שוקלים ניתוח למתיחת בטן? כל המידע החיוני

בין אם מדובר בנשים לאחר הריונות ולידות, אנשים שעברו ירידה ניכרת במשקל או אלה שאינם מרוצים ממראה הבטן ומעוניינים בעיצובה, אנשים רבים מבצעים ניתוח למתיחת בטן כדי לשפר את המראה וכתוצאה מכך גם את הביטחון ותחושת הדימוי העצמי. אספנו עבורכם את המידע החיוני שחשוב לדעת על אודות הניתוח

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 30/04/2019


ניתוח למתיחת בטן הוא הליך כירורגי נפוץ המשמש לעיצוב הבטן באמצעות הסרת עודפי העור והשומן העודף בעיקר מאזור הבטן התחתונה. אנשים שעברו ירידה משמעותית במשקל וסובלים מעודפי עור ושומן באזור הבטן או נשים לאחר הריונות שאינן מרוצות מהחותם שהשאירו ההריונות והלידות על אזור הבטן, מבצעים את הניתוח האסתטי שעשוי לשפראת מראה הבטן וכן גם את הדימוי והביטחון העצמי. מהו מהלך הניתוח, אילו הכנות יש לבצע לפני ומה צפוי בזמן ההחלמה? כל המידע החיוני בכתבה הבאה. כיצד מתבצע ניתוח למתיחת בטן?

במהלך הניתוח מוסרים עודפי העור והשומן התת עורי המצויים באזור הבטן. בנוסף, הרופא המנתח יחזק את שרירי הבטן על מנת לקבל בטן שטוחה ומתוחה. במקרים מסוימים יהיה צורך גם במיקום מחדש של הטבור כדי לספק תוצאה פרופורציונאלית ואסתטית יותר. 


הניתוח למתיחת בטן אורך כשלוש שעות והוא מתבצע בהרדמה מלאה. במהלך הניתוח, מבצע הרופא המנתח חתך רוחבי בשיפולי הבטן המאפשר להפריד את עור הבטן והשומן ממעטפת השרירים. המנתח מהדק את מעטפת שרירי הבטן וכורת את עודפי העור והשומן. הניתוח מתבצע לרוב יחד עם שאיבת שומן. בסיום הניתוח מחדיר המנתח נקזים המשמשים לניקוז ההפרשות. מהם הסיכונים בניתוח למתיחת בטן?

ניתוח למתיחת בטן עלול להוביל לסיבוכים שונים, כמו זיהו0, דימום, הצטברות של נוזלים באזור הבטן, צלקות לא אסתטיות ותסחיף ריאתי (סיבוך זה נדיר מאוד בשל האמצעים הננקטים בזמן הניתוח ולעיתים משתמשים לאחר הניתוח בתרופות לדילול הדם כדי למנוע את התסחיפים). לאחר הניתוח המטופל יישאר להשגחה בבית החולים במשך הלילה.
ניתוח למתיחת בטן משמש לעיצוב הבטן באמצעות הסרת עודפי שומן ועור מהאזור כדי לספק מראה פרופורצונלי ואסתטי יותר
מהן ההכנות הנדרשות לפני הניתוח?

לקראת הניתוח תתבצע פגישה מקדימה אצל הרופא המנתח שבמהלכה יעריך הוא את איכות העור ואת מידת הרפיון שלו, את עובי שכבת השומן באזור הבטן, את מידת פיזורה וכן גם את מידת הרפיון של שרירי הבטן. 


טרם לניתוח יש לבצע בדיקות דם שונות, שיקבעו בהתאם לגיל ולהיסטוריה הרפואית. בנוסף, בקרב מטופלים מבוגרים יותר ייתכן ויהיה צורך גם בבדיקת צילום חזה ואק"ג.


חודש לפני הניתוח יש להפסיק לעשן ולהתמיד בכך לפחות שבועיים לאחר הניתוח. בנוסף, מטופלים אשר משתמשים בתרופות לדילול הדם צריכים להפסיק את השימוש בהן כחודש לפני הניתוח.מהו מהלך ההחלמה לאחר הניתוח והאם יש הגבלות מסוימות?

לאחר הניתוח יש להיות עם חבישה מיוחדת באזור הבטן במשך כחודש ואסור לבצע פעילות גופנית עצימה, לרבות הרמת משקלים כבדים, למשך שלושה חודשים. הכאבים לאחר הניתוח ניתנים לשיכוך באמצעות נטילת משככי כאב ללא מרשם. מה חשוב לדעת לפני הניתוח למתיחת בטן?

חשוב להבין כי ניתוח למתיחת בטן אינו פתרון קסם: למרות שניתן לשמר את תוצאות הניתוח במשך שנים, יש צורך להקפיד על תזונה מאוזנת ופעילות גופנית בשגרה כדי לשמור על מראה מתוח של הבטן. כדי לקבל תוצאות מיטביות ולמזער את הסיכוי להתפתחות סיבוכים או סיכונים שונים במהלך הניתוח ואחריו, חשוב לבחור ברופא מומחה בכירורגיה פלסטית בעל נסיון רב בניתוחי מתיחת בטן לשם תכנון אסטרטגיית טיפול מתאימה לכל מטופל ולנתוניו וביצוע הניתוח בצורה היעילה והבטוחה ביותר לשם קבלת תוצאה אסתטית מיטבית
הכתבה בחסות מרפאת פלסטיקה ואסתטיקה בהובלת פרופ' רמי נוימן וד"ר יצחק דנו המתמחה בכירורגיה פלסטית ורפואית ניתוח אף ופנים וניתוחי חזה.

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר דנו ופרופ' נוימן ניתוחים פלסטיים השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, ניתוחים פלסטיים ומתיחת בטן אחרי ירידה במשקל

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
לופוס עורי וניתוח הגדלת חזה גל 02/12/2019 09:46
 • שלום רב, לאחר קריאה מרובה בנושא הגדלת חזה הבנתי שנוכחות השתל בגוף עשויה לעורר מחלה אוטואימונית לאו דווקא קרע ודליפה. לפני כשנתיים פרץ אצלי לופוס עורי ...המחלה מופיעה רק בעור למזלי.בדיקות הדם תקינות ונשללה מחלה מערכתית. התיעצתי עם רופאה מומחית ללופוס והיא אמרה שאין מניעה לניתוחים פלסטיים כל זמן שהמחלה יציבה ואיננה מערכתית. אך ציינה שקיים סיכון קטן בחשיפה לסיליקון ובחולים עם רקע אוטואימוני הסיכון מוגבר יותר. השאלה היא אם אני בוחרת שתלים עם מי מלח לצורך העניין אני מקטינה את הסיכון להתלקחות המחלה אצלי? והאם יש שתלים עם מעטפת מחומר אחר ? כנראה לא מספיק שרק התוכן יהיה ממרכיב אחר לדעתי גם למעטפת יש משמעות. מאד רוצה לעבור את הניתוח אך חוששת שמערכת החיסון שלי לא תגיב טוב לסיליקון . אשמח לדעתך

 • + הוסף תגובה
מתיחת בטן וספורט דין 20/11/2019 11:44
 • מתי ניתן לחזור לספורט לאחר מתיחת בטן? שומעת דיעות רבות ושונות..

 • + הוסף תגובה
חזרה לספורט ד"ר טלי פרידמן 30/11/2019 18:39
 • כחודש לאחר מתיחת בטן ניתן לחזור בהדרגה לספורט. כפיפות בטן פילטיס ויוגה רק אחרי חודשיים מהניתוח. חשוב לחזור לפי יכולת של הגוף

 • + הוסף תגובה
חזרה לספורט ד"ר טלי פרידמן 30/11/2019 19:15
 • הי דין, ניתן לחזור לספורט כחודש לאחר מתיחת בטן, וגם זה בהדרגה ולפי יכולת.

 • + הוסף תגובה
הוצאת שתלים מהחזה שולי 08/09/2019 14:02
 • שלום רב מבקשת לדעת האם ניתן להוציא שתלים מהחזה ולהזריק שומן עצמי ? האם את מתמחה בנושא זה? אשמח לתשובה מהירה כי רוצה להגיע אלייך בשבוע הבא יחד עם אחותי שמנותחת אצלך תודה

 • + הוסף תגובה
הזרקת שומן לחזה ד"ר טלי פרידמן 30/11/2019 19:13
 • הי שולי, נלאחר הוצאת שתלים מהחזה לרוב יש צורך לשפר את צורת השד במידה והעור רפוי והשד איבד מצורתו. ההליך האפקטיבי ביותר הנו הרמת חזה. במידה ויש מקור לשומן באזורים אחרים בגוף, ניתן לבצע הזרקות שומן אולם הליך זה לרוב צריך להתבצע במספר שלבים שכן חלק מהשומן נספג, מה שמעלה את העלויות שלו והופך אותו לפחות פופולארי

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!