//

הפלות חוזרות: מהו הטיפול הטבעי שעשוי להוות פתרון לבעיה?

הפלות חוזרות מהוות מצב לא פשוט כלל, הן מבחינה גופנית והן מבחינה נפשית. במקרים רבים הגורם להפלות אינו ידוע וזוגות רבים נשארים חסרי אונים נוכח המצב המתסכל. הרפואה הסינית מציעה טיפול בהפלות חוזרות שעשוי להוביל להיריון מוצלח ובריא. הנה שני סיפורים עם סוף ממש טוב
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 10/10/2019אנחנו רגילים לשמוע רבות על זוגות שמתקשים להיכנס להריון, ולצד זה גם על דרכים רבות להתמודדות עם בעיות פוריות. אלא שבמקרים רבים ההתעברות היא לא הבעיה אלא דווקא צליחתו של הריון שלם, או במילים אחרות – הימנעות מהפלה.


ההגדרה להפלות חוזרות היא למעלה מ-3 הפלות רצופות. כיום נהוג להתחיל בירור אצל נשים כבר לאחר 2 הפלות. הגורמים להפלות חוזרות מגוונים וכוללים,  מצבים של  קרישיות יתר, בעיות הורמונאליות, בעיות אימונולוגיות, ליקוי מכאני (כגון מבנה רחם לא תקין) וגורמים גנטיים. עם זאת, באחוז ניכר מהמקרים, הגורם להפלות החוזרות אינו ברור. 


כך גם היה במקרה של שמרית וארז סמואל מבאר שבע, שחלמו כמו זוגות צעירים רבים להפוך להורים אך ללא כל הצלחה. לאחר 4 שנות נישואין ומספר מקרים של הפלות חוזרות, עצה אחת מחברה טובה הביאה את שמרית לנסות ולטפל בבעיה באמצעות הרפואה הסינית. הדרך האלטרנטיבית התבררה כהצלחה וסייעה לזוג סמואל להקים משפחה. 
טיפול ברפואה הסינית בהפלות חוזרות סייע לשמרית וארז סמואל להגשים את החלום ולהפוך להורים

ארבע הפלות ברצף

כמו זוגות צעירים רבים שרוצים להרחיב את התא המשפחתי, גם שמרית וארז סמואל מבאר שבע, ניסו להיכנס להריון. בגיל 29, לאחר 4 שנות נישואים ו-4 הפלות רצופות, התחיל לכרסם בזוג החשש שלא יצליחו להגשים את חלומם להיות הורים. 


"להריון הראשון נכנסתי חצי שנה לאחר הנישואים, אך עקב ירידת מים נאלצתי להפסיק אותו בשבוע ה-16 ולעבור גרידה של עובר חי", נזכרת בכאב שמרית.


למרבית ההפתעה, ההריון הבא של שמרית וארז הגיע לאחר כמה חודשים, אך בשבוע ה-8, לאחר שכבר נצפה דופק עוברי תקין, התבשרו שוב השניים שהעובר לא מתפתח ויש להפסיק בשנית את ההריון. בדומה להפלה השנייה, גם הפסקת ההריון השלישית הגיעה במהרה, כשהיא שוב כרוכה בשאיבה של תוכן הרחם, וכמובן בכאב ובאכזבה גדולה.


"ההריון הרביעי שלי היה הריון כימי", מספרת שמרית. "זה הריון שאפשר היה לזהות אותו בבדיקות ההריון (דם ושתן), אך למעשה העובר לא הושרש ברחם ולכן לא ניתן היה לראות אותו באולטרסאונד. בשבוע השישי התחיל דימום וערכי הבטא ירדו, וכבר היה ברור שזה שוב הסוף".
הרפואה הסינית והפלות חוזרות

בשונה מהרפואה המערבית, האבחנה הסינית היא הוליסטית ומתבססת על סימנים ותסמינים נוספים מעבר לאבחנה המערבית. לדוגמה: אישה יכולה להגיע לקליניקה לאחר 3 הפלות כשהיא סובלת מעייפות קיצונית, נשירת שיער, כאבי גב תחתון, דיכאון, דימום מועט בווסת או וסת קצרה. בנוסף לתסמינים אלו האבחנה תתבסס ברובה על תשאול מעמיק של המטופלת לגבי אורח חייה, איכות השינה, תזונה, כמו גם על בדיקות שונות, כמו בדיקת דופק ובדיקת לשון, המסייעות על פי הרפואה הסינית באבחון הגורם להפלות. 


הטיפול ברפואה הסינית בהפלות חוזרות כולל דיקור על בסיס שבועי, צמחי מרפא ושינוי אורח חיים, כולל הנחיות תזונתיות בהתאם לאבחון, שינוי שעות שינה והמלצות לזמני אכילה. לרוב, האישה נדרשת לא להיכנס להריון בשלושת החודשים הראשונים של הטיפול כדי שבזמן זה תחוזק היכולת של הגוף להזין ולהחזיק את ההריון.


במקרים מסוימים, הרפואה הסינית מתאימה גם כטיפול משלים לטיפול הקונבנציונאלי. למשל, בהפלות חוזרות על רקע קרישיות יתר הטיפול הסיני משלים לתרופות מדללות דם, שכן הגוף נחלש מאוד בין הפלה להפלה והתרופה מסייעת בבעיית הקרישיות, אך לא בחוסר ההזנה הבסיסי לו זקוק העובר. בהפלות חוזרות עקב בעיה מכנית של מבנה הרחם או גורמים גנטיים, אין לרפואה הסינית אפשרות לעזור. רקע לא מוסבר להפלות

אחד הדברים המתסכלים ביותר בעולם הרפואה, הן לחולה והן לרופא המטפל, הוא חוסר הוודאות לגבי הגורם לבעיה רפואית כלשהי. כך גם במקרה של שמרית. לאחר ברורים רבים במרפאות להפלות חוזרות, לא נמצא כל ממצא שהעיד על בעיה הגורמת להפלות, והן הוגדרו כהפלות חוזרות על רקע לא מוסבר.


"היינו מאוד מתוסכלים, חיפשנו כל דבר שיעזור לנו לעבור את ההריון בשלום", נזכרת שמרית ברגעים הקשים שלאחר ההפלה האחרונה. "יום אחד שוחחתי עם חברה והיא העלתה בפניי רעיון אחר – ללכת לטיפול אצל שרון אלישע, שהוא מומחה לפוריות ברפואה סינית מקליניקת מעגלים ברעננה. המרחק היה מאתגר כי בכל זאת אנחנו מגיעים מבאר שבע, אבל הקפדתי להגיע כל שבוע לטיפול." 


לאחר 3 חודשים של חיזוק הגוף באמצעות דיקור על בסיס שבועי, תזונה נכונה וצמחי מרפא, שמרית  נכנסה שוב להריון. באופן טבעי, החשש לגבי המשכו התקין של ההריון עלה, אלא שהפעם, בניגוד לפעמים הקודמות, ההריון המשיך להתפתח כמו שצריך, היא המשיכה את טיפולי הדיקור עד שבוע 14, ולאחר לידה תקינה ילדה את בנה הראשון נבו. לשמרית וארז יש כיום שני ילדים בני 5 ו-3.חיזוק הגוף

בדומה לסיפור של שמרית, גם ההריון הראשון של ענת (שם בדוי) מאזור עמק חפר, הגיע די בקלות, אך כבר בשבוע ה-13 הגיעה גם הבשורה המרה שההריון לא מתפתח ויש להפסיק אותו.


"בעקבות בעיית זרע של בעלי התחלנו טיפולי הפריה חוץ גופית. בהמלצת הגניקולוגית שלי הגענו במקביל לטיפול אצל קורן אליהו, מומחה פוריות ברפואה סינית מקליניקת מעגלים. לאחר שנקלטתי המשכתי את הטיפול הסיני עד השבוע ה-14 באמצעות דיקור על בסיס שבועי ושינוי תזונתי". סופו של התהליך של ענת הוא בלידת בנה הבכור. 


כלי נוסף חשוב ברפואה הסינית הוא התשאול. אם למשל בתשאול מתגלה שאישה מסוימת הסובלת מהפלות חוזרות גם סובלת מ-4 יציאות רכות ביום, מעייפות ומסחרחורות בעת שינוי תנוחה, סביר להניח שמערכת העיכול של אותה אישה אינה עובדת בצורה תקינה ואין ספיגה תקינה של חומרי הזנה אל העובר המתפתח. חיזוק מערכת העיכול של אותה אישה בעזרת הדיקור, כמו גם שינוי תזונתי ושימוש בצמחי מרפא, עשויים להעלות את יכולת הספיגה של חומרי ההזנה בדם ולשפר את הסיכוי להריון מוצלח ובריא. 

שלושת ההריונות הבאים של ענת היו טבעיים, אך לא הלכו כמו שצריך והופסקו כולם בשבוע ה-6. לרופאים לא היה הסבר להפלות וענת ובן זוגה החליטו לחזור לטיפול אצל קורן.

"קורן הסביר לי שהגוף שלי חלש ושעליי לעבור טיפול חיזוק של 3 חודשים ללא כל ניסיונות כניסה להריון", מספרת ענת, "בחודש הרביעי לטיפול נכנסתי להריון טבעי נוסף, שאותו המשכתי לחזק עד השבוע ה-14. בשבוע ה-38 ילדתי בת". גם בהריונה האחרון נעזרה ענת ברפואה הסינית כדי לסיים את התהליך בשלום. לפני כארבע שנים ילדה את בתה השלישית.הכתבה בחסות קליניקת מעגלים המתמחה באבחון וטיפול בבעיות פוריות בנשים ובגברים. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם קליניקת מעגלים- דיקור סיני לפוריות השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים צמחי מרפא

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שיח אברהם יאיר 14/08/2020 10:10
 • היי שלום,אני ואשתי כרגע מנסים להיכנס להריון והבנתי שיש בעיה לנשים בהריון לצרוך את השיח אברהם השאלה באיזה שלב עדיין אפשר לקחת או שישר אסור. ראיתי באחת הגינות ליד הבית את השיח וקטפתי את הפירות. איך כדאי לקחת אותם?

 • + הוסף תגובה
ויטמין די וקורונה מורי 09/08/2020 09:47
 • תוכלי להסביר את הקשר בין ויטמין די וקורונה? תודות

 • + הוסף תגובה
האם יש משהו שיכול לנקות עורקים? ירון 01/06/2016 00:13
 • שלום מדברים בעיקר על מניעה, להוריד כולסטרול, שומנים וכו'. האם יש דרך גם לתקן את הנזקים שכבר קיימים בכלי הדם? את ההסתיידות, משקעי השומנים, את כל מה שסותם/מצר את כלי הדם? תודה

 • + הוסף תגובה
"ניקוי" עורקים, המסת פלאקים ד"ר אורנה לוין 01/06/2016 10:20
 • מה שאתה מכנה "ניקוי" הינו המסת הפלאקים. החומר, המוכר לי, שעשוי לעשות זאת, על פי מחקרים, הינו הארגינין. המסת הפלאקים נעשית לאורך זמן תוך כדי הגמשת העורקים והורדת לחץ הדם. יש ליטול את הארגינין בצורתו הנוזלית, כי זו הדרך היחידה לקבל מינון מספיק ובספיגה טובה ( בארץ ניתן להשיג בשם ארגינולין). מי שנוטל תרופות להפחתת לחץ דם צריך להתחיל ממינון מופחת ולהעלות בהדרגה, עם ירידת לחץ הדם יש כמובן להתאים את הטיפול התרופתי- פעמים רבות ניתן, אחרי תקופה ארוכה - להפסיקו, בהתייעצות עם רופא. הארגינין משקם את כלי הדם. הוא מאפשר לגוף להשתמש במנגנונים , הקיימים בו, על מנת לשקם את כלי הדם. משך התהליך תלוי בגורמים רבים. ( גילוי נאות:יש לי חלק בפיתוח הארגינולין).

 • + הוסף תגובה
המסת פלאקים בני 17/01/2017 20:56
 • לאבי היו פלאקים בכלי הדם, ואז, בשלב כל שהוא התפזרו אמבולות כולסטרול וחסמו לו כלי דם בכמה מקומות בגוף, בכליות ובאצבעות הרגליים, האם החומר ארגינולין יכול להועיל בהמסת הפלאקים - שכבר התנתקו מהעורקים והם תקועים אי שם בכליות?

 • + הוסף תגובה
היכן ניתן להשיג בני 17/01/2017 21:18
טרשת עורקים ערן 31/07/2020 16:28
 • מאז שאימי נפטרה היתה לי סחרחורת שלחו אותי לנוירולוג עשו לי אולטרה סאונד יש לי הצרות עד 50 אחוז רק בעורק אחד מצד שמאל זרימה טובה עשיתי בדיקות כלליות הכל תקין אין לי שומנים בשם אין סוכר מאוזן 87לחץ דם תקין לא מעשן כנראה על רקע נפשי עברתי טראומה מאז שאימי נפטרה טיפלתי בה שאלתי אני הולך לא יציב חוסר שיווי משקל האם זה בגלל ההצרות בצוואר ומה הטיפול ? אני סובל גם מחרדות הרופא נתן לי קלונקס מתי שיש התקף חרדה שאלתי חוסר שיווי משקל זה מהצרות או מה חרדות ?ואח מההצרות מה הטיפול ? רופא משפחה אמר לי אין טיפול תמשיך עם הסטטי ים לשמור על לחץ דם אני חג לוקח אספירין עדה לי תופעות לוואי קשות שמעתי שלידוריץ יכול לעזור עכשיו אני קורא שאלארגינין יכול לעזור בצורת נוזל האם צמח הליקוריץ גם יכול לעזור לי ?יד לי תור לביופידבקטת יכולה לעזור לי אני מבולבל תודה ושבת שלום

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!