שוקלים ניתוח למתיחת בטן? כל המידע החיוני

בין אם מדובר בנשים לאחר הריונות ולידות, אנשים שעברו ירידה ניכרת במשקל או אלה שאינם מרוצים ממראה הבטן ומעוניינים בעיצובה, אנשים רבים מבצעים ניתוח למתיחת בטן כדי לשפר את המראה וכתוצאה מכך גם את הביטחון ותחושת הדימוי העצמי. אספנו עבורכם את המידע החיוני שחשוב לדעת על אודות הניתוח
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 30/04/2019ניתוח למתיחת בטן הוא הליך כירורגי נפוץ המשמש לעיצוב הבטן באמצעות הסרת עודפי העור והשומן העודף בעיקר מאזור הבטן התחתונה. אנשים שעברו ירידה משמעותית במשקל וסובלים מעודפי עור ושומן באזור הבטן או נשים לאחר הריונות שאינן מרוצות מהחותם שהשאירו ההריונות והלידות על אזור הבטן, מבצעים את הניתוח האסתטי שעשוי לשפראת מראה הבטן וכן גם את הדימוי והביטחון העצמי. מהו מהלך הניתוח, אילו הכנות יש לבצע לפני ומה צפוי בזמן ההחלמה? כל המידע החיוני בכתבה הבאה. כיצד מתבצע ניתוח למתיחת בטן?

במהלך הניתוח מוסרים עודפי העור והשומן התת עורי המצויים באזור הבטן. בנוסף, הרופא המנתח יחזק את שרירי הבטן על מנת לקבל בטן שטוחה ומתוחה. במקרים מסוימים יהיה צורך גם במיקום מחדש של הטבור כדי לספק תוצאה פרופורציונאלית ואסתטית יותר. 


הניתוח למתיחת בטן אורך כשלוש שעות והוא מתבצע בהרדמה מלאה. במהלך הניתוח, מבצע הרופא המנתח חתך רוחבי בשיפולי הבטן המאפשר להפריד את עור הבטן והשומן ממעטפת השרירים. המנתח מהדק את מעטפת שרירי הבטן וכורת את עודפי העור והשומן. הניתוח מתבצע לרוב יחד עם שאיבת שומן. בסיום הניתוח מחדיר המנתח נקזים המשמשים לניקוז ההפרשות. מהם הסיכונים בניתוח למתיחת בטן?

ניתוח למתיחת בטן עלול להוביל לסיבוכים שונים, כמו זיהו0, דימום, הצטברות של נוזלים באזור הבטן, צלקות לא אסתטיות ותסחיף ריאתי (סיבוך זה נדיר מאוד בשל האמצעים הננקטים בזמן הניתוח ולעיתים משתמשים לאחר הניתוח בתרופות לדילול הדם כדי למנוע את התסחיפים). לאחר הניתוח המטופל יישאר להשגחה בבית החולים במשך הלילה.
ניתוח למתיחת בטן משמש לעיצוב הבטן באמצעות הסרת עודפי שומן ועור מהאזור כדי לספק מראה פרופורצונלי ואסתטי יותר
מהן ההכנות הנדרשות לפני הניתוח?

לקראת הניתוח תתבצע פגישה מקדימה אצל הרופא המנתח שבמהלכה יעריך הוא את איכות העור ואת מידת הרפיון שלו, את עובי שכבת השומן באזור הבטן, את מידת פיזורה וכן גם את מידת הרפיון של שרירי הבטן. 


טרם לניתוח יש לבצע בדיקות דם שונות, שיקבעו בהתאם לגיל ולהיסטוריה הרפואית. בנוסף, בקרב מטופלים מבוגרים יותר ייתכן ויהיה צורך גם בבדיקת צילום חזה ואק"ג.


חודש לפני הניתוח יש להפסיק לעשן ולהתמיד בכך לפחות שבועיים לאחר הניתוח. בנוסף, מטופלים אשר משתמשים בתרופות לדילול הדם צריכים להפסיק את השימוש בהן כחודש לפני הניתוח.מהו מהלך ההחלמה לאחר הניתוח והאם יש הגבלות מסוימות?

לאחר הניתוח יש להיות עם חבישה מיוחדת באזור הבטן במשך כחודש ואסור לבצע פעילות גופנית עצימה, לרבות הרמת משקלים כבדים, למשך שלושה חודשים. הכאבים לאחר הניתוח ניתנים לשיכוך באמצעות נטילת משככי כאב ללא מרשם. מה חשוב לדעת לפני הניתוח למתיחת בטן?

חשוב להבין כי ניתוח למתיחת בטן אינו פתרון קסם: למרות שניתן לשמר את תוצאות הניתוח במשך שנים, יש צורך להקפיד על תזונה מאוזנת ופעילות גופנית בשגרה כדי לשמור על מראה מתוח של הבטן. כדי לקבל תוצאות מיטביות ולמזער את הסיכוי להתפתחות סיבוכים או סיכונים שונים במהלך הניתוח ואחריו, חשוב לבחור ברופא מומחה בכירורגיה פלסטית בעל נסיון רב בניתוחי מתיחת בטן לשם תכנון אסטרטגיית טיפול מתאימה לכל מטופל ולנתוניו וביצוע הניתוח בצורה היעילה והבטוחה ביותר לשם קבלת תוצאה אסתטית מיטבית
הכתבה בחסות מרפאת פלסטיקה ואסתטיקה בהובלת פרופ' רמי נוימן וד"ר יצחק דנו המתמחה בכירורגיה פלסטית ורפואית ניתוח אף ופנים וניתוחי חזה.

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר דנו ופרופ' נוימן ניתוחים פלסטיים השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים ניתוחים פלסטיים ומתיחת בטן אחרי ירידה במשקל

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שאיבת שומן ליהי 29/04/2020 20:06
 • שאיבת שומן היי, אני מוגדרת כ- skinny fat, בחורה עם אחוזי שומן נמוכים (14%) ומסת שריר נמוכה ככל הנראה על רקע חולשת השרירים שלי. מבחינה חיצונית יש לי צברי שומן בירכיים, ובאזור הבטן קפלים. כבר קרוב לתשעה חודשים אני מתאמנת בחדר הכושר כדי להעלות מסת שריר ואח"כ להיכנס לתהליך של חיטוב. עד כה המשקל שלי עלה רק בקילו-קילו וחצי, כשבד"כ בזמן הזה אנשים אחרים מצליחים להעלות בתוך 6 חודשים מסה (5% ממשקלם ההתחלתי) ובשלושת החודשים הנותרים להתחטב. אשמח להתייעצות 1. האם במקרה שלי, היית ממליץ על שאיבת שומן מהאזורים הבעייתים? 2. אחרי שאיבת השומן, האם אני יכולה להמשיך בתהליך העלאת מסת השריר במכון הכושר (עלייה ב5 % -10% מהמשקל ההתחלתי = 5-10 קילו) ואחכ תקופת חיטוב, תוך כדי שתוצאות הניתוח יישמרו ולא אחבל בהן? (כולל חיטוב) 3. לאחר השאיבה, ידוע לך מה סך הקלוריות שעלי לאכול ביום? 4. במידה ואכנס להיריון בהמשך(כרגע לא רלוונטי) האם התוצאות של השאיבה יישמרו, אם אמשיך ברוטינת האימונים והתזונה הנכונה, או שהתוצאות ייהרסו? תודה!

 • + הוסף תגובה
היי היי 08/05/2020 14:59
 • היי ד"ר, אשמח אם תוכלי להשיב לי. עד כה, לא נמסר לי מידע מפורט, וזה גורם לי להרגיש לא בנוח סביב קבלת החלטה. תודה רבה

 • + הוסף תגובה
היי ד"ר טלי פרידמן 11/05/2020 14:57
שאיבת שומן ד"ר טלי פרידמן 11/05/2020 15:05
 • היי, בהמשך לדברייך נשמע כי שאיבת שומן איננה פתרון מתאים, המלצתי היא להתייעץ עם דיאטנית/נטורופטית בשילוב עם המשך של פעילות גופנית לטובת ירידה נוספת במשקל. בהצלחה

 • + הוסף תגובה
תודה ליהי 12/05/2020 09:04
 • היי ד"ר, זה בדיוק מה שאני עושה- מלווה אותי תזונאי ספורט ודיאטן, עם מאמן כושר אישי...כמעט שנה. המאמן קיבל טיפים מהפיזיותריפיסט מוסמך איך לערוך את התרגילים. המשקל שלי נמוך מלכתחילה, אני נראית רזה אך המבנה שלי לא פרופרציונאלי. השומנים נמצאים בירכיים ובבטן וזה נראה מצחיק. .ירידה נוספת תהיה כבר אנורקסיה... מלבד לעלות כמה קג ואחכ לרדת אותם לטובת העלאת מסת שריר...,שזה לא בדיוק תהליך שעובד.... אני אשמח להבין באיזה מצבים אני יכולה לעבור את השאיבה ולמה כרגע זו לא אופציה....(העלאת 5 קג וירידה שלהם יכולה להרוס את השאיבה?) הייתי שמחה לתוצאה קבועה, ולהרגיש בנוח... תודה

 • + הוסף תגובה
שאיבת שומן ד"ר טלי פרידמן 24/05/2020 10:57
 • היי ליהי, כל מקרה הוא לגופו. עם זאת ממה שאת מספר הייתי ממליצה להמשיך עם תוכנית מסודרת של פעילותצ גופנית ותזונה מאוזנת ביחד עם בקרה של תזונאית, כמו שייעצתי קודם. מעבר לכך את מוזמנת להגיע לייעוץ במידה ואת בכל זאת תרצי לעבור הליך של שאיבת שומן .

 • + הוסף תגובה
שאיבת שומן עם מחלת רקע לופוס הילית 21/05/2020 18:59
 • היי ד"ר, לפני שבוע עברתי ניתוח הסרת שתלי סיליקון והזרקת שומן עצמי שנשאב מהירכיים והמותניים. יש לי ברקע לופוס ואני סובלת כשבוע עם כאבים קשים ללא שיפור. האם המחלה מחמירה את הכאבים ומאריכה את ההחלמה? תודה

 • + הוסף תגובה
שאיבת שומן עם מחלת רקע לופוס ד"ר טלי פרידמן 24/05/2020 10:54
 • היי, הילית, הייתי ממליצה לחזור ולדבר מול הרופא המטפל. בריאות ובהצלחה

 • + הוסף תגובה
חזרה לפעילות ספורטיבית אינטנסיבית אחרי ניתוח מתית בטן מלאה ושאיבת שומן ש 07/05/2020 14:57
 • האם לאחר שהייתי פעילה מאוד לפני הניתוח וכיום אני שלושה וחצי חודשים אחרי אני יכולה לחזור לפעילות מלאה לרבות משקלים כפיפות בטן וכו'?

 • + הוסף תגובה
חזרה לפעילות ספורטיבית לאחר ניתוח מתיחת בטן ד"ר טלי פרידמן 11/05/2020 15:01
 • היי, באופן כללי ניתן לחזור לפעילות ספורטיבית לאחר 3 וחצי חודשים. בכל מקרה הייתי ממליצה להתייעץ עם הרופא המטפל מאחר וכל מקרה הוא פרטני.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!