עומדים בפני החלטה רפואית משמעותית? הכתבה הזו בשבילכם

מחלות נדירות, מחלות כרוניות, סוגים שונים של סרטן מתקדם ועוד – חולים רבים מתקשים לקבל החלטות רפואיות עקב מחסור בידע. שירות חדש מאפשר לחולה ולצוות הרפואי לקבל את הידע המקצועי המעודכן ביותר והמותאם למצב החולה, אשר עשוי לעזור בקבלת ההחלטות הנכונות ביותר

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 12/06/2019


אין בעולם שני חולים זהים. אם אתם חולים במחלה נדירה או בסרטן מתקדם בעל מאפיינים דומים לסוג אחר של סרטן - כל חולה הוא בעל היסטוריה רפואית, נתונים אישיים וגופניים שונים, אשר משפיעים על המחלה במגוון מישורים. התבססות על פרמטרים אישיים של החולה, בשילוב עם הידע הרפואי המקצועי המעודכן ביותר, עשויים להשפיע לטובה על קבלת ההחלטות הרפואיות.


אינפומד מחקר אישי הוא שירות של מחקר רפואי המותאם לתיק האישי של החולה, ומטרתו להעניק ליווי של חוקר מקצועי, המספק לחולה את המידע המעודכן והרלוונטי ביותר עבורו, כל זאת בהתבסס על המידע הרפואי הכי מעודכן בעולם ועל התיק האישי של החולה. אין מדובר בהמלצות רפואיות, אלא במידע שימושי ובתובנות רפואיות.

אינפומד מחקר אישי מספק מחקר רפואי מותאם אישית לכל חולה ומעניק ליווי של חוקר מקצועי לקבלת המידע הרלוונטי ביותר 
שפע של מידע רפואי

בכל יום מצטרפת שורה של מחקרים רפואיים לספרות המקצועית בעולם. בכל יום, מידע חדש, שימושי ומשמעותי, שעשוי לשפר את איכות החיים של חולים רבים בעולם, מתפרסם במיטב כתבי העת הרפואיים ברשת. אין ספק שהאינטרנט שינה את הדרך שבה חולים מקבלים כיום את המידע הרפואי שלהם. אז איפה בכל זאת הבעיה?


• במקרים רבים המידע באינטרנט לא אמין, לא מעודכן או לא מספיק מדויק. ישנם לא מעט מקרים בהם המידע הרפואי נועד לשרת צרכים שיווקיים והוא אף עלול להטעות את החולים. 


• הידע הרפואי המקצועי לא תמיד נגיש לחולה. כתבי עת רפואיים רבים נגישים למנויים מתחום הרפואה בלבד ואינם זמינים לציבור הרחב. 

• ללא ידע מקצועי מקדים וכישורי מחקר, חולים רבים יתקשו בהבנת המידע והמונחים המקצועיים, כמו גם יתקשו באנליזת המידע בהתאם למקרה שלהם. 

• לא הגיוני לצפות מהרופא, טוב ככל שיהיה, לשלוט בכל ההתפתחויות המדעיות והרפואיות בעצמו, ובוודאי שלא ניתן לצפות לכך כאשר הוא צריך לדאוג לחולים שלו על בסיס יומי. איך זה עובד?

חוקר אישי מקצועי

לכל חולה מוצמד חוקר מיומן מעולם המדע והרפואה ובעל תארים מתקדמים בתחומים אלו, אשר בנוסף עובר הכשרה על ידי החברה על סוג זה של מחקר. החוקר מבצע איסוף של מידע רפואי עדכני על המקרה של המטופל, לרבות טיפולים קיימים, טיפולים חדשניים וטיפולים אלטרנטיביים, וכן מחקרים קליניים רלוונטיים.מחקר מותאם לחולה

המחקר מתבסס על מידע מהספרות המקצועית, המחקרית והמדעית, אשר יש לו התאמה גבוהה ככל הניתן לפרופיל של המטופל הספציפי. בתום התהליך החוקר מגיש לחולה דו"ח עם סיכום כל הדברים הרלוונטיים ביותר למצב המטופל ולמחלה שלו. הדו"ח אינו מכיל המלצות רפואיות, אלא מספק מידע שימושי ותובנות רפואיות שעשויים לעזור לחולה ולצוות הרפואי לקבל החלטות רפואיות מושכלות יותר. טכנולוגיה מתקדמת לאיסוף מידע

באמצעות אלגוריתמים וטכנולוגיה ייחודיים שפותחו בחברה במיוחד למטרות אלו, המידע הרפואי המוגש לחולים הוא האמין והעדכני ביותר. החברה ממשיכה לפתח כלים טכנולוגיים שמטרתם לייעל את השירות, ובעיקר את תהליכי המחקר. אינפומד מחקר אישי מתמחה באיתור מידע רפואי חיוני ובהפיכתו לתובנות שימושיות המותאמות לפרופיל הרפואי-אישי של כל מטופל.  לפרטים נוספים לחצו כאן 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם שירות אינפומד מחקר אישי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, טיפולים ביולוגיים ואימונותרפיה בסרטן ריאה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אדנוקרציומה שלב 4 גרורות במוח ובכבד אתי 16/09/2019 19:13
 • שלום, אבי חולה בסרטן ריאה תאים לא קטנים אדנוקרציומה שלב 4 מפושט. בבדיקת פאונדיישן נמצאו שלוש מוטציות Stk11 , keap1, kras(g12d . עבר עשר הקרנות לכל הראש וטיפול אחד של קיטרודה +אלימטה+קרבו. שאלתי היא האם לדעתך הטיפול שמקבל מתאים לפרופיל ושאלה נוספת , הפאונדיישן כתובות שמותיהן של שתי תרופות שיעילות לטיפול ב stk11 בסוגי סרטן אחרים everolimus. Temsirolimus האם בשלב מסויים שימוש בתרופות האלו יכול להיות יעיל וכדאי לנסות? תודה

 • + הוסף תגובה
מוטציות STK11 KEAP1 דר' אליזבטה דודניק 17/09/2019 13:41
 • שלום רב, לצערי, מוטציות בגנים LKB1/STK11 (שתי שמות של אותו הגן) ו- KEAP1 בסרטן ריאה, כל אחד לחוד מנבאות היעדר תועלת מטיפול אימונותרפי ( בין אם ניתן לבד ובין אם ניתן בשילוב עם טיפול כימותרפי). כמובן, שכל מקרה הוא אינדיבידואלי ויש לבצע הערכת תגובה של הטיפול אשר הוחל ולפעול בהתאם. שילוב של כימותרפיה אחרת עם תכישיר נוגד התפתחות כלי דם - היא אחת האופציות בהיעדר תגובה לטיפול שהוחל. אין נתונים של יעילות של טמסירולימוס או אברולימוס בגידולי ריאה נושאים מוטציות אלו.

 • + הוסף תגובה
המשך טיפול בקיטרודה לאחר שנתיים עירית 16/09/2019 16:50
 • האם כדאי להמשיך את הטיפול בקיטרודה לאר שנתיים מוצלחות מאוד של טיפול כל שלושה שבועות?האם להפסיק?האם לרווח בין הטיפולים.?

 • + הוסף תגובה
משך הטיפול האימונותרפי דר' אליזבטה דודניק 17/09/2019 13:24
 • הפסקה של טיפול בקייטרודה לאחר שנתיים גורמת להחמרה של המחלה בכ-30% של החולים. רק מחצית מהחולים שמחלתם החמירה לאחר הפסקת הטיפול יגיבו לטיפול באם יחודש. מחקר ארצי שבדק תרופה דומה, אופדיבו, מרמז על עידפות להמשיך בטיפול מעבר לשנתיים ולהקפיד על המינונים והרווחים המקובלים בטיפול. החלטה לגבי המשך לעומת הפסקת הטיפול היא אינדיבידואלית וצריכה לקחת בחשבון את התגובה, סבילות לטיפול והרצון של המטופל.

 • + הוסף תגובה
טיפול בקיטרודה שלי 09/09/2019 08:52
 • אבא שלי אובחן עם מזותליומה, עבר ניתוח להחדרת צינור וקיבל כימותרפיה שלא עזרה. כעת סובל מכאבים קשים בבית חזה, חלש מאד. שמעתי שקיטרודה יכול להיות יעיל במחלה שלו, אל זה לא בסל. האם נכון? תודה

 • + הוסף תגובה
מזותליומה - מקום של אימונותרפיה דר' אליזבטה דודניק 17/09/2019 13:10
 • אכן, טיפול אימונותרפי יכול להיות יעיל בחלק מהחולים עם מזותליומה. כך, קייטרודה ואופדיבו שניהן הראו תגובות בכ-20-30% מהמטופלים, שילוב של אופדיבו ויירבוי ייתכן ויעיל יותר אך מידע לגבי השילוב הוא טרם בשל. טיפול אימונותרפי עבור חולי מזותליומה זמין דרך הסל אך ורק לחולים עם MSI-HIGH (פרמטר מסויים שניתן לבדוק בתאי הגידול, מדובר במצב נדיר, שכיחותו כ-2% ). באם לא נמצא MSI-HIGH - ניתן לקבל טיפול אימונותרפי ברכישה עצמית/דרך ביטוח פרטי/עמותות חמלה.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!