שבוע 28 להיריון

ברכותינו! נכנסת לטרימסטר השלישי והאחרון להיריון. מה זה ברקסטון היקס, למה כדאי לחשוב על דולה, מה את צפויה לעבור ומה יקרה לעובר שלך? לפניך כתבה על השבוע ה-28 להיריון
כתבה פרסומית כתבת חסות
האם

הרחם כבר נמצא הרבה מעל הטבור. ככל שהעובר יהפוך לגדול ולחזק יותר בחודש הקרוב, כך את צפויה לחוות התכווצויות ונפיחות קלה בקרסוליים וברגליים, בעיות שינה, קוצר נשימה, כאבים בבטן התחתונה, או התכווצויות ברקסטון היקס, שהם צירים מדומים שאינם מובילים ללידה. את גם צפויה לתת שתן בתדירות גבוהה יותר, שכן הרחם שלך ממשיך ללחוץ על השלפוחית.העובר

העובר שלך כבר שוקל למעלה מקילו. בשליש זה המוח מתפתח במהירות וגלי המוח שלו מעידים על שנת REM, מה שאומר שהעובר שלך ככל הנראה חולם. העפעפיים נפתחים ודרכי הנשימה כבר נמצאים בשלבי התפתחות מתקדמים.

סוכרת היריון היא תופעה שכיחה יחסית Uיש צורך לאבחן אותה בהקדם ולטפל בה בהתאםבדיקות מומלצות

בדיקת העמסת סוכר – סוכרת היריון היא תופעה שכיחה יחסית, ומאחר שהיא מגדילה את הסיכון לסיבוכים בלידה וללידת עובר גדול יותר, יש צורך לאבחן אותה בהקדם ולטפל בה בהתאם. בדיקת העמסת סוכר כרוכה בשתיית 50 גרם סוכר מדולל במים, שלאחריה תתבקשי לתת דגימת דם לצורך בדיקת רמות הסוכר בגופך. בהתאם לתוצאות הבדיקה יוחלט על ההמשך. יש לבצע העמסת סוכר פעם שבוע בשבועות 24-28. 
בדיקות דם ושתן – בשבועות הראשונים להיריון עברת בדיקה שמטרתה לזהות את סוג הדם שלך והאם את בעלת RH שלילי. RH הוא אנטיגן (מרכיב חלבוני) הגורם ליצירת נוגדנים ולתגובה של המערכת החיסונית. לבעלות RH שלילי חסר אנטיגן זה ובשלב זה של ההיריון תישקל בדיקת המשך או חיסון.
מעקב היריון – מומלץ לבצע בדיקות שגרתיות הכוללות בדיקת לחץ דם, בדיקת משקל, בדיקת חלבון בשתן, ובדיקות אחרות בהתאם לייעוץ הרופא.
חיסון נגד שעלת – מחלת השעלת עלולה להיות מסוכנת לתינוק עד גיל חצי שנה. בעזרת חיסון נגד שעלת בשבועות 27-36, תוכלי להבטיח הגנה טובה יותר לתינוק שלך כבר בחודשיים הראשונים שלאחר הלידה.טיפים

גם אם בן/ת הזוג שלך מתכנן/ת להיות איתך בחדר הלידה, כדאי לחשוב על אופציה של שימוש בדולה – עוזרת לידה מקצועית המספקת תמיכה, אך לא סיוע רפואי, לאם ולבן/ת הזוג שלה. מחקרים מראים כי דולות עשויות לעזור בקיצור זמן הלידה ובהפחתת הסבירות של הצורך בתרופות נוגדות כאב, לידה עם מלקחיים, לידת ואקום וניתוח קיסרי.


פורומים אולטרסאונד - הריון ולידה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
בדיקת דופק הריונית 09/03/2020 11:43
  • היי ד"ר רציתי לדעת האם בשלב שבו אני נמצאת אפשר לראות דופק. מחזור אחרון 28.1.20 אתמול עשיתי בדיקת בטא יצא 12878 לפי חישוב נמצאת בשבוע 5+5. האם ניתן לראות דופק ?

  • + הוסף תגובה
בדיקה ויגינלית לולה 08/03/2020 20:07
  • שבוע 31 הייתי אצל הרופא לבדיקה. הוא בדק אותי ויגינלית ובמקום לשים על המכשיר שמחדירים לנרתיק קונדום הוא שם כפפה מניילון ( לא גומי) . האם יש סכנות כלשהן???

  • + הוסף תגובה
שק הריון ללא עובר אנונימית 05/03/2020 11:31
  • שלום תאריך וסת אחרון היה 1.1.20 בדיקת הריון נעשתה ב.2.2.20 ויצאה חיובית היתי בבדיקת אולטרסאונד והרופאה אמרה שיש שק הריון ריק ללא עובר ושאחזור בעוד שבוע ושיתכן שהביוץ היה מאוחר מה הסיכוי שיתפתח עובר *

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!