מה הקשר בין סוכרת לכאבי גב?

אנשים עם סוכרת נמצאים בסיכון גבוה יותר לחוות כאבי גב ובסיכון גבוה לכאבי צוואר מאנשים שאינם חולים בסוכרת. מחקר חדש
כתבה פרסומית כתבת חסות
חולי סוכרת נמצאים בסיכון גבוה יותר ב-35% לסבול מכאבי גב תחתון ובסיכון גבוה יותר ב-24% לסבול מכאבי צוואר, לעומת אנשים שאינם חולים בסוכרת. 


ממצאים אלו עולים ממחקר מטא-אנליטי חדש של אוניברסיטת סידני, אוסטרליה, אשר ניתח סדרת מחקרים בנושא סוכרת והקשר לכאבי גב או כאבי צוואר. המחקר החדש פורסם בכתב העת PLOS ONE.הקשר בין סוכרת לכאבי גב עדיין לא לגמרי ברור

מרבית האנשים הבוגרים חווים כאבי גב תחתון במהלך חייהם, וכמחצית מהאנשים סובלים מכאבי צוואר בשלב כלשהו בחיים. 


סוכרת היא מחלה כרונית שנהיית יותר ויותר נפוצה עם השנים. הערכה היא שכיום ישנם 382 מיליון איש בעולם הסובלים מסוכרת מסוג 2, הסוג הנפוץ יותר של מחלה מטבולית זו.


מהמחקר החדש עולה כי קיים קשר כלשהו בין סוכרת וכאבי גב וכאבי צוואר. לא ניתן לומר בוודאות איזה קשר זה, ולא קיימות מספיק ראיות המבססות קשר סיבתי בין סוכרת לכאבי גב או כאבי צוואר. עם זאת, הממצאים שעלו מן המחקר בהחלט מצדיקים מחקר נוסף שיבחן את הקשר. 
מהמחקר החדש עולה: קיים קשר כלשהו בין סוכרת לבין כאבי גב וכאבי צוואר
בדיקת סוכרת למטופלים הסובלים מכאבי גב

גם לסוכרת מסוג 2 וגם לכאבי גב תחתון כבר נמצא קשר חזק עם השמנת יתר ומחסור בפעילות גופנית, כך שמחקר זה היא התקדמות הגיונית בנושא, ויש להמשיך ולבחון את הגורמים לקשר הזה ביתר פירוט. למעשה, מחקר זה הוא עוד ראייה לכך שמשקל מאוזן ופעילות גופנית משחקים תפקיד משמעותי מאוד בשמירה על הבריאות.


עוד נמצא במחקר, שתרופות לטיפול בסוכרת עשויות להשפיע על הכאב, כנראה באמצעות ההשפעות על רמות הגלוקוז בדם, וגם את הקשר הזה יש להמשיך ולחקור. 


מן המסמך עולה גם המלצה לאנשי מקצוע מתחום הרפואה לשקול בדיקה לזיהוי סוכרת בקרב מטופלים המגיעים לטיפול עקב כאבי גב תחתון ו/או כאבי צוואר.


כאבי גב תחתון וכאבי צוואר, כמו גם סוכרת, פוגעים ביותר ויותר אנשים ומשפיעים על איכות חייהם. יש להשקיע יותר משאבים בחקר יחסי הגומלין ביניהם, בדיוק כפי שעשו במחקר זה, ולהמשיך למצוא את הגורמים לקשר. ייתכן כי טיפולים אחרים לסוכרת עשויים להפחית את השכיחות לכאבי גב, וייתכן גם ההיפך.

פורומים סוכרת

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כדור טבעי להורדת רמת הסוכר קארין 08/11/2019 11:28
 • האם אתה מכיר את התוסף הזה? https://ascarit.co.il/scoop-this-what-can-happen-to-diabetics-taking-chemical-drugs/

 • + הוסף תגובה
סוכרת מרים 07/07/2020 15:39
 • שלום רב,אני בת 73 לקחתי כדור גלוקומין כמה שנים והחיל לעשות לי בעיות ביציאות החליפו ליאת הכדור לגארדיאנס 10 מילגרם וגרם לי לאותם תופעות וכרגע התחלתי לקחת גנואט xr שגם גורם לי לאותן תופעות. ברגע שאני מפסיקה לקחת את הכדורים הנ"ל אין לי שום בעיה ביציאות.רמת הסוכר שלי בבוקר היא 99.הבעיה היא המוגלובין A1C שהוא 7.האם אני צריכה לקחת כדורים לסוכרת? אודה לך על תשובתך.

 • + הוסף תגובה
טיפול טבעי בסוכרת דודו 09/07/2020 15:39
טיפל טבעי מוכח בסוכרת דודו 09/07/2020 17:34
 • טיפל טבעי מוכח בסוכרת במחקרים בקישור הבא: https://inulin.tevalife.com/l71/

 • + הוסף תגובה
טיפול טבעי בסוכרת רונן 22/01/2020 11:52
 • שלום רב, יצרתי קשר עם חברה בשם אסכרית של ד"ר דב פוגל. יש להם מוצר טבעי להורדת רמות סוכר, בהתחלה הייתי סקפטי אבל התחלתי את הטיפול כי אין באמת מה להפסיד והתחלתי להוריד מינון של גלוקומין. מה דעתך על המוצר ובכלל על הפתרון הטבעי לסוכרת? תודה

 • + הוסף תגובה
טיפל טבעי מוכח במחקרים דודו 09/07/2020 15:41
 • טיפל טבעי מוכח במחקרים בקישור הבא: https://inulin.tevalife.com/l71/

 • + הוסף תגובה
תרופות לסוכרת ליזה 30/04/2020 09:36
 • שלום, השתמשתי בעבר בג'אריאנס דואו והפסקתי בגללתופעות גרד מאדמאדלא נעימות. החליפו לי לתרופה בשם קסיגדואוושוב חזרו התופעות המאד לא נעימות. רציתי לדעת מהו החומר הגורם לתופעות אלו כדי שאדע להימנע ממנו בתרופות אחרות. תודה

 • + הוסף תגובה
טיפל טבעי מוכח במחקרים דודו 09/07/2020 15:40
 • טיפל טבעי מוכח במחקרים בקישור הבא: https://inulin.tevalife.com/l71/

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!