סובלים מדיכאון? זה האוכל שיקל עליכם

ניתן להקל באופן משמעותי על תסמיני דיכאון באמצעות תזונה עשירה בסיבים ובירקות, כך עולה ממחקר חדש שניתח מידע של מחקרים ניסויים
כתבה פרסומית כתבת חסותכבר שנים חוקרים חוששים שתזונה לא מאוזנת עלולה להוביל למצב נפשי ירוד. למרות שהתשתית לבעיות נפשיות מורכבת מאוד, ישנם מדענים שטוענים שתזונה חשובה לבריאות הנפש שלנו כשם שהיא חשובה לבריאות הלב וכלי הדם, לאנדוקרינולוגיה ולמערכת העיכול שלנו.


אך האם יש מספיק חומר מדעי שתומך בטענה זו? מחקר חדש של אוניברסיטת מנצ'סטר, בריטניה, שתוצאותיו פורסמו בכתב העת Psychosomatic , בדק האם בעוד שתזונה דלה עלולה להשפיע לשלילה על בריאות הנפש, שיפור בתזונה של אדם יקל על תסמינים של דיכאון או של חרדה באופן אוטומטי? קראו עוד: השיטה שתוציא לכם את החשק לאוכל לא בריא ב-2 דקות המפתח - תזונה עשירה בסיבים ובירקות

כדי לענות על שאלת המחקר שלהם החוקרים בחנו מידע ממקורות של מחקרים ניסויים מבוקרים ואקראיים, שבחנו את ההשפעה של התערבות תזונתית על תסמינים של דיכאון וחרדה. בסך הכל ניתחו החוקרים 16 ניסויים שהכילו מידע על כ-46,000 איש.


האנליזה של החוקרים חשפה שכל שיפור בתזונה הפחית באופן משמעותי תסמיני דיכאון. עם זאת, השינויים לא השפיעו על תסמיני החרדה. השיפורים התזונתיים שהקלו על תסמיני הדיכאון כללו דיאטה להפחתת משקל, דיאטה להפחתת שומן ודיאטה עשירה בחומרים חיוניים.


ההשפעות החיוביות הדומות של כל אחת מהדיאטות הללו מראות שדיאטה מאוד ספציפית או ממוקדת אינה בהכרח נחוצה לאדם הממוצע. שינויים פשוטים בתזונה עשויים להועיל באותה המידה לבריאות הנפש, כשהעיקריים שבהם הם צריכת ארוחות עשירות בסיבים ובירקות, והפחתת אכילת מזון מהיר וסוכרים פשוטים.

המחקר מראה: שינויים פשוטים בתזונה עשויים להועיל לבריאות הנפש
טיפול באמצעות תזונה בריאה 

תוצאות המחקר מראות שכאשר קיימת התערבות תזונתית המשולבת עם פעילות גופנית, חל שיפור גדול בתסמיני הדיכאון של המשתתפים.


הנתונים הללו מדגישים את התפקיד המרכזי של תזונה בריאה יותר (ושל פעילות גופנית קבועה), כדי להוות חלק מעשי בטיפול שעשוי לעזור לאנשים הסובלים ממצב רוח ירוד.


מניתוח המחקר אף עולה שניסויים בהשתתפות נשים הראו אף שיפור משמעותי יותר בבריאות הנפשית כתוצאה משינוי התזונה לבריאה יותר. נתון זה מעורר אצל החוקרים שאלות חדשות ועדיין לא ברור להם מהו המנגנון שיוצר יתרון בקרב נשים.


פרט למחקר המשך שיבחן את ההבדל בין נשים לגברים, החוקרים גם רוצים להבין בעתיד כיצד תזונה בריאה יותר, המובילה גם לשיפורים במערכות הגופניות - כגון הפחתות בשומן, בדלקתיות ובעייפות – משפיעה בסופו של דבר על בריאות הנפש.
פורומים דיכאון וחרדה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ליתיום אורוטאט drf 06/11/2019 23:54
  • על פי עצת פרופסור אמריקאי טיפלתי בבתי שלקתה במאניה דיפרסיה , מספר תוספי תזונה ובראשם ליתיום אורוטאט הוציאו אותה לגמרי מהמחלה . כיום היא כבר חזרה לחיים מלאים והיא כבר שנה ושלושה חודשים ללא תרופות פסיכיאטריות

  • + הוסף תגובה
ליתים אורוט גלי 24/08/2020 14:19
  • בבקשה תחזרי אלי. אני אימא לבן ביפולארי ורוצה לשמוע על כך. תודה.

  • + הוסף תגובה
שילוב תרופות שב 04/07/2020 12:34
דיכאון או השפעת כדור פסיכיאטרי? יוסי 26/02/2020 23:42
  • גבר נשואי אחרי אישפוז בכפר שאול נוטל זיפרקסה 10 מג פעמים ביום. פלוס דיפאלפ 500 פעם ביום. חזר לביתו ואין לו חשק מיני אין חשק ללכת לעבודה רוב היום במיטה מתעייף מהר. האם זה דיכאון או השפעת הכדורים?

  • + הוסף תגובה
מניה דפרסיה ייוסי 20/06/2020 12:00
  • לאחר שמוש של שנים בדפלפ כרונו התחילו רעידות בידיים האם יכול להיות מהכדור?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!