שבוע 28 להיריון

ברכותינו! נכנסת לטרימסטר השלישי והאחרון להיריון. מה זה ברקסטון היקס, למה כדאי לחשוב על דולה, מה את צפויה לעבור ומה יקרה לעובר שלך? לפניך כתבה על השבוע ה-28 להיריון

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 10/02/2019האם

הרחם כבר נמצא הרבה מעל הטבור. ככל שהעובר יהפוך לגדול ולחזק יותר בחודש הקרוב, כך את צפויה לחוות התכווצויות ונפיחות קלה בקרסוליים וברגליים, בעיות שינה, קוצר נשימה, כאבים בבטן התחתונה, או התכווצויות ברקסטון היקס, שהם צירים מדומים שאינם מובילים ללידה. את גם צפויה לתת שתן בתדירות גבוהה יותר, שכן הרחם שלך ממשיך ללחוץ על השלפוחית.העובר

העובר שלך כבר שוקל למעלה מקילו. בשליש זה המוח מתפתח במהירות וגלי המוח שלו מעידים על שנת REM, מה שאומר שהעובר שלך ככל הנראה חולם. העפעפיים נפתחים ודרכי הנשימה כבר נמצאים בשלבי התפתחות מתקדמים.

סוכרת היריון היא תופעה שכיחה יחסית Uיש צורך לאבחן אותה בהקדם ולטפל בה בהתאםבדיקות מומלצות

בדיקת העמסת סוכר – סוכרת היריון היא תופעה שכיחה יחסית, ומאחר שהיא מגדילה את הסיכון לסיבוכים בלידה וללידת עובר גדול יותר, יש צורך לאבחן אותה בהקדם ולטפל בה בהתאם. בדיקת העמסת סוכר כרוכה בשתיית 50 גרם סוכר מדולל במים, שלאחריה תתבקשי לתת דגימת דם לצורך בדיקת רמות הסוכר בגופך. בהתאם לתוצאות הבדיקה יוחלט על ההמשך. יש לבצע העמסת סוכר פעם שבוע בשבועות 24-28. 
בדיקות דם ושתן – בשבועות הראשונים להיריון עברת בדיקה שמטרתה לזהות את סוג הדם שלך והאם את בעלת RH שלילי. RH הוא אנטיגן (מרכיב חלבוני) הגורם ליצירת נוגדנים ולתגובה של המערכת החיסונית. לבעלות RH שלילי חסר אנטיגן זה ובשלב זה של ההיריון תישקל בדיקת המשך או חיסון.
מעקב היריון – מומלץ לבצע בדיקות שגרתיות הכוללות בדיקת לחץ דם, בדיקת משקל, בדיקת חלבון בשתן, ובדיקות אחרות בהתאם לייעוץ הרופא.
חיסון נגד שעלת – מחלת השעלת עלולה להיות מסוכנת לתינוק עד גיל חצי שנה. בעזרת חיסון נגד שעלת בשבועות 27-36, תוכלי להבטיח הגנה טובה יותר לתינוק שלך כבר בחודשיים הראשונים שלאחר הלידה.טיפים

גם אם בן/ת הזוג שלך מתכנן/ת להיות איתך בחדר הלידה, כדאי לחשוב על אופציה של שימוש בדולה – עוזרת לידה מקצועית המספקת תמיכה, אך לא סיוע רפואי, לאם ולבן/ת הזוג שלה. מחקרים מראים כי דולות עשויות לעזור בקיצור זמן הלידה ובהפחתת הסבירות של הצורך בתרופות נוגדות כאב, לידה עם מלקחיים, לידת ואקום וניתוח קיסרי.


פורומים, אולטרסאונד - הריון ולידה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
רמת THS נמוכה בשבוע 10 להריון אדווה 04/12/2019 09:52
  • שלום רב, אני נמצאת בארה'ב לצורך לימודים ובטרימסטר ראשון להריון. בדקו לי בבדיקת דם את פעילות בלוטת התריס וגילו ערכים כדלהלן: T3= 19 T4=17.4 THS=0.15 הערכים מעט מבלבלים כי נדמה שאין עקביות, T4 גבוה מהנורמה ואילו T3 נמוך, והTHS נמוך. האם ערכים אלו בעייתיים? מה עליי לעשות? הגינקולוג לא בטוח מה לעשות ומפנה אותי לרופאים מומחים נוספים. אשמח לעזרה!! תודה

  • + הוסף תגובה
רירית עבה דניי 03/12/2019 06:17
  • בוקר טוב ד"ר מה זה אומר רירית עבה..? הייתי בתחילת השבוע אצל רופא נשים מאחר והיה לי איחור ובדיקה חיובית אמר שיש לי רירית עבה .. זה מצביע על הריון? כי הוא לא ראה אמר אולי זה מאוד התחלתי..

  • + הוסף תגובה
סקירה מכוונת- עצמות ירך מודאגת 27/11/2019 07:55
  • היי, בסקירה שלישית בשבוע 32 הבדיקה נמצאה תקינה פרט לאורך עצמות ירך שנמצא תואם לשבוע 30. בסקירה מכוונת שנעשתה אתמול (שבוע 36+4) עצמות הירך נמצאו תואמות לשבוע 34+1. לדברי הרופא תקין ונשללה גמדות או ננסות. אשמח לשמוע דעתך ובנוסף האם הממצא מרמז על גובה הילד בעתיד, על עניין של פרופורציות בגוף או שאין לזה כל משמעות. תודה רבה!

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!