שבוע 30 להיריון

יש לך בצקות ברגליים? אפשר לשפר את המצב וגם כדאי להיות ערנית ולעקוב שאין החמרה. ומה קורה לעובר, איזה בדיקות את צריכה לעבור ? לפניך כתבה על השבוע ה-30 להיריון

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 10/02/2019

האם

גם אם נדמה לך שלעובר שגדל בתוכך כבר אין יותר לאן לדחוף את הצלעות שלך, מחכים לך עוד כ-10 שבועות של היריון, שבהן הוא בהחלט ימשיך לגדול ו... כן, לדחוף את הצלעות. את צפויה להרגיש אי נוחות באגן ובבטן וייתכן ותתחילי לסבול מבצקות ברגליים, כמו שקורה לכ-50% מהנשים בהיריון. הבצקות נוטות להופיע לאחר הליכה או עמידה ממושכת. אם הבצקות מתפשטות לאזורים אחרים בגוף (ידיים, פנים) ומלווים בתסמינים נוספים כגון יתר לחץ דם, כאבי ראש ועוד, יש לפנות לרופא.העובר

העובר שלך הולך וגודל ומשקלו כבר נע בין קילו ל-2 קילו. הוא מתחיל לשלוט בטמפרטורת הגוף שלו, הגבות והריסים כבר מפותחים לגמרי והשיער על הראש נעשה סמיך יותר. הידיים שלו כעת הגיעו לצורה מלאה והציפורניים מתחילות לצמוח. 
הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הבצקות ברגליים היא באמצעות מנוחה לרגלייםבדיקות מומלצות

הערכת משקל עובר – בדיקת אולטרסאונד שמטרתה להעריך את משקל העובר ולשלול משקל גבוה/נמוך מדי שלו או של אחד האיברים שלו, כמו גם לזהות את המנח בו הוא נמצא. בהתאם לתוצאות הבדיקה יוחלט אם יש צורך במעקב ו/או היפוך. יש לבצע את הבדיקה בין השבועות 30-34.
מעקב היריון – מומלץ לבצע בדיקות שגרתיות הכוללות בדיקת לחץ דם, בדיקת משקל, בדיקת חלבון בשתן, ובדיקות אחרות בהתאם לייעוץ הרופא.
חיסון נגד שעלת – מחלת השעלת עלולה להיות מסוכנת לתינוק עד גיל חצי שנה. בעזרת חיסון נגד שעלת בשבועות 27-36, תוכלי להבטיח הגנה טובה יותר לתינוק שלך כבר בחודשיים הראשונים שלאחר הלידה.טיפים

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הבצקות ברגליים היא באמצעות מנוחה לרגליים. בזמן ישיבה דאגי  להגביה אותן מעט. מספר פעמים ביום מומלץ להגביה את הרגליים אף מעל גובה הלב באמצעות שכיבה על הרצפה (על הגב) והנחת הרגליים על הדום/כיסא למספר דקות. בנוסף, נסי להימנע מעמידה ו/או הליכה ממושכת, והימנעי מלבישת בבגדים הלוחצים על הורידים, כגון חגורה מהודקת.


לשבוע ההריון הבא

פורומים, אולטרסאונד - הריון ולידה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
רמות בטא ושק חלמון רותם 15/12/2019 13:44
 • היי, עשיתי היום אולטרסאונד בו נצפה שק הריון ללא שק חלמון. רמות בטא 4992. לא ידוע באיזה שבוע אני כי נכנסתי להריון חודשיים אחרי גרידה (לא קיבלתי מחזור] האם ברמות בטא כאלה לא אמורים לראות כבר שק חלמון? או שזה תקין?

 • + הוסף תגובה
רמת בטא ד"ר יוחנן שמעוני 15/12/2019 19:32
 • זה יכול להיות תקין. כדאי לחזור על הבדיקה( בטא יומיים אחרי כדי לראות שערך הבטא הוכפל וגם אולטרה סאונד לאחר 7-10 ימים

 • + הוסף תגובה
זה בסדר לבדוק בטא גם אחרי 3 ימים? רותם 15/12/2019 19:34
 • לא יתאפשר לי לבדוק יומיים אחרי. תודה על המענה

 • + הוסף תגובה
מחיצה ברחם ורירית מעובה דנה 10/12/2019 12:09
 • שלום רב אני יומיים לאחר סיום הביוץ ביום האחרון של הביוץ עברתי אולטרסאונד תלת מימד כדי לבדוק את מבנה הרחם כי בצילום רחם ובהיסטרוסקופיה התגלה חשד למום במבנה. צילום הרחם הראה שמבנה הרחם קשתי בהיסטרוסקופיה עלה משד למחיצה ברחם ואילו באולטרסאונד תלת מימד ודו מימד נראה כי ישנה מחיצה של 12 מ״מ עומק. כמו כן, עובי הרירית הייתה 13 מ״מ. האם יש סיכון בהריונות והאם בעומק כזה צריך לבצע פעולה כירוגית? יש לציין שילדתי לידה תקינה בשבוע 40 במשקל תקין בהריון ספונטני בנוסף בהריון השני עברתי הפלה בערך סביב שבוע 7 (עובר ללא דופק) אך לא נראה קשר בין ההפלה למבנה הרחם. אשמח לדעת אם ביום האחרון, כמעט ברגע האחרון ניתן להיקלט להריון. תודה

 • + הוסף תגובה
מחיצה ברחם ד"ר יוחנן שמעוני 12/12/2019 15:09
 • לא נראה כרגע שיש צורך לעשות משהו בקשר למבנה הרחם . במידה וחס וחלילה יהיו עוד הפלות יש לשקול לטפל במחיצה

 • + הוסף תגובה
והאם בהתאם לממצאים האלה ניתן להכנס להריון? דנה 14/12/2019 20:54
 • (קיימנו יחסים כשעתיים לערך לאחר הבדיקה, האם בהתאם לנתונים חלון ההזדמנויות להריון היה פתוח???

 • + הוסף תגובה
עצירת נשימה דינה 11/12/2019 21:52
 • אני שבוע 16. בביניין שלי עושים צבע היום וכשירדתי במעלית ועד שיצאתי אחוצה עצרתי את הנשימה, זה היה בערך ל50 שניות.. האם זה יכול להזיק לעובר ולמנוע ממנו צריכת חמצן?

 • + הוסף תגובה
עצירת נשימה ד"ר יוחנן שמעוני 12/12/2019 15:14

הצטרפו לאינדקס הרופאים!