיכול לדלוף לך מהשדיים, למה חשוב לבדוק שהעובר מתהפך ומה מומלץ להתחיל לעשות כבר בשלב זה? לפניך כתבה על השבוע ה-32 להיריון

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 04/02/2019האם

סביר להניח שהמפגשים עם הרופא תדירים יותר כעת וכך הם צפויים להיות עד הלידה. כאבי הגב וההתכווצות ברגליים עלולים להמשיך וייתכן שתרגישי בנוזל צהבהב, הנקרא קולסטרום, שדולף מהשדיים שלך. הקולסטרום נחשב לנוזל החלב הראשוני ובהמשך הוא מגרה את השד לייצר חלב. למעשה, כמה ימים לאחר הלידה השדיים שלך כבר יוציאו חלב בשל להנקה.העובר

למרות שהעובר שלך כבר ממלא את כל חלל הרחם שלך, יש מקום המאפשר לו מדי פעם לזוז, למתוח את הגפיים ואף להתהפך. עוברים רבים מתהפכים בשלב זה עם הראש כלפי מטה, כהכנה לקראת היציאה מן הרחם. אם העובר שלך עדיין לא התהפך, יש להמשיך לעקוב, זה עדיין יכול להשתנות בהמשך. בנוסף, שכבה של שומן נוצרת תחת עורו של העובר והוא מתחיל להתאמן בפתיחת עיניו, כמו גם בנשימה.
אם את מתכננת להניק, מומלץ ללמוד את הנושא כבר בשלבים הללובדיקות מומלצות

הערכת משקל עובר – בדיקת אולטרסאונד שמטרתה להעריך את משקל העובר ולשלול משקל גבוה/נמוך מדי שלו או של אחד האיברים שלו, כמו גם לזהות את המנח בו הוא נמצא. בהתאם לתוצאות הבדיקה יוחלט אם יש צורך במעקב ו/או היפוך. יש לבצע את הבדיקה בין השבועות 30-34. 
מעקב היריון – מומלץ לבצע בדיקות שגרתיות הכוללות בדיקת לחץ דם, בדיקת משקל, בדיקת חלבון בשתן, ובדיקות אחרות בהתאם לייעוץ הרופא.
חיסון נגד שעלת – מחלת השעלת עלולה להיות מסוכנת לתינוק עד גיל חצי שנה. בעזרת חיסון נגד שעלת בשבועות 27-36, תוכלי להבטיח הגנה טובה יותר לתינוק שלך כבר בחודשיים הראשונים שלאחר הלידה.טיפים

להנקה יש יתרונות רבים, הן מבחינת בריאות התינוק, הן מבחינת בריאות האם והן מבחינת נוחות. עם זאת, לא כל הנשים מתחברות או מסתדרות עם הנקה, וזה בסדר גמור. אם את מאלו שכן מתכננות להניק, מומלץ ללמוד את הנושא כבר בשלבים הללו: קראי חומרים, שוחחי עם נשים אחרות שהניקו, בררי על יועצת הנקה מומלצת בקרבת מקום, למקרה שתזדקקי לה לאחר הלידה. 


פורומים, אולטרסאונד - הריון ולידה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
רמות בטא ושק חלמון רותם 15/12/2019 13:44
 • היי, עשיתי היום אולטרסאונד בו נצפה שק הריון ללא שק חלמון. רמות בטא 4992. לא ידוע באיזה שבוע אני כי נכנסתי להריון חודשיים אחרי גרידה (לא קיבלתי מחזור] האם ברמות בטא כאלה לא אמורים לראות כבר שק חלמון? או שזה תקין?

 • + הוסף תגובה
רמת בטא ד"ר יוחנן שמעוני 15/12/2019 19:32
 • זה יכול להיות תקין. כדאי לחזור על הבדיקה( בטא יומיים אחרי כדי לראות שערך הבטא הוכפל וגם אולטרה סאונד לאחר 7-10 ימים

 • + הוסף תגובה
זה בסדר לבדוק בטא גם אחרי 3 ימים? רותם 15/12/2019 19:34
 • לא יתאפשר לי לבדוק יומיים אחרי. תודה על המענה

 • + הוסף תגובה
מחיצה ברחם ורירית מעובה דנה 10/12/2019 12:09
 • שלום רב אני יומיים לאחר סיום הביוץ ביום האחרון של הביוץ עברתי אולטרסאונד תלת מימד כדי לבדוק את מבנה הרחם כי בצילום רחם ובהיסטרוסקופיה התגלה חשד למום במבנה. צילום הרחם הראה שמבנה הרחם קשתי בהיסטרוסקופיה עלה משד למחיצה ברחם ואילו באולטרסאונד תלת מימד ודו מימד נראה כי ישנה מחיצה של 12 מ״מ עומק. כמו כן, עובי הרירית הייתה 13 מ״מ. האם יש סיכון בהריונות והאם בעומק כזה צריך לבצע פעולה כירוגית? יש לציין שילדתי לידה תקינה בשבוע 40 במשקל תקין בהריון ספונטני בנוסף בהריון השני עברתי הפלה בערך סביב שבוע 7 (עובר ללא דופק) אך לא נראה קשר בין ההפלה למבנה הרחם. אשמח לדעת אם ביום האחרון, כמעט ברגע האחרון ניתן להיקלט להריון. תודה

 • + הוסף תגובה
מחיצה ברחם ד"ר יוחנן שמעוני 12/12/2019 15:09
 • לא נראה כרגע שיש צורך לעשות משהו בקשר למבנה הרחם . במידה וחס וחלילה יהיו עוד הפלות יש לשקול לטפל במחיצה

 • + הוסף תגובה
והאם בהתאם לממצאים האלה ניתן להכנס להריון? דנה 14/12/2019 20:54
 • (קיימנו יחסים כשעתיים לערך לאחר הבדיקה, האם בהתאם לנתונים חלון ההזדמנויות להריון היה פתוח???

 • + הוסף תגובה
עצירת נשימה דינה 11/12/2019 21:52
 • אני שבוע 16. בביניין שלי עושים צבע היום וכשירדתי במעלית ועד שיצאתי אחוצה עצרתי את הנשימה, זה היה בערך ל50 שניות.. האם זה יכול להזיק לעובר ולמנוע ממנו צריכת חמצן?

 • + הוסף תגובה
עצירת נשימה ד"ר יוחנן שמעוני 12/12/2019 15:14

הצטרפו לאינדקס הרופאים!