שבוע 24 להיריון

איזה בדיקות חדשות מחכות לך בשלב זה של ההיריון, מה קורה אצל העובר ומה את צפויה לחוות? לפניך כתבה על השבוע ה-24 להיריון
כתבה פרסומית כתבת חסות
האם

את צפויה להעלות עד כחצי קילו בשבוע במהלך החודש הקרוב, וזאת כי הצריכה הקלורית שלך צריכה לעלות ב-300 קלוריות ליום, בהשוואה לתקופה שלפני ההיריון. אם יש צורך, התייעצי עם דיאטנית לגבי מזונות מומלצים לצורך העלאת הצריכה הקלורית בצורה מאוזנת ובריאה, שגם תשלב את החשקים וההעדפות התזונתיות שלך.העובר

העובר שוקל כבר למעלה מחצי קילו והמבנה שלו נראה שלם ודומה לתינוק. הוא מתחיל לייצר כדוריות דם לבנות, שיעזרו לו להילחם במחלות ובזיהומים. העובר גם צפוי להגיב יותר למגע ולקולות שלך, ואם עדיין לא הרגשת את השיהוקים שלו, אולי עכשיו זה יקרה. 

התייעצי עם דיאטנית לגבי מזונות מומלצים לצורך העלאת הצריכה הקלורית בצורה מאוזנת ובריאהבדיקות מומלצות

סקירת מערכות מאוחרת – בדיקה הדומה לסקירה המוקדמת, סקירת מערכות מאוחרת בודקת את תקינותן של מערכות העובר שהתפתחו בשלבים מתקדמים יותר, במטרה לאתר מומים שנוצרו לאחר סקירת המערכות המוקדמת. מומלץ לבצע את הסקירה המאוחרת בין השבועות 20-23, אך לא לאחר שבוע 25.
בדיקת העמסת סוכר – סוכרת היריון היא תופעה שכיחה יחסית, ומאחר שהיא מגדילה את הסיכון לסיבוכים בלידה וללידת עובר גדול יותר, יש צורך לאבחן אותה בהקדם ולטפל בה בהתאם. בדיקת העמסת סוכר כרוכה בשתיית 50 גרם סוכר מדולל במים, שלאחריה תתבקשי לתת דגימת דם לצורך בדיקת רמות הסוכר בגופך. בהתאם לתוצאות הבדיקה יוחלט על ההמשך. יש לבצע העמסת סוכר פעם שבוע בשבועות 24-28. 
בדיקות דם ושתן – בשבועות הראשונים להיריון עברת בדיקה שמטרתה לזהות את סוג הדם שלך והאם את בעלת RH שלילי. RH הוא אנטיגן (מרכיב חלבוני) הגורם ליצירת נוגדנים ולתגובה של המערכת החיסונית. לבעלות RH שלילי חסר אנטיגן זה ובשלב זה של ההיריון תישקל בדיקת המשך או חיסון.טיפים

זה אמנם בלתי אפשרי שתצמידי את האוזן שלך לבטנך, אבל תני לבן/ת הזוג שלך לעשות זו, ואם בחרת בהורות יחידנית, תני למישהו קרוב אליך להניח אוזן על הבטן. ייתכן והם/ן יצליחו לשמוע את פעימות ליבו של העובר שלך.לשבוע ההריון הבאפורומים אולטרסאונד - הריון ולידה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
לא נצפה דופק שבוע 6 גיל 26/07/2020 11:46
  • היי, ביוץ היה ב25.6 (מקלונים ביתיים) והיום אני בשבוע 6.3 לא ראו דופק באולטרה סאונד השק היה קטן (שבוע 5+5) יחסית והיה חלמון והד עוברי. האם יש מה לחשוש? בדיקה נוספת שבוע הבא ביום ראשון.

  • + הוסף תגובה
דופק ד"ר יוחנן שמעוני 27/07/2020 09:21
  • אכן זה מה שצריך לעשות להמתין שבוע ולקוות שיהיה דופק

  • + הוסף תגובה
לא נצפה דופק שבוע 6 גיל 27/07/2020 11:28
  • תודה על התגובה המהירה! כמה אחוזים יש שאכן ההריון תקין? האם זה שהעובר קטן בשבוע מההערכה שלי (לפי מקלוני ביוץ) מעודד? כלומר זה אומר שפשוט הוא נקלט מאוחר? או שזה מלחיץ שיש פה עצירה בגדילה תודה רבה מאוד!

  • + הוסף תגובה
לא נצפה דופק ד"ר יוחנן שמעוני 28/07/2020 14:08
לא נצפה דופק שבוע 6 גיל 02/08/2020 15:48
  • היי, הייתי היום שוב בUS וכצפוי- לא התקדם כלום. הרופא נתן לי 4 כדורי ציטוטק לקחתי אותם לפני 7 שעות ובינתיים כלום לא קרה.... האם זה תקין? אין שום טפטוף שום דימום. לקחתי 2 אופטלגין כי תיארו פה ובמקומות אחרים שזה נורא כואב. יש לי קצת התכווצויות שמזכירות תחילת צירים אבל אין שום דימום. יש מה לחשוש?

  • + הוסף תגובה
גודל הריון באולטראסאונד לאוש 01/08/2020 21:38
  • היי אני לאה בהריון השלישי שלי שבוע 32 גודל עובר 33 וחצי לפחות לפי בדיקת אולטראסאונד אחרונה שעשית היה בישבוע 31 =1 וגיל הריון us היה 32 +3 אז זה כנראה גודל העובר יש לציין שכל ההריון זה היה ככה הוא תמיד הקדים עצמו בשבוע וחצי לפחות משבוע 8 בערך וגם בשקיפות זה הראה בשבוע 11+1 הראה שבוע 12+2 אז ... שאלתי היא כזאת מה זה אומר לגבי ההריון,שבוע בו אני נמצאת,בדיקות הערכת משקל הבאה,ואם בכלל זה מקדים את התאריך המשוער שלי אשמח לתשובה תודה לאה ויום קסם!!!

  • + הוסף תגובה
הריון לאוש 01/08/2020 21:28

הצטרפו לאינדקס הרופאים!