ללמוד בחוץ: לא רק הילדים מרוצים

כמעט כל התלמידים אוהבים ללמוד בחוץ, וכנראה שלא סתם. אלא שכעת מסתבר שהדבר חיוני גם למורים: שעה או שעתיים בשבוע של למידה בחוץ העלו את רמת הסיפוק של המורים. מחקר חדש
כתבה פרסומית כתבת חסותמחקר בריטי חדש של אוניברסיטת סוונסי, מדווח כי שעה או שעתיים בשבוע של למידה בחוץ הובילו ליתרונות משמעותיים בקרב התלמידים, ובמקביל גם העלו את רמת הסיפוק של המורים. 


באמצעות ראיונות וקבוצות מיקוד, החוקרים בחנו את השקפותיהם וחוויותיהם של תלמידים ומורים בשלושה בתי ספר יסודיים בדרום ווילס, אשר אימצו תוכנית למידה מחוץ לכיתות בית הספר שנועדה ללמד בסביבה טבעית לפחות שעה בשבוע.זיכרון טוב יותר בזכות הלמידה בחוץ

לצורך המחקר נערכו שיחות ותדרוכים עם המורים ועם קבוצות מיקוד של תלמידים בגילאים 9-11, גם לפני תחילת המחקר וגם במהלכו.  בתי הספר דיווחו על מגוון יתרונות שבלמידה בחוץ, הן לתלמידים והן למורים, שכללו שיפור הבריאות, הרווחה הלמידה וההשתלבות בבית הספר.


התלמידים דיווחו על תחושות של חופש בזמן הלמידה מחוץ לכיתות. הם גם הרגישו שהם מסוגלים יותר להביע את עצמם וליהנות יותר מתנועה. כמו כן, התלמידים הרגישו יותר מעורבים ויותר חיוביים לגבי חוויית הלמידה. רבים מהם אף הביעו רווחה וזיכרון טוב יותר בזכות הלמידה בחוץ, בעוד מורים טענו שהדבר עזר להם לערב בשיעור את כל סוגי התלמידים.למידה בחוץ משפרת את החוויה הלימודית
התלמידים דיווחו כי למידה בחוץ תרמה לחוויית למידה חיובית יותר
גם המורים יוצאים מורווחים

היתרונות של לימודים בחוץ לילדים כבר תועדו בעבר, אלא שמחקר זה מוסיף ממצאים על ההשפעה של לימודים בחוץ על המורים.

בתחילה, כמה מורים הסתייגו מהרעיון של החלפת הכיתה בלימודי חוץ, אך לאחר שלימודי החוץ הוטמעו בתוכנית בלימודים בצורה מסודרת, הם הביעו שיפור בסיפוק שבעבודתם, כמו גם ברווחתם.

ממצאים אלו חשובים בעיקר בגלל חששותיהם של מורים. הממצאים מדגישים את הפוטנציאל הגלום בלימודים בחוץ ככלי בתוכנית הלימודים, אשר עשוי לשפר את ההשתלבות בבית הספר, הרווחה, הבריאות וההישגים החינוכיים של הילדים.

בתי הספר שהשתתפו במחקר החליטו לאמץ ולהמשיך עם הלימודים בחוץ כחלק מתוכנית הלימודים. החוקרים מאמינים שבעזרת תמיכה והכרה של משרד החינוך ביתרונות שבלמידה בחוץ, לימודים בחוץ יוכלו להיות חלק מתוכנית הלימודים של בתי ספר יסודיים.פורומים הפרעות קשב וריכוז, ADHD

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
קונצרטה \ ויואנס או ויאגרה \ סיאליס אנונימי 23/01/2020 17:46
  • לאחרונה אני משתמש בקונצרטה ואני עדיין משתמש בסיאליס מדי יום. הדבר היחיד שאני שם לב אליו זה דפיקות לב דיי חזקות או לפעמים תחושות ריחוף. בכל אופן רציתי לבקש מהרופא שלי שיחליף לי לויואנס במקום קונצרטה בגלל שהוא אמר שהתחושות ריחוף עלולות להיות מקונצרטה. אני מתכנן לעזוב את הסיאליס ולהתחיל להשתמש בויאגרה יחד עם ויואנס אך אני דיי מתבייש לשאול את הנוירולוג שלי בקשר לזה. אני מרגיש יותר בנח עם הרופא משפחה אך אני לא רוצה לקבוע תור רק כדי לשאול את השאלות האלו. תוכלו לומר לי האם תקין להשתמש בכל אחד מהסטימולנטים האלו יחדיו?

  • + הוסף תגובה
מרשם לאדרל xr אילנה 21/01/2020 19:54
  • שלום. לבני בן ה 10 יש המלצה מפסיכיאטר לטיפול באדרל xr. הרופאת ילדים בדקה ומצאה שהתרופה לא קיימת בכללית. איך ניתן להשיג אותה?

  • + הוסף תגובה
אדרל XR ד"ר גלעד חבצלת 22/01/2020 10:30
  • אדרל XR קרוי גם אטנט XR . אכן לא ניתן להשיג אותו בכללית . צריך לקנות בבית מרקחת עם טופס 29ג ממומחה לקשב. מציע להתייעץ עם בית מרקחת שור טבנציק טל 035288818 או 033731999

  • + הוסף תגובה
מעבר מקונצרטה לויואנס משה 21/01/2020 19:22
  • בן 25, לקחתי קונצרטה 54 מג במשך תקופה של כמה חודשים, הקונצרטה עבדה מעולה, אבל היו תופעות לוואי שהשפיעו עלי די קשה מבחינת כאבי בטן ובעיות בשינה. שבוע שעבר הלכתי לנוירולוג אשר החליף לי סוג תרופה אל ויואנס 50 אותו אני לוקח מספר ימים. עד כה לויואנס אין תופעות לוואי, אבל מצד שני אני לא ממש מרגיש אותו נכנס או יוצא, אני כן מרגיש שהכדור עובד עלי אבל מרגיש שמשהו חסר, אולי הוא לא עובד וזה בדמיון שלי? אולי אני רגיל לתופעות שמסביב ככ? שקלתי לקחת יותר מה50, האם מותר לפתוח קפסולה ולבלוע אחת שלמה יחד עם חלק מאחרת? אולי זאת לא הבעיה בכלל? תודה רבה לכם.

  • + הוסף תגובה
ויואנס ד"ר גלעד חבצלת 22/01/2020 10:11
  • זה שאתה לא מרגיש תופעות לואי זה מעולה. אם אתה מרגיש שהכדור עובד אין צורך להעלות מינון. ניתן להעלות מינון על ידי המסה של התרופה במים נניח ב20 מ"ל ואז יש לך 10 מ"ג בכל 4 מל . תיקח קפסולה של 50 ותוסיף עוד תמיסה של 4 מ"ל מקפסולה נוספת.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!