שבוע 28 להיריון

ברכותינו! נכנסת לטרימסטר השלישי והאחרון להיריון. מה זה ברקסטון היקס, למה כדאי לחשוב על דולה, מה את צפויה לעבור ומה יקרה לעובר שלך? לפניך כתבה על השבוע ה-28 להיריון
כתבה פרסומית כתבת חסות
האם

הרחם כבר נמצא הרבה מעל הטבור. ככל שהעובר יהפוך לגדול ולחזק יותר בחודש הקרוב, כך את צפויה לחוות התכווצויות ונפיחות קלה בקרסוליים וברגליים, בעיות שינה, קוצר נשימה, כאבים בבטן התחתונה, או התכווצויות ברקסטון היקס, שהם צירים מדומים שאינם מובילים ללידה. את גם צפויה לתת שתן בתדירות גבוהה יותר, שכן הרחם שלך ממשיך ללחוץ על השלפוחית.העובר

העובר שלך כבר שוקל למעלה מקילו. בשליש זה המוח מתפתח במהירות וגלי המוח שלו מעידים על שנת REM, מה שאומר שהעובר שלך ככל הנראה חולם. העפעפיים נפתחים ודרכי הנשימה כבר נמצאים בשלבי התפתחות מתקדמים.

סוכרת היריון היא תופעה שכיחה יחסית Uיש צורך לאבחן אותה בהקדם ולטפל בה בהתאםבדיקות מומלצות

בדיקת העמסת סוכר – סוכרת היריון היא תופעה שכיחה יחסית, ומאחר שהיא מגדילה את הסיכון לסיבוכים בלידה וללידת עובר גדול יותר, יש צורך לאבחן אותה בהקדם ולטפל בה בהתאם. בדיקת העמסת סוכר כרוכה בשתיית 50 גרם סוכר מדולל במים, שלאחריה תתבקשי לתת דגימת דם לצורך בדיקת רמות הסוכר בגופך. בהתאם לתוצאות הבדיקה יוחלט על ההמשך. יש לבצע העמסת סוכר פעם שבוע בשבועות 24-28. 
בדיקות דם ושתן – בשבועות הראשונים להיריון עברת בדיקה שמטרתה לזהות את סוג הדם שלך והאם את בעלת RH שלילי. RH הוא אנטיגן (מרכיב חלבוני) הגורם ליצירת נוגדנים ולתגובה של המערכת החיסונית. לבעלות RH שלילי חסר אנטיגן זה ובשלב זה של ההיריון תישקל בדיקת המשך או חיסון.
מעקב היריון – מומלץ לבצע בדיקות שגרתיות הכוללות בדיקת לחץ דם, בדיקת משקל, בדיקת חלבון בשתן, ובדיקות אחרות בהתאם לייעוץ הרופא.
חיסון נגד שעלת – מחלת השעלת עלולה להיות מסוכנת לתינוק עד גיל חצי שנה. בעזרת חיסון נגד שעלת בשבועות 27-36, תוכלי להבטיח הגנה טובה יותר לתינוק שלך כבר בחודשיים הראשונים שלאחר הלידה.טיפים

גם אם בן/ת הזוג שלך מתכנן/ת להיות איתך בחדר הלידה, כדאי לחשוב על אופציה של שימוש בדולה – עוזרת לידה מקצועית המספקת תמיכה, אך לא סיוע רפואי, לאם ולבן/ת הזוג שלה. מחקרים מראים כי דולות עשויות לעזור בקיצור זמן הלידה ובהפחתת הסבירות של הצורך בתרופות נוגדות כאב, לידה עם מלקחיים, לידת ואקום וניתוח קיסרי.


פורומים אולטרסאונד - הריון ולידה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
דחוף! תשובה לא ברורה, אשמח לחוות דעת אסתר 15/09/2020 19:30
  • שלום ד"ר, עברתי גרידה (אחרי הפלה עובר ללא דופק שבוע 8) לפני 11 שבועות (29.06) הגיע מחזור לאחר 4 שבועות בדיוק (27.07) שבוע לאחר מכן ביצעתי היסטרוסקופיה אבחנתית בשל חשד לשארית והכל היה תקין. (03.08) כעת יש לי איחור בווסת של יותר משלושה שבועות, (היום ה- 49) בטא בדם לפני שבוע נמוך מ 2 באולטרסאונד (13.09) רירית עבה 24 ממ, נצפה ברחם תוכן שאינו מובן.... (אציין שאני נוטלת כמוסות ארמה בוסט-אצות יפניות במשך כחודש וחצי). (יש מדי פעם הפרשות לבנות צמיגיות) הייתי אצל רופא והוא לא ידע לאבחן... אשמח לשמוע חוות דעת מקצועית. תודה!

  • + הוסף תגובה
איחור בווסת ד"ר יוחנן שמעוני 22/09/2020 22:01
  • לפי מה שציינת סביר שאינך בהריון ולגבי הרירית יש לבדוק שוב לאחר ווסת

  • + הוסף תגובה
שבוע 37 +4 שני 09/09/2020 00:28
  • אני בשבוע 37+4 הריון שני , היופ הלכתי לבדיקה אחרי שכל הלילה הייתי כאובה במוניטור כן ראו ציריפ שבדקו אותי הרופאה אמרה שהצוואר קדמי ורך מחוק 40 אחוז אין פתיחה , אשמח לדעת מה זה אומר ? והאם זה אומר שהלידה קרבה?

  • + הוסף תגובה
שבוע 37+4 ד"ר יוחנן שמעוני 22/09/2020 21:59
בדיקת בטא א 03/09/2020 16:36
  • שלום אנחנו בתהליכי ivf , בבדיקת בטא ראשונה לאחר 12 יום מההחזרה התקבלו ערכים של 12.5, בבדיקה שניה לאחר יומיים הערכים היו 3.3. מה המשמעות והאם יש מה להמשיך לעקוב ? תודה .

  • + הוסף תגובה
בדיקת בטא ד"ר יוחנן שמעוני 22/09/2020 21:58

הצטרפו לאינדקס הרופאים!