טיפולים להצערת העור וטשטוש הקמטים

כדי להצעיר את מראה הפנים ובמקביל גם לשמור על תוצאה טבעית ולא "עשויה" , חשוב לבחור בטיפול האסתטי המתאים ביותר למצב העור והקמטים הקיימים. כיצד מתבצעת הזרקות הבוטוקס, למה משמשת החומצה ההיאלורונית ומהו טיפול בפלזמה? כל המידע בכתבה הבאה
כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 28/04/2019


טיפולי האסתטיקה השונים הפכו פופולאריים מאוד בשנים האחרונות ולרוב הם מספקים מענה עבור גברים ונשים המעוניינים לטשטש את סימני הגיל. למרות זאת, בחירת טיפול מתאים למצב הפנים והעור עשוי לסייע בקבלת תוצאה אסתטית ולא "עשויה". אספנו עבורכם את כל המידע החיוני על טיפולי הזרקות וטיפול בפלזמה. הזרקות בוטוקס

בוטוקס הוא חומר המופק מהחיידק בוטוליניום. לפני כשני עשורים התגלה כי הבוטוקס משפיע על קולטני העצבים האמונים על תזוזת השרירים והשימוש בו מסייע בהרפיית השרירים. בשל תכונה זו, נכנס הבוטוקס לשימוש  בתחום האסתטיקה הרפואית. הבוטוקס מסייע בטיפול בקמטים דינאמיים שנוצרו בגלל הפעלה של שרירי הפנים. למעשה, הוא משפיע על קולטני העצבים המשדרים לשרירים ומפסיק את פעולתם. באופן זה עשוי הבוטוקס לסייע בהרפיית השרירים והעלמת הקמטים. 


מהם השימושים השונים בבוטוקס?

הבוטוקס משמש לרוב לטיפול בקמטים המופיעים בשליש העליון של הפנים, לרבות צדיי העיניים, בין הגבות ובאזור המצח. למרות זאת, ניתן להשתמש בבוטוקס גם באזורים אחרים של הפנים.כיצד מתבצעים טיפולי ההזרקות?

הפעולה מתבצעת במרפאת הרופא המומחה ולרוב אין צורך בביצועה הרדמה לפני ההזרקה. החומר מוזרק באמצעות מחט עדינה מאוד. מדובר בפעולה קצרה יחסית הנמשכת דקות ספורות. השינוי הראשוני יראה לרוב לאחר מספר ימים, אך התוצאה הסופית תהיה מורגשת לאחר כשבוע. תוצאות הפעולה נשמרות כשישה חודשים ולאחריהם יהיה צורך בטיפול נוסף. האם צפויות תופעות לוואי לאחר הטיפול?

לאחר הטיפול יכולה להופיע נפיחות מקומית באזור הזריקה או שטפי דם. תופעות אלה צפויות להיעלם תוך מספר ימים. כדי למזער את הסיכון להתפתחות בעיות שונות בשרירי הפנים חשוב שההזרקות יתבצעו על ידי רופא בעל ניסיון.

הבוטוקס עשויה לסייע בהעלמת קמטים בשליש העליון של הפנים
חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית היא חומר הנמצא באופן טבעי בגופנו. החומצה ההיאלורונית מהווה את אבן הבניין של הקולגן את אמון על האלסטיות של העור. עם ההתבגרות, כמות החומצה ההיאלורונית בעור פוחתת וכתוצאה מכך מתרחשת גם ירידה בגמישות העור . התדלדלות החומצה ההיאלורונית בעור הפנים משווה לאחרונות מראה נפול וחסר חיוניות ומובילה להופעת קמטים סטטיים. חומצה היאלורונית המיוצרת בתנאי מעבדה מחקה את פעולותיו של החומר המצוי באופן טבעי בעור וכך עשויה לתרום לחידוש העור, להשבת הנפח לאזורים מסוימים בפנים ולמילוי קמטים וקמטוטים. מהם השימושים השונים בהזרקות חומצה היאלורונית?

קיימים מספר סוגים של חומצה היאלורונית בסמיכויות שונות, בחירת החומר תלויה בסוג הטיפול המתבצע. חומצה היאלורונית בסמיכות נמוכה משמשת לטשטוש והעלמת קמטים קטנים ולא מאסיביים, כמו לדוגמה הקמטים שבצדי האף. חומצה היאלורונית בסמיכות גבוהה יותר מיועדת לטיפול באזורים בהם יש צורך בהשבת נפח ומתיחה. באמצעות סוג זה של חומצה היאלורונית ניתן להשיב נפח לאזורים מסוימים בפנים, כמו הלחיים או קו הלסת. בנוסף, חומצה היאלורונית בסמיכות גבוהה משמשת גם למתיחת העור, לעיצוב איברים שונים ולתיקון פגמים, כמו שיפור מראה האף. קיימים גם סוגים אחרים של חומצה היאלורונית המיועדים לאזורים ספציפיים, כמו השפתיים או שקעי העפעפיים.


מידת העמידות של החומר תלויה בשני מאפיינים מרכזיים: 

1. הרכב החומצה ההיאלורונית.

2. מידת הדינאמיות של האזור אליו מוזרקת החומצה. הזרקות חומצה היאלורונית לעיצוב ועיבוי השפתיים לדוגמה, יחזיקו זמן קצר יותר בשל השימוש הרב המתבצע בשרירים באזור. באזורים סטטיים יחסית, כמו האף תוצאות הפעולה ישמרו זמן רב יותר. כיצד מתבצעים טיפולי ההזרקות?

קיימות שתי דרכים לביצוע הזרקות אלה:

- ביצוע ההזרקה תוך שימוש במחט עדינה.

- שימוש בקנולה שאינה גורמת נזק לוורידים ומערבת סיכון נמוך יותר לפגיעה ברקמות הרכות. 

פעמים רבות, הזרקות החומצה ההיאלורונית אינן מחייבות הרדמה טרם לטיפול, אך הדבר תלוי באזור המטופל. באזורים עדינים, כמו השפתיים והאף תתבצע הרדמה מקומית טרם לביצוע הפעולה. האם הזרקות החומצה ההיאלורונית מובילות לתופעות לוואי שונות?

תופעות הלוואי הנפוצות ביותר הן נפיחות מקומית ושטפי דם מקומיים הנובעים מפגיעה בכלי הדם הקטנים המצויים באזור ההזרקה. תופעות אלה זמניות וצפויות לחלוף לאחר מספר ימים. בנוסף, הטיפול יכול לגרום גם לתחושת כאב מקומי שתחלוף גם היא זמן קצר לאחר הטיפול. למי הטיפול בחומצה היאלורונית מתאים?

באוכלוסייה הצעירה, הזרקות חומצה היאלורונית נועדו לעיצוב איברים שונים בפנים, כמו השפתיים והלחיים. בנוסף, הטיפול בחומצה היאלורונית עשוי לסייע בתיקון פגמים שונים בפנים, כמו צלקות, גבנון בקצה האף ועוד. 


במטופלים מבוגרים יותר, הטיפול בחומצה היאלורונית נועד לחידוש העור,  והוא עשוי לסייע בהשבת הנפח לרקמות הפנים ובמילוי של קמטים שונים בשליש התחתון שלהן. יש לציין, כי טיפולי ההזרקות אינם משנים את מראה הפנים, אלא מסייעים בשיפור מראה העור, בעיצוב של איברים שונים ובהשבת נפחים. טיפול באמצעות מכשיר פלזמה

טיפול באמצעות מכשיר פלזמה נועד לטשטוש של קמטים עדינים. השימוש במכשיר מוביל ליצירת פציעות מזעריות בשכבות העליונות של העור אשר "מעודדות" את תהליכי הריפוי הטבעיים שלו ומסייעות בחידושו. הטיפול בפלזמה משמש לטשטוש של קמטים וקמטוטים עדינים והוא אף עשוי לסייע בהרמת עפעפיים ומתיחת הצוואר. הטיפול מתבצע במרפאת הרופא המומחה, תחת אלחוש מקומי או הרדמה מקומית. הוא אורך כחצי שעה ולאחר מכן המטופל יכול להמשיך בשגרת היום.מהן תופעות הלוואי שיכולות להתפתח לאחר הטיפול?

לאחר הטיפול צפויים להופיע שטפי דם קלים ואדמומיות. תופעות אלה צפויות להיעלם זמן קצר לאחר הטיפול. בנוסף, הטיפול יכול לגרום לכאבים מקומיים שיחלפו גם הם תוך זמן קצר. 
הכתבה בחסות פרופ' ג'פרי קשוק רופא כירורג, בעל מרפאה אסתטית בת"א ובירושלים. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם פרופ' ג'פרי קשוק השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים אקנה – פצעי בגרות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
קרם הגנה ולחות בעת שימוש באפידו מאור 24/02/2020 03:39
  • לפני כשבוע התחלתי שימוש באפידו ג'ל ובניאו מדרול,הבנתי שכאשר משתמשים באפידו ג'ל צריך להימרח בקרם הגנה,אפשרי להשתמש בacnil lotion כקרם הגנה?,תודה מראש.

  • + הוסף תגובה
קרם הגנה ולחות ד"ר שמואל יורב 25/02/2020 16:10
טיפול באור אדום וכחול סופי 24/02/2020 12:51
  • שלום, יש לי אקנה דלקתית כבר שנים רבות, אני בת 39. היכן מומלץ לבצע טיפול באור אדום וכחול? תודה

  • + הוסף תגובה
טיפול באור אדום וכחול ד"ר שמואל יורב 25/02/2020 16:09
  • לא כל אקנה מתאימה לטיפול פוטותרפי . מציע: טיפולים אצל רופא עור מוסמך י

  • + הוסף תגובה
שמירה על עור נקי אביטל 21/02/2020 02:35
  • שלום דוקטור אני כבת 25 עם עור נקי לחלוטין מפצעים. יש לי עור שומני חמישי פעם מופיע לי פצעון או בליטה אדומה ממש בודדה, זה לא קרה לי כבר הרבה זמן למזלי וגם אם זה קורה זה לא מתפשט לכל העור נותן לי מצב של אקנה פעיל. השאלה שלי בעצם היא מה עלי לעשות על מנת לשמר מצב זה? כי אני כן prone ואני יודעת שיש מצב בעתיד שיצוצו לי פצעים פה ושם. האם יש טיפולים משמרים/מוצרים משמרים שאפשר להשתמש בהם? האם הפצועים האלה הם בכלל תוצאה של משהו פנימי שצריך לקחת כדורים בשבילו? מאמינה שלפנים חלקות שרק פעם ב..מקבלות פצעון אין צורך לקחת רואקוטן. לתשובתך אודה, תודה.

  • + הוסף תגובה
תיקון אביטל 21/02/2020 02:37
שמירה על עור נקי ד"ר שמואל יורב 21/02/2020 10:58
  • בהסתייגות שלא ראיתי מצב פניך לא יכול להמליץ על טיפול מניעתי .יש לגשת לרופא מומחה לשם כך.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!