שבוע 26 להיריון

את עלולה לחוש כאבים בצלעות ובצדי הבטן התחתונה. ומה כדאי לדעת לפני שאת יוצאת לחופשה? מה קורה לעובר? איזה בדיקות יש לעבור? לפניך כתבה על השבוע ה-26 להיריון
כתבה פרסומית כתבת חסות
האם

את כבר אמורה להרגיש את תנועות העובר שלך באופן קבוע. ייתכן ותתחילי לחוש כאב באזור הצלעות בשל צמיחתו של העובר, שגורמת לדחיפת הצלעות כלפי מעלה. הלחץ הזה עלול גם לגרום לבעיות עיכול ולצרבות. גם כאבים בצדי הבטן התחתונה עלולים להופיע, לאור התמתחותם של שרירי הרחם. העובר

שמיעתו של העובר כבר מפותחת, ותגובתו לצלילים ולקולות מלווה בהאצת קצב פעימות ליבו. הוא אפילו עשוי לנוע בהתאם לקצב הצלילים שישמע. הריאות עדיין ממשיכות לגדול, אך הן עדיין לא הגיעו לבשלות מלאה. דפוסים של גלי המוח של העובר כבר מתנהגים כמו אצל תינוק, גם דפוסי שינה וערות מתחילים להיווצר אצלו.

ייתכן ותתחילי לחוש כאב באזור הצלעות בשל צמיחתו של העובר, הלחץ הזה עלול גם לגרום לבעיות עיכול ולצרבותבדיקות מומלצות

בדיקת העמסת סוכר – סוכרת היריון היא תופעה שכיחה יחסית, ומאחר שהיא מגדילה את הסיכון לסיבוכים בלידה וללידת עובר גדול יותר, יש צורך לאבחן אותה בהקדם ולטפל בה בהתאם. בדיקת העמסת סוכר כרוכה בשתיית 50 גרם סוכר מדולל במים, שלאחריה תתבקשי לתת דגימת דם לצורך בדיקת רמות הסוכר בגופך. בהתאם לתוצאות הבדיקה יוחלט על ההמשך. יש לבצע העמסת סוכר פעם שבוע בשבועות 24-28. 
בדיקות דם ושתן – בשבועות הראשונים להיריון עברת בדיקה שמטרתה לזהות את סוג הדם שלך והאם את בעלת RH שלילי. RH הוא אנטיגן (מרכיב חלבוני) הגורם ליצירת נוגדנים ולתגובה של המערכת החיסונית. לבעלות RH שלילי חסר אנטיגן זה ובשלב זה של ההיריון תישקל בדיקת המשך או חיסון.
מעקב היריון – מומלץ לבצע בדיקות שגרתיות הכוללות בדיקת לחץ דם, בדיקת משקל, בדיקת חלבון בשתן, ובדיקות אחרות בהתאם לייעוץ הרופא.טיפים

מתחשק לך לפנק את עצמך בחופשה לפני שאת מתחילה את השליש האחרון של ההיריון? רעיון מצוין. במקרה של נסיעה ברכב, הדרך הנוחה ביותר לשים חגורת בטיחות היא על ידי הנחת הרצועה הנמוכה מתחת לבטן והרצועה העליונה בין השדיים. במקרה של טיסה, מומלץ לבחור מקום קרוב למעבר כדי לבצע הליכות מדי פעם במהלך הטיסה ולמנוע סיכון לקרישי דם.לשבוע ההריון הבא

פורומים אולטרסאונד - הריון ולידה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
לא נצפה דופק שבוע 6 גיל 26/07/2020 11:46
  • היי, ביוץ היה ב25.6 (מקלונים ביתיים) והיום אני בשבוע 6.3 לא ראו דופק באולטרה סאונד השק היה קטן (שבוע 5+5) יחסית והיה חלמון והד עוברי. האם יש מה לחשוש? בדיקה נוספת שבוע הבא ביום ראשון.

  • + הוסף תגובה
דופק ד"ר יוחנן שמעוני 27/07/2020 09:21
  • אכן זה מה שצריך לעשות להמתין שבוע ולקוות שיהיה דופק

  • + הוסף תגובה
לא נצפה דופק שבוע 6 גיל 27/07/2020 11:28
  • תודה על התגובה המהירה! כמה אחוזים יש שאכן ההריון תקין? האם זה שהעובר קטן בשבוע מההערכה שלי (לפי מקלוני ביוץ) מעודד? כלומר זה אומר שפשוט הוא נקלט מאוחר? או שזה מלחיץ שיש פה עצירה בגדילה תודה רבה מאוד!

  • + הוסף תגובה
לא נצפה דופק ד"ר יוחנן שמעוני 28/07/2020 14:08
לא נצפה דופק שבוע 6 גיל 02/08/2020 15:48
  • היי, הייתי היום שוב בUS וכצפוי- לא התקדם כלום. הרופא נתן לי 4 כדורי ציטוטק לקחתי אותם לפני 7 שעות ובינתיים כלום לא קרה.... האם זה תקין? אין שום טפטוף שום דימום. לקחתי 2 אופטלגין כי תיארו פה ובמקומות אחרים שזה נורא כואב. יש לי קצת התכווצויות שמזכירות תחילת צירים אבל אין שום דימום. יש מה לחשוש?

  • + הוסף תגובה
גודל הריון באולטראסאונד לאוש 01/08/2020 21:38
  • היי אני לאה בהריון השלישי שלי שבוע 32 גודל עובר 33 וחצי לפחות לפי בדיקת אולטראסאונד אחרונה שעשית היה בישבוע 31 =1 וגיל הריון us היה 32 +3 אז זה כנראה גודל העובר יש לציין שכל ההריון זה היה ככה הוא תמיד הקדים עצמו בשבוע וחצי לפחות משבוע 8 בערך וגם בשקיפות זה הראה בשבוע 11+1 הראה שבוע 12+2 אז ... שאלתי היא כזאת מה זה אומר לגבי ההריון,שבוע בו אני נמצאת,בדיקות הערכת משקל הבאה,ואם בכלל זה מקדים את התאריך המשוער שלי אשמח לתשובה תודה לאה ויום קסם!!!

  • + הוסף תגובה
הריון לאוש 01/08/2020 21:28

הצטרפו לאינדקס הרופאים!